Jaunās grāmatas oktobrī

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu oktobra mēnesī.


NOZARU LITERATŪRA

Balgalve-Treimane L. Celaines: celu jostu un apaudu aušana. – 248 lpp.
Bikova A. Manam bērnam patīk bērnudārzs!: "slinkās mammas" pieredzes stāsts. - Daudzas grāmatā paustās idejas var attiecināt arī uz citām dzīves jomām, kur notiek bērna pielāgošanās jaunā vidē. – 191 lpp.
Brauns M. Saule. Mārtiņš. Daugava: Mārtiņš Brauns par dzīvi un mūziku sarunās ar Otto Ozolu. - Tiešums, patiesums, nestandarta spriedumi un atziņas raksturo pazīstamā komponista domas.– 224 lpp.
Čekisti un komunisti: 1.daļa. - Pirmoreiz atjaunotās Latvijas valsts pastāvēšanas laikā šajā grāmatā vienkopus publiskoti daudzi simti vārdu, uzvārdu un tēva vārdu tiem ļaudīm, kas līdz pēdējam gan darbojās Latvijas PSR VDK kā štata darbinieki, gan piederēja pie padomju Latvijas augstākās nomenklatūras. – 336 lpp.
Hoka A. S. Atveseļošanās DNS līmenī: progresīvas apziņas metodes ģenētiskā likteņa mainīšanai. -  Autore izmanto jaunākos atklājumus kvantu fizikā, šūnu medicīnā un apziņas pētījumos, lai vēstītu, kā varam apzināti ietekmēt savu DNS un pārkodēt to labākai veselībai un daudzsološākam ģenētiskajam liktenim. – 199 lpp.
Ivuškāns A. Ceļa locītava: traumas un citi bojājumi fizioterapeita skatījumā. - 176 lpp.
Jakubovska M. Pauls Kvelde: diriģents dārznieks. - Diriģenta un pedagoga, vairākkārtējā Dziesmu svētku virsdiriģenta, dzīvesstāsts. Viņa dzīve cieši savijusies ar diviem vīru koriem - „Absolventi” un „Silvicola”. – 206 lpp. 
Janitēna Z. Ievads dokumentu pārvaldībā: lietvežiem un visiem, kas ikdienā strādā ar dokumentiem. – 238 lpp.
Klaidoņi ūdens pasaulē. - Kārtējā “Aiz apvāršņa” sērijas grāmata aicina lasītāju mesties zilo ūdeņu piedzīvojumā. Un tas nozīmē tik tiešām jaunus apvāršņus, salas un valstis, siltās dienvidu jūras, vēju un sauli, un, protams, arī sastaptos cilvēkus. - 242 lpp.
Krastiņš E. Latvijas rūpniecība XIX-XXI dadsimtā: vēsturiski ekonomiska apcere. – 328 lpp.
Kvirīni K. B. Mājas kūpinājumi. – Vairāk nekā 200 neparastu un sen zināmu recepšu. – 156 lpp.
Latviešu korista dziesmene: klasiskās latviešu kora a cappella mūzikas izlase. – 88 lpp.
Leibus I. Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi. – 147 lpp.
Lemešonoka I. Kompetenču pieeja karjeras izglītībā skolā: rokasgrāmata skolotājiem. – 95 lpp.
Liniņa I. Kā piesaistīt un noturēt pircēju: monogrāfija – 187 lpp.
Lorencs J. u.c. Varēt. Solvita Āboltiņa. – Atziņas un pārdomas par politikā piedzīvoto un pārdzīvoto. – 319 lpp.
Mazvērsīte D. Mans draugs Mārtiņš Freimanis. - Lielisks izziņas avots ne vien tiem, kurus interesē Mārtiņa Freimaņa dzīves fakti, bet arī latviešu populārās mūzikas aizkulises deviņdesmitajos gados un gadsimtu mijā. - 408 lpp.
Neimane L. Lolitas labākās receptes. – Autore atskatās uz to, kā mainījušies mūsu priekšstati par veselīgu uzturu un kas pēdējās desmitgadēs mainījies uzturzinātnē kopumā. Grāmatas sadaļas veltītas katra savai sezonai. – 164 lpp.
Noriņa R. Vidzemes lībiešu dzimtas: Bisnieki, Hirši, Priediņi, Martinsoni: no 18. gs. līdz mūsu dienām. – 230 lpp.
O'Braiens T. Zāles autoimunitātei: kā apturēt autoimūnos bojājumus, pirms tie pārtop slimībā. – 328 lpp.
Ozola A. Sibīrijā tapušas vēstules uz bērza tāss. - Apkopotās bērza tāss vēstules rakstītas laikā no 1941. līdz 1965. gadam dažādās izsūtījuma vietās. Daļai ļaužu vienkārši nav bijis nekā cita, uz kā rakstīt, tas arī bijis veids, kā tuvajiem aizsūtīt daļu no Sibīrijas dabas. – 264 lpp.
Pērse L. Ar stopiem apkārt pasaulei: Neparastā Eiropa un kripatiņa Āfrikas. - 3. grāmata. - Divu latviešu solis pasaulē - sešdesmit četru valstu dziļumā, piecu kontinentu platumā, septiņpadsmit mēnešu garumā. Galvenais pārvietošanās veids ir autostopi. - 560 lpp.
Počs J. Lēmums nav pārsūdzams. – Stāsts par koksnes brāķeru dienestu, vēstures liecība, kas ļauj gūt plašāku ieskatu meža nozares attīstībā pēc valsts neatkarības atgūšanas. – 185 lpp.
Počs J. Mana mūža mežs: laikmeta liecība par darbu mežu nozarē, ģimeni un laikabiedriem. – 324 lpp.
Rudzāte E. Bērnu un jauniešu tikumiskā audzināšana: metodiskais materiāls pedagogiem. – 272 lpp.
Rusmanis S. Vidzemes ezeru krastos. – Grāmata dod iespēju apceļot dzimtās vietas lasot, iepazīt dabas pieminekļus, novadnieku dzīves un darbības vietas; uzzināt, kas pamatā vietējām teikām un nostāstiem. – 187 lpp.
Rubīna M. Varas gaiteņu iekšpusē. - Grāmatā no autores biogrāfiskā skatījuma attēloti reālie notikumi, kas risinājās Rīgas pašvaldībā laika periodā no 1997. gada pašvaldības vēlēšanām līdz 2004. gada beigām. – 256 lpp.
Svilāns A. Eksotiskie koki un krūmi Latvijas dārziem. – 95 lpp.
Šļūka G. Karikatūra LV. - Vairāk nekā 300 jautri un asprātīgi zīmējumi par to, kas un kāda ir Latvija un tās tauta. - 159 lpp.
Veidemane E. Zemdegas gruzd: Eduards Pāvuls. – Atkārtots izdevums. – 208 lpp.
Vispārējie latviešu dziesmu svētki. (26: 2018: Rīga, Latvija). Sadziedāšanās nakts grāmata. – 144 lpp.

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Atāls V. Elles debesis. - Mūziķis, dzejnieks un gleznotājs Valdis Atāls nāk pie savas daiļrades cienītājiem ar dzīvesstāstu - personisku, tiešu un nesaudzīgu vēstījumu, kas kārtu pa kārtai atsedz četrdesmit gadu senus notikumus, meklējot ceļu uz atbrīvošanu. – 254 lpp.
Bergs A. Divi stāsti par Barsu. - Rakstnieka desmit gadu emigrācijas dzīves pieredze. Stāstu tēli -  dzīves bezcerīguma nomāktie jaunieši, kuri kursē starp Londonu un Rīgu, nekur lāgā nerodot dvēseles mājvietu. -= 160 lpp.
Celle M. Mežaparka meitene uzaug Amerikā. - Grāmata sākas 1950. gadā, kad autore ierodas jaunajā, daudzsološajā zemē kopā ar māti, dzejnieci Rūtu Skujiņu, un māsu Lalitu. Tas ir stāsts par šīs trijotnes pirmajiem deviņiem gadiem ASV. – 208 lpp.
Divi kungi, divi kalpi: anekdotes. – 67 lpp.
Draiskie sirmie: anekdotes. – 67 lpp.
Fridrihsone M. Aina no cita laika: turpinājums romānam "Kāda Aina nekurienē". - Bijusī rīdziniece Aina aizvadījusi savu pirmo ziemu laukos. Lai gan viņa ilgojas pēc pilsētas un mazbērniem, jauni pārdzīvojumi un dzīves pavērsieni notiks tepat laukos. – 239 lpp. – (Lata romāns).
Hānbergs Ē. Aplaipojumi un apsmaidījumi: atskati par laikposmu no 1958. līdz 1990. gadam. – “Nobriestot dzīves 85-gadei, nolēmu izsvārstīt savu veikumu vaļsirdīgā vēstījumā", -  tā grāmatas autors. – 165 lpp.
Hansone H. J. Pārdotais Saules kalns. – Stāsts par Latvijas laukiem, par zemes pārdošanu, lētu izklaižu vietu ierīkošanu, par paaudžu krātajām vērtībām un ikkatra sirdsapziņu. – 176 lpp. - (Lata romāns).
Kolmanis A. Balāde par latviešu zemnieku, Grēns un citas versijas. – Jauni stāsti no postmodernās prozas meistara. – 216 lpp.
Latvietis Indriķis. Vara: Bailes-2. - Vaira Vīģe-Treiberga, Baiba Bubesa, Aleksandrs Miklass, Arturs Laimiņš, Nellija Jarve, Raimonds Vājonis, Jānis Mīzītis, Juta Sviķe, Ingus Vērziņš, Sanita Āboliņa, Nils Kušakovs, Edgars Pinkēvičs. Divpadsmit cilvēku no dažādiem varas, naudas un ietekmes gaiteņiem nonākuši grūtā situācijā. Katram tā ir sava. – 448 lpp.
Judina D. Uzraksti man... vakar. - Tetraloģijas noslēdzošā daļā ikvienam ir iespēja izsekot notikumiem jaunās Ozolu saimnieces Kates dzīvē. Savijas Ozolu, Kalēju, Nordenu, Ziemeļu, Balto, Legzdiņu, Tillmaņu un Locānu dzimtu likteņu epizodes, apliecinot – māju un cilvēku stāstiem nav sākuma un beigu. – 285 lpp. - (Latvijas simtgades romāni).
Kūlis Ē. Nemīlētais Herbs un mesjē Trojs: romāns. – Dzīvnieku patversmes darbinieks Herberts kādu dienu pie automašīnas furgona atrod piesietu angļu dogu, kuru nosauc par Troju. Kā iemantot dzīvnieka paļāvību un uzticēšanos cilvēkam? – 239 lpp. - (Lata romāns).
Piektais ritenis: anekdotes. – 67 lpp.
Paparžu pavēnī: anekdotes. – 67 lpp.
Raudonis P. Elles ķēķa aizdurvē: piezīmes par partizānu karu. – 101 lpp.
Steiga M. Cik maksā sieviete: kriminālromāns. - Intriģējošs stāsts par meiteņu un jaunu sieviešu nolaupīšanu un pārdošanu seksuālā verdzībā. – 182 lpp.
Svīre M. Nopietni pa jokam: notikumi, vērojumi, kopābūšana. - 22 amizanti notikumi rakstnieku Māras Svīres un Vladimira Kaijaka vasaras mājā, kurā viņi kopā pavadījuši gandrīz 40 gadus. – 159 lpp.

DZEJA

Līce E. Redzu. - Radīšana, gaisma, pasaule - tās būtu autores dzejas galvenās tēmas, kas savienojas un atraujas viena no otras, vibrējot mīļumā un siltumā. – 96 lpp.

DVD

Grauba A. Nameja gredzens [videoieraksts]. - 13. gadsimts, bagātās un varenās baltu pagānu zemes ir iekārojams mērķis. Nodevīgi tiek noindēts valdnieks Viesturs. Taču varas gredzens un tiesības valdīt tiek jaunajam Namejam. – 110 min.

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Abgarjana N. No debesīm nokrita trīs āboli: romāns. - Sirsnīga mūsdienu pasaka, kuras darbība norisinās Armēnijas augstkalnu ciematā, kur dzīves ritms ir daudz rimtāks nekā ieleju pilsētās. Galvenā varone Anatolija vairs nekādus brīnumus no dzīves negaida, taču izrādās – liktenis viņai sarūpējis pārsteigumus, kas sagriež kājām gaisā ne tikai viņas, bet visa ciematiņa ikdienu. – 207 lpp.
