Jaunās grāmatas oktobrī

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu oktobrī.


NOZARU LITERATŪRA

Ankrava S. Indiešu dievi un dieves: ar autores fotogrāfijām. - 2020. gadā katrs sestais pasaules iedzīvotājs būs indietis, iedzīvotāja vidējais vecums būs 28 gadi. Tā būs pasaules jauneklīgākā nācija. Indijā līdzās jaunajiem tehnoloģiju centriem, kuri pārrauga kosmosa apguves programmas, aug arvien jauni tempļu kompleksi. Grāmata sniedz ieskatu hindu mitoloģijas dievu panteonā. Autore asprātīgi un dzirkstīgi īstenā pasaku stāstnieka garā šo krāšņo gobelēnu izklāj lasītāja priekšā. – 296 lpp.
Antibiotikas dabā. - Grāmatā raksturoti augi, kurus var izmantot kā dabīgas antibiotikas dažādu slimību ārstēšanā. Sniegts šo augu raksturojums, to ķīmiskais sastāvs un padomi, kā pareizi sagatavot drogas un kā tās lietot. – 225 lpp.
Baumanis J. Ceļā uz kriminālprocesa mērķi jeb kriminoloģiskie gēni. - Kriminālprocesa tiesību tematikai veltītajā grāmatā autors tiesību institūtus analizē sasaistē ar praksi. – 286 lpp.
Blaua L. Vija Artmane. Sirdī palikušie: [Atkārtots, papildināts izdevums]. - Latviešu teātra un kino leģenda V. Artmane savās lomās satikusies ar lieliskiem aktieriem. Viņas partneru saraksts ir garš, taču tikai dažus mūža nogalē viņa atzina par sirdī palikušiem. – 246 lpp.
Bondarevska S. Pētersoni Īrijā. - Monogrāfijas pirmā daļa ir veltīta uzņēmējam un izgudrotājam Kārlim Pētersonam, otrā - revolucionāram, Latvijas un Īrijas kūdras nozares attīstītājam un uzņēmumu direktoram Konrādam Pētersonam, bet trešā - Kārļa meitai, kustības "Amnesty International" dibinātājai Īrijā Izoldei Pētersonei. – 158 lpp.
Bormane A. Kā var aizmirst...: dzīve Latvijā 20. gs. 20.-30. gados. - Grāmatā atspoguļota ne vien dzīves svinēšana un baudīšana, bet arī atklātas samērā nopietnas un satraucošas laikmeta ainiņas. Aizrautība ar patēriņa kredītiem jau tolaik bija kā apmātība. Un kur nu vēl latviešu mīlas lietas, nacionālā skaistuma ideālu apspriešana, iesaistīšanās galdiņu dancināšanā un skolotāju neapmierinātība ar algām! – 179 lpp.
Brenegena A. Uzņēmējdarbības rokasgrāmata māksliniekiem un dizaineriem. - Grāmatas mērķis ir palīdzēt ikvienam māksliniekam vai dizaineram izveidot savu uzņēmumu kā pašnodarbinātajam vai komercsabiedrībai. – 351 lpp.
Fekseuss H. Smalki!: izcilas sociālās prasmes. - Jaunākie pētījumi rāda, ka spēja saprast līdzcilvēkus, izjust empātiju un nolasīt ķermeņa valodas emocionālo vēstījumu nekad nav bijusi tik zemā līmenī kā šobrīd. Izmanto izcilā manipulatora (autora) knifus un paņēmienus, nostiprini savas sociālās prasmes un gūsti panākumus! – 314 lpp.
Groce I. Aglona: svētceļojuma atklāsmes. – Sarunas par atklāsmēm, kādas gan ticīgajiem, gan skeptiskajiem ir radušās, atklājot sevi no jauna Aglonas svētceļojumā. – 184 lpp.
Kārkliņa I. Labdien un sveiki! Alfrēds Jaunušans: monologs ar komentāriem. - Alfrēda Jaunušana dzīvesstāsts, kas atklāj viņa radošā mūža gājumu (no bērnības sapņa īstenošanas līdz spožai atzinībai teātrī), ne uz brīdi neaizmirstot par cilvēku uz skatuves un cilvēku zālē. Pirmo reizi tik plaši tiek atklāta arī viņa bērnība, skolas gadi, Otrajā pasaules karā pārdzīvotais. – 335 lpp.
Maltas pagasts pētījumos un atmiņās. -  Ievērojamu grāmatas satura daļu veido vēsturnieka Agra Dzeņa pētījums par Maltas vēsturi no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Grāmatu papildina vēsturiski fakti, pieredzes stāsti un atmiņas. – 376 lpp.
Montesori M. Bērns ģimenē. - Montesori ieviestās pedagoģijas metodes savā laikā radīja revolūciju visā izglītības sistēmā. Pāri laikam un modei dzīvo Montesori galvenā ideja: bērnā slēpjas milzu potenciāls, un pedagogu uzdevums ir to atraisīt un gudri pilnveidot. – 143 lpp.
Montgomerija H. Vecāku maģija: septiņi vienkārši soļi veiksmīgai bērnu audzināšanai. - Grāmata kalpos gan kā ceļvedis strīdos un konfliktos, gan kā mudinājums palūkoties uz savu bērnības pieredzi, lai saprastu, kā jūsu neapzinātās emocionālās reakcijas ietekmē attiecības ar bērnu. – 183 lpp.
Norts M. Baltijas jūras reģiona vēsture: tirdzniecība un kultūras. - Vēsturisks pētījums par Baltijas jūras reģiona pagātnes un tagadnes pamatjautājumiem.
Pīrlesa V. Kā nepiebeigt savu telpaugu: Vērtīgi padomi telpaugu audzētājiem. – Bagātīgi ilustrēta grāmata palīdzēs radīt veselīgu, zaļojošu istabas augu oāzi. – 144 lpp.
Prauliņa, Inga. Muižas zupas: zupu nodaļa no 1796. gada pavārgrāmatas "Pavāru grāmata muižas pavāriem par mācību visādus kungu ēdienu gardi vārīt un sataisīt". – 144 lpp.
Roze G. Mammas zina vislabāk. - Grāmatā ir apkopotas aizkustinoši patiesas mammu pieredzes, noderīgas atziņas un ekspertu padomi. Par skaisto un grūto, ko atnes jaunā pieredze, kļūstot par mammu. - 246 lpp.
Sanda I. Pārtrūkušas attiecības - atjaunot vai samierināties? - Dāņu psihoterapeites grāmata piedāvā dažādas stratēģijas, ar kuru palīdzību attiecības atjaunot, uzlabot vai arī pārtraukt. Viņa sniedz konkrētus piemērus un praktiskus ierosinājumus, ko likt lietā dažādās situācijās. – 128 lpp.
Sapņu tulkošana laimīgai dzīvei: kā saprast motīvus un simbolus. – Praktisks ceļvedis sapņu interpretācijā. – 208 lpp.
Smeltere A. Piecdesmit gadi Rīgas Modē. - Personisks atmiņu stāsts un vienlaikus arī nozīmīga vēsturiska liecība par modi kā neatņemamu Latvijas kultūras daļu. – 271 lpp.
Trakie deviņdesmitie: Atskati intervijās “…tikai Andrim Jakubānam un Ērikam Hānbergam”. - 20. gadsimta deviņdesmitie bija laiks, kad vēl valdīja privatizācijas drudzis un rekets, pieprasīti okultisms un dzeltenā prese, izmisīgi meklēti drošības enkuri. Kur tagad esam nonākuši? – 191 lpp.
Tūbele S. Valodas traucējumu novērtēšana: monogrāfija. – 119 lpp.
Ungerers T. Kāpēc es neesmu tu?: atbildes uz filozofiskiem bērnu jautājumiem. – Bērni uzdeva jautājumus leģendārajam elzasiešu māksliniekam, rakstniekam, Francijas Goda leģiona ordeņa kavalierim Tomijam Ungereram, un viņa atbildes ir dzirkstoši asprātīgas, viedas, reizēm – arī stipri mulsinošas. - 159 lpp.
Vietējie ēdieni: populārākās receptes kaimiņu virtuvē. – Ieskats Dienvidigaunijas un Ziemeļlatvijas virtuves tradīcijās. – 93 lpp.

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Briedis L. Vilcene un atraitnis: romāns. - Lai atgūtos no zaudējuma, atraitnis viens pats vada laiku Rumānijas Karpatu kalnos un nakšņo pamestā mednieku būdā. Mežonīgajos klaiņojumos viņa vienīgā pavadone un sarunu biedrene ir vilcene. Meistarīgi savienojot tagadni ar pagātni, dzejas klasiķis Leons Briedis panāk iedarbīgu profānā un sakrālā unisonu. – 216 lpp.
Bula R. Upes laiks: romāns. – Ceļteku ģimene gadiem sapņojusi par kopēju laivu braucienu pa Gauju. Četru dienu laivošana Ceļteku trīs paaudzes atrauj no ārpasaules un iemet ģimenes izjūtās un atmiņās. – 192 lpp. – (Vakara romāns).
Dimants J. Simtgades dullais letiņš. Apskaidrības. - Leģendārais žurnālists, ilggadējais Latvijas Televīzijas raidījuma “Panorāma” galvenais redaktors, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris nopietni un nenopietni stāsta par dzīvi, par vēsturi, par sevi un savu lomu šajā dzīves karuselī... – 272 lpp.
Dreika D. Rīgas mozaīkas: Veltījums dzimtajai pilsētai. - Dokumentālajā prozā autore attēlo vietas, kur viņa bijusi, atgādina agrākos un tagadējos ielu nosaukumus, apraksta atmiņas un iespaidus par cilvēkiem, kurus pazīst visi. – 192 lpp.
Grāvere R. Carpe diem! Satver dienu!: Bērnu ārsta Jēkaba Nīmaņa dzīves stāsts. – Mūsu valsts izveides liecinieka un līdzdalībnieka, kaislīga bezkompromisa cīnītāja par Latvijas valsts jaunās paaudzes veselību un dzīvību mūža dienas iemiesoja vai visu mūsu valsts jauncelsmi. Dr. Nīmanis stāvēja klāt valsts bāreņu apgādes sistēmas izveidei, uzņēmās un līdz pat viņu nāvei pildīja lielo dzejnieku Raiņa un Aspazijas veselības sarga lomu. – 467 lpp.
Grīnbergs A. Kustinu dzīvi: 60 gadi žurnālista ceļos un neceļos. – “Latvijas Avīzes” autors caur savas personības prizmu vēsta par žurnālista spilgtākajām atklāsmēm laiku lokos, īpašu uzmanību veltot Sēlijai un tās iedzīvotājiem. – 223 lpp.
Gundars L. Apglabāt uz valsts rēķina: kriminālromāns. - Devītā maija svinību laikā Rīgā notiek slepkavība - acīmredzami izaicinoša politiska provokācija. Noziegums uzšķērž divās dažādās valodās runājošo Latvijas iedzīvotāju pussadzijušās rētas. Iesākumā šķietami vienkāršā izmeklēšanā tiek ierauti aizvien jauni cilvēki - neizrunātā vēsture atspēlējas šodienai. – 536 lpp.
Horna M. Viegli un ērti: romāns. – Pieaugušie bērni nereti sagādā vecākiem lielākas raizes, kā mazie. Pieņemot lēmumus, kas tajā brīdī dzīvi padara vieglu un ērtu, vēlāk nākas pārdzīvot un ciest ne tikai pašiem. – 181 lpp.
Iespējamās tikšanās: 8 sabiedrībā pazīstamas personības dialogā ar grāmatas varoņiem – cilvēkiem ar invaliditāti. – 96 lpp.
Košeļeva S. Vientulības ministrija: stāsti. - Stāstu varoņi mīt dažādās vietās un laikos un nav savstarpēji saistīti, taču visus vieno vientulība, tādējādi iezīmējot (ne)mainīgas tendences mūsdienu sabiedrībā. – 111 lpp.
Kurzemnieks K. Mēmais kliedziens: krimināldetektīvs. - Otrais romāns turpina stāstu par sevišķi svarīgu noziegumu izmeklētāju komandas darbu. Mežā netālu no ceļa tiek uziets svaigs apbedījums. Nogalinātā bijusi kurlmēma meitene, kas tikko absolvējusi vidusskolu. Izmeklētāju rokās nonāk upura soma ar datoru un grāmatu. – 232 lpp.
Lasenberga D. Sveču lējējs: filosofiskas pārdomas. - Pasaku cikls, kas vairāk uzrunās pieaugušos lasītājus, jo to galvenie personāži ir: Ticība, Cerība, Mīlestība, Liktenis, Sāpes, Laime, Bailes un Nāve. – 63 lpp.
Medne-Spāre L. Dziedošās smiltis: [stāsti]. - Krājumā tēloto situāciju psiholoģisko konkrētību raksturo koncentrēts, raupji reālistisks vēstījums ar precīzu laikmeta vides zīmējumu. – 128 lpp.
A II Pozitivs. Heijā. - Nedēļas nogalē uz bezgalīgi garām pusdienām satiekas erudīti bijušie un esošie policisti, jurists, tiesnesis un cilvēki no tautas. Katram ir ko teikt par dzīvi, politikas un biznesa aizkulisēm. Īstā vietā un laikā ikvienā atveras stāstnieka talants. – 465 lpp.
Puče A. aitas. - Cilvēka vājības izmantoja visos laikmetos. Tagad mainījusies tikai forma un tehnoloģijas. Ar šo vieddzīvi mēs šķietami tiekam galā, tajā pašā laikā mēs jau vairs nekontrolējam ierīces. Ierīces kontrolē mūs. 20. gs. vidus fantastu grāmatās tika pareģota diezgan baisa nākotne. Tajā civilizāciju kontrolēs roboti un ierīces, ko vada milzu korporācijas vai diktatori. Jo ilgāk dzīvojam, jo fantastika vairāk tuvinās realitātei… - 256 lpp.
