Erudīcijas spēles "Zini, mini, uzzini" noslēgums

Ideja par erudīcijas spēlēm bibliotēkā radās pēc dalības “Prāta spēles: simtgades kauss” pasākumos. Uzzinot par Prāta spēļu norisi Gulbenē, Gulbenes novada bibliotēkas komanda vienojās kopīgam mērķim – piedalīties un gūt prieku! Aizspēlējāmies līdz Vidzemes pusfinālam un patiešām arī guvām prieku, piedaloties un palauzot prātus.

Prāta spēļu iedvesmoti, kaldinājām plānus, kā iepriecināt Gulbenes novada ļaudis līdzīgos pasākumos. Saslēdzām visus bibliotēkas gudros prātus un vienojāmies par 4 erudīcijas spēļu kārtām – 1. kārta par godu Latvijai tās dzimšanas dienas mēnesī, 2. kārta par godu Vidzemei, 3. kārta par godu Gulbenes novadam un 4. kārta par godu Gulbenei tās dzimšanas dienas mēnesī.

Aizvadītās 4 kārtas ir bijušas ļoti aizraujošas, saliedējošas, izzinošas un arī jautras, jo spēlē iekļautie jautājumi nebija vienmuļi. Tika rādīti filmu fragmenti, atskaņotas dziesmas, ievērojamu personību balsis. Jautājumos tika ietvertas arī zināmas personības, dabas objekti, kultūrvēsturiskas vietas un notikumi, sporta dzīve. Erudīcijas spēlēs iesaistījās arī Gulbenes novada pagastu bibliotēkas. Spēles ir notikušas Lizuma, Daukstu un Stradu pagastu bibliotēkās. Arī pagastu bibliotekāres atzīst, ka erudīcijas spēle bija varens piedzīvojums gan pašām, gan pagastu ļaudīm.

Paldies visiem dalībniekiem, kuri neatlaidīgi cīnījās par pareizo atbilžu izlobīšanu no saviem prātiem. Ticam, ka erudīcijas spēle “Zini, mini, uzzini” no jauna priecēs rudens sezonā!

Pasākuma foto ŠEIT.

Liene Baranovska,
Gulbenes novada bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste