Jaunās grāmatas maijā

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu maija mēnesī.

NOZARU LITERATŪRA

Amor vincit omnia : Konstantīns Karulis dzīvē un darbos : monogrāfisks rakstu krājums par valodnieka, folklorista, literāta, literatūrvēsturnieka, latviešu kultūras norišu pētnieka, žurnālista, stenogrāfa, pedagoga un jurista Konstantīna Karuļa (1915-1997) dzīvi un darbību.- 350 lpp.
Andrušaite, Dzintra. Jelgavas stils. Valmieras bohēma. Par aktrisi  Elzu Barūni.-239 lpp.
Bērsons, Ilgonis. Segvārdi un segburti : anonīmi un pseidonīmi. Latviešu rakstnieku pseidonīmi.- 394 lpp. 2. grāmata.
Bolšaitis, Pēteris.  Latvijas klusie varoņi. - Ārēji atturīgi, bet patiesi varonīgi cilvēki Latvijas vēstures līkločos.- 198 lpp.
Brice, Baiba.  Visi desmit spēlējas : pirkstiņpanti un skandējamās rotaļas bērna vingrināšanai un iepriecināšanai- 55 lpp.
Dobrovenskis, Roalds.  Reiz dzīvoja bruņinieks nabags...: grāmata par izcilo krievu komponistu Modestu Musorgski - 687 lpp.
Doidžs, Normens.  Smadzenes nenoveco, tās mainās.- 493 lpp
Gailīte, Mārīte. Gurķi: izturīgas šķirnes un gardas receptes. - 128 lpp.
Grava, Evelīna.  Psiholoģija un kulinārija vai kulinārija un psiholoģija. Kulinārija - Psiholoģiskie aspekti. Ēšanas paradumi - Psiholoģiskie aspekti . - 126 lpp.    
Ģībiete, Lia Mona.  Suitu rakstainās zeķes.- 80 lpp.
Irbe, Aivars.  Mežvīteņi un citi augi dārzā : grāmata veltīta Latvijas simtgadei un Latvijas Puķu draugu saietiem, aplūkota mežvīteņu pavairošana, audzēšana, sugas un šķirnes.- 239 lpp.
Kristovskis, Ģirts Valdis. Ielauzties NATO: Grāmatā izklāstīta tikai neliela daļa no darba, kas tika paveikts aizsardzības jomā no 1998. gada novembra līdz 2004. gada martam. Grāmata stāsta par laiku, kas veicināja Latvijas neatkarības nostiprināšanu un uzticamu starptautisko sabiedroto loka paplašināšanu.- 687 lpp
Lorencs, Juris. Ceļi un cilvēki : pa slavenību pēdām. -Grāmata iepazīstina ar slaveniem cilvēkiem un viņu dzīves gaitām dažādās pasaules valstīs. -215 lpp.
Migla, Andrejs. Kurzemes spraunās atštaukas. – Grāmata stāsta par Liepājas teātra aktrišu folkloras kopu "Atštaukas".-124 lpp.
Mlodinovs, Leonards.  Zemapziņas spēks: kā subliminālie stimuli ietekmē mūsu uzvedību. Par to, kā zemapziņa veido mūsu ikdienas pieredzes - 263 lpp.
Ozola, Elizabete. Trīsdesmit rituāli veselībai, labklājībai un veiksmei: Kā ar lūgšanām dziedināt cilvēces nepārdomāto darbību, domu un emociju sekas - 112 lpp.
Pogrebinska, Jūlija. Mūsu dzīves krāsas. Krāsu psiholoģiskie aspekti. - 146 lpp.
Rabičevs, Leonīds.  Karš visu norakstīs 1941-1945: 31. armijas virsnieka sakarnieka atmiņas.- 239 lpp. - Rīga : Lauku Avīze, 2017. - 239 lpp.
Rukšāns, Jānis,  Pavasara puķes: [skaistākās šķirnes un padomi] – 119  lpp. :
Sadhguru. Dzīve un nāve vienā elpas vilcienā: garīgās mācības dzīves ceļā. Hinduisma reliģiskie aspekti, garīgā dzīve – 167 lpp.
Suvorovs, Viktors.  Spiegošanas pamati: kā strādāja visvarenākā un visnoslēgtākā 20. gadsimta izlūkošanas organizācija.- Militārā izlūkošana Padomju Savienībā.- 400 lpp.
Šmits, Eriks.  Jaunais digitālais laikmets : kā nākotnē mainīsies mūsu dzīve, valstis un bizness  - 399 lpp. – Digitālie mediji. Datori un civilizācija.
Virts, Pēters.  Dārza plānošanas grāmata : veido savu dārzu pats! Praktiski padomi kā plānot un  iekārtot dārzu- 367 lpp.
Vilsone, Kendra.  Sapnis par dārzu : kā risināt dārza dizaina dilemmas. - 143 lpp.
 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Auziņš, Arnolds. Pūcei aste noziedēja : [romāns]. Latviešu meitene iemīlējās guculī, kas pēc 1969. gada lielās rudens vētras atbrauca uz Kurzemi zāģēt kritušos kokus. Padomju laika nejēdzības ir fons, uz kura risinās jauniešu attiecības - mīlestība, greizsirdība un visādi pārpratumi.-223 lpp.
Bērziņš, Artūrs. Visuma vērpēji. –Savdabīgā Latvijas mūsdienu mākslinieka debijas grāmata. Aizraujošs ceļojums pa bagātas iztēles radītiem notikumiem, piedzīvojumu un šausmu literatūras cienītājiem.-224 lpp.- Fantastiskā proza.
Bražis, Ivars. Asinīs rūdītais: patiess stāsts par Ziemassvētku kauju un Latvijas atbrīvošanas cīņu dalībnieku kaprāli Indriķi Ekertu. - 176 lpp.-Biogrāfiskā proza.
Cine, Ārija. Zis iz ze rasol: romāns . -Triju  latviešu gaitas Īrijā. Trīs dažādi likteņi, vēlmes un to piepildījuma gaita.- 213 lpp.: Lata romāns.
Einfelds, Jānis, 1967-.
 Dunduri un dēmoni : stāstu krājums - Spilgtākā latviešu postmodernista devītā grāmata. Gan dunduri, gan dēmoni ir gan metaforiski, gan gluži taustāmi un klātesoši 90. gadu absurdā kapitālisma realitātē.-208 lpp.
Lejiņš, Jānis. Vīrieša sirds: romāns. - Stāsts ir par armijas instruktoru Ludi Šteinbergu, kurš 1939. gada pavasarī ierodas kādas mazpilsētas ģimnāzijā, lai mācītu zēnus kļūt par īstiem vīriešiem. Bet tad viņa rūpīgi koptajā mazajā vecpuiša pasaulītē ienāk Viņa.-429 lpp.
Markopa, Irma.  Dzērvenīte, rūgtā oga : gandrīz dienasgrāmata. - Grāmatas varoņi ldzīvo, strādā, mācās un mīl pagājušā gadsimta sešdesmito gadu sākumā. -194 lpp.
Pāvulīte, Aina. BIju savā latviešu mētelītī tā pārsalusi: atmiņu stāsti : vēstis no 20. gadu simteņa - 398 lpp.
Rokpelnis, Jānis. Muzejs :romāns - Romāna galvenie varoņi ir sacerēti. Romāna darbība norisinās gan 20. gadsimta septiņdesmito gadu pirmajā pusē, gan 21. gadsimta tā dēvētajos liesajos gados.
Skailis, Andrejs.  Brīnumatslēga: latviešu literatūras humora klasiķa stāsti. 1. sēj.- 552 lpp.
Skailis, Andrejs.  Kumeļa prāts: latviešu literatūras humora klasiķa stāsti.  2. sēj.- 634 lpp.
Stumbre, Lelde. Maija, Cher Ami!: tulkotāja Maija Silmale - dzīve pēc saviem noteikumiem.– Tulkotājas, Franču grupas dalībnieces Maijas Silmales dzīvesstāsts.-225 lpp.
Šadre, Daina.  Daudz laimes dzimšanas dienā!: romāns.- Iecerēts kā mīlas stāsts, bet pārtapis par kriminālromānu.-189 lpp.-(Lata romāns)
Veinberga, Jana. Klavierkoncerts
: romāns. - (Zvaigznes detektīvu klubs). – 270 lpp. Romāns, aizraujoši vērpjot detektīvintrigu, vienlaikus psiholoģiski dziļi atklāj, cik būtiski dzīvi var ietekmēt pagātnes notikumi.
Viņš un viņa: aforismi: nenopietni par nopietno. - Krājumā sakopoti dažādu laikmetu populāru cilvēku izteikumi aforismu veidā par sievieti un vīrieti, viņu dažādo dabu, rakstura īpatnībām, mīlestību.-256 lpp.
Žuravska, Dzintra.  Iegūstot zaudēts, zaudējot iegūts: romāns.- 231 lpp. Rakstnieces Dz. Žuravskas romāns ir rakstīts par šodienas vissāpīgāko jautājumu, par cilvēka izvēli, ko nosaka apziņa.  

