Jaunās grāmatas aprīlī

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu aprīļa mēnesī.

Kadiķe M. Ceļš ar Eņģeļiem: Grāmatas autore kontaktējas ar Eņģeļiem un Gaismas Skolotājiem, saņemot no Viņiem atklāsmes, lūgšanas un vēstījumus. Pēdējo gadu pieredze apkopota grāmatā. – 214 lpp.
Kuthumi. Dvēseles likumi jeb karmiskie kodi. – 222 lpp.
Peičevs N. Daudzdimensionālais cilvēka modelis: Slimību rašanās energoinformatīvie iemesli. – 219 lpp.
Čepmens G., Kempbels R. 5 mīlestības valodas bērniem: Mīli bērnu viņam saprotamā veidā! – 192 lpp.
Čepmens G. 5 mīlestības valodas. Grāmata vīriešiem. – 192 lpp.
Dispenza D. Tu esi PLACEBO. Veselības atgūšana dabīgas ārstniecības ceļā. – 326 lpp.
Hejlskovs-Elvēns B. Bez kliedzieniem, kodieniem, sitieniem: Ceļvedis darbam ar cilvēkiem, kuriem ir autisms, uzvedības un citi funkcionālie traucējumi. – 214 lpp.
Katsa M. Vieglākais ceļš, kā dzīvot. Atlaidiet pagātni, dzīvojiet tagadnē un izmainiet savu dzīvi uz visiem laikiem. – 226 lpp.
Kursīte J. Zīmju valoda: latviešu žesti. Grāmatā, balstoties uz folkloras, daiļliteratūras, memuāru un mūsdienu interviju avotiem, detalizēti aplūkota latviešu neverbālā jeb žestu valoda. – 302 lpp.
Ozola E., Plaudis J.A. Izskats – personības spogulis: Grāmatas “Mīmika un žesti” turpinājums. – 174 lpp.
Robinsons K. Ne tikai par prātu. Mācāmies būt radoši: Citāds viedoklis par cilvēku spējām, intelektu un izglītību. – 310 lpp.
Tombaka E. Laimes tabletītes. Lietošanas instrukcija un iespējamās blakusparādības. – 288 lpp.
Vujačičs N. Dzīve bez robežām: Niks Vujačičs ir piedzimis bez rokām un kājām, bet viņš ir uzveicis savu invaliditāti un dzīvo neatkarīgu, bagātu, piepildītu dzīvi, būdams paraugs ikvienam, kas meklē patiesu laimi. – 286 lpp.
Mērtons T. Pārdomas vienatnē: Trapistu mūks stāsta par vienatni, kas laiku pa laikam ir tik būtiski nepieciešama arī katram mūsdienu cilvēkam. – 128 lpp.
Rors R. Mīlestības ceļš. Asīzes Franciska alternatīvais garīgums. – 270 lpp.
Orlovska A., Jurgelāne I. Ekonomiskā statistika. Teorija, piemēri, uzdevumi. – 158 lpp.
Ījabs I. Politikas teorija: Pirmie soļi. – 280 lpp.
Latvijas rūpniecība pirms un pēc neatkarības atgūšanas. – 144 lpp.
Jakubaņecs V. Tiesību jēdziens, struktūra un formas. – 130 lpp.
Litvins G., Aperāne K. Administratīvā pārkāpuma lietvedība ceļu satiksmē. – 184 lpp.
Meseršmits K., Meiere S., Ūsiņa E. Eiropas vides tiesības: Mācību līdzeklis. – 460 lpp.
Miltiņa I. Modelēšana logopēdijā. – 92 lpp.