Čainani S. Pasaule bez prinčiem: fantāzijas romāns jauniešiem. - 512 lpp. - (Labā un Ļaunā skola 2).
Delanijs JP. Ticiet man: romāns. – Aktrise-iesācēja piekrīt neparastam darba piedāvājumam: viņa tēlo prostitūtu, kas pavedina precētus vīriešus, un sagādā krāpšanas pierādījumus viņu sievām. Kad kārtējā kliente tiek atrasta mirusi, Klēra kļūst par galveno aizdomās turamo. – 378 lpp. - (Kontinents).
Drūrija K. Septītā diena: triloģijas otrais romāns. - Arī šajā dinamiskajā, pārdomas rosinošajā grāmatā autore turpina pētīt un spilgti demonstrēt šķiru nevienlīdzību, sazvērestību teorijas un mediju ietekmi uz sabiedrību. – 414 lpp.
Džordāno M. Tante Poldī un sicīliešu lauvas: kriminālromāns. – Pēc sešdesmitās dzimšanas dienas tante Poldī pārceļas no Bavārijas uz savu sapņu māju Sicīlijā. Izmeklējot sava dārznieka savādo pazušanu, Poldī sastop pievilcīgo commissario Montanu, kurš nepavisam negrib, lai kāds bāž degunu policijas darīšanās. Mis Mārpla sicīliešu gaumē… - 288 lpp.
Eberlena K. Man tevis pietrūkst: romāns. - Tikai uz vienu dienu astoņpadsmitgadīgo Tesas un Gusa ceļi krustojas Florencē. Nākamos sešpadsmit gadus dzīve un mīlestība piespēlē viņiem dažādus pārbaudījumus. Šķiet, ka liktenis un attālums liegs viņiem abiem vēlreiz satikties... Bet varbūt tomēr? – 463 lpp.
Hēgs P. Ziloņkopēju bērni. - Aizraujošs stāsts par mūsdienu sabiedrības liekulību, kas atainota nedaudz groteskā veidā. Ko lai iesāk trīs bērni, kad piepeši pazūd viņu vecāki? Bēgdami no policijas, apgrozīdamies dižciltīgās, kriminālās un reliģiskās aprindās, trijotne ietiepīgi cenšas izdibināt, kas noticis ar vecākiem. – 384 lpp.
Hendriksa G., Pekanena S. Sieva starp mums. – Dots: jauns iekārojams vīrietis Ričards un divas mīlošas sievietes – jaunā līgava Emma un vecā sieva Vanesa. Iznākums: ne kripatiņas romantikas un pavisam negaidīts fināls. Autores sagādāja lasītājiem ne vienu vien pārsteigumu. - 476 lpp. - (Kontinents).
Hiltone L.S. Domina: romāns. – Romāna “Maestra” cienītājiem. Nu Džūdita dzīvo greznībā un bauda dzīvi, kuras dēļ tika nogalinājusi. Tomēr kāds zina par pagātni un viņai nākas sastapties ar ienaidnieku, kurš ir daudz nežēlīgāks un varenāks, nekā viņa bija domājusi. – 336 lpp.
Holsela R. Greizo spoguļu spēles: romāns. – Natālija nonāk cietumā par vērienīgām mahinācijām sava un vīra uzņēmumā. Pierādījumi ir neapstrīdami, bet vai tas maz ir iespējams – neatcerēties pastrādāto noziegumu? Cietuma ellē viņai palīdz izdzīvot tikai domas par dēlu un vēlme noskaidrot, kas patiesībā notika. - 396 lpp. - (Kontinents).
Hornbija S. A. Mandeļu vācēja: romāns. – Pagājušā gadsimta vidū Sicīlijā valda konservatīvi uzskati: dižciltīgie un mafija nosaka kārtību. Kad mirušās kalpones, sauktas par Mandeļnieci, bērēs ierodas pats mafijas krusttēvs, tenku vilnis pāršalc mazpilsētu. Tam seko aizgājējas it kā atstātā ievērojama mantojuma meklējumi, iesaistot lasītāju daudzu paaudžu gaitā vērptās intrigās. – 318 lpp.