Račko K. Sasietā. – Denīzai ir veiksmīga karjera, gādīgs līgavainis un drīzumā paredzētas krāšņas kāzas. Vecmeitu ballītes laikā negaidīti atgriežas rēgs no sievietes pagātnes… liktenīgais vīrietis, kurš reiz salauzis viņas sirdi. Pienākuma apziņas, ilgu un mīlestības pavedienu sasietai, Denīzai jāpieņem sarežģīts lēmums. – 366 lpp.
Reinholde I. Bērnu ārstes neticamie piedzīvojumi dažādos laikos. - Leģendārās ārstes bagātīgs un piesātināts dzīves gājums. Mediķa liktenis padomju laikos un neatkarīgajā Latvijā – sapņi un vilšanās, bet pāri visam: bezgalīga vēlme glābt dzīvības un palīdzēt, neskatoties uz likteņa šķēršļiem. – 399 lpp.
Šķipsna I. Puse patiesības un citi stāsti. - Stāstos rakstniece atsedz cilvēka psihes dzīles, iedomu un fantāziju pasauli, nojaucot robežas starp iztēloto un realitāti. – 190 lpp.
Šulce Dz. Suņu kalns: romāns. – Suņu kalns ir gan reāla, gan mistiska vieta. Tas ir vērtīgas dzimtas īpašums, kuru vēlas iegūt afēristi, bet to uzticīgi sargā mistiski tēli – suņi. – 192 lpp. - (Vakara romāns).
Tilaks Dz. Piedzīvojumu meistari: romāns skolas vecuma jauniešiem. – Draugi Atis un Armands – pilnīgi atšķirīgi puiši. Kad starp pieaugušajiem uzsprāgst pamatīgs konflikts, zēniem nākas to atrisināt. Protams, ar savām metodēm... – 158 lpp.
Vēja E. Starp zvaigznēm: biogrāfisks dzīvesstāsts. - Liktenis vēlīgi sniedz iespēju vienkāršai lauku meitenei sastapties ar mākslas pasaules cilvēkiem, iepazīties ar ezotērisko filozofiju, nokļūt toreiz vienīgajā Latvijas Televīzijā - starp zvaigznēm, drīz viņai pašai kļūstot par TV ''dīvu'' un gūstot gan pozitīvu, gan negatīvu dzīves pieredzi. – 512 lpp.

DZEJA

Apškrūma K. Šī zeme ir Dieva dāvana. – Jaunākā dzejas izlase izdota, lai godinātu un atzīmētu rakstnieces Kornēlijas Apškrūmas dzimšanas dienu. -  103 lpp.
Račs G. Mīlestība ir. Pielikuma CD. – Dzejoļi par jautājumiem, kurus uzdod dzīve, un par atbildēm, kuras var sniegt tikai mīlestība. – 160 lpp.

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Adlers-Olsens J. Selfiji: romāns. – Septītais romāns ciklā par Q nodaļu. Jaunām un skaistām meitenēm, kuras sapņo kļūt par realitātes šovu zvaigznēm, draud nāves briesmas. Jo viņas kļūst par mērķi kādam nelīdzsvarotam cilvēkam, kas nolēmis atbrīvot pasauli no parazītiem. – 464 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Bakmans M. Spiegi: latviešu un somu aģentu intrigas, kaislības un noslēpumi. – 335 lpp.
Doda K. Mirušās meitenes skrējiens: romāns. - Viņa bēg... no māsīcas slepkavības, no vesela gada, ko viņa nespēj atcerēties, no vīra, kurš, cerams, ir miris, no nabadzības un bailēm. Uzdodamās par Kellenu Adamsu, viņa pieņem vadītāja palīdzes darbu kūrortā Klusā okeāna ziemeļu piekrastē, cerot atrast patvērumu, ko varētu saukt par savām mājām. Bet seko jauni pārbaudījumi…– 428 lpp.
Džeritsena T. Spēle ar uguni: trilleris. - Kad Džūlijas trīsgadīgā meita negaidīti sadur ģimenes kaķi, Džūlija domā, ka uzvedību izraisījusi Itālijas antikvariātā iegādāta vijoles skaņdarba atskaņošana, un viņa dodas uz Venēciju, lai noskaidrotu patiesību. Tā paralēli vijas divi stāsti – Džūlijas meitas uzvedības mistērija mūsdienās un itāļu ebreja, mistiskā skaņdarba komponista Lorenco stāsts 2. pasaules kara laikā. – 255 lpp.
Eljota K. Trakā vasara: romāns. - Flora piekrīt pavadīt vasaru idilliskajā Kornvolā. Tomēr iecerētās mierpilnās brīvdienas ievirzās pavisam trakulīgā gultnē. Darba dēļ Kornvolā palicis arī Floras bijušais vīrs ar savu jauno sievu, un neplānotā vizītē ieradies neciešamais ģimenes draugs Tomijs ar savu kārtējo draudzeni. Sen apslēptās kaislības, gluži kā viesuļvētra, satricina ikdienu un atklāj gadiem glabātus noslēpumus. – 463 lpp. - (Pasaules bestsellers).
