Gulbene
Dome
Vēsture
Kultūrvēsturiskie objekti
Daba
Saimnieciskās darbības attīstība
Izglītības iestādes
Kultūras iestādes
Reliģiskās iestādes un organizācijas
Veselības aizsardzība

Tirdzniecība un sakari

Plašsaziņas līdzekļi
Prese no 1918. - 1940.
Sarkanais Stars
Dzirkstele
11.kanāls
Gulbenes Vēstnesis
Biedrības, sabiedriskās organizācijas, NVO
Novadnieki
Sports
 
Plašsaziņas līdzekļi 11.kanāls

   Pirmais Gulbenes televīzijas raidījums pie skatītājiem nonāca 1993.gada 19.novembrī, un tas bija valsts svētku atspoguļojums. 18.novembrī nofilmētais videomateriāls ar sadzīves aparatūru tika montēts Guntara Enika dzīvoklī. Pirmā raidījuma autori - Guntars Eniks, Māris Sliede, Imants Riņķis.
Juridiski un faktiski rūpes par Gulbenes TV sākotnēji uzņēmās Gulbenes rajona Valsts siltumtīklu uzņēmums un tā direktors Mārtiņš Kokars.

Gulbenes televīzijas kolektīvs
Filmējot Valsts prezidentu G.Ulmani

   Gulbenes TV raidījumi jau no pašiem pirmsākumiem ir uztverami 11 metru kanālā. Pirmajos darbības gados televīziju uztvert varēja 5 km rādiusā ap Gulbeni, šobrīd raidītājs atrodas Beļavas pagasta Ozolkalnā un Gulbenes TV var redzēt 30 km apkārtnē, t.i., visā Gulbenes rajonā un daļēji Balvu, Alūksnes un Madonas rajonos. 1995.gada 27.decembrī tika reģistrēta SIA "TV 11.kanāls" un Gulbenes TV sāka darboties kā juridiski patstāvīga organizācija.
   Šobrīd Gulbenes TV veido divus ziņu raidījumus nedēļā, kā arī regulāra tikšanās tiešraidēs ar politiķiem, vietējās varas pārstāvjiem un sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem. Pastāvēšanas laikā izgatavoti un pārraidīti 1045 (uz 09.06.2003.) ziņu raidījumi.
   Par nopietnu ieguldījumu novada vēstures izzināšanā un popularizēšanā uzskatāms Irīnas Zeibārtes un Imanta Riņķa veidotais raidījumu cikls "Te pirms gadiem". Savulaik populāri bija raidījumi "Mini manu mīklu", "Pēcvārds", "Pasaciņa".
   No 2000.gada sadarbībā ar Karalienes Juliānas fondu Gulbenes ģimnāzijas audzēkņi veido raidījumu "TU un ES haosā", kas veltīts jauniešu problēmām. Jau divas sezonas pie skatītājiem dodas raidījums "Ceļosim kopā", kurā par saviem ceļojuma iespaidiem stāsta mūsu rajona iedzīvotāji. Pēdējā gada laikā ir atjaunojusies arī regulāra sadarbība ar Latvijas TV raidījumu "Novadu ziņas".
Gulbenes TV logo   Līdztekus tiešajam darbam Gulbenes TV kolektīvs jau deviņus gadus maijā organizē sacensības "TV divritenis": tās ir riteņbraukšanas sacīkstes bērniem līdz 12 gadu vecumam. Katru gadu tajās piedalās no 70 līdz 90 mūsu rajona jaunie velosipēdisti.
   Šobrīd Gulbenes TV strādā Guntars Eniks (TV īpašnieks, direktors, operators, režisors), Rūta Enika (žurnāliste, grāmatvede), Ineta Lādere (diktore).
   Gulbenes TV raida PAL krāsu sistēmā un S-WHS un mini DV standartā.

Uz lapas sākumu Uz sākumlapu

  Projekts "Bibliotēka, arhīvs, muzejs - tilts no Gulbenes vēstures uz šodienu", 2003