Sinklērs N. Komandiertētis: pamatapmācība: Saistošs reglaments jauniesauktajam tētim viegli māca, kā sagatavoties mazuļa ierašanās brīdim, pagatavot ēdienu savai vienībai, novērst saspīlējumus ierindnieku vidū, izklaidēt savu vienību un arī daudz ko citu. – 184 lpp.
Steforda R.M. Hands free mamma. Brīvroku mamma: Ieteikumi vecākiem, kā nolikt malā telefonu, sadedzināt veicamo darbu sarakstu un pārstāt tiekties pēc pilnības, lai piedzīvotu patiesi būtisko. – 254 lpp.
Špicers G. Hiperaktīvs bērns un uzmanības deficīts. Padomi mierīgākai ikdienai. – 96 lpp.
Šternfelde I. Sīkās motorikas attīstīšana pirmskolas vecuma bērniem: Metodisks materiāls. – 112 lpp.
Vorda S. Mazais runā: Kā attīstīt un stiprināt bērna prasmi klausīties, saprast un sazināties no 0 līdz 4 gadiem. – 384 lpp.
Kovacs Č. Cilvēkbūtne un dzīvnieku pasaule: Grāmatā iekļautie stāsti salīdzina dažādus dzīvniekus ar cilvēku. – 136 lpp.
Brega P., Bregs P. Ābolu etiķis: Par ābolu etiķa lietošanu dažādu veselības traucējumu novēršanai. – 224 lpp.
Džidžuns B. Piecas veselības stihijas. Divdesmit pieci ķīniešu zelta vingrojumi. – 120 lpp.
Endersa D. Par zarnu šarmu: Autore amizantā veidā atklāj, cik komplekss, apbrīnojams un kopjams orgāns ir zarnas. – 255 lpp.
Guļevska L., Grigalinovičs H. Cik bieži tu dzīvo: Henriku Grigalinoviču tautā dēvē par Finka pēdējo ārstu, un viņu tiešām ir skārusi leģendārā gaišreģa enerģētika. – 158 lpp.
Laba redze. Kā to saglabāt un kā ārstēt. – 110 lpp.
Siliņš E. Copes meistara padomi. – 144 lpp.
Kļaviņa L. Labas garšas grāmata: 70 veselīgas un veģetāras receptes, kā arī zināšanas par to, kā veidojas garša. – 256 lpp.
Žuļņevs N., Ļeontjevs A. Mācāmies vadīt auto: Uzskatāmi – vienkārši – saprotami. – 160 lpp.
Meijers-Stablē B. 12 modistes, kas izmainīja vēsturi: Roza Bertēna, Žanna Pakēna, Madlēna Vionē, Koko Šanele, Nina Riči, Grē kundze u.c.. – 368 lpp.
Nikitenko S. Pirkstiņdarbi radošām meitenēm un puikām: Idejas un piegrieztnes ikvienam. – 128 lpp.
Kerols K. Gribi fotografēt vietas? Izlasi šo. – 128 lpp.
Foigts T. Tenors Jonass Kaufmans: Grāmata par pasaulē pieprasītāko tenoru. – 271 lpp.
Grīns D. Lūk, saule aust: Džordža Harisona muzikālie un garīgie meklējumi pēc Bītlu izjukšanas. – 328 lpp.
Landorfa S. Izredzēts. Viktors Lapčenoks dzīvē un dziesmās. – 208 lpp.
Mūzikas noslēpumi: Rakstu krājums. – 95 lpp.
Villerušs M. Dziesma čellam: Atmiņu stāsti par Māri Villerušu. – 224 lpp.
Kursīte J., Noriņa R. Svētupe krustām šķērsām. – 448 lpp.
Neiburgs U. Draudu un cerību lokā. Latvijas pretošanās kustība un Rietumu sabiedrotie (1941-1945). – 452 lpp.
Petričeka R. Bertrams Rozenbergs. Ārsts un personība. – 120 lpp.

