100 uzdevumi Gulbenes novadu iepazīstot

Gulbenes novada bibliotēka veido Gulbenes novada piederības spēli “Pavedieni”. Šobrīd notiek gatavošanās darbi, lai spēle siltajos gada mēnešos – maijs, jūnijs jūlijs – noritētu veiksmīgi. Spēlē top Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Īsumā, kas mūs visus sagaida? Iesaistoties visām novada publiskajām bibliotēkām, tiks izstrādāts spēles ceļvedis – darba burtnīca ar 100 uzdevumiem (7 katrā pagastā un 9 pilsētā), kas, piedaloties spēlē, ļaus iepazīt Gulbenes pilsētas un trīspadsmit novada pagastu kultūrvēsturiskās vietas, objektus un novadniekus. Katrai komandai, ceļojot pa Gulbenes novadu, darba burtnīcā būs jāpilda uzdevumi. Uzdevumu veikšanai būs nepieciešams izmantot dažādus līdzekļus: tradicionālus - fiziski praktisku uzdevumu veikšana, puzles likšana. Kā arī tehnoloģijas – izmantojot viedierīces meklēt informāciju par novadu datu bāzēs, atrast slēpņošanas objektus.

Ikviens spēles dalībnieks varēs iesniegts kādu viņiem interesējošu, bet nezināmu un izpētāmu jautājumu par kādu Gulbenes novada vēstures notikumu, kultūrvēsturisku vietu vai cilvēku. Ar vēsturnieku palīdzību, tiks veikts pētījums un sniegtas atbildes ar jauniem faktiem. Rudenī spēles dalībniekus aicināsim uz noslēguma pasākumu, kur būs iespēja dalīties iespaidos un saņemt balvas par veiksmīgu dalību spēlē.

Ko mēs iegūsim? Tiks izveidots spēles “Pavedieni” ceļvedis ar uzdevumiem par Gulbenes novadu, kas būs pieejams ikvienā Gulbenes novada publiskajā bibliotēkā un elektroniski PDF formātā Gulbenes novada bibliotēkas mājas lapā. Izmatojams arī pēc spēles, iepazīstot Gulbenes novadu. Pagasta bibliotēku krājumos būs A4 formāta puzles ar senajiem pagasta attēliem. Apzināti un izpētīti jauni fakti par Gulbenes novada kultūrvēsturi. Un lielākais ieguvums – vairāk iepazīstot kaut mazu daļu no Latvijas, rodas piederības sajūta, jo vairāk zinām, jo vairāk saprotam un izjūtam kā savu.

Sekojiet līdzi informācijai par gaidāmo spēli un sagaidīsim Latvijas valsts simtgadi, iepazīstot Gulbenes novadu.

Sanita Jurkāne,
Gulbenes novada bibliotēka