Jaunās grāmatas aprīlī

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu aprīlī.


NOZARU LITERATŪRA

Bauere I. Jānis Lūsēns Trešais. - Latvijā labi pazīstams komponists, radoša, daudzšķautnaina, ļoti vīrišķīga un, protams, arī sarežģīta personība. – 326 lpp.
Bērne L. Sirds lūgšanas: lūgšanas pēc palīdzības un svētības, lūgšanas pateicībā un mīlestībā. - Autore iedrošina lūgt palīdzību Dievam un eņģeļiem un pastāsta, kā lūgties visdažādākajās dzīves situācijās. – 224 lpp.
Bredšovs Dž. Atgriešanās pie sevis: sava iekšējā bērna atgūšana un dziedēšana. – Katram, kas cieš no apslēptām, taču postošām sāpjpilnas bērnības sekām, autors stāsta, kā iemācīties lolot “iekšējo bērnu” un tikt vaļā no postošo ģimenes modeļu uzliktajiem ierobežojumiem. – 368 lpp.
Engelke R. Dārza darbi saskaņā ar Mēness ritmiem. – Grāmatā pastāstīts, kā darbojas mēness kalendārs, kā noskaidrot, kurš ir labākais sēšanas vai ražas novākšanas laiks, kad pārstādīt augus vai pļaut mauriņu. – 125 lpp.
Eversone M. Laiku nospiedumi: Ilgoņa Bērsona dzīve dienasgrāmatās, vēstulēs, atmiņās un attēlos 1947-1990. - Dokumentāli biogrāfiskā grāmata ir mēģinājums atklāt sarežģītā padomju literārā procesa aizkulises un pretrunīgumu, vienlaikus caur viena cilvēka dokumentālu dzīvesstāstu iezīmēts arī latviešu tautas kolektīvais liktenis. – 495 lpp.
Jēruma I. Teātra bērni: tik bagāta, interesantiem notikumiem un cilvēkiem pildīta dzīve ir teātra pasaulē! - Pati būdama šāds bērns, autore izvēlējās tikties ar cilvēkiem, kurus teātra gaisotne nav tik ļoti savaldzinājusi, lai sevi ziedotu šai brīnišķīgajai, taču nežēlīgajai mākslai. – 318 lpp.
Kindzule A. Ar uzturu uz tu: uztura psiholoģija un apzināta ēšana. - Jaunākajos pētījumos balstītas atziņas par to, kas veido uzturu: kā gudri kombinēt produktus, kas ietekmē ēšanas paradumus un uztura izvēles, kā domas ietekmē uzvedību, kas bērnam būs garšīgi un veselīgi, kuri ēdieni mazina stresu un ārstē, kā nepārēsties svētkos, kādā šķīvī pasniegt ēdienu ir veselīgi? – 191 lpp.
Kokles dziesma dvēselei. – Grāmata iepazīstina ar kokles spēles pamatiem. – 76 lpp.
Kraģis I. Radošums un kritiskā domāšana. - Palīglīdzeklis skolotājiem, skolēniem un visiem interesentiem uzskatāmi izskaidro, ko nozīmē "jaunrade un iniciatīva". – 109 lpp.
Kursīte E., Šmite R. Latgales pēdējie mohikāņi. - Turpinājums 2016. gadā izdotajai grāmatai "Latvijas pierobežas pēdējie mohikāņi". - Stāsti un fotogrāfijas par palikušajiem, kas sīksti turas dzimtajos ciemos, nedaudzos kaimiņus uztverot kā radus. – 159 lpp.
Kursīte J. Dainu kodekss: [vārdnīca]. – 798 lpp.
Laurinaitis E. Skatiens no spoguļa: sievietes dzīves ceļš vīrieša acīm. - Lietuvas psihoterapijas speciālists kodolīgi un saprotami par svarīgāko: attiecībām ar līdzcilvēkiem, ar sevi, ar pēcnācējiem. – 216 lpp.
Līvmane A. Tā teica Dieviete: [Dzīves prasmju rokasgrāmata]. - Dzīve arvien biežāk liek atgriezties pie tām zināšanām, kas piederējušas vecmāmiņām, mammām un vienkārši viedām sievietēm, kuras autore sauc par Dievietēm. Padomus A. Līvmane ir vākusi un daudzus gadu desmitus izmantojusi, atzinusi par labiem esam, ieteikusi citiem un no sirds vēlas, lai kāds no tiem noder lasītājiem. – 304 lpp.
