Jaunās grāmatas jūlijā

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu jūlija mēnesī.


NOZARU LITERATŪRA

Adizes I. K. Prasmīga pārmaiņu vadība: Ievads organizāciju terapijā. – 335 lpp.
Balodis P. Ne tikai Bērziņš, Kalniņš, Ozoliņš...: Latviešu personvārdu etimoloģiskās semantikas teorētiskais modelis un tā realizācija. – 639 lpp.
Bērzs A., Kūlis Ē. Jūras dēli: no senatnes līdz veco zvejas laivu kapsētai. - Izdevumā atrodama apjomīga informācija par to, kā būvēja kuģus, kas tos vadīja, pa kādiem maršrutiem kuģoja senos un ne tik senos laikos. – 231 lpp.
Biršs J. Praktiskā fizika būvinženieriem: pamati. – 214 lpp.
Blaua K. Maģija un horoskopi brīvam brīdim. – 175 lpp.
Bražūne E. Pipari, paprika un citi augi. – Šķirnes, audzēšana un lietošana. – 96 lpp.
Dālke R. Slimība kā simbols: psihosomatikas un integrālās medicīnas rokasgrāmata. – Grāmata sniedz padomus pašpalīdzībai un paver iespēju uzņemties atbildību par savas dzīves uzdevumiem, uz kuriem slimība simboliski norāda. - 623 lpp.
Dambis J. Kultūras pieminekļu aizsardzība. – 72 lpp.
Danino M. Trenē savu bērnu panākumiem: rokasgrāmata vecākiem, kuru bērniem ir mācīšanās traucējumi un UDHS. – 302 lpp.
Dendroterapija: koku un krūmu ārstnieciskais spēks. – 213 lpp.
Džonsone B. Māja bez atkritumiem. - Izmantojot autores sniegtos padomus un samazinot atkritumu daudzumu, ikviens var pozitīvi mainīt dzīvi, uzlabot veselību, ietaupīt naudu un radīt labāku nākotni sev un visai planētai. – 304 lpp.
Eimens D. G. Smadzenes izmaina dzīvi: psiholoģiska un medicīniska prakse dažādu smadzeņu stāvokļu koriģēšanai. - 424 lpp.
Gelovejs Dž. Skriešana iesācējiem: kā uzsākt skrējēja dzīvesveidu; populārās skriet-soļot-skriet metodes izmantošana; uzturs, motivācija un traumu novēršana. - 230 lpp
Gēls J. Pilsētas cilvēkiem. – Dāņu arhitekta grāmata par to, kā lielpilsētas pārvērst par cilvēkiem draudzīgu vidi. – 271 lpp.
Genzihens S. Signāls: kā rīkoties, ja esi saskāries ar seksuālu vardarbību: grāmata jauniešiem un pieaugušajiem. – 159 lpp.
Hauks G. Glābjot medus biti. - Bišu skaita ievērojama samazināšanās ir drauds cilvēces pastāvēšanai. Grāmata rāda zemnieku, dārzkopju, biškopju un jebkura cilvēka, kam svarīga Zemes nākotne, ejamo ceļu uz nākotni. – 109 lpp.