Dzeja

Apškrūma, Kornēlija. Ceļojums gadalaikos: dzejoļi.-86 lpp. K. Apškrūmas dzejoļu krājumā apkopoti dzejoļi par Latvijas dabu gadalaikos. Mākslinieciskajam noformējumam izmantotas Ritas Blaževičas akvareļgleznas
Degums, Arvis. Kad manī kastanis zied : dzeja / Arvis Degums; māksliniece Rudīte Liepiņa. - B.v. : Autora izdevums, 2017. - 153 lpp.
Laukmane, Maija, 1953-.  No zila gaisa : dzeja un plīvojumi. Dzejoļu un eseju (plīvojumu) krājums. - 120 lpp.
Tomašs, Jānis, 1984-.  Melnie darba cimdi : dzejas krājums. - 63 lpp.
12 dzejnieki no Krievijas : antoloģija = 12 поэтов из России : антология /). - 237 lpp. Teksts paralēli latviešu un krievu valodā.  

ĀRZEMJU DAIĻLITERATŪRA

Abgarjana, Narinē.  Maņuņa : [autobiogrāfisks stāsts] .- Armēņu izcelsmes krievu autores stāsts par bezrūpīgām divu meitenīšu bērnu dienām - 360 lpp.
Bakingems, Ross Skots.  Strupceļš: romāns. – Lieliska nedēļa vīru kompānijā, ceļojums uz Aļasku, bet jau lidostā pirmais neparedzētais pavērsiens. Satricinošs trilleris - 397 lpp.
Bjorks, Samuels.  Pūce vienmēr medī naktī: [detektīvromāns] Talantīgo izmeklētāju komanda, ar ko lasītāji iepazinās grāmatā "Es ceļoju viena", uzsāk īpaši teatrālas slepkavības izmeklēšanu, turklāt nozieguma vietā nav atrodams tikpat kā nekas, kas spētu palīdzēt. - 351 lpp. (Skandināvu detektīvs). – 2. grāmata Mīas Krīgeres un Holgera Munka sērijā
Drūrija, Kerija.  Septītā kamera. - Romāns aizved mūs visnotaļ netālā nākotnē – pasaulē, kurā slepkavībā apsūdzēto likteņus izlemj nevis tiesa, bet publika. Spriedumu gaidot, septiņās dienās apsūdzētie pārceļas no kameras uz kameru, tās kļūst arvien mazākas, līdz septītajā dienā septītajā kamerā skan liktenīgais spriedums.-367 lpp.
Filipsa, Sūzana Elizabete.  Mana muļķa sirds : romāns. -  Mollija Somervila ir bērnu grāmatu rakstniece, kura mīl savu darbu no visas sirds. Diemžēl privātajā dzīvē viņai tik spoži neiet.-447 lpp. (Pasaules bestsellers)   Kontinents 
Frēliha, Zuzanna.  Ugunskristības : romāns.- Dzīvesbiedrs Pauls uzdāvina Andreai uz piecdesmito dzimšanas dienu kruīzu, tādējādi piepildot viņas lielāko sapni. Tomēr Andrea tā īsti nespēj izbaudīt prieku par gaidāmo ceļojumu, uz kuru Pauls diemžēl ir uzaicinājis arī savu kaprīzo meitu no pirmās laulības….-296 lpp.   
Grišams, Džons.  Greja kalns: [detektīvromāns] Pazīstamā autora kārtējais romāns par juristiem, šoreiz mazā Apalaču kalnu pilsētiņā Bredijā. - (Zvaigznes detektīvu klubs).- 399 lpp.
Hirvisāri, Laila.  Es, Katrīna : biogrāfisks romāns par Katrīnu Lielo : ķeizarienes grēksūdze.
Pateicoties neticamam gribasspēkam vācu princese Sofija Auguste Frederike kļuva par Krievijas ķeizarieni Katrīnu II, taču cena, kādu viņu samaksāja par neierobežotu varu un patvaldnieces titulu, bija augsta.-511 lpp.