Galbraits R. Baltā nāve: kriminālromāns. - Ceturtais darbs sērijā par privātdetektīvu Kormoranu Straiku un viņa asistenti Robinu Ellakotu. Pie Straika ierodas savāds jauneklis un lūdz viņu atklāt noziegumu, kam kļuvis par aculiecinieku agrā bērnībā. Lai gan puisis šķiet psihiski nelīdzsvarots, viņa stāsts tomēr neatstāj Straiku vienaldzīgu. – 702 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Gārdnere L. aiz slēgtām durvīm. - Savās mājās atrasts nogalināts Konrads Koners. Turpat blakus atrodas viņa mīļotā sieva Īvija. Viņai rokās ir ierocis. Detektīve Vorena uzreiz atpazīst šo sievieti: pirms sešpadsmit gadiem viņa it kā nejauši bija nošāvusi savu tēvu. Detektīve netic nejaušībām. Tomēr šī lieta nav tik vienkārša, kā sākumā šķitis. – 429 lpp.
Hārpere Dž. Sausums: kriminālromāns. – Austrāliju posta sen nepieredzēts sausums, un nelielā Kīvaras pilsēta nav piedzīvojusi lietu jau divus gadus. Spriedze sasniedz kulmināciju, kad tiek atrasta brutāli noslepkavotā Hadleru ģimene. Izskatās, ka Lūks Hadlers pavērsis šautenes stobru pret savu sievu un bērnu un pēc tam arī pats pret sevi. Federālās policijas izmeklētājs Falks, kurš ieradies Kīvarā uz sava bērnības drauga bērēm, nelabprāt iesaistās lietas izmeklēšanā. - 352 lpp.- (Zvaigznes detektīvu klubs).
Hietamies E. Tētis uz pilnu slodzi. - Romāns par vientuļā tēva Anti un viņa dēla Pāvo pirmajiem gadiem divu cilvēku ģimenē. Anti, gluži negaidot, tiek iemests sievietei raksturīgā situācijā un viņam nākas mainīt uzskatus par māmiņām un viņu ikdienu. – 334 lpp.
Jakovļeva J. Mednieks tieši virsū skrien: detektīvs par Staļina laiku. - Ļeņingrada, 1930. gads. Lielā terora mašīna jau ir ieeļļota, varai aizdomīgus cilvēkus atrod gan Ermitāžā, gan milicijā. Taču līdzās Staļina lielajam ļaunumam notiek arī parasto pilsoņu noziegumi – īpatnējas, īpaši iestudētas slepkavības, kas aizņem arī izmeklētāja Zaiceva prātu. – 351 lpp.
Keplers L. Stalkers: zviedru kriminālromāns. - Piektā grāmata ciklā par inspektoru Jonu Linnu. Kriminālpolicija saņem videofailus ar slepus nofilmētām sievietēm, kuras vēlāk tiek atrastas noslepkavotas. Lai atrastu slepkavu, tiek pieaicināts psihiatrs. – 585 lpp. - (Mansards detektīvi).
Konstantīna L. kad tevi redzēju pēdējo reizi: romāns. – Keitas māte ir noslepkavota pati savās mājās. Slepkava var būt ikviens – draugs, kaimiņš, mīļotais. Lai kurš tas arī būtu, ir skaidrs, ka nākamais upuris būs Keita... – 412 lpp.
Korija Dž. Neskaties uz mani: romāns. - Elijas laulība ir uz sabrukuma robežas – vīra kārtējā dēka liek sabirst gabalos viņas ideālās sievas tēlam. Vēl sāpīgāks ir kāds pagātnes notikums, kurš sagrāva Ellias dzīvi un pēc kura viņa turpināja eksistēt vien kā pašas ēna. Viņa saprot – nekas vēl nav beidzies. Šim rēbusam jātiek atrisinātam, pat ja tas maksās dzīvību... – 462 lpp.
Meins E. Rotaļlietu vīrs. - Profesors Teo Krejs ir kļūst par pēdējo cerību tiem, kuru bezvēsts pazudušo tuvinieku lietas policija nav spējusi atrisināt. Pie viņa vēršas kāds izmisis pazuduša zēna tēvs, kuru ignorē gan varasiestādes, gan sabiedrība. Pētot bērna zīmējumus, kurā attēlots kāds noslēpumains Rotaļlietu vīrs, Kreja priekšā atklājas satricinošu slepkavību algoritms, kurš vēl nebūt nav noslēdzies… - 395 lpp.