Heigs M. Iemesli dzīvot tālāk. – Iespējams, labākais līdz šim uzrakstīts literārais darbs par depresiju. Patiess stāsts par to, kā autors gandrīz aizgāja bojā depresijas dēļ un iemācījās dzīvot no jauna. – 255 lpp.
Jūls J. Būt vadošajiem vilkiem: mīlestības pilna vadība ģimenē. – Vecākiem jābūt līdzīgiem vadošajiem vilkiem, lai palīdzētu bērniem orientēties dzīves džungļos. – 143 lpp.
Kadišs A. Vitimas upes noslēpumi: Sibīrijas piezīmes. – Autors piedāvā ceļojumu ar laivu gandrīz 800 km garumā pa vienu no Sibīrijas mežonīgākām un noslēpumainākām upēm. - 368 lpp.
Kalme V. Vingrošana pēc 60. - Ap 500 praktisku vingrojumu, no kuriem vairākums papildināts ar attēliem. – 114 lpp.
Knāviņa V. Hilda Vīka. - Viena no savdabīgākajām un pretrunīgi uztvertajām Latvijas gleznotājām (1893. – 1963.). – 140 lpp.
Lejiņa G. Pirmie soļi veidošanā. – Bērniem no 1,5 līdz 3 gadiem. – 110 lpp.
Meirāne S. Simts kūkas un viena svecīte. – Kūkas, kuru receptes tiek pārmantotas, kurām ir savs stāsts, sava vēsture, sava garša. – 287 lpp.
Nyet, nyet, Soviet!: stāsti par latviešu politiskajām demonstrācijām trimdā. - Grāmata ir četru gadu darbu rezultāts, veicot intervijas Latvijā un ārzemēs ar latviešiem par viņu dalību politiskajās akcijās. – 318 lpp.
Paegle E. Latviešu tautas māksla: īss vēsturisks pārskats. - Pirmizdevums: [Rīga], 1935. - 37 lpp.
Plaudis J. A. Pasaules spiegi: slavenu spiegu gaitas vēstures griezumā. - Piedzīvojumiem pilna dzīve ar laimīgām beigām spiegiem ir vien filmās. Realitātē - tas ir viens no bīstamākajiem nodarbošanās veidiem, kurā izlūkošanas aģenti riskē līdz nāvei ik uz soļa. – 191 lpp.
Praude V., Šalkovska J. Satura mārketings internetā. – 256 lpp.
Putnis R. Es esmu starp jums: cilvēks ar invaliditāti un sabiedriskie mediji. - 216 lpp.
Reizere U. Refleksoloģija: praktiskā rokasgrāmata. – Pēdu un plaukstu refleksu zonu terapija sniedz iespēju ārstēt daudzas problēmas. – 96 lpp.
Sadziedāšanās nakts grāmata: XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI deju svētki. – Gandrīz puse jaunu dziesmu un 10 dejas ar dejošanas pamācību. – 144 lpp.
Sāļas un saldas uzkodas: garšas no visas pasaules. – 234 lpp.
Zariņa L. Senākie iedzīvotāji Latvijas teritorijā. No kurienes esam nākuši? -   Monogrāfija ir fascinējošs ceļojums vissenākajā materiālu attīstības periodā – paleolītā. – 191 lpp.
Zivju ēdieni: daudzveidīgi, viegli, veselīgi. – 239 lpp.