Keplers L. Rotaļlaukums: pārdabisks trilleris. - Leitnante Jasmīne tiek smagi ievainota kaujas operācijā Kosovā. Viņas sirds uz 1 minūti un 40 sekundēm apstājas. Sirdsdarbību ir iespējams pārtraukt un atjaunot – tā ir romāna atslēga, bet jautājums: cik bieži to var izdarīt veiksmīgi. Grāmata atklāj citu Lārsa Keplera daiļrades pusi, bet ātrums, koncentrētas nodaļas un tā pati intensīvas realitātes izjūta neliks faniem vilties. – 454 lpp.
Konelijs M. Farmaceits. Divi patiesības veidi: romāns. – Grāmata turpina policijas izmeklētāja Harija Bosa sēriju. Viņš tiek izsaukts uz vietējo aptieku, kur mīklainos apstākļos nogalināti divi farmaceiti. Balansēdams uz naža asmens, Boss mēģina atklāt vērienīgu un ārkārtīgi bīstamu farmācijas melno tirgu. – 425 lpp.
Konjeti P. Astoņi kalni: romāns. - Mūsdienu itāļu literatūras pērle, lirisks pieaugšanas stāsts, kurā atainotas trīs desmitgades divu vīriešu dzīvē. Tas ir stāsts par vīriešu draudzību, par apkārtējās dabas lomu un savas vietas atrašanu šajā pasaulē. – 240 lpp.
Korija Dž. Vīrs, kura nav. – Viņš krāpa. Viņš meloja. Viņš pazuda. Satricinošs stāsts par mīlestību, laulību un slepkavību no psiholoģisko trilleru meistares. – 442 lpp. - (Kontinents).
Kreca I. Snoushilas muižas mantinieki: vēsturisks mīlas romāns. – Anglija XIX gadsimta sākumā. Par nepieņemamu uzvedību sera Sačmora meita Katrīna tiek nosūtīta par kompanjoni uz grezno Snoushilas muižu, kuras īpašnieki glabā kādu noslēpumu. – 319 lpp.
Tomazi di Lampedūza Dž. Gepards: romāns. – Trešais izdevums. – Daļēji autobiogrāfisks romāns par kādreiz dižu dzimtu gadsimtu mijā, kad sensenās vērtības tiek strauji nomainītas pret citām. Reizē tas ir stāsts par mazu, lepnu tautu, kura daudzus gadsimtus pavadījusi citu tautu ēnā. – 269 lpp.
Loida E. Mīlestības slazdā: psiholoģiskais trilleris. – Samanta nešaubīgi tic uz mūžu notiesātā Denisa nevainīgumam: starp abiem izveidojas personiska sarakste, kas pārtop mīlestībā un steidzīgās laulībās. Kad veiksmīgas sabiedriskās kampaņas rezultātā Deniss tiek atbrīvots no cietuma, viņa sāk balansēt uz trauslās robežas starp mīlestību un bailēm, uzticību un šaubām. – 394 lpp. - (Kontinents).
Luī E. Jātiek vaļā no Edija. – Jaunā franču rakstnieka pirmais, daļēji autobiogrāfisks romāns. Bērnība un skolas gadi strādnieku ciemā Francijas ziemeļos, neiederēšanās un atstumtības sajūta, citādība, nonākšana līdz lēmumam doties prom, jo tā ir vienīgā iespēja palikt pašam. – 233 lpp.
Mensela Dž. Debesīs sadziedas putni: romāns. - Ģimenes noslēpumi, mīlestība, savstarpēja kacināšana, patieso jūtu slēpšana, īstā meklēšana un atrašana, smieklīgi pārpratumi un laimīgas beigas, kur visi labie saņem to, ko sen jau bija pelnījuši - pasaka pieaugušajām meitenēm… - 462 lpp. – (Kontinents).
Mihalkova J. Indīgais maigums: detektīvromāns. - Rit gadi, bet atmiņas par skolas laika pazemojumiem joprojām sāp. Privātdetektīvi palīdzēs atšķetināt noziegumu kamolu, kura pavediens iesniedzas dziļā pagātnē. – 320 lpp.
