Jaunās grāmatas februārī

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu februāra mēnesī.


NOZARU LITERATŪRA

100 notikumi Latvijas vēsturē: cilvēki un procesi 1918-2018. - Notikumi, kas veidojuši mūsu valsti – kādi tie ir? To vidū ne tikai karu, diplomātisko attiecību, okupāciju un iekšpolitisko lēmumu punkti, bet arī mūzika, prese, televīzija, dabas aizsardzība, rūpniecība, tehnoloģijas, sports, literatūra, teātris, glezniecība un kino. – 251 lpp.
Austruma A. Rituālu grāmata: iesācējas ceļvedis mazajā maģijā. – Grāmatā vieglā formā pasniegta teorija mijas ar lietišķiem padomiem, rituālu aprakstiem un labu devu veselīgas pašironijas, kas iedvesmo pamēģināt pašai. Tajā skatāmas arī rituālu "receptes". - 128 lpp.
Ceļojumu čemodāns: aizraujoši ceļojumi kopā ar ceļojumu žurnālu "Čemodāns". – 256 lpp.
Dempsija E. Modernā māksla. - 175 lpp. - (Mākslas pamati).
Dziesmu un deju svētki. Tradīcijas anatomija: kolektīvā monogrāfija. – 447 lpp.
Ezoterikas un garīguma gadagrāmata 2019. – 207 lpp.
Grēns E. Nāves impērija: bioloģisko ieroču slepenā programma PSRS un vēlāk. – 159 lpp.
Ījabs I. Atgūtā demokrātija Nr.2: politiskā publicistika 2012-2018. – 249 lpp.
Irbe A., Lindenberga S. Bērns runāt mācās ģimenē: trešais papildināts izdevums. -  Autores aplūko bērnu runas attīstību no piedzimšanas līdz septiņu gadu vecumam un piedāvā praktiskus vingrinājumus, kas var veicināt bērnu sekmīgu runas attīstību. – 243 lpp.
Īskalns P. A. Staburags: Latvijas teiksmaina senvieta un vadonis pa Staburaga kūrortu. - Pirmizdevums: Nereta, 1932. - 79 lpp.
Ivbulis V. Indoeiropiešu pirmdzimtenes meklējumi mūsdienās saistībā ar Indiju un baltiem. – 271 lpp.
Jauja Z. Zudušos kinoteātrus meklējot: padomju Rīgas kinoteātru vēsture. – 167 lpp.
Kalniņa V. Pirmās attiecības cilvēka dzīvē: būt kopā no ieņemšanas līdz 6 mēnešu vecumam. - Tikai respektējot cilvēka emocionālās vajadzības jau no ieņemšanas, varam palīdzēt augt veseliem un psiholoģiski stabiliem bērniem. Šī ir pirmā šāda veida grāmata, kas rakstīta tieši Latvijas vecākiem un kurā vienlaikus apkopotas jaunākās atziņas no pētījumiem pasaulē. – 303 lpp.
Kastanjeda M. Saprast homoseksualitāti. – Pamatojoties uz vairāk kā simts intervijām ar visa vecuma homoseksuāļiem, grāmata atklāj homoseksuālas pieredzes, identitātes, dzīves cikla aspektus. - 385 lpp.
Keitels V. Pārdomas pirms nāvessoda. – Vācu vermahta virspavēlniecības komandiera atmiņas sarakstītas, gaidot nāvessoda izpildi pēc Nirnbergas tribunāla sprieduma. – 205 lpp.
Klišs P. Latvijas interešu pārstāvēšana Apvienoto Nāciju Organizācijā. – 190 lpp.
Kļaviņš A. Pazīsti Latvijas zivis. – 167 lpp.
Laikmetīgā arhitektūra Latvijā. – 303 lpp.
Latvijas Avīzes makšķernieka gadagrāmata 2019. – 