Maijs J. Kāpēc es aizgāju nopirkt pienu, bet atgriezos ar divriteni. – Autors nosauc tipiskākās domāšanas kļūdas, kuras mēs pieļaujam, slazdus, kuros aizvien iesprūstam. Grāmatā aprakstītas dažādas izlemšanas tehnikas, kuras praktiski lietojot, iespējams mazināt izvēles mokas. – 311 lpp.
Montesori M. Absorbējošais prāts. - Daudzas talantīgās pedagoģes idejas nav zaudējušas savu aktualitāti arī 21. gadsimtā. Šis ir darbs, kurā koncentrētā veidā izklāstīta viņas izglītības teorija. – 224 lpp.
Ošo. Neatkarīgais prāts: mācies dzīvot brīvi. - Grāmatā tiek aplūkotas atšķirības starp intelektuālo, loģisko prātu un daudz plašāko cilvēka intuitīvo pasauli. – 174 lpp.
Ozola M. Anšlava Eglīša meklējumos. – Grāmata atklāj, kā cilvēka darbs mūža garumā, šajā gadījumā talantīgā literāta radošā darbība, spēj atstāt būtisku iespaidu arī uz paaudzēm nākotnē. – 127 lpp.
Purēns V. Kā izprast emocijas: metodiski materiāli pedagogiem un izglītības iestāžu psihologiem. - Grāmata piedāvā bērniem un skolēniem atpazīt būtiskākās emocijas, pārdomāt to cēloņus, mudina izvērtēt negatīvo emociju pārvarēšanas iespējas. – 24 lpp.
Radzobe S. 100 izcili Latvijas aktieri. – 2 sējumi. - Pirmo reizi Latvijā tapis oriģināls darbs, kas izseko aktiermākslas attīstību visā latviešu teātra pastāvēšanas laikā. Autori raksturo aktieru personības, kā arī noskaidro viņu daiļrades savdabības "formulu", neslēpjot pretrunas un dzīves sarežģītos līkločus.
Sils H. Pamests Vjetnamā. – No Vjetnamas caur Ķīnu, Mongoliju un Krieviju atpakaļ uz Rīgu – tāds ir maršruts “neiespējamai misijai”, atgādājot mājās pirms astoņiem gadiem robežpunktā atstātu automašīnu. – 128 lpp. - (Aiz apvāršņa).
Slišāne A. #100dečiLatvijai. - Simtgadīgās stellēs veikti eksperimenti ar dažādiem materiāliem, realizējot tekstilmākslas projektu.
Sorīna F. Rokot dziļāk. Radošās būtības atklāšana caur dārzkopību. - Pirmā grāmata, kurā dārzkopība aplūkota kontekstā ar radošumu un cilvēka patiesās būtības atklāšanu. Grāmatā iekļauti septiņi radošās atmodas posmi ar vērtīgiem padomiem, vingrinājumiem un uzdevumiem, kā piemājas, tā dvēseles dārza kopšanai. - 224 lpp.
Svirževska L. Attīstošās un izzinošās rotaļlietas: pirmsskolas vecuma bērniem. – Grāmatā tematiski sagrupētas un apkopotas ap 90 zinātnisko rotaļlietu. Rotaļlietu izgatavošanai pamatā ir nepieciešami vienkārši materiāli vai sadzīves priekšmeti, kuriem var dot otru dzīvi. - 117 lpp.
Tidriķe L. Baha ziedu terapija dzīvniekiem. - Terapija palīdz visiem, kas jūtas slikti vai kaut kādā veidā cieš, tāpēc tā palīdz dzīvniekiem atgūt un saglabāt emocionālo līdzsvaru. – 126 lpp.
Tomsone L. Cilvēkglābējs Žanis Lipke. - "Taisnīgais starp tautām" ir Izraēlas goda tituls, ko piešķir cilvēkiem, kuri Otrā pasaules kara laikā no holokausta glāba ebrejus. Zināmākais no latviešiem, kuram tas piešķirts, ir Žanis Lipke un viņa ģimene, kuri vācu okupācijas laikā riskēja ar savām dzīvībām un izglāba vairāk nekā 50 cilvēku. – 272 lpp.
Vielmaiņa tuvplānā: padomdevējs veselīgam dzīvesveidam. – Ja vielu aprite organismā noris līdzsvaroti, cilvēks jūtas labi. Ko mēs katrs pats varam darīt, lai to sekmētu, iespējams uzzināt šajā grāmatā. – 247 lpp.

