LBB Vidzemes nodaļas 22. saiets-konference

2019. gada 16.–17. jūlijā Gulbenē, Vecgulbenes muižā, norisināsies Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Vidzemes nodaļas 22. saiets-konference “Radošā tūre Vidzemes bibliotēku stiprināšanai”.

Konferenci organizē LBB Vidzemes nodaļa sadarbībā ar Gulbenes novada bibliotēku. Mūs atbalsta Gulbenes novada pašvaldība, Europe Direct informācijas centrs Gulbenē, Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Bibliotēka nav institūcija, kas pilda vienveidīgas funkcijas. Mūsdienās bibliotēka saistās ar izaugsmi, zināšanām, jauniem impulsiem, radošumu. Lai paaugstinātu bibliotēku darba kvalitāti un veicinātu bibliotekāru izaugsmi, LBB Vidzemes nodaļa aicina iesaistīties košā piedzīvojumā. Saietā plānotās aktivitātes priecēs gan bibliotēku nozarē strādājošos, gan saskarnozaru speciālistus.

Pasākuma pirmā diena ir sadalīta 5 tūrēs, kas saistītas ar literatūru, teātri, pašizaugsmi, izzinošu atpūtu un deju. Literatūre ar Martu Selecku un Gustavu Terzenu ļaus izdzīvot televīzijas raidījuma “Literatūre” vadītāju piedzīvoto un pārdzīvoto raidījuma tapšanas gaitā. Teātratūrē teātra zinātnieks Jānis Siliņš atklās maz zināmas lietas par teātri Vidzemē. Iedvesmas tūrē, iepazīstot Kristīnes Om Shanti personību, mēģināsim sastapties paši ar sevi, rast harmoniju un mieru, ka ne velti esam šajā pasaulē. Atpūtas tūrē sastapsim kafijas grauzdētavas “Tīrs miers” darboņus, lai uzzinātu kafijas stāstu un to, kā vislabāk pagatavot kafiju. Dejas tūrē ar Gunu Ezermali griezīsimies melodiskās skaņās, soļos un atklāsmēs par dejas daudzveidību dažādos gadsimtos.

Otrā diena būs bagātīga ar profesionālo kompetenču paaugstināšanas iespējām, uzklausot Madonas novada bibliotēkas galvenās bibliotekāres-metodiķes Daigas Puķītes lekciju “IKT platformu izmantošana bibliotēku darbā”, kā arī piedaloties 3 meistarklasēs. 1. meistarklasi “Vidzemes literātu devums un grāmatu blogi kā resurss literatūras popularizēšanai” vadīs literāts Vilis Kasims. 2. meistarklasi “Paaudžu sadarbība sabiedrības iesaistīšanā lokālās kultūrvides veidošanā” vadīs pasniedzēja, lektore, semināru vadītāja tēmās, kas saistītas ar saskarsmes psiholoģiju, andragoģiju, pedagoģiju, Dzintra Līce. 3. meistarklasi “Nepieciešamās prasmes publiskajā runā, organizējot un vadot kultūras pasākumus” vadīs teātra pedagoģe Ligita Smildziņa.

Pilnu programmas aprakstu lasiet ŠEIT.

Informācija par pieteikšanos un organizatoriskiem jautājumiem pieejama ŠEIT.