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Akmentiņš A. Skolotāji. - Romāns vēsta par lauku skolotājiem Hruščova atkušņa laikā (1953-1960). Autora vecāku jaunība, skaists un trauksmains laiks, bet varbūt atmiņas. – 359 lpp. - (Mēs. Latvija, XX gadsimts ; VIII [8]).
Bauere I. Palieku tev uzticams. Juris Neikens: romāns. - Parasts lauku zēns no Limbažu puses 1843. gadā nonāca Cimzes skolotāju seminārā, kur ieguva ceļamaizi studijām Tērbatas universitātē un kļuva par pirmo latviskas izcelsmes Lutera mācītāju Valmieras apkārtnē. – 383 lpp.
Berģis-Kalns Dz. Sinpas - sapnis par brīvu Rīgu. - Izkropļots kapitālisms un politiskā prostitūcija. 608 lpp. – Autorizdevums.
Biznesa burbuļi: anekdotes un spurainas domas. – 151 lpp.
Dimante I. Divi džokeri un papardes zieds: romāns. – Kaut kur Latvijas ārēs Jāņu nakts lietū Andžejs apjauš, ka vēlas atgūt Zaigu, meiteni, ko atraidījis. – 239 lpp. - (Lata romāns).
Dimsone M. Rozā kvarca brālība. 3. grāmata. Miroņgalvas noslēpums. - Jānis, Izabella un Roberts vasaras brīvlaiku nolemj pavadīt, uzsākot mācības Augsto zinšu skolā, taču Zemzemē un Virszemē tikām sācies paliels tracis - visi burvji, raganas un pat parasti ziņkāroti ļautiņi alkatīgi dzen pēdas nozagtajām melno zinšu grāmatām. – 294 lpp.
Eņģele I. Pusnakts saules hronikas. – Izdomātās Eternitas karalistes ļaudis Lainei šķiet reālāki par pašas ģimeni. Stāsts par cilvēkiem, kas no realitātes patvērušies grāmatu lappusēs un seriālu ekrānos. – 208 lpp. – (Lata romāns).
Kalna Z. Cilvēka ceļš: romāns. – Ikvienam ir tikai viņa ceļš, viņam noteikts mērķis no Dieva. - 287 lpp. – Autorizdevums.      
Kļavis A. Bēgšana no čūsku valstības: Triloģijas "Ceļš uz nezināmo zemi" 2. grāmata. – Romāns pusaudžiem par to, kā mūsu tālie senči nonāca līdz Baltijas jūrai. - 304 lpp.
Krēsliņš K. No ģenerāļa līdz Saeimas deputātam: Autobiogrāfijas pirmās daļas “No lauku puiša līdz ģenerālim” turpinājums. – 255 lpp.
Kūlis Ē. Piecas sievietes savos gadalaikos. - Par piecām ikdieņišķām sievietēm viņu dzīves gadalaikos, lai arī kādi tie bijuši un vēl būs šajā vējainajā krastā. Taču ir kāds kopējs akords, kas skan cauri šiem tik atšķirīgajiem mūžiem... - 215 lpp.
Manfelde A. Mājās pārnāca basa: stāsti. – Astoņpadsmit dažādi atmiņu stāsti par latviešu piedzīvoto Sibīrijā. - 205 lpp.
Matulis H. Vidusšķiras problēmas. – Autors pēc sirds patikas izspēlējas ar iedomātiem, kā arī dzīvē novērotiem vidusšķiras pārstāvjiem no dažādiem laikiem un vietām. – 87 lpp.
Platace M. Futch Fine. Platās acis. – Patiess stāsts. ASV pilsone septiņdesmit gadu vecumā uzzināja, ka pēc izcelsmes ir latviete. Tas deva viņai iespēju satikties ar vienīgo vēl dzīvo tēva ģimenes locekli un palīdzēja atrast savu identitāti. – 255 lpp.
Pohodņeva M., Pelsis M. Prāgas pastkartes: Romāna “Naida simetrija” turpinājums. - Sagruvušas lielvaras mantojums var apdraudēt mūsdienu pasauli. Divi profesionāli algotņi pieskata žurnālistus, kuri neapdomīgi iesaistījušies bīstamā avantūrā. – 382 lpp. - (Zvaigznes trilleris).
Sārnis J. No Cesvaines līdz Siguldai: Pārdomu mirkļi. – 98 lpp.
Snips A. Notvertais laiks: Esejiska hronika. - Karalaikus un krievu laikus pārdzīvojušie un sagaidījuši brīvu Latviju. Latvieši Hatangas izsūtījumā, izdzīvojušie Kolimas verdzības zelta raktuvēs un urāna lāpstošanā Igaunijas Silamejā. Taimirā dzimis galgausknietis – par saviešiem visās pasules malās. – 223 lpp.
Šteinberga I. Kam negadās: 100 jautri piedzīvojumi. -  Humoristiskā dzeja un proza. – 184 lpp.
Veinberga J. Svešais draugs: Romantisks detektīvs. - Gaišā dienas laikā uz ielas nogalinātās studentes pagātnē var atrast ne vienu vien noslēpumu. Nejauši izvēlēts maniaka upuris vai apzināta slepkavība? – 254 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Zaviļeiskis K. Para Pops jeb Rozā brilles Siguldā: autobiogrāfisks garstāsts. – 90-ie gadi, Sigulda, privāta komercradio pirmsākumi un jaunība. – 175 lpp.
Zīle M. Mētelis ar sudrablapsu: stāsti. - Par mīlestību, satikšanos, šķiršanos un citām dzīves kaislībām. – 239 lpp.
Žuravska Dz. Vieta, kur sirds silst: Veltījums Latvijas simtgadei: romāns. - Stipras latviešu sievietes Ārijas dzīves stāsts, ko autore aizsāk jau padomju laikā. – 231 lpp.