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Auziņš A. Kā pliks pa nātrēm: atgadījumi iz dzīves. - Rakstnieks dalās ar spilgtākajiem, humorīgākajiem notikumiem no savas dzīves un ir pateicīgs liktenim, ka ir bijusi laime satikties un iepazīties ar daudziem interesantiem cilvēkiem. – 103 lpp.
Auziņš A. Sieviete neprot zaudēt: romāns. - Olga ieprecējusies labi situētā ģimenē, bet cieš no vīra Viktora vecāku tiranizēšanas. Viņa ļoti pārdzīvo, ka Viktoram uzradusies mīļākā. Viņš ierosina šķirties, taču Olga nav ar mieru... – 183 lpp.
Darbiņa Epnere A. Klejojumu gadi: pieci stāsti par Sāras Rū ciltskoku. - Stāstos asociatīvi brīvi saplūst dažādi laiki, vietas, tēli, situācijas, kultūras alūzijas. – 117 lpp.
Dimante I. Paslēptā dzīve: romāns. – Agnetas dzīvē iestājies sarežģīts laiks: jābeidz 12. klase, jāpārdzīvo sāncensība ar draudzeni un pirmās mīlestības zaudējums. Iesaistoties projektā, kura mērķis ir atjaunot pilsētas viduslaiku hroniku, viņa iepazīst kādu kundzi ar visai neparastu vaļasprieku. – 222 lpp. - (Vakara romāns).
Horna M. Neizlēmības cena: romāns. - Sižets virmo ap kultūras dzīvi  Zāģu pagastā. Varones ir spēcīgu raksturu sievietes, savukārt kungi – mazāk izlēmīgi. Ir mīlas trīsstūri, briest intrigas un konflikti, tad atnāk Ziemassvētki, strīdi tiek atrisināti un mīlestība uzplaukst visā tās krāšņumā… - 203 lpp.
Judina D. Lāsts: detektīvromāns. - Paklausot vecās baroneses ieteikumam, abi jaunie pāri - Anna Elizabete ar Miku Kaķīti un Kārlis ar Ievu - dodas medusmēnesī uz muižu Igaunijas pierobežā, taču gaidītās pēckāzu romantikas vietā saskaras ar zvērīgām jaunas mākslinieces un pilskunga slepkavībām. – 325 lpp. - (Izmeklē Anna Elizabete; 10. grāmata).
Kundziņš M. Kamēr citi strādā. - Biologa, dabas fotogrāfa, fotogrāfijas mākslas teorijas pasniedzēja autobiogrāfiskā grāmata ļauj iejusties mirkļos, niansēs, pat riskos, ko nereti piedzīvojis, lai uzņemtu vienu vienīgu kadru. Mākslinieka humorpilnais stāstījums ir tikpat izjusts kā viņa fotogrāfijas. – 199 lpp.
Kuzmins S. Hohma: romāns. – Autora pirmā romāna darbība risinās Hohmā - klusā piejūras kūrortpilsētiņā. Šķietami rāmā ikdiena, vēsture un mitoloģija vijas kopā ar tās iemītnieku dzīvesstāstiem, atklājot to iekšējās pretrunas, attiecību labirintus un gadiem ilgi glabātus noslēpumus. – 216 lpp.
Lagzdiņa G. ieraudzīt varavīksni: stāsti. - Romantikas apdvesti stāsti par sievietēm, attiecībām un dzīves "spēlītēm"… Uz spēles tiek likta draudzība un mīlestība, meli un neuzticība. Likmes ir augstas. Vai mērķis attaisno līdzekļus? – 319 lpp.
Mihelsone F. Es izdzīvoju Rumbulā. – Patiesa liecība par visdrausmīgāko noziegumu. Frīda piedzima Jaungulbenē, uzauga Varakļānos, tad apmetās uz dzīvi Rīgā, kur strādāja par šuvēju. Ebreju slepkavošanas akcijā Rumbulā viņai izdevās izglābties, paslēpjoties zem apavu kaudzes. Tam sekoja trīs gadu ilga slēpšanās mežos un pie labiem cilvēkiem. – 207 lpp.
Paukšs H. Pele slazdā: romāns. – Septiņpadsmitgadīga meitene uz gadu, kamēr vecāki strādā ārzemēs, tiek nosūtīta dzīvot pie bargā, skopā un pedantiskā radinieka. Taču izrādās – tā ir tikai viņa maska, ar ko atbaidīt pareizos radus. – 208 lpp. - (Vakara romāns).