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Ābeles I. Duna: Rīgas hipodroms, sugas rikšotāji, padomju nomenklatūras izveidošanās zirgkopībā, čekas modrā acs, cilvēki, kas jau aptvēruši jaunās sistēmas spēku, un tie, kas naivi tic cilvēcībai. – 432 lpp. – (Mēs. Latvija, XX gadsimts)
Auziņš A. Kā toreiz Virdžīnijā: Divi brāļi pusaudžu gados zvērējuši atriebties vainīgajiem māsas nāve. – 208 lpp. – (Lata romāns)
Bargais R. Plikie rukši: Autobiogrāfiskajā romānā autors turpina īsprozas krājumā “Tenkas” aizsākto anekdotisko tekstu ciklu, kas humoristiski, tomēr visnotaļ trāpīgi attēlo dažādas Latvijas kultūras dzīvē pazīstamas personības. – 206 lpp.
Cīrule G. Kritiens uz augšu: Doroteja ir jauna, mūsdienīga sieviete, kuras dzīvē ir viss, arī kaislība uz ēdienu, kas jau robežojas ar atkarību. Liekais svars sāk apdraudēt visu, kas sasniegts. Vai viņai izdosies uzvarēt atkarību? – 240 lpp.
Dimante I. Cita meitene jeb Senā kāzu nakts: Gustam ir trīsdesmit gadi, dēls no pirmā laulības un nolikts kāzu datums. Kādā pasākumā viņš satiek sievieti, kura vairs neatstāj viņa domas. – 220 lpp. – (Lata romāns)
Dombrovska L. Alkas: Romāns par trimdinieku dzīvi Austrālijā. – 240 lpp.
Dreika D. Savējie: Romānā attēlotā antikvāre Švatluma ir kā intuīcijas iemiesojums. Viņas Visums ir kā milzīga senlietu krātuve, bet padomdevēja – savējo gudrību glabātāja Iza. – 156 lpp.
Egle J. Gaismā: Stāsti par reālo dzīvi un teju neticamām situācijām. – 128 lpp.
Eglīte B. Ceturtais bauslis: Stāsti par kuplās Spridzānu dzimtas likteņiem Latvijas 100 gados. – 384 lpp.
Eņģele I. Sektors 18-08: Fantastikas romāns. Draugu pulciņš, kuru Skolas gaitas tikko beigušās, pret savu gribu nonāk uz kosmosa kreisera, kuram jādodas bīstama misijā. – 364 lpp.
Ermlere F. Meistarstiķis: Klasisks mākslas detektīvs, kas veltīts teātra pasaulei. Intrigai izmantots Bulgakova romāns “Meistars un Margarita”. – 176 lpp. – (Rīgas detektīvs)
Ezera L. Nakts sarkanā smarža: Aleksandrs un Randa redz viens otru sapņos, kas ir īstāki par īstenību. Tomēr Aleksandrs netic pareģojumiem, un Randas iedomātā pasaka arvien vairāk sāk izskatīties pēc šausmu stāsta. – 430 lpp.
Grūbe D. Ducis cara rubļu jeb No svētdienas līdz svētdienai: Ir 1897.gads, un septiņgadīgai Mīnei galva pilna nākotnes sapņu. Viņa mācās, strādā, pārcieš Pirmo pasaules karu. Viņas dzīve 20.gs.30.gadu Rīgā ir labklājīga. – 350 lpp.
Hānbergs Ē. Labie gariņi uz sliekšņa, uz taciņas, uz ceļa un pēkšņumos. Personību fotoportretu albums pagātnes un tagadnes vētījumu ieskāvumā. – 312 lpp.
Judina D. Ceturtais kauliņš: Kādā Rīgas dzīvoklī gaišreģe Ursula zīlē ar četriem rūnu kauliņiem, un tie brīdina – viss tikai sākas… – 496 lpp. – (Izmeklē Anna Elizabete)