DZEJA

Vazdika R. Neremdināmi: stāsti un dzeja. – 146 lpp.

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Abdullajevs Č. Labie puiši ne vienmēr ierodas pirmie. - Tā vietā, lai beidzot baudītu atpūtu komfortablajā okeāna lainerī, Drongo atkal nākas ķerties pie kārtējās slepkavības atšķetināšanas. – 277 lpp.
Adlers-Olsens J. Bez robežām. - Sestā grāmata sērijā par Q nodaļu un Karla Merka izmeklētajām lietām. Merkam jāuzņemas 17 gadus veca un ārkārtīgi traģiska lieta par jaunu, dzīvespriecīgu sievieti, kura pazuda no tautas augstskolas un tika atrasta mirusi. – 511 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Deja S. Sagūstīta tevī. -  Erotisko romānu sērijas “Krustuguns”  ceturtais turpinājums. – 397 lpp.
Dilvars A. Vergs: Stāsts par iekšējām pārvērtībām, mīlestību, piedošanu un gara brīvību. – Garīgās literatūras bestsellers no Meksikas. – 112 lpp.
Džeimsa E L. Tumsas dzīlēs: tumsa piecdesmit nokrāsās Kristjena acīm [turpinājums]. – Vēl viens ieskats romāna “Tumsa piecdesmit nokrāsās” pasaulē. – 560 lpp. - (Kontinents).
Džeimsa R. Sieviete spogulī: romāns. - Grodi savīts, spriedzes pilns romāns, kurā divu sieviešu likteņi triecas viens pret otru kā vētras plosīts ūdens pret klintīm. Darbība risinās XIX gs. sākumā un mūsdienās. – 448 lpp. – (Kontinents).
Grosmans L. Burvja zeme. – Triloģijas noslēdzošā daļa. Smalks trilleris, fantastisks eposs un grandiozs mīlas un atdzimšanas stāsts. – 444 lpp.
Hāge M. Uz mūžu. Līdz sestdienai. - Petra un viņas vīrs ir divu dēlu vecāki un sabiedrības paraugpāris līdz brīdim, kad sievietei rodas aizdomas, ka kaut kas nav tā, kā tam būtu jābūt. Zviedru aktrises un rakstnieces romāns - par mīlestību un zaudējumu. - 223 lpp.
Hobjana-Šerona S. Klaida magones: vētrainās jaunības atmiņas. 1949. – 1955. – Stāsts par pārcilvēciskajiem pārdzīvojumiem, kuri pēc Otrā pasaules kara skāra miljoniem Polijas iedzīvotāju. – 330 lpp.
Hanimena G. Eleanorai Olifantai viss kārtībā. – Skotu rakstnieces pirmais romāns, kas sācis vākt godalgas, vēl esot manuskriptā. Eleanoras rūpīgi strukturētajā dzīvē nekā netrūkst, bet viņas ikdiena strauji mainās, iepazīstoties ar Reimondu, nevīžīgu IT puisi. Stāsts par vientulību un arī par to, ko spēj panākt laipnība un iejūtība. – 319 lpp.
Hārdinga F. Melu koks. – Britu bērnu rakstnieces fantāzijas romāna darbība risinās viktoriāņu laikmeta Anglijā. Pēc četrpadsmitgadīgās Feitas tēva nāves paliek noslēpumains koks, kas pārtiek no meliem. Meitai jāatrisina tēva bojāejas mīkla. – 398 lpp.
Horsts Dž. L. Ziemā slēgts: romāns. – Izmeklētājs Vistings uzsācis šķietami neatšķetināmu mīklu par vasarnīcu rajonā izdarītu slepkavību. – 254 lpp.
Kangro M. Stikla bērns. - Dokumentālais romāns ir atklāts vēstījums par autores personīgo traģēdiju, uzzinot par ilgi gaidītā bērna nedziedināmo slimību. – 205 lpp.
Kesa K. Kronis: Sērijas “Prinča līgava” 5. grāmata. – 287 lpp.
Meijere M. Skārleta: Mēness hronikas 2. grāmata. – 461 lpp.
Nivena Dž. Mūsu spožās dienas. - Romāns par puisi, vārdā Finčs, kuru fascinē nāve un meiteni, vārdā Violeta, kura dzīvo nākotnei. Stāsts par diviem jauniešiem, kuri atrod viens otru, stāvot uz bezdibeņa malas. – 398 lpp.
Noihausa N. Dzīvie un mirušie. -  Ešbornas iedzīvotāju vidū izplatās bailes, jo viens pēc otra tiek nogalināti cilvēki, kuriem nebija ienaidnieku. Policisti izmisīgi cenšas atrast saikni starp upuriem un pamazām saprot, ka Tiesnesis, kā sevi dēvē pats slepkava, ir uzsācis misiju un tā vēl nav pabeigta... – 493 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Penaks D. Feja ar karabīni. – Darbs ir izdots 1987.g. un tas ir otrais romāns ciklā par Malosēnu ģimeni. Pirmais romāns – “Cilvēkēdāju paradīze” – latviski iztulkots 2013.g. Kā jau detektīvromānā “Fejā ar karabīni” ir attēlota izmeklēšana, kas noved pie visnotaļ negaidīta risinājuma. – 293 lpp.
Pēšsone Džolito M. Plūstošās smiltis. - Spraigs tiesu romāns un psiholoģiska drāma, kas raisa jautājumus par mīlestības dabu, vainas sajūtu un tiesu sistēmu. – 382 lpp.
Rivera K. A. Panākumu virsotnē: Uz patiesiem notikumiem balstīta mūsdienu epifānija. - Rīgas Biznesa skolas profesora grāmata rāda gaismu sava dzīves ceļa rašanai. – 63 lpp.
Tungala L. Biedrs bērns un lielie cilvēki: vēl viens stāsts par laimīgu bērnību. - Pirmā no triloģijas grāmatām, kuras darbība notiek pēckara gados padomju Igaunijā. Mazā Lēlo izmisīgi cenšas būt labs bērns, jo tic, ka tad mamma pie viņas atgriezīsies. – 231 lpp.
Volcs H. Visu vai neko. – Tims ir klases klauns, kuram neizdodas iekarot klasesbiedrenes simpātijas, tāpēc pēdējā skolas dienā viņš ir nolēmis rīkoties. – 94 lpp. – (Zibstāsti tīņiem).


