Akcija “Pasaules labāko ziņu diena” Gulbenes novada bibliotēkā

Jau otro gadu Gulbenes novada bibliotēka sadarbībā ar biedrību “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS) piedalās akcijā “Pasaules labāko ziņu diena”. 21.septembrī ikviens tika aicināts uz bibliotēku, lai iedzīvotāji dalītos viedokļos par tēmu: “Kas nepieciešams, lai pilsēta, valsts un pasaule kļūtu labāka?”, bērni zīmētu zīmējumus, risinātu uzdevumus. Pasākuma laikā tika dalīta akcijas avīze “Pasaules labākās ziņas”.

Pēc akcijas bibliotēkā varēja apskatīt bērnu zīmētos un krāsotos darbus. Sadarbībā ar Europe Direct informācijas centru Gulbenē, četru cītīgāko un oriģinālāko zīmējumu autoriem tika pasniegtas balvas. Un tie ir: Ričards Kudrjavcevs, Emīlija Posse, Adrians Korniškovs, Viktorija Pumpure.

Pēc Gulbenes iedzīvotāju viedokļa, kas tad nepieciešams, lai pasaule kļūtu labāka?  Miers un saticība, godīgāki un labāki cilvēki, sadarbība savā starpā. Savukārt Gulbenes pilsēta kļūtu labāka, ja būtu vairāk pasākumu, vairāk iedzīvotāju, labāki ceļi vai vienkārši uz ielas tiktu dalīta karsta tēja.

Vairāk par Pasaules labāko ziņu dienu:
Akcijas iniciatīva nāk no Dānijas, un šogad septembra un oktobra laikā ar to solidarizēsies vairāk nekā 20 valstis visā Eiropā. Tās laikā attīstības sadarbības aktīvisti sabiedrībai vēstī par progresu un attīstības risinājumiem sadarbībā ar ANO, Eiropas Savienības, valsts iestādēm, NVO un privātā sektora uzņēmumiem. Vairāk info: www.worldsbestnews.org.