Ka dzersi šnabi, moš byus labi!: Latgalīšim daudzi kas ira īspiejams. Stosta Aizmuorka Berta, Cybuļu Jurs, Krapacu Ļuce, Zalta Ubags. – 136 lpp.
Kaijaks V., Svīre M. Vēstule: Turpinājums romānam “Meitene no nekurienes”, bet lasāms arī kā patstāvīgs darbs. – 304 lpp.
Kolbergs A. Bise un kapakmens: Stāsti par autora ilggadīgo aizraušanos – medībām. – 78 lpp.
Liepiņš J. Nezūdamība: Piezīmes par latviešiem citu tautu vidū. – 220 lpp.
Manfelde A. Virsnieku sievas: Pagājušā gadsimta 70.gadi, Liepāja, PSRS rietumu robeža. Dzīve divās pasaulēs, kuras savieno izgriežams tilts ar caurlaides posteni, pa vidu – karakuģu un zemūdeņu ceļš. – 254 lpp. – (Mēs. Latvija, XX gadsimts)
Marno Ņ. Tas viss ir bijis: Trīs stāstu izlase, kas balstīta uz patiesiem notikumiem. – 232 lpp.
Muciniece K. Debesīs dotais solījums: Katrs brīdis un izdzīvotā pieredze nostājas vienā tagadnes mirklī, un tu pats stāvi šajā stāstā vienotā izelpā un ieelpā. – 288 lpp.
Nemiera L. Kaķa koncerts: Leonīdas dzīvē grūtību pietiek, turklāt problēmu risinātājs Ingemārs pamanās jaunajai sievietei ne tikai palīdzēt, bet arī iesaistīt bīstamā spēlītē. – 334 lpp.
Priede D. Saule špagas asmenī: Vēstījums par jaunas aktrises Artas sarežģīto, pretrunu pilno dzīvi 20.gs.70.gadu Latvijā, kurai paralēli plūst Artas fantāzijā dzimušā jaunā barona Žaka Ranē gaitas iztēles pasaulē. – 382 lpp.
Roga-Saulīte I. Ābolu dūmi: Cenšoties glābt labāko draugu, britu kareivis Noa Afganistānā nonāk slimnīcā kritiskā stāvoklī. Pēc rehabilitācijas Noa nonāk Horvātijā, kur kļūst par mafijas klana pēcteces miesassargu. – 270 lpp.
Saga Z. Meitene tīmeklī dodas turnejā: Turpinājums grāmatai “Meitene tīmeklī”. – 336 lpp.
Sārnis J. Atmiņas neizgaist: Autobiogrāfisks vēstījums par 1949.gadu. – 118 lpp.
Skujiņš Z. Ēnu aleja: Atmiņu stāsts, kas aizsākas ar 1944.gada notikumiem. – 142 lpp.
Sudrabiņš J. Pēdējās dienas Kurzemē: Latviešu žurnālista un leģionāra sarakstīto noveļu izlase par liktenīgiem notikumiem Latvijas 20.gadsimta vēsturē. – 128 lpp.
Svīre M. Stāsti pilnmēness vakariem: Stāsti. – 384 lpp.
Tilaks D. Pazīstamām personībām papildinātas Pārdaugavas piezīmes: Stāsti par satiktiem un labi pazīstamiem cilvēkiem. – 176 lpp.
Ūdris J. Leitnants Rubenis. Bruņinieks Roberts: Vēsturisks romāns. Leitnants Rubenis savu brīvprātīgo bataljonu veidoja kā atjaunotās Latvijas armijas sākumu. – 392 lpp.
Viegliņa-Valliete G. Dievs, piedod!: Romāns aizsāk kādas ģimenes sieviešu hroniku, kas aptver četras paaudzes, un faktiski ir romāna “Atradene un eņģelis” pirmā daļa. – 224 lpp.
Zoldnere D. Atspulgi akā: Viss sākas nenopietni – kā divu jauniešu otrā kursa prakses darbs dokumentālajā kino. Viņi atrod notikumu – 16 gadus senu, joprojām neatklātu sievietes slepkavību. 