НОВЫЕ КНИГИ В ИЮЛЕ


ХУДОЖЕСТВЕННАЯ  ЛИТЕРАТУРA

Яхина Г. Дети мои: роман. – Поволжье, 1920-1930-е годы. Якоб Бах – российский немец, учитель в колонии Гнаденталь. Он растит единственную дочь Анче на уединённом хуторе и пишет волшебные сказки, которые чудесным и трагическим образом воплощаются в реальность.

РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Воронова М. Ухожу от тебя замуж: роман. – Александра так привязывается к детям своего бывшего мужа, что готова снова выйти за него замуж, содержать в чистоте и уюте его дом, терпеть издевательства вздорной свекрови – лишь бы дети были с ней… - 347 с.
Миронина Н. Аромат от месье Пуаро: роман. – На пути к намеченной цели, делу всей твоей жизни, так легко упустить из виду, что муж стал изменником, а соратница – соперницей… - 379 с.
Стил Д. Полет длиною в жизнь: роман. - Героине романа Кейт пришлось пройти через множество испытаний, чтобы в конце концов осознать: для того, чтобы создать счастливую семью, одной любви недостаточно... – 479 с.
Уатт Э. Разрушенный дворец: [роман]. - Продолжение бестселлера "Бумажная принцесса". Судьба снова бросает вызов Риду и Элле. Роковые поступки, непоправимые случайности, опасные интриги и неподдельные чувства – наступят ли когда-нибудь мир и покой в роскошном дворце Ройялов? – 447 с.

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Абдуллаев Ч. Приличный человек: роман. – То, что открылось в очередном расследовании, повергает эксперта-аналитика Дронго в шок, и он вынужден признать, что дьявольская выдумка и изворотливость убийцы заслуживают… восхищения! – 315 с.
Брындза Р. Темные воды: роман. – В рамках расследования дела о наркоторговле в заброшенном карьере находят затопленный контейнер с наркотиками. Вместе с ним со дна поднимают останки семилетней девочки, пропавшей без вести 26 лет назад. Инспектор Фостер берётся за расследование гибели девочки. – 415 с. - (Новый мировой триллер).
Миттинг Л. Шестнадцать деревьев Соммы: роман. – Эдвард долгие годы пытается разгадать тайну давней трагедии, когда загадочным образом погибли его мать и отец. Неужели всё это время разгадка была совсем рядом? – 446 с.
Перри Э. Реквием в Брансвик-гарденс: [роман]. – В очередном расследовании суперинтенданту Питту предстоит провести негласное расследование убийства, чтобы избежать скандала в высших церковных кругах. – 541 с. - (Любимый детектив английской королевы).

ФАНТАСТИКА

Бабкин М. Нужная работа: роман. – Чтобы не случилось вселенской катастрофы, частный сыщик Марвин должен заняться непривычной для него работой. Бесплатной и смертельно опасной. – 346 с. - (Фантастический боевик).
Белянин А. Демон с соседней улицы: роман. – Продолжение романа «Демон по вызову». Люди стали беспечными и не верят в демонов, а зря! Ведь один из них вполне может жить по соседству… - 281 с. - (Фантастический боевик).