Moja Dž. joprojām es. - Mīlas stāsts, kas savaldzinājis jau 21 miljonu lasītāju visā pasaulē. Lūisa Klārka zina tik daudz... Lū zina, cik jūdzes šķir viņas istabiņu Ņujorkā no mīļotā Sema mājas Londonā. Tomēr Lūisa nezina, ka drīz satiks vīrieti, kurš tik ļoti atgādinās kādu, ko viņa reiz mīlējusi. Un Lū nezina, kā rīkoties. Skaidrs ir tikai viens: jebkura viņas izvēle mainīs visu... – 400 lpp.
Mornštainova A. Hana: romāns. - Grāmata par vienas ebreju ģimenes cilvēkiem mazā Čehijas pilsētiņā, par nāvi un izdzīvošanu okupācijas laikā, par attiecībām un sadzīvi ebreju ģimenē, vietējo čehu attieksmi pret ebrejiem, par sasaistītiem likteņiem pirms un pēc kara. – 335 lpp.
De la Mote A. Vasaras beigas: romāns. - Kādā 1983. gada vasaras pievakarē no lauku mājām Dienvidzviedrijas līdzenumos bez vēsts pazūd mazs puisēns. Atrast viņu tā arī neizdodas un lieta tiek slēgta bez atrisinājuma. Pēc divdesmit gadiem pazudušā zēna māsa Veronika nolemj atgriezties dzimtajā novadā, lai atrastu atbildi uz jautājumu, kuru neviens vairs nevēlas dzirdēt. – 368 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Nesbē J. Nazis: romāns. - Harijam Holam šobrīd neklājas viegli - Rākela viņu ir pametusi, darbā viņam nākas strādāt ar senām, neatklātām lietām un Finne, izvarotājs un slepkava, ticis laukā no cietuma. – 496 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Po E. A. Slepkavība Morgielā: stāsti. – Edgaru Alanu Po uzskata par vienu no kriminālliteratūras, šausmu, kā arī fantastikas žanra aizsācējiem. Stāstu krājumā apkopoti deviņi Edgara Alana Po stāsti, kas atspoguļo gan viņa mistiķa, gan detektīvmeistara talantu. – 271 lpp.
Sabolo M. Samera: romāns. - Aizraujošs trilleris par augstāko aprindu ģimenes dzīvi. Benžamēnu lielāko daļu mūža vajā atmiņas par Sameras, viņa tolaik deviņpadsmitgadīgās māsas, mīklaino pazušanu. Samera iezogas viņa sapņos, atmodinot sen noklusētus ģimenes noslēpumus, jo cik gan ilgi kāds spēj sadzīvot ar nakts murgiem... – 223 lpp.
Sagāna F. Manas labākās atmiņas. – Izcila franču rakstniece ir vēlējusies atcerēties tikai dzīves laimīgos brīžus un cilvēkus, kurus viņa mīlēja. Daudz portretu un neaizmirstamu stāstu. – 127 lpp.
Sendija K. Saldā dzīve: romāns. - Atšķirībā no savas kaimiņienes, Marī neprot ne uzcept cepumus, ne iepriecināt bērnus ar vēja kūciņām. Viss mainās, kad Marī nolemj sākt jaunu dzīvi. Arī viņas vīrs, kuram draud atlaišana no darba, apsien priekšautu un iesaistās kulinārajā piedzīvojumā. – 429 lpp. - (Pasaules bestsellers).
Silvere Dž. Viena diena decembrī. – Iemīloties nejauši sastaptajā pievilcīgā svešiniekā, Lorija pat nenojauš, ka viņš ir labākās draudzenes mīļotais. Turpmākie gadi jaunajai sievietei kļūst par cīņu starp prātu un jūtām… Kas uzvarēs? – 443 lpp. – (Pasaules bestsellers).
Stanišičs S. Kā zaldāts labo gramofonu. – Atklāts stāsts par pēdējo divdesmit gadu asiņaināko Eiropas karu. Romānā vēstures un kultūras norises tvertas caur bērna nepastarpināto skata prizmu. Saša ir serbu tēva un bosniešu mātes dēls. Sākoties pilsoņu karam, Aleksandara ģimenei atliek tikai viens – bēgt. – 303 lpp.
Šalevs M. Balodis un zēns. - Romāns ietver divus mīlas stāstus, ko šķir pusgadsimts. Stāsts par divu jauniešu attiecībām Izraēlas Neatkarības laikā tajā cieši savijies ar vēstījumu par mūsdienu notikumiem tūrisma gida, putnu vērotāju pavadoņa Jaīra Mendelsona dzīvē. – 383 lpp.