Dzeja

Ābeļziedu baltumā: Veltījuma dzejoļi mātei. – 166 lpp.
Skujenieks K. Basās zvaigznes: Dzeja un atdzejojums krievu valodā. – 252 lpp.
Stepēna M. Kā vaļā palaist rīta vējš: Dzeja. – 136 lpp.
Tirzmaliete. Cik vajag priekš cilvēka laimes?: Tirzas perioda (1876-1912) īsstāsti. – 80 lpp.
Tirzmaliete. Kas mūs radīja, tā Augstā vara…: Tirzas perioda (1876-1912) reliģiskas ievirzes dzeja. – 76 lpp.
Tu nevari mazāk būt: A.Celmas, L.Daugišas, I.Lipskas, R.Urtānes u.c. autoru mīlas lirika. – 320 lpp.

ĀRZEMJU DAIĻLITERATŪRA

Bisī M. Melnās ūdensrozes: Stāsts trīspadsmit dienu garumā aizsākas ar vienu slepkavību un beidzas ar citu. Noslēpumā iesaistītas trīs sievietes. Kāds viņām sakars ar Kloda Monē gleznu “Melnās ūdensrozes”? – 368 lpp. – (Zvaigznes trilleris)
Bosko F. Mīlestības patiesā nozīme: Temperamentīgajai itālietei Frančeskai dzīve apgriežas kājām gaisā, kad priekšnieks viņai uzdod tikt galā ar kaprīzo rakstnieku Leonardo, kura vēl nerakstītais romāns jau pieteikts prestižai literārai balvai. – 432 lpp.
Čemberlena D. Sadragātie sapņi: Slavenās Holivudas aktrises Īdenas Railijas laulība ir izjukusi un viņa ir nogurusi no tēlošanas. Īdena nolemj doties uz vecāku māju bērnības zemē, jo vēlas uzņemt filmu par savu māti. – 464 lpp. – (Kontinents)
Delanijs JP. Mikimoto pērles: Edvards savai ideāli būvētajai mājai īrniekus piemeklē ar īpašu atlases paņēmienu. Emmai laimējas izturēt atlasi, un viņa beidzot jūtas pasargāta. Tad viņa uziet informāciju, kas adresēta citam cilvēkam… - 400 lpp. – (Kontinents)
Devero D. Lepnums un aizspriedumi: Nelielā pilsētiņa tiek iestudēts Ostinas romāns “Lepnums un aizspriedumi”. Misteru Dārsiju tajā spēlēs visu paaudžu elks no Holivudas Teits Lenderss. – 432 lpp. – (Kontinents)
Džordans R. Pasaules acs: Fantāzijas romānā bezgalīgi plaša, teiksmaina, nāvējoši bīstama pasaule un astoņi drosmīgi ceļinieki, kas, Laika Ratam griežoties, seko katrs savam likteņa pavedienam. – 798 lpp.
Edgāra S., Beorns P. 14 – 14: Adriēnam un Adrianam ir 13 gadu. Viņiem ir līdzīgas ģimenes un rūpes, tomēr viņus šķir laiks, jo viens dzīvo 2014.gadā, otrs – 1914.gadā. – 252 lpp.
Ēriksone K. Pazudušie: Izbraukumā ar laivu Alekss ar meitu izkāpj uz nepadzīvotas saliņas un vairs neatgriežas. Izmisīgie vīra un meitas meklējumi iemet Grētu iekšējo pārdzīvojumu bezdibenī. Varbūt viss nemaz nav tā, kā izskatās. – 238 lpp.
Ferrante E. Jaunais uzvārds: Neapoles tetraloģijas otrajā grāmatā (1.”Brīnišķīgā draudzene”) laulības dzīve Lilas nevaldāmajai dabai ir uzlikusi ierobežojumus, bet Elena vairs nejūtas iederīga smalkajā zinību pasaulē. – 480 lpp.
Glatauers D. Mūžam Tavs: Judīte Hannesu nejauši satiek lielveikalā. Šķiet, ka viņš ir katras sievasmātes sapnis. Ar laiku Hannesa pastāvīgie mīlestības apliecinājumi kļūst par nastu. Hanness Judīti vajā pat sapņos. – 224 lpp.