Mopasāns G. de. Stipra kā nāve: romāns. - Sava laika Eiropas dāmu mīlulis Mopasāns arī šajā romānā pievērsies mīlestībai. Galvenais tēls — gleznotājs Olivjē Bertēns dzīves un slavas norietā pārdzīvo asas un mokošas emocijas. – 287 lpp.
Moriartija L. Neaizmirstamā gadadiena: romāns. - Dienā, kad Tomass grasījās Sofiju bildināt, viņa salauza vīrieša sirdi… Un palika viena. Mantojot burvīgu māju uz salas, sieviete iegūst jaunus draugus un ienaidniekus un uzzina noslēpumainu stāstu par pagātni, kas saista visus vietējos. - 480 lpp. - (Kontinents).
Nazarova V. Slepenā dziesma: trilleris. - Nikai ir tikai 13 gadi, kad mīklainos apstākļos pazūd viņas vecākā māsa, kura vienlaikus ir meitenes tuvākais cilvēks un labākā draudzene. Kas īsti notika Glastonberijas festivālā, kur māsa pēdējo reizi redzēta? – 352 lpp.
Rādhanātha Svāmī. Ceļojums sevī: Bhakti ceļa izpēte. – Jogas senās gudrības mūslaiku ceļvedis. – 270 lpp.
Rudišs J. "Grandhotel": romāns virs mākoņiem. - Trīsdesmit gadus vecais vientuļnieks Fleišmanis, kas strādā visa veida darbus viesnīcā “Grandhotel”, pat nezina savu īsto vārdu. Taču, vērojot debesjumu maģiskajā vietā starp debesīm un zemi, viņš pazīst mākoņus, augsta un zema spiediena apgabalus un vēja virzienus. – 208 lpp.
Sendija K. Ļoti liela māja laukos: romāns. - Uz vasaras brīvdienām Devonas lauku mājā ir ieradušās trīs ģimenes. Spirdzinošs lauku gaiss, bagātīgi vīna krājumi, daudz brīvā laika un daudz cilvēku vienā mājā: ar to pietiek, lai brīvdienu scenārijs ievirzītos pavisam negaidītā gultnē... – 440 lpp. - (Kontinents).
Sigurdardotira I. DNS: romāns. - Vienīgais liecinieks, kurš varētu sniegt kādu informāciju par jaunas sievietes slepkavību, ir upures septiņgadīgā meita Margrēta, bet viņa atsakās runāt… Romāns aizsāk jaunu detektīvromānu sēriju, kurā noziegumus izmeklē psiholoģe Freija un detektīvs Huldars. – 430 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Svonsons P. Visi skaistie meli: psiholoģisks trilleris. – Dažas dienas pirms izlaiduma Harijs saņem no pamātes šokējošu ziņu par tēva pašnāvību. Mēģinot noskaidrot, kas patiesībā noticis, jaunais vīrietis attopas dīvainu notikumu virpulī. – 395 lpp.
Toda A. Before. Pirms. - Hārdina un Tesas kaislīgās mīlestības stāsta cienītājām - ieraudzījušas notikumus no viņa skatpunkta, jūs varbūt mainīsiet domas par visu, ko jau zinājāt par šo slikto puisi un viņa eņģelisko meiteni... – 335 lpp.
Ūstulnds L. Dziļjūra: manam jūras ticības tēvam un kolēģiem jūrniekiem. – Igauņu jūrnieks – par interesantiem cilvēkiem, plašo pasauli, aizraujošiem notikumiem un piedzīvojumiem. – 336 lpp.
Vaita K. Laika upes krastos: romāns. – Divu māsu dzīvi izmainīja nelaimes gadījums, kas pārvilka svītru pāri abu sapņiem un savstarpējai uzticībai. Eleanora prieku spēj rast vienīgi mūzikā. Reiz viņas klavierspēli dzird priekšnieks Fins Bofeins un piedāvā sievietei neparastu darījumu. Satricinošs romāns par nodevību un piedošanu. – 477 lpp. - (Kontinents).


НОВЫЕ КНИГИ В ОКТЯБРЕ

РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Веденская Т. Е. Ключ к сердцу Майи. – Как не верить женской интуиции? Лиза знает: в этот прекрасный день обязательно произойдёт что-то нехорошее. И вот близкая подруга внезапно теряет сознание. Именно в этот момент в доме Ромашиных всё встаёт с ног на голову. – 283 с. - (Жизнь прекрасна).