Kirovičs, Eudžens O. Spoguļu grāmata: spriedzes romāns. - (Zvaigznes detektīvu klubs). - Prasmīgi veidoti varoņu raksturi savaldzina lasītājus, gudri, attapīgi izstrādāta slepkavības mistērija, kas patiks arī spriedzes romānu cienītājiem ar smalkāku literāro gaumi.-255 lpp.
Larka, Sāra.  Sarkano mangrovju sala. Diloģijas 2. grāmata, romāna "Tūkstoš avotu sala" turpinājums. Eksotiskā Jamaika, patiesas jūtas, dramatiski notikumi, kas risinās uz vēsturisku notikumu fona. - 463 lpp.
Mariņina, Aleksandra.  Sods bez ļauna nodoma: romāns - Autores kārtējais detektīvs - 446 lpp.
Nesbē, Jū.  Pusnakts saule.- Slavenā norvēģu rakstnieka kārtējais kriminālromāns.- 255 lpp.- (Zvaigznes trilleris)
Oksanena, Sofi.  Norma: romāns.- “Norma” ir ģimenes drāma ar aizraujošu sižetu, kurā neiztrūkst arī kriminālromānam raksturīgu notikumu, par mūsdienās aktuāliem jautājumiem, tostarp sieviešu likteni un skaistumkopšanas industrijas aizkulisēm.-201 lpp.
Pārksa, Adele. Brilles aklai mīlestībai: romāns.-441 lpp. – (Pasaules bestsellers) Kas kopīgs diviem svešiniekiem lidmašīnā? Jo sevišķi, ja viņi ir pretēji viens otram itin visā…Kontinents
Pataki, Elisone.  Sisi: impērijas valdniece: vēsturisks romāns. Austroungārijas imperatora Franča Jozefa sieva Elizabete jeb Sisi, kā viņu sirsnīgi dēvēja, iekaro savas tautas sirdis un tiek saukta par pasaku karalieni, taču aiz šī žilbinošā tēla atrodas sarežģīta figūra.-440 lpp. - (Pasaules bestsellers).-.Kontinents
Rauds, Reins.  Perfektā teikuma nāve:politisks trilleris - romāns vēstī par Atmodas laiku kaimiņu zemē Igaunijā. atklājot arī tā neglīto, oderes pusi, kā laikmets ietekmēja ļaužu rīcību, atbildības sajūtu, izvēļu iespējamību un neiespējamību.- 208 lpp.
Ričmonda, Mišela.  Laulību līgums: romāns.- Autore psiholoģiskajā trillerī aukstasinīgi preparē modernās laulības vistumšākos nostūrus. Vai mūžīga mīlestība ir iespējama? Cik tālu cilvēks ir gatavs iet, lai to īstenotu? (Pasaules bestsellers). – Kontinents.-475 lpp..
Senkevičs, Henriks.  Haņa.- Poļu literatūras klasiķa darbs vēstī par dzīvi Polijas laukos , par jaunību un pirmo mīlestību, par draudzību, kurai jāpieredz lieli pārbaudījumi, par cilvēku raksturiem, kas neizbēgami parādās notikumu gaitā un kara apstākļos. (XIX gadsimta klasiķi). -245 lpp
Vilkinsone, Š. Es joprojām krītu. Īru rakstnieces aizraujošs romāns par 16-17 gadīgiem jauniešiem, kuriem skolā, mājās un visā savā dzīvē nākas risināt daudzas nopietnas problēmas.
Vuds, Toms.  Ienaidnieks: romāns.- Viktors ir bijušais algotais slepkava, kas iesaistījies CIP speciālās vienības darbā. Pirmais uzdevums-trīs svešinieki. Trīs ātri un nevainojumi šāvieni. Tāds uzdevums Viktoram ir gluži vai dabisks.- (Pasaules bestsellers). – Kontinents.-  457 lpp.