Pulvere I. Gribu apprecēties! - Kāpēc vīriešiem viss tiek ļauts un piedots, bet no sievietēm viss tiek pieprasīts? Šis jautājums neliek mieru skaistumkopšanas salona īpašniecei Sintijai. Viņa negrib samierināties ar dzimumu nevienlīdzību, taču viņa grib apprecēties... Vai tiešām vīrieši grib apprecēties tikai ar slaikajām, paklausīgajām, vājajām un... dumjajām? – 191 lpp.
Rēdliha I. vēl viena dziļa ieelpa. - Spriedzes romāns ar samezglotu un intriģējošu sižetu. Alekss Caune ir pašapzinīgs, viltīgs un mērķtiecīgs jauns vīrietis, kurš jau pusaudža gados ir apņēmies kļūt bagāts. Šī mērķa sasniegšanai viņš lieki netirda savu sirdsapziņu, un visi iespējamie līdzekļi viņam šķiet gana labi. – 366 lpp.
Roze G. Sadursme: romāns. – Romānu veido cits citu papildinoši deviņi stāsti, kas precīzi atsedz mūsdienu Latvijas ikdienu. Darbība notiek vienā dienā, taču katrai konkrētās dienas epizodei ir sava attiecību priekšvēsture. Romāna varoņi, pakļaudamies impulsīvām iegribām, pat neiedomājas, ka viņu rīcība var izraisīt tālejošas sekas, kas būtiski ietekmēs viņu turpmāko likteni. – 157 lpp.
Rūmnieks V. No Raiņa līdz Čakam: atmiņas, piedzīvojumi un pārdzīvojumi, 1980-2018. - Draiskulīgi un nopietni stāsti par gadsimtu mijas kultūras personībām. – 232 lpp.
Šmite L. Aizved mani uz Hiršenhofu!: romāns. - Caur trīs sieviešu dzīvesstāstiem autore iezīmē savulaik pastāvējušās Iršu vācu kolonijas (1766-1939) likteņus un noslēpumus. – 255 lpp.
Švarca S. Klusumu meklējot. - Kad izmeklēšanas grupa no Rīgas ierodas attālajā novada centrā Pulkažos, atklājas, ka tur pazudušas vairākas sievietes. Ir veseli pieci aizdomās turamie, un visi – ciemā labi pazīstami un godājami vīri. – 222 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Vinogradova L. Lāču kalns. - Popei - dzimtajai vietai - veltītā grāmata ir darbs, kuru autore uzrakstījusi kā atbildi kalna saucienam atgriezties mājās. Visi trīs grāmatā iekļautie stāsti tapuši laikā, kad mazais, romantiskais ciematiņš piedzīvo skaistu renesansi. – 79 lpp.

DZEJA

Madris A. Zonas: dzeja 2008-2018. - Krājums piedāvā plašu tēmu un formu amplitūdu: no nostalģiskām bērnības atmiņām par Liepāju un Latvijas vēstures motīviem līdz intīmai mīlestības dzejai un audiovizuālu darbu tulkojumiem dzejas valodā. – 79 lpp.

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Alnats L. Mums pieder debesis: romāns. – Ceļš no cerībām līdz izmisumam un atpakaļ nav vienkāršs, tomēr arī vissalauztākās sirdis iemācās pukstēt no jauna. Robs, Anna un Džeks ir laimīga ģimene līdz brīdim, kad Džeka slimība satricina viņu ierasto ikdienu. Dzīve pārvēršas melnā bezdibenī. Kad visas cerības šķiet gandrīz izsmeltas, Robs izvēlas ceļu, kas ved pretī dziedināšanai un piedošanai. – 365 lpp.
Barija Dž. brīvais kritiens: romāns. - Kad Alisonas un viņas līgavaiņa privātā lidmašīna avarē kalnos, visi uzskata, ka jaunā sieviete ir mirusi. Tomēr Alisonas māte atsakās tam ticēt un sāk pati savu izmeklēšanu. Viņas atklājumi ir šokējoši. – 447 lpp.
Čemberlena D. Vijolniece: romāns. - Railija visu mūžu ir ticējusi, ka viņas vecākā māsa mīklainos apstākļos gājusi bojā. Kārtodama ģimenes mājas arhīvu divdesmit gadus pēc traģēdijas, viņa atrod pierādījumus tam, ka māsa joprojām ir dzīva... Atklājums liek apšaubīt visu, ko Railija zina par savu ģimeni. – 455 lpp. – (Kontinents).
Dēnerte R. Zahera viesnīca: romāns par kārdinājumu. – Vīne, 1892.gads. Atraitne Anna Zahere grib pati vadīt viesnīcu, padarot to par leģendu. Viesnīcā sastopas divi laulāti pāri un savērpjas mīlas drāma… -   304 lpp.