Дивицкая С. Он дал ей денег, а она... – В книге собраны семь живых историй о женщинах и мужчинах, о бедности и богатстве, о любви и нелюбви. – 283 с. - (Позитивная проза).
Коэн Т. Она так долго снилась мне. – Иона – молодой и не очень удачливый писатель, Лиор – медсестра. Их объединяет страстная любовь к книгам и вера в то, что у каждого из нас есть своя половинка. История двух бесконечно одиноких людей, которые в огромном мире ищут друг друга и самих себя. – 412 с. – (Поединок с судьбой).
Макнот Д. Само совершенство. – Один из самых богатых, красивых, талантливых и популярных актеров Голливуда оказывается в тюрьме, обвинённый в убийстве. Роман о всепоглощающей любви, путь к которой ведёт через испытания, - от лучшего автора любовных романов. – 703 с. – (Богиня).
Стил Д. Любовница. – Молодой художник Тео сражён наповал красотой любовницы бизнесмена-миллиардера. Но разделяет ли она его чувства и рискнёт ли вырваться из золотой клетки? – 319 с. - (Миры Даниэлы).

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Брындза Р. Девушка во льду. – Тело молодой светской львицы найдено в озере одного из лондонских парков. Детектив Эрика Фостер вынуждена сражаться одновременно с безжалостным убийцей и внутренними демонами. – 415 с. - (Новый мировой триллер).
Келлерман Дж. Дочь убийцы. – Талантливая психотерапевт Грейс была уверена: её прошлое полностью подконтрольно. Но встреча с давно забытым человеком делает её пациенткой самой себя. – 478 с. - (Детективы профессора психологии).
Колычев В. Г. Мент в законе. Круче, чем оружие. – За городом обнаружен труп одного из бойцов местной преступной группировки. Следователь готов закрыть дело, но опер Круча иного мнения. – 286 с. – (Лучшая криминальная драма).
Красницкий А. И. Воскресшая душа. – Ретро-детектив. У молодой купеческой дочери таинственным образом один за другим умирают перед свадьбой шесть её женихов. Раскрыть преступления поможет русский Шерлок Холмс – сыщик Мефодий Кобылкин. – 351 с. – (Слово сыщика).
Крамер М. Силиконовая надежда. – Три совершенно разных человека оказываются связаны друг с другом событиями прошлого. Кто из них окажется настоящим, а кто носит маску, которая упадёт в самый неподходящий момент? – 315 с. – (Закон сильной).
Крауч Б. Пустошь. Дом страха. - Мерное течение жизни писателя триллеров прерывается жуткими событиями. Полученное письмо похоже на жестокий розыгрыш, но труп, найденный в указанном месте – настоящий… - 380 с.
Леонтьев А. В. Алхимия иллюзий. – Когда Вика понимает, что её новый друг Виктор вовсе не так прост и безобиден, оказывается поздно. Никто, кроме неё, не замечает, какие страшные тайны скрывает не только его прошлое, но и настоящее. – 315 с. - (Авантюрная мелодрама).
Любенко И. И. Черновик Беса. – Летом 1913 года на отдыхе в Сочи издатель Толстяков узнаёт о грозящей ему опасности. Неизвестный автор, именующий себя Бесом, присылает ему главы романа, описывающие уже происходящие убийства. – 217 с. - (Ретро-детективы).
Самаров С. В. Убийцы дронов. – В теракте, совершённом с помощью беспилотников, погибают люди. Офицер ГРУ понимает: чтобы опередить бандитов, нужно действовать неординарно. – 254 с. - (Спецназ ГРУ).
Уайт Л. Э. Приманка для моего убийцы. – История Сары Бейкер – единственной выжившей из жертв безжалостного убийцы. Ни новое имя, ни переезд не помогли ей скрыться от преследователя: спустя несколько лет она получает от него кровавое предупреждение. – 508 с.
Уэйр Р. Игра в ложь. – Четыре лучшие подруги снискали в школе сомнительную славу благодаря своей «игре в ложь». Спустя много лет девушки вынуждены снова собраться, чтобы понять: главное правило их игры было нарушено. – 478 с. - (Детектив: новый уровень).