"Okeāna saviļņotie. Atklāj sevi no jauna"

Ļoti emocionāls un aplausu vērts bija 22. novembra vakars, kad Gulbenes novada bibliotēkā viesojās Gints Barkovskis.

G.Barkovskis ir žurnālists un rakstnieks, nodarbojas ar smieklu jogu. Kopā ar ceļotāju Kārli Bardeli 142 dienas airu laivā noairēja 8297 kilometrus no Namībijas līdz Brazīlijai, šķērsojot Dienvidatlantiju. Abi entuziasti nav burātāji, jūrnieki vai profesionāli airētāji, piedzīvojumu sāka gatavot no nulles, internetpārlūkā ierakstot “kā pārairēt okeānu?” un ceļā devās bez motora, burām vai pavadošā kutera.

Lai piedzīvotu filmu un uzklausītu Ginta pārdomas un komentārus par Dienvidatlantijas okeāna šķērsošanu airu laivā, bibliotēkā pulcējās vairāki desmiti interesentu.

Pirms filmas demonstrēšanas Gints dalījās iespaidos gan par to, kā radās ideja par piedzīvojumu, kā norisinājās sagatavošanās darbi, ar kādām grūtībām un izaicinājumiem nācās saskarties idejas realizācijas posmā. Filma “Okeāna saviļņotie” uz skatītājiem iedarbojās spēcīgi un paliekoši. Tās beigu titros skanēja aplausi un tika notraukts pa kādai asarai. Arī Gints, būdams viens no filmas varoņiem, piezīmēja, ka emociju varā nokļūst ikreiz, kad skatās šo filmu un atkal izdzīvo notikumus tajā. Pēc filmas gandrīz nebeidzami bija ieinteresēto skatītāju jautājumi par praktiskām, emocionālām, grūtām un saviļņojošām lietām, kas saistās ar dzīvi pēc okeāna šķērsošanas.

Paldies Gintam par dalīšanos sajūtās, par pārdomu raisīšanu un sapratnes radīšanu, ka cilvēks pats ir atbildīgs par savu dzīvi, savām izvēlēm un reālo rīcību.

Fotomirkļi no pasākuma ŠEIT.

Liene Baranovska
Gulbenes novada bibliotēka