НОВЫЕ КНИГИ В MAE

Ершов, В.  Между Космосом и Землей: раздумья ездового пса.. – 385 с.-(Взлет. Истории, написанные пилотом ТУ-154)
Прах, В.  Дешевый роман: повесть, новелла - 320 с.  

Романтическая проза

Будянская, Н.  Любовь с характером: роман - 384 с.
Воронова, М.  Пропущенный вызов : роман - 347 c. - (Большая любовь. Романы М. Вороновой).
Милн, К. А.  Сладкая неудача : роман- 318 с. - (Любовь глазами мужчины).
Покровская, О.  Одна судьба на двоих : роман :- 315 с. - (Еще раз про любовь)
Симсес, М.  Непреодолимое черничное - (Тропою души: семейная история).-415 с.
Терентьева, Н. Солнце на антресолях : [роман]. - (Золотые небеса). – 415 с.

Остросюжетная проза

Абдуллаев, Ч. Только свои  - (Абудллаев. Мастер криминальных тайн).-318 с.
Данилова, А.  Плата за роль Джульетты. - (Психологический детектив. -315 с.
Баркли, Л.-.  Не обещай ничего:роман. – (Крминальные романы Л. Баркли).-
Баркли, Л. След на стекле :роман  - 446 с. - (Криминальные романы Линвуда Баркли).
Бачинская, И. Мадам Осень : роман. – 346 с. - (Детектив сильных страстей).
Володарская, О.- Исповедь отшельника  . -. (Остросюжетные романы О. Володарской).- 347 с.
Кеплер, Ларс.  Гипнотизер: роман –Захватывающий шведский триллер.- 667 с. - (Master Detective ).  
Крауч, Б.  Западня. Занесенные снегом. - (Город в Нигде.-) 382 с.
Коул, Д.  Тряпичная кукла : роман- (Мастера саспенса). – 448 с.
Кучерена, А.  Ангел мщения : диагноз адвоката. - 352 с. - (Политический триллер Анатолия Кучерены).
Михайлова, Е.  Встреча в час волка : [рассказы].- 315 с. - (Детектив-событие).
Полякова, Т.Знак предсказателя : роман. - 318 с. (Авантюрный детектив).
Самаров, С.  Резервация разума . -(Бушков. Непознанное).-318 с.
Тамоников, А.  Тени прошлого. Восставшие  -(Войны и судьбы). -350 с.
Тамоников, А.  Янтарная камера  - - (Президентский спецназ: новый Афган). 318 с.
Чайлд, Ли.  Джек Ричер, или Личный интерес. - (Кинопремьера мирового масштаба). - 368 с.
Яковлева, Ю.  Вдруг охотник выбегает: роман .-384  с.  (Хранить вечно. Криминальное ретро).

Историческая проза

Плещеева, Дарья.  Операция "Аврора" :роман . – 350 с.. - (Исторические приключения).