Februārī bērni ir varen aktīvi!

Jaunais gads ir uzņēmis apgriezienus. Gulbenes bērnu bibliotēkā aktivitātes rit pilnā sparā! Esam gandarītas, ka bērnu bibliotēka ir aktīvs centrs, kur skolēni, vecāki, arī jaunieši var saturīgi pavadīt savu brīvo laiku un uzzināt ko jaunu un nezināmu.

Februāra mēnesī piedāvājam aktivitātes dažādiem vecumposmiem.

4-8 gadus veciem bērniem tiek piedāvāta izdevniecības “Liels un mazs” lasītveicināšanas programma “Mūsu mazā bibliotēka”. Projekts ilgs līdz 2019. gada maijam un tajā esam aicinājušas iesaistīties visu Gulbenes bērnudārzu sagatavošanas grupiņas. “Mūsu mazās bibliotēkas” mērķis ir veicināt bērnu interesi par literatūru un ilustrāciju, kā arī rosināt bērnus uz dažādām radošām nodarbēm. Projekta gaitā tiks izlasītas sešas grāmatas. Katrs bērns jau ir saņēmis darba burtnīcu ar radošajām aktivitātēm, kuras notiek bērnudārzos. Pēc grāmatas izlasīšanas katra grupiņa nāk uz bērnu bibliotēku, kur bērni strādā ar bibliotekāru sagatavotajiem uzdevumiem. Līdz šim ir notikušas trīs lieliskas nodarbības un mēs ceram, ka gan bērni, gan audzinātājas ir apmierinātas ar notikušo darbošanos.

Mazajiem bērniem šajā gadā ir uzsākta arī Runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņa, kas ir jau iepriekš zināmais Grāmatu starts. Tajā aicinām piedalīties bērnus no trim līdz četriem gadiem kopā ar vecākiem. Šajā gadā nodarbības notiks vienu reizi mēnesī un turpināsies līdz maijam. Pirmā nodarbība notika 26.janvārī. Kopā ar runci Misiņu lasījām grāmatas, mazliet dziedājām, daudz smējāmies un aktīvi darbojāmies.

Trešais pasākumu cikls, ko īpaši gribētos pieminēt ir konkurss/spēle draudzīgu bērnu komandām “Atrodi Gulbenē”. Šis konkurss notiek par godu Gulbenes dzimšanas dienai, kura ir februāra mēnesī. Šoreiz tajā aicināti piedalīties skolēni no 1.-9.klasei. Spēles pirmā kārta sākās 11.februārī un pašlaik rit pilnā sparā. Ir pieteikušās kopumā 10 komandas, taču spēlē var piedalīties arī tagad, ja nu par to ir aizmirsts vai nav pamanīts. Šajā reizē vēlamies, lai skolēni paskatās uz mūsdienu Gulbeni un pamana ko tādu, ko iepriekš varbūt nepamanīja. Esam uzrunājušas arī trīs Gulbenes novada pašvaldības iestādes, kuras ir atsaukušās un daļa uzdevumu būs jāveic šajās iestādēs. Paldies Kultūras centra vadītājam Egonam Kliesmetam un viņa darba kolektīvam, arī Gulbenes Pašvaldības policijas priekšniekam Mārtiņam Didrihsonam – Linardam un inspektorei Kristīnei Saulītei, kā arī Gulbenes novada valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītājai Evijai Silauniecei ar kolektīvu par atsaucību. Spēles otrā kārta noritēs Gulbenes novada bibliotēkā.

Vēl šajā mēnesī skolēnus līdz 4.klasei aicinām uz literārajām stundām par Margaritu Stārasti. Māksliniecei un pasaku autorei šajā mēnesī būtu palikuši 105 gadi.

Zināms jaunums ir šajā mēnesī uzsāktās bibliotekārās stundas “Tenteris bibliotēkā”, kur skolēni no 3.-5.klasei aicināti iepazīt bibliotēku mazliet netradicionālākā viedā – izmantojot savus viedtelefonus un QR kodu lasītāju.

Gaidīsim gan lielus, gan mazus lasītājus Gulbenes novada bērnu bibliotēkā!

Solvita Lībere
Gulbenes novada bērnu bibliotēkas vadītāja