Edvardsa-Džonsa I. Sanktpēterburgas raganas. – Sanktpēterburgā, pēdējā Krievijas imperatora galmā ierodas Melnkalnes princeses Milica un Stana, mežonīgi skaistas, apveltītas ar mistiskām spējām un pārņemtas ar melno maģiju. Gaisā virmo revolūcijas noskaņas, bet cara galms rīko izšķērdīgas balles. Kā nerimstoši sabiedrības pavadoņi ir tenkas un slāpes pēc varas un statusa. – 478 lpp.
Ēriksone K. Nomodā. - Radošo krīzi piedzīvojusi rakstniece Elēna bezmiega stundas aizvada, pa logu vērojot kaimiņus. Šķietami saderīgā Stūrmu pāra ikdiena atklāj tumšu ģimenes drāmu. Pēc tam, kad rakstnieci apciemo kaimiņu pāra dēls, sieviete attopas ievilkta notikumu un sajūtu karuselī. – 319 lpp.
Fjells J. Ē. Ziņotājs: izmeklē Antons Breke. - Tiek nogalināts lielas firmas īpašnieks. Ir pamats domāt, ka slepkavībai bijuši ekonomiski motīvi. Vecākajam inspektoram  Antonam Breke nāksies šķetināt daudzus pavedienus, pirms izdosies tuvoties šī sarežģītā nozieguma atrisinājumam. – 336 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Hantere Ē. Nestundā: romāns: (Klanu kaķi; VI). – 368 lpp.
Jēgers T. R. Atgriezties no nāves: komas pacienta pieredze. - Kad autors pamodās no teju trīs nedēļu komas, viņš nespēja neko atcerēties, neatpazina sievu un meitu, nezināja savu vārdu. Pakāpeniski smadzeņu spējas atjaunojās un atmiņa atgriezās. Līdz šim neviens cilvēks pēc atmiņas zaudēšanas nav spējis tik labi aprakstīt šos notikumus un padarīt tos saprotamus visiem. – 143 lpp.
Keplers L. Smilšuvīrs: zviedru kriminālromāns. - Mikaels un viņa māsa pazuduši pirms trīspadsmit gadiem un pasludināti par mirušiem. Vēlu naktī viņš tiek atrasts ejam pa sliežu ceļu uz dzelzceļa tilta. Sarunā ar policiju atklājas, ka Mikaels aizbēdzis no kāda Smilšuvīra un viņa māsa joprojām esot dzīva. – 500 lpp.
Kohs H. Vakariņas. - Brāļi Lomani – viens ievērojams politiķis, otrs izbijis vēstures skolotājs – vakariņo smalkā restorānā, izvairoties skart galveno tēmu, kuras dēļ īstenībā ir satikušies, – viņu dēlu nākotni. Abi pusaudži ir izdarījuši ko tādu, kas var izpostīt viņu dzīvi un arī politiķa Lomana spīdošo karjeru. Vakariņu gaitā pamazām atklājas ģimenes drāma, liekot jautāt: vai vecāku mīlestībai ir robežas? – 256 lpp.
Lencs Z. Pārbēdzējs: vēsturisks romāns. - Proska, vācu armijas kareivis, pēdējā kara vasarā nokļūst nelielā vienībā, kas uzrauga dzelzceļa līniju, lai partizāni Pripjatas purvos neuzspridzinātu vilcienus. Stāsts par viņa pārdzīvojumiem un piedzīvojumiem savijas ar autora biogrāfiju, jo abi - gan romāna varonis, gan Lencs - kara pēdējos mēnešos dezertē un nokļūst ienaidnieka gūstā. – 247 lpp.
Meins E. Naturālists. – Kad mīklainos apstākļos tiek noslepkavota biodatorikas profesora Kreja bijusī studente, viņš kļūst par vienu no aizdomās turamajiem. Pētot nozieguma detaļas, profesors nonāk pie satraucošiem atklājumiem, un tie ir klajā pretrunā ar policijas versiju. – 426 lpp.
Miņjē B. Nenodzēs gaismu!: izmeklē Martēns Servazs: romāns. - Soli pa solim Kristīnes dzīve apgriežas ar kājām gaisā. Bet kurš no draugiem vai ģimenes locekļiem ienīst viņu tik stipri, lai gribētu iznīcināt? Un kāpēc? – 496 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Nesbē Jū. Makbets: romāns. - Makbets kā specvienības komandieris. Viņa sieva kā izbijusi prostitūta. Trīs raganas kā narkodīleres. Šekspīra visbaisākajai lugai jaunu veidolu piešķīris skandināvu "noir" karalis. – 510 lpp.
