Kā svinēt svētkus atbildīgi

Domājot par to, kā lai svētkos nepārēdas, mazāk sēž dīvānā un skatās televizoru, ir vērts padomāt arī par to, kā atbildīgāk pret sevi, sev apkārtējiem un vidi pavadīt šos svētkus. Viena no iespējām - izlasīt grāmatu "Māja bez atkritumiem". Ne vien izlasīt, bet arī rīkoties vai vismaz veikt pāris ilgtspējīgas korekcijas savā ikdienā.

Lūk, varen vienkāršas un izdarāmas darbības/ieteikumi no kolēģes puses:

➡️Dāvināt lietas, kuras tiešam būs noderīgas. Ja māc šaubas, labāk dāvināt ko tādu, ko var piedzīvot, piemēram, draudzīgu pastaigu mežā. Bet, ja bez dāvanu sainīša nekādi, tad iegādāties lietu, kuru pērkot ziedosi labdarībai vai ar savu pirkumu atbalstīsi konkrētu amatnieku, mākslinieku; atbalsti vietejos, paziņas vai pagatavo dāvanu pats.

➡️Dāvanu saiņojšanai nepirkt jaunus iepakojamos papīrus, bet būt radošam un izmantot saimniecībā jau esošus materiālus (kādu pāri palikušu tapeti, pērnā gada dāvanu papīru, pāršut kleitu par maisiņu utt.)

➡️Netērēt līdzekļus jaunu dekoru iegadei un nepārcensties ar elektriskām gasimām, labak kopīgi pašiem pagatavot sveces (piemēram eļļas sveci apelsīna mizā). Gatavot dekorus no dabas veltēm - čiekuri, niedres, zariņi, akmentiņi, āboli, burkāni. Vecos dekorus var atsvaidzināt, tos pārkrasojot.

➡️Nepārcensties ar mielastu. Tas latvietim laikam visgrūtāk, jo, kā vēsta tradīcija un katra sevi cienoša ome, galdā jābūt vismaz 12 ēdieniem, bet jācenšas pagatavot tik daudz, cik tiks apēsts, lai nebūtu jāizmet ēdiens.

#LibdayLV_2018 #dzīvosimatbildīgi #svētki #daba #eglīte #bibliotēka#zerowaste