Gulbenes bērnu bibliotēkā jauna izstāde

Jau vairākus gadus interesentiem ir pieejama krāšņi ilustrētā “Latviešu ābece”, kuru izdevusi “Kustība par latvisku kultūru izglītībā”. Tā paredzēta pirmskolas vecuma bērniem. Klāt ābecei pieejama ir ābece, darba burtnīca un īsfilmu izlase.

Kustības vadītāja Solvita Lodiņa domā, ka vairumam mūsdienu skolas vecuma bērniem ir pliekans un sauss valodas krājums. Daudzi skolnieki leksikā lieto maz īpašības vārdu, un tas neļauj viņiem izteikties un noformulēt domu. Šī mācību literatūra ir veidota tā, lai mācītu bērnu ieklausīties valodā, izjust viņu un pārdzīvot. Pārdzīvojot līdzi pasaku varoņiem, arī bērna valoda kļūst bagātāka.

Tradicionāli latvisko mācību materiālu prezentācijā piedalījās arī senču vērtībām tuvā, Latvijā pazīstamā Vītolu ģimene no Druvienas

Pašreiz Gulbenes bērnu bibliotēkā ir apskatāma ābeces mākslinieces Ainas Tobes ilustrāciju izstāde, kā arī ir pieejami un apskatāmi visi izdevumi, saistīti ar šo latvisko grāmatu.

Izstāde būs apskatāma līdz marta beigām.

Solvita Lībere
Gulbenes bērnu bibliotēka

Uzziņai:
2011.gada 14.oktobrī tika nodibināta biedrība: "Kustība par latvisku kultūru izglītībā". Tās 14 dibinātāji ir cieši saistīti ar dažādām Latvijas mācību iestādēm un mācību procesu. Dibināšanas galvenā ideja - apvienoties skolotājiem - praktiķiem pieredzes apmaiņas nolūkos un nolūkā izstrādāt jaunas metodikas, mācību līdzekļus, kuros latviešu tradicionālā kultūra būtu atspoguļota pilnvērtīgi un mūsdienu bērniem saprotami.

Vairāk informācijas: https://klki.lv/