Pāsilinna A. Mīlīgā indes brūvētāja: romāns. – Katru mēnesi pensijas saņemšanas dienā sirmgalves dzīve savērpjas negantā virpulī, jo ierodas nelietīgais audžudēls ar drauģeļiem. Beidzot viņa nospriež, ka vislabākā aizstāvēšanās ir uzbrukums un sāk brūvēt indi. – 190 lpp.
Pinboro S. Viņai nemanot: romāns. - Luīze viena audzina bērnu, strādā par sekretāri un jūtas ikdienas rutīnas nomākta. Vienu vakaru viņa bārā iepazīstas ar kādu vīrieti. Beidzot arī viņai ir attiecības! Kad pirmdien Luīze ierodas darbā, viņa satiek savu jauno priekšnieku Deividu. Vīrieti no bāra. – 368 lpp.
Pračets T. Ziemdaris: [trešā grāmata sērijā]. - Noslēpumainais Ziemas gars vēlas, lai Tifānija uz visiem laikiem paliek viņa saltajā, spožajā pasaulē. Lai izdzīvotu līdz pavasarim, būs vajadzīga visa jaunās raganas drosme un spēks. Ja Tifānijai neizdosies uzvarēt ziemu, pavasaris nepienāks… - 398 lpp.
Radzevičūte U. Asinis zilas, debesis pelēkas. - Livonija, 15. gadsimta otrā puse. Livonijas ordeņa ziedu laiki jau ir aiz muguras, tomēr komturi un bruņinieki vēl valda daudzās pilīs un cīnās par ietekmi. Lietuva, 21. gadsimta pirmā puse. Kāda lietuviešu rakstniece, radu pierunāta, sāk meklēt dzimtas saknes. – 316 lpp.
Rīsa-Praisa Č. Mēmais noslēpums: detektīva Vintera Medouza mistērija: krimināldetektīvs. - Gvena, izvedot suni pastaigā, pazūd. Viņa tiek atrasta ievainota. Pēc galvas traumas Gvena sāk atcerēties 30 gadus senus notikumus, kas liek policijai atvērt toreiz neatrisināto nozieguma lietu. – 206 lpp.
Robertsa N. Zemstraumes: romāns. - It neviens nenojauš, cik šokējoša ir patiesība, kas slēpjas aiz veiksmīga ķirurga Bigelova ideālās ģimenes spožās fasādes. Bigelovu bērni – Zeins un Brita – cenšas vadīt laimīgu dzīvi, tomēr atmiņas par sāpīgo pieredzi nekur nav pazudušas. Turklāt kāds viņiem abiem alkst atriebties... – 505 lpp. – (Kontinents).
Sigurdardotira I. Sāga: [otrais darbs sērijā]. - Skolas pagalmā tiek atrakta laika kapsula ar skolēnu pirms desmit gadiem rakstītiem sacerējumiem. Starp tiem viens ir tik savāds, ka skolas vadība nolemj to nodot policijai. Lai gan nešķiet, ka šis pusaudža brīdinājums par vairākām slepkavībām būtu jāuztver nopietni, Huldars un Freija ķeras pie vēstījuma autora identificēšanas. – 416 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Starobiņeca A. Paskaties uz viņu. - Autobiogrāfiskā grāmata ir drosmīgs un pārsteidzoši atklāts stāsts par pašas piedzīvoto, kā arī izdzīvošanas instrukcija tiem, kam jāstājas aci pret aci ar neizturamām bēdām. – 240 lpp.
Taska I. Pobeda 1946. - 1946.gada pavasaris. Eiropa ir sadalīta ar dzelzs priekškaru. BBC ziņu moderators Alans un operdziedātāja Johanna vairs nesaņem viens otra rakstītās vēstules, tās krājas uz čekas pārbaudītāju galda. Un tomēr viņi plāno slepenu tikšanos Maskavā. – 247 lpp.
Tiljē F. Sapņot: psiholoģiskās spriedzes romāns. - Slaveno psiholoģi Abigeilu policija bieži pieaicina īpaši sarežģītu lietu izmeklēšanā. Tomēr Abigeilas pašas dzīvi apgrūtina neparasta slimība - narkolepsija, kas reizēm traucē saprast, vai notiekošais ir sapnis vai īstenība. – 463 lpp.