Ibotsone E. Kāds suns un viņa zēns: Hala vecāki nespēj pieņemt domu par suni smalkajās mājās. Dzimšanas dienā zēns ierauga savu ideālo suni, bet tikai uz nedēļas nogali. Kā Halam un Kleksim satikties turpmāk? – 226 lpp.
Indridasons A. Purvs: Ziemeļpurvā, Reikjavīkas rajonā, pagraba dzīvoklī uziets noslepkavots vīrietis. Rakstāmgaldā paslēpta fotogrāfija izmeklētāju aizved tālā pagātnē, kura glabā baismīgus noslēpumus. – 268 lpp. – (Mansards detektīvi)
Jūnasons J. Slepkavnieks Anderss un viņa draugi (un dažs labs nedraugs): Muļķīgus smieklus raisošajā romānā kādā nolaistā viesnīcā Stokholmā pasūtījuma slepkavam pazūd pieci tūkstoši kronu. Joanna ir mācītāja bez draudzes, un tieši tagad viņai ir aploksne ar pieciem tūkstošiem un lieliska biznesa ideja… - 352 lpp.
Klementa D. Lūgšanas par nolaupītajām: Dokumentāls stāsts par Meksikas narkobaronu visatļautību. Izmisušās mātes pārģērbj savas meitas par zēniem vai paslēpj zemē izraktās bedrēs, tiklīdz pie apvāršņa parādās narkotiku un cilvēku tirgoņu melnās automašīnas. Taču Leididī sapņo par īstu nākotni. – 238 lpp.
Korija D. Mana vīra sieva: Lilija ir apprecējusies, sākusi strādāt advokātu birojā, viņas pirmais klients ir notiesāts par savas mīļotās slepkavību. Lilijai jāpierāda viņa nevainīgums. – 512 lpp. – (Kontinents)
Liksoma R. Kādreiz pāries…: Īsprozas krājumā mūsdienu cilvēces tipu procesija ar visām ļaužu raizēm, savādībām un mīlestību. – 158 lpp.
Lina J. Zem Skorpiona zīmes: Pamatojoties uz plašu dokumentālu materiālu, tiek atmaskota masonu slepenā loma pasaules politikā, sākot ar asiņainajiem notikumiem 1789.gadā Francijā līdz padomju impērijas sabrukumam. – 454 lpp.
Linka Š. Pieviltā: Kad tiek noslepkavots Keitas tēvs, viņa pati nolemj atrast vainīgo. Tajā pašā laikā kāda londoniešu ģimene dodas brīvdienās, un nenojauš, ka arī viņu dzīvības pakļautas briesmām. – 462 lpp.
Ļevkins A. Dūmi miglā: Dzīva un tieša iekšējā runa, kuras aicinājums ir notvert to, ko uzmanība parasti noķert nespēj. – 112 lpp.
Makintoša K. Es ļāvu tev iet: Vienā mirklī Dženas pasaule pārvēršas murgā, un viņa izlemj pārcelties uz nomaļu ciemu. Tomēr bailes un pagātnes notikumi panāk viņu arī tur. – 400 lpp.
Malpasa D.E. Miesassargs: Logana impērijas valdnieks Trevors ir nopelnījis ne tik daudz naudas, cik ienaidnieku. Viņš nežēlīgi kontrolē visus, ieskaitot savas meitas dzīvi. Kad Kamilas dzīvība ir apdraudēta, viņš pieņem miesassargu. – 432 lpp. – (Kontinents)
Martēna-Ligāna A. Neuztraucies, mīļā, tev viss izdosies!: Romāna “Laimīgie lasa grāmatas un dzer kafiju” turpinājums. – 264 lpp..
Moja D. Pēc tevis: Turpinājums romānam “Pirms atkal tiksimies”. – 364 lpp.
Mote A. UltiMatum. Spēle ar laiku: Policists Dāvids Saraka ārstējas slēgtā ārstniecības iestādē un plāno noslēgt rēķinus ar dzīvi. Jūlijai tiek uzticēta īpaši nežēlīgas lietas izmeklēšana... – 384 lpp. – (Zvaigznes detektīvu klubs)
