Bērnu bibliotēkā lasa, iepazīstas, uzzina un radoši darbojas

Novembrī un decembrī Gulbenes bērnu bibliotēkā notiek gan izklaidējoši, gan izzinoši, gan radoši pasākumi mazākiem un lielākiem apmeklētājiem un lasītājiem.

Lasītprieka stundas junioriem

Gulbenes novada bibliotēka ir iniciatore Lasītprieka stundām, kuras notiek Gulbenes novada skolās jau vairākus gadus. Šo stundu laikā Latvijas rakstnieki dodas uz skolām un novada divas stundas, iejūtoties skolotāju lomā. Stundu mērķis ir lasīšanas popularizēšana, skolēnu iepazīstināšana ar Latvijas rakstniekiem, kuri raksta konkrētām vecumgrupām. Lasītprieka stundas jau ir notikušas divas reizes un Gulbenes novada skolas ir apciemojuši daudzi zināmi un iemīļoti bērnu grāmatu autori – Inese Zandere, Māra Cielēna u.c., kā arī grāmatu ilustratori Reinis Pētersons, Irena Lūse u.c.

Šis ir noslēdzošais Lasītprieka stundu cikls, šajā reizē uz Gulbeni ir aicināti Latvijas rakstnieki, kuri raksta pusaudžu auditorijai - Laura Dreiže, Linda Nemiera, Laura Vilka un dzejnieks Toms Treibergs. Jau 28.novembrī Lizuma vidusskolā un Gulbenes 2.viduskolā ar 7.kl. skolēniem tiksies jaunā rakstniece Laura Vilka. Viņa ir sarakstījusi aizraujošo stāstu ciklu par Danu – “Dana un medaljons”, “Dana un Otrā pasaule” un “Dana un atmiņu ēnas”. 13.decembrī Gulbenes Valsts ģimnāzijā un Lizuma vidusskolā Lasītprieka stundas devītajām klasēm vadīs jaunais dzejnieks Toms Treibergs. Viņš ne tikai raksta dzeju, bet arī teātra un kino kritiku. Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Misiņš aicina pirmklasniekus

Jau vairākus gadus Gulbenes bērnu bibliotēkā bieži sastopams ir runcis Misiņš. Īpaši viņš bibliotēkā priecājas redzēt mazos pirmklasniekus, kuri īpaši tiek aicināti atnākt uz bibliotēku. Šajā gadā Misiņš kopā ar bibliotekārēm ir sagatavojis video ielūgumu, kurā aicina bērnus nākt un lasīt grāmatas . Esam priecīgi, kad bērni kopā ar skolotāju ierodas bibliotēkā un kopā ar runci izlasa jaunu bērnu grāmatu un radoši darbojas runča Misiņa čaklo ķepiņu darbnīcā.
Gaidām ciemos visas pirmās klases!

Konkurss par Latviju “Meklē, domā, uzzini!”

Latvijas 99. dzimšanas diena… Gaidām Latvijas simtgadi… Labo darbu nedēļa… Patriotu nedēļa… Tika daudz tiek runāts par Latviju, tādēļ vēlējāmies uzzināt, ko bērni zina par Latviju. Arī bērnu bibliotēkā var atnākt un pārbaudīt savas zināšanas par Latvijai nozīmīgiem notikumiem.

Konkursa1. kārtā bērniem bija jāizveido Latvijas vizītkarte, nosaucot pirmo un tagadējo prezidentu, dibināšanas gadu un datumu, Latvijas valsts simbolus, himnas autoru, kā arī jāizkrāso Latvijas ģerbonis pareizās krāsās. 2. kārtā – “Burtu režģī” jāatrod 15 vārdi un jāuzraksta neliels stāstiņš, izmatojot vismaz 5 vārdus. Bija arī jautājumi par Brīvības pieminekļa autoru, Latvijas sauszemes robežu un Lāčplēša dienu. 3. kārta – jāsameklē visas pilsētas, kuru ģerboņos ir putni un jāatzīmē tās Latvijas kartē. Noslēgumā testa jautājumi – “Ko Tu zini par Latviju?”

Aktīvākajiem, precīzākajiem un pacietīgākajiem konkursa dalībniekiem saldas balvas.

Radošās darbnīcas lasītavā

Novembrī bērnu bibliotēkas lasītavā notika radošās darbnīcas saistītas ar valsts svētkiem. Bērni izgatavoja apsveikumus, veidoja kolāžas un kopā ar brīvprātīgo no Francijas - Elisi, veidoja latviskas piespraudes.

Decembrī bibliotēka sāks gatavoties Ziemassvētkiem. 5.decembrī gatavosim sniegavīrus, 9.decembrī - galda dekorus - rūķus, 16.decembrī - Ziemassvētku apsveikumus,  23.decembrī - eglītes rotājumus - sirsniņas un sniegpārsliņas, 30.decembrī - gaidot 2018.gadu veidosim paši savu kalendāru. Ikviens laipni aicināts pievienoties.

Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība

Arī Gulbenes novada četras skolas iesaistās LNB organizētā Nacionālajā Skaļās lasīšanas sacensībā. Šāda sacensība Latvijas 11-12 gadus vecu skolēnu starpā notiek pirmo reizi. Jau visu rudeni Gulbenes sākumskolas, Gulbenes 2.vidusskolas, Lizuma vidusskolas un Stāķu pamatskolas 5. un 6.kl. skolēni skaļi lasa savās klasēs. Sacensībās skolēni skaļi lasa savu mīļāko grāmatu, tādejādi ne tikai uzlabojot savu lasītprasmi, arī ieinteresējot citus klasesbiedrus izlasīt tieši šo grāmatu.

12.aprīlī paši labākie lasītāji dosies uz reģionālo pusfinālu Gulbenes novada bibliotēkā, kur tiks izvirzīts viens -  pats labākais jaunais lasītājs, kurš 12.maijā pārstāvēs Gulbenes novadu Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, sacenšoties ar vēl 30 lasītājiem no visas Latvijas. Un uzvarētājs kļūs par LNB Bērnu direktoru ar īpašām pilnvarām uz veselu gadu. Ceram, ka nākamajā gadā šī sacensība turpināsies!

Solvita Lībere
Gulbenes bērnu bibliotēkas vadītāja