НОВЫЕ КНИГИ В ОКТЯБРЕ

ХУДОЖЕСТВЕННАЯ ЛИТЕРАТУРА

Водолазкин Е. Г. Брисбен. - Музыкант-виртуоз на пике успеха теряет возможность выступать из-за болезни и пытается найти иной смысл жизни, новую точку опоры. В этом ему помогает… прошлое — он пытается собрать воедино воспоминания о киевском детстве в семидесятые, о юности в Ленинграде, настоящем в Германии и снова в Киеве уже в двухтысячные. – 411 с. - (Новая русская классика).
Трауб М. Лишние дети. - Мы, взрослые, умиляемся, разглядывая мишек и зайцев из пластилина. Смеемся и плачем, когда смотрим, как дети танцуют на утреннике. Но знаем ли мы, что творится по ту сторону забора детского сада? И главное, догадываемся ли, в какой момент наши дети учатся не жить, а выживать? – 350 с. - (Проза Маши Трауб).

РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Берсенева А. Последняя Ева. - Школьная учительница Ева Гринева – из тех женщин, которые способны любить безоглядно и бескорыстно. Она уверена, что причина ее неудачной личной жизни – в неумении строить отношения с людьми. Но не зря говорится, что прошлое и настоящее неразрывно связаны – и события давнего прошлого приходят ей на помощь… - 412 с.
Берсенева А. Яблоки из чужого рая: [роман]. - У Анны Ермоловой внешне всё благополучно. На самом же деле она уже давно столкнулась с проблемой многих женщин. У мужа есть еще одна семья, и в этой семье растет дочь... Как вести себя в такой ситуации? – 414 с.
Вайн Л. Горячая штучка: роман. - Элинор с опаской ожидает своего тридцатилетия. Ей всё надоело – работа без энтузиазма, бесконечные однотипные свидания и нервная городская жизнь. Поэтому она берет паузу. Ото всего и всех. И вот тут-то начинается самое интересное. – 349 с.
Колочкова В. Как убежать от любви: роман. – Переживая сильное горе после смерти матери, Зоя с ужасом понимает, что влюблена в отчима. Знакомство с отцом, который хочет принять участие в судьбе дочери, ещё больше запутывает ситуацию. – 283 с.
Метлицкая М. В тихом городке у моря: роман. - Иван Громов всегда мечтал жить у моря. Ему казалось, что под жарким солнцем его сердце, заледеневшее от невзгод и потерь, оттает. Однажды он придет на берег с девочкой Асей. Он расскажет ей про про Ассоль и Грея и подарит ей мечту, не подозревая, что придёт время, и эта девочка тоже сделает ему подарок, самый важный и ценный в его жизни. – 411 с. - (Женские судьбы).
Роговая Е. Большой бонжур от Цецилии: роман. – Избалованная вниманием публики солистка оперного театра  уходит на заслуженный отдых. Но пенсия – не повод скучать и стареть! Цецилия Моисеевна ещё допишет пару ярких глав в своей судьбе. – 318 с.
Рой О. Запасной козырь: роман. - Борис не планировал становиться героем - он мечтал о спортивной карьере и счастье с любимой девушкой. Но судьба распорядилась по-другому. Чтобы спасти свою семью, он вынужден пойти на сотрудничество со спецслужбами и рисковать собственной жизнью. – 317 с. - (Капризы и странности судьбы).
Терентьева Н. М. Феечка. - Ты умная и красивая, молодая и полная сил, энергии, желания изменить мир к лучшему, и тот, кого ты любишь, знает, как это сделать. Ведь это означает, что он создан для тебя, а ты для него? И не важно, что ты не одна его любишь. И не так важно, что совсем недавно он был женат. Но теперь он свободен и одинок. Рядом с ним – пустое место. И это место, возможно – твоё… - 319 с. - (Золотые небеса).
Уотсон Дж. Почти невеста: [роман]. - Все возможные несчастья свалились на Энни разом: с утра потеряла работу, в обед застукала любимого в постели с длинноногой блондинкой, к вечеру загремела в полицейский участок и лишилась крыши над головой. Но не бывает жизни без взлетов и падений. Просто нужна перезагрузка… Например, в тропическом раю на острове Маврикий. – 212 с. – (Люби, путешествуй, радуйся).

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Баккейд Х. Завтра я буду скучать по тебе. - Неподалёку от маленького городка, на безлюдном острове с маяком бесследно исчезает молодой человек. Его родители обращаются за помощью к бывшему полицейскому Торкильду Аске с просьбой найти их сына. С большой неохотой Торкильд отправляется на маяк, где холодные северные волны выносят на скалистый берег тело. Аске понимает, что он не один на острове, когда из бушующей воды выходит некто в водолазном костюме и забирает тело обратно в море. – 383 с. - (Мастера саспенса).