Murakami H. Savādā bibliotēka: Ejot mājās no skolas, gados jauns lasītājs aizdomājas par nodokļu iekasēšanas sistēmu Osmaņu-turku impērijā. Tāpēc viņš iegriežas līdzās esošajā pilsētas bibliotēkā un nonāk lasītavā, kas paslēpta labirintā. – 96 lpp.
Nesbē J. Asinis sniegā: Ūlavs vada savu vientuļo dzīvi, strādājot par pasūtījuma slepkavu. – 176 lpp. – (Zvaigznes trilleris)
Rābe M. Šoks: Psiholoģisks spriedzes romāns. Stresa mazināšanai Jans kopā ar Gregu un Lauru dodas braucienā uz Dienvidfranciju. Negaisa laikā pēc strīda Laura pazūd, bet viņas mobilajā tālrunī glabājas savāds videoieraksts. – 304 lpp.
Railija L. Ēnu māsa: Romānu cikla “Septiņas māsas” trešā grāmata ir noslēgtākās māsas Zvaigznītes stāsts. – 526 lpp.
Ravičs S. Ilgais gājiens: Poļu kavalērijas virsnieka stāsts par mokošo ceļu uz Sibīriju, dzīvi nometnē, ceļu uz brīvību 6000 kilometru garumā cauri Gobi tuksnesim, pāri Himalajiem. – 352 lpp.
Robertsa N. Asara zirnekļa tīklā: Romāns ekranizēts TV seriālā “Carnal Innocence”. Atgūties pēc nervu sabrukuma Kerolaina izlemj vecmāmiņas mājās klusajā Inosensā. Viņa nezina, ka tur sastaptais Takers ir pirmais aizdomās turamais šausminošā slepkavībā. – 512 lpp. – (Kontinents)
Šepetis R. Jūras sāļums: Otrais pasaules karš tuvojas beigām, tūkstošiem Austrumprūsijas bēgļu izmisīgi iet pretim brīvībai. Trīs bēgļus vieno cerība – kuģis, ar kuru nokļūt tuvāk mājām. Kad glābiņš šķiet tuvu, sākas traģēdija. – 382 lpp.
Teilore L. Sniega eņģelis: Kresidas tēvs jaunam māksliniekam pasūta meitas portretu, un viņas dzīve krasi izmainās. Emīlijas ilūzijas par laimīgu dzīvi sagrauj vīra uzņēmuma bankrots. Abu sieviešu liktenis savijas sarežģītā pinumā. – 464 lpp. – (Kontinents)
Toda A. After. Pēc kritiena: “Sērijas “After” 3.grāmata. Lai gan Tesa zina, ka Hārdins viņu mīl, nepārtrauktais greizsirdības, dusmu un salabšanas cikls meiteni iztukšo. – 782 lpp.
Triks O. Pēdējais lapzemietis: Nelielā Skandināvijas ziemeļu pilsētiņā policijas virsniekiem jāizmeklē vairāki noziegumi, kas varētu būt saistīti, taču vietējos iedzīvotājus nesajūsmina policistu iejaukšanās gadu desmitiem ilgās tradīcijās. – 478 lpp.
Vagnere J. Vongezers: Kādu dienu gripas vīruss ir izraisījis pandēmiju, un vienpadsmit savstarpēji sveši maskavieši apvieno spēkus, lai kopīgi pārvarētu bīstamo ceļu uz Karēliju, kur cer patverties drošībā. – 398 lpp.
Vislabākais lācis pasaulē: Četri jauni stāsti A.A.Milna un E.H.Šeparda stilā. Grāmata, kurā mēs pavadām gadu kopā ar Vinniju Pūku. – 128 lpp.
Zētālers R. Viss mūžs: Egeram ir septiņdesmit deviņi gadi, viņš ir pārcietis savu bērnību, karu, lavīnu. Uz savu mūžu viņš vara atskatīties bez nožēlas, ar aprautiem smiekliem un brīnīšanos. – 112 lpp.