Vuds T. Hameleons: romāns. - Pasaules labākais pasūtījuma slepkava Viktors piekrīt veikt noziegumu anonīma šveiciešu brokera uzdevumā. Grupā viņš sastop cilvēku no pagātnes: kādu, kurš reiz iesaistīja viņu šajā bīstamajā nodarbē un kurš it kā bija miris jau pirms daudziem gadiem. – 444 lpp.

DVD

Četri balti krekli [videoieraksts]: Uzņemta Rīgas kinostudijā 1967. gadā, digitāli restaurēta studijā "Lokomotīve" 2017. gadā. Papildus: Četri balti krekli jeb Elpojiet dziļi: filmas arheoloģija, dokumentālā filma. Ieskats filmas "Četri balti krekli" restaurācijas procesā. – Šī kinolente ir īsts fenomens, kas ilgstoši dzīvoja tikai mutvārdu leģendās un I.Kalniņa filmai komponētajās dziesmās, jo ar atbildīgo instanču ziņu tika “nolikta plauktā” un pie skatītājiem nonāca divdesmit gadus pēc pabeigšanas. Tā stāsta par jauna dziesmu autora un sistēmas sadursmi.


НОВЫЕ КНИГИ В МАРТЕ

РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Грей С. Двойной удар по невинности. – Елена совершенно неожиданно становится богатой наследницей, а значит – желанной добычей для двух братьев с идеальной арийской внешностью… - 318 с. – (Любовь на ладони).
Деверо Дж. Тайна в наследство. – В наследство от богача-супруга Лиллиан достаётся лишь заброшенный дом в глуши. Поселившись в доме, она пытается выяснить, что же случилось здесь много лет назад. Любопытство может стоить ей жизни… - 383 с. – (Мини-Очарование: лучшее).
Келли В. Влюблённый граф. – Незаконнорожденной дочери принца Виктории приходится стать гувернанткой и уехать в далёкую Шотландию, чтобы попытаться воспитать стаю диких юных горцев. – 351 с. – (Шарм).
Логвин Я. На изломе алого. – У Сашки есть мечта – обрести крылья и вырваться из мира, похожего на клетку. Когда в её жизни появляется парень со светлой улыбкой и гитарой в руках, она пытается оттолкнуть его. Игнату придётся доказать, что их чувства способны изменить мир. – 319 с.
Оллнат Л. Небо принадлежит нам. – Когда наступает чёрный день и в счастливую семью Коутсов приходит беда, всё, во что верил и любил Роб, начинает рассыпаться в прах. Он отправляется в незабываемое путешествие, чтобы найти свой путь к новой жизни и прощению. – 445 с.
Пэйнтер С. Весь этот свет. – Мина приходит в себя в больнице и помнит лишь то, что должна позвонить брату-близнецу. Врач Стивен приносит ей книгу, историю больницы, на страницах которой Мина находит ключ к разгадке произошедших событий. – 349 с.
Уайт К. Траектория полета. – Поиск редкого фарфора на берегу Мексиканского залива приводит эксперта по артефактам Джорджию к разгадкам тайн своей семьи. – 542 с.

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

 

Болдаччи Д. Падшие. – Сотрудник ФБР Декер намеревался отдохнуть в американской глубинке. Вместо этого он очутился в городке, поражённом опиатной эпидемией, где люди гибнут один за другим. Расследование покажет, кто стоит за всем этим. – 446 с. - (Гигант мирового детектива).
Вербинина В. Самый лучший вечер: повесть и рассказы. – Встретившись спустя пятнадцать лет,  бывшие одноклассники стали свидетелями убийства. Под подозрением оказались все присутствующие. – 314 с. – (Любовь. Интрига. Тайна).
Виган Д. де. Основано на реальных событиях. – В жизни писательницы Дельфины возникает таинственная поклонница Л., помогающая ей справиться с жизненными трудностями. Но постепенно Дельфине начинает казаться, что её вытесняют из собственной жизни. – 317 с. - (Лучший психологический триллер).
Гришем Дж. Брокер. – Джоэл Бэкман владеет опасной информацией, и коды доступа к сверхсовременной системе спутникового шпионажа могут стоить жизни. Спецслужбы с интересом следят, какая из чужих разведок доберётся до него первой. – 350 с. – (Лучшие детективы).
Дженсен Л. Подарок. – От неминуемой смерти Дженну спасла пересадка сердца. По официальной версии, донором стала девушка, погибшая в автомобильной катастрофе. Попытка раскрыть тайну семьи погибшей девушки может стоить Дженне вновь обретённой жизни… - 350 с. - (Психологический триллер).