Бачинская И. Ю. Девушка с синей луны: роман. - К Олегу Монахову, называющему себя ясновидящим и волхвом, обратилась за помощью странная молодая женщина. Она попросила помочь найти убийцу своего возлюбленного. – 315 с. - (Детектив сильных страстей).
Бейли Р. Бульдожья хватка. - Профессор Макмертри когда-то бросил адвокатскую практику ради громкой преподавательской карьеры. Теперь он – живая легенда, но переживает не лучшие времена. Откликнуться на просьбу подруги означает начать тяжелый процесс против влиятельной компании, виновной в гибели людей. – 350 с. - (Умный детектив).
Даль А. Безлюдные земли: [роман]. - Инспектор уголовной полиции Бергер и его подчинённые врываются в заброшенный дом, где, по их предположению, маньяк держит похищенную пятнадцатилетнюю девочку. В доме никого нет, однако они находят затхлый подвал со следами крови и отметками ногтей на бетонном полу. Вопреки мнению начальства, инспектор уверен, что на счету преступника множество жертв, поэтому он параллельно проводит собственное расследование, порой нарушая закон. – 415 с. - (Триллер по-скандинавски).
Дезомбре Д. Призрак Небесного Иерусалима: роман. – В Москве находят жертв,  убитых жуткими средневековыми способами, а в чём их вина - знает только убийца. Маньяк, ставящий одну за другой кровавые метки в центре столицы, будто выкладывает жуткий пазл. – 350 с.
Кобен Х. Не отпускай. - В небольшом городке, где все друг друга знают, при невыясненных обстоятельствах погибают парень с девчонкой, ученики выпускного класса. Прошло пятнадцать лет, но детектив Нап Дюма не может принять ни одну из версий следствия: ведь он тогда потерял брата-близнеца и любимую девушку. – 381 с. – (Звёзды мирового детектива).
Крамер М. Хирургия мести: [роман]. - Пластический хирург готовится к очередной операции. Но, похоже, пациентка не совсем понимает, что именно произойдет с ее лицом после того, как снимут последние швы. Даже психолог не в состоянии понять, о чем на самом деле думает эта женщина. А та хочет только одного – восстановить справедливость, чего бы ей это ни стоило... – 315 с. – (Закон сильной).
Латынина Ю. Л. Охота на изюбря: роман. - Знаменитый криминальный роман о России "лихих 90-х" В нём мастерски соединены хитроумные финансовые комбинации, ошеломляюще достоверные картины изнанки деловой и политической жизни и головокружительные приключения, достойные героев гангстерских боевиков. – 638 с. - (Избранные романы).
Мартова Л. Когда исчезнет эхо: роман. - Спустя тридцать лет преступление, потрясшее деревню Сазоново, вновь настигло его соучастников. Их преследуют призраки, пугают старые подвалы и хлам на заброшенных чердаках, не дают покоя потерянные сокровища. В центре всех этих событий оказывается ни в чём не повинная художница Юля. Она подозрительно дёшево купила зловещий дом на краю деревни и обнаружила дневник утопившейся девушки, в котором скрыта какая-то тайна… - 315 с. - (Желание женщины).
Монро Дж. С. Забудь мое имя: [роман]. – Непредсказуемая история, полная неожиданных сюжетных поворотов. На пороге дома, где живёт молодая пара, появляется незнакомка, которая не помнит своего имени, но почему-то считает дом своим. Постепенно становится ясно, что каждый в этом доме вынужден хранить свой страшный секрет и лгать окружающим. Возможно, Тони и Лаура знают о незнакомке гораздо больше, чем кажется… - 383 с. – (Двойное дно: всё не так, как кажется).
Мюссо Г. Девушка и ночь: роман. - При таинственных обстоятельствах прямо из кампуса престижного лицея исчезает студентка. Говорят, она сбежала с преподавателем, в которого была влюблена. Только несколько человек знают страшную тайну, которая будет раскрыта лишь спустя четверть века, правда, очень дорогой ценой. – 348 с. - (Поединок с судьбой).
Перри Э. Безмолвный крик: [роман]. - Лондон, 1860 год. Промозглой январской ночью в грязном переулке одного из самых нищих и опасных районов города обнаружены два избитых респектабельно одетых джентльмена. Один из них был мёртв, другой едва дышал. Кто же эти двое, и зачем они забрели ночью туда, где люди из их сословия не показываются даже днём? – 414 с. - (Любимый детектив английской королевы).
Самаров С. В. Крупная бойня. - Подполковник спецназа ГРУ получает задание внедриться в криминальные структуры и предотвратить намечающуюся крупную бойню среди бандитов. – 380 с. -  (Спецназ ГРУ).
Тамоников А. А. Волки на воле и взаперти. - В Сирии захвачены в плен высокопоставленные чиновники Министерства обороны РФ. Освободить пленников поручено частной военной компании. – 318 с.