НОВЫЕ КНИГИ В АПРЕЛЕ

Быкова А. Мой ребенок с удовольствием ходит в детский сад! – 222 с. – (Ленивая мама)
Быкова А. Развивающие занятия “Ленивой мамы. – 222 с. – (Ленивая мама) 270 с.
Гаспарян А. Россия в огне Гражданской войны. Полная история самой страшной братоубийственной войны. – 318 с.

ХУДОЖЕСТВЕННАЯ ЛИТЕРАТУРА

Киз Д. Пятая Салли: История Салли Портер, в которой скрывались еще четыре женщины. – 348 с.
Легардинье Ж. Совсем того!: Предприниматель Эндрью Блейк решает резко изменить свою жизнь и нанимается мажордомом в поместье. – 368 с.
Радзинский Э. Женившись, не забудьте развестись. – 320 с. – (Эксклюзивная новая классика)
Робертс Г.Д. Тень горы: Продолжение романа “Шантарам”. – 832 с.
Сидоров М. Записки на кардиограммах: Записки смешные, страшно смешные, а для кого-то просто страшные. – 411 с.
Черишко Е. Дневник Домового: Приключения грубоватого, но очаровательного страшилки в компании с котом и щенком. – 348 с.

Романтическая проза

Вильмонт Е. А я дура пятая! – 320 с.
Колочкова В. Умягчение злых сердец. – 320 с.
Коэн Т. Я сделаю это для тебя. – 320 с. – (Поединок  с судьбой)
Маклейн С. Десять правил обольщения. – 350 с. – (Мини-шарм)
Мойес Д. Корабль невест. – 544 с.
Мойес Д. Ночная музыка. – 480 с.
Мойес Д. После тебя. – 544 с.
Мориарти Л. Три желания. – 448 с.
Стил Д. Высшая милость. – 348 с.
Стил Д. Драгоценные дары. – 320 с.
Терентьева Н. Куда улетают ангелы. – 479 с.
Уайт К. Танцующая на гребне волны. – 544 с. 

Остросюжетная проза

Александрова Н. Амулет Великого Слона. – 320 с. – (Артефакт & Детектив)
Александрова Н. Завещание короля Балдуина. – 320 с. – (Артефакт & Детектив)
Арментроут Д. Список возмездия. – 352 с. – (MAIN STREET)
Барр Э. Ночной поезд. – 416 с. – (Психологический триллер)
Гётц А. Ты слышишь смерть? – 416 с. – (ТРИЛЛЕРЫ. Мировой детектив)
Гётц А. Умри тихо, мой ангел. – 448 с. – (ТРИЛЛЕРЫ. Мировой детектив)
Гранже Ж.-К. Лонтано. – 672 с. – (Звезды мирового детектива)
Крауч Б. Беглецы. Неземное сияние. – 378 с.
Марсонс А. Злые игры. – 384 с. – (Детектив 2.0: мировой уровень)
Марсонс А. Исчезнувшие. – 428 с. – (Детектив 2.0: мировой уровень)
Мэтьюз Д. Смертельное послание. – 480 с. – (Детектив в стиле Конан Дойла)
Перри Э. Медиум с Саутгемптон-роу. – 448 с. – (Любимый детектив английской королевы)
Русенфельдт Х., Юрт М. Ученик. – 576 с. – (Место преступления)
Самаров С. Главарь отморозков. – 318 с. – (Спецназ ГРУ)
Самаров С. Крупнокалиберный укол. – 350 с. – (Спецназ ГРУ)
Свечин Н. Дознание в Риге. Происшествия из службы сыщика Алексея Лыкова и его друзей. – 382 с.
Сэнсом К. Палач. – 640 с. – (Книга-загадка, книга-бестселлер)
Степанова Т. Пейзаж с чудовищем. – 352 с. – (Следствие ведет профессионал)
Тамоников А. Красная кнопка. – 352 с. – (Президентский спецназ)
Тамоников А. Тени прошлого. – 352 с. – (Войны и судьбы)
Уивер Э. Смерть надевает маску. – 384 с. – (Чай, кофе и убийства)
Устинова Т. Селфи с судьбой. – 320 с.
Хорст Й.Л. Закрыто на зиму. – 352 с. – (Место преступления)
Чайлд Л. Джек Ричер, или Заставь меня. – 384 с. – (Легенда мирового детектива)

Миниформат

Абдуллаев Ч. День Луны. – 352 с.
Александрова Н. Огненный рубин апостола Петра
. – 316 с. – (Артефакт & Детектив)
Александрова Н. Таинственный сапфир апостола Петра. – 316 с. – (Артефакт & Детектив)

Историческая проза
Загребельный П. Роксолана
. Вся история Великолепного века. – 608 с.
Иванов А. Тобол. Много званых: В эпоху великих реформ Петра I “Россия молодая” закипела даже в дремучей Сибири. – 702 с.

Фантастика
Князев М. Полный набор
. Другая сторона. – 384 с. – (Новые герои)
Корнев П. Падший. – 345 с. – (Фантастический  боевик)  
Корнев П. Спящий. – 345 с. – (Фантастический  боевик)  
Пехов А. Созерцатель. – 344 с. – (Фантастический  боевик)  
Риддл А.Д. Ген Атлантиды. – 352 с. – (Цивилизация зеро)
Риддл А.Д. Зов Атлантиды. – 352 с. – (Цивилизация зеро)
Риддл А.Д. Чума Атлантиды. – 448 с. – (Цивилизация зеро)​