Донцова Д. Венец безбрачия белого кролика. – Иван Подушкин ищет сбежавшую молодую жену своего соседа Олега.  Мальвина прихватила с собой также драгоценности и шубу. Кто же в этой «сказке» взял на себя роль Карабаса-Барабаса? – 315 с. – (Иронический детектив).
Кавана С. Защита. – Некогда Флинн был вором и мошенником, затем стал адвокатом. Оказалось, большой разницы между этими занятиями нет. Флинн должен выиграть безнадёжный процесс, потому что от этого зависит жизнь его дочери. – 382 с. - (Детектив из зала суда).
Колычев В. Г. Не стреляйте в любимого. – На жизненном пути двух друзей – красавцев и перспективных женихов – встречаются претенциозные подруги. Начинаются встречи, необузданные страсти, измены и надуманные обиды. Неожиданно любовная история превращается в криминальную драму… – 286 с. - (Лучшая криминальная драма).
Леонов А. О. Оживший покойник. – Исторический детектив. 1620 год. Инок Феона спешит в монастырь на крещение сына царского родственника. Всё проходит по чину, но после праздничной трапезы молодой отец неожиданно умирает. Теперь не миновать царского гнева… - 350 с.
Михалкова Е. И. Чёрный пудель, рыжий кот, или Свадьба с препятствиями. – Отправляясь на свадьбу в провинциальный городок, частные сыщики Илюшин и Бабкин даже не подозревали, что окажутся действующими лицами театра абсурда. Головоломка не сходится, но необходимо всё-таки понять – а кто же убийца? – 351 с. – (Читай не отрываясь).
Моллой Э. Идеальная мать. – Пока молодые матери отдыхали в баре, ребёнка одной из них похитили прямо из колыбели. Им приходится столкнуться с жестокой атакой журналистов. Только подлинный материнский инстинкт может привести к разгадке. – 383 с. – (Двойное дно: всё не так, как кажется).
Полякова Т. В. Разрушительница пирамид. – По неосторожности разбив стекло на портрете, Ева решает исправить оплошность. Но когда она возвращается из багетной мастерской, выясняется, что хозяин дома убит. Дальнейшие события принимают крутой оборот: попытки похищения, покушения и убийства… - 315 с. - (Авантюрный детектив).
Сорокин Г. Г. Смерть со школьной скамьи. – Полное погружение в атмосферу, быт и жизнь эпохи 80-х. Начинающему оперу Лаптеву поручено расследовать убийство бывшей одноклассницы. Сыщик находит фотографию в стиле ню, на которой погибшая в обнимку с… начальником Лаптева. Оперу грозят крупные неприятности. – 350 с. - (Детектив-ностальгия).
Степанова Т. Ю. Светлый путь в никуда. – Жестокая расправа с семьёй известной детской писательницы ставит перед следствием вопрос о причине бесчеловечного преступления и заставляет распутать мрачный клубок тайн. – 347 с. - (По следам громких дел).
Тамоников А. Африканский ритуал. – Руководство ставит перед «солдатами удачи» непростую задачу: спасти из африканского плена и вывезти на родину родственника крупного бизнесмена. Но стихия локальной войны непредсказуема. – 318 с. - (Частная военная компания).
Тилье Ф. Лента Мёбиуса. – В своём первом деле молодой полицейский Маршаль сталкивается с самой тёмной стороной профессии. Декоратора Кисмета всегда преследовали видения, предвещающие будущие события. Их пути пересекаются, но один из них ещё ничего не видел, другой не ведает, что уже знает всё… - 509 с. - (Звёзды мирового детектива).
Чайлд Л. Джек Ричер или Граница полуночи. – Случайно замеченное Ричером в лавке старьёвщика кольцо становится причиной очередного крутого поворота в его судьбе. – 382 с. - (Легенда мирового детектива).
Шахматова Т. С. Иностранный русский. – Студент Саша устроился преподавать русский язык иностранцам в военный институт связи. Не успел он включиться в рабочий процесс, как стал одним из подозреваемых в деле об исчезновении завкафедрой Каролины Сергеевны. – 318 с. - (Филологическое расследование).
Эллис Д. Гиблая трясина. – За долгие 25 лет полицейское расследование так и не нашло убийцу детей, погибших в трясине Фенских болот. И вот – на болотах вновь совершено убийство с идентичным почерком. Всё говорит о возвращении давнего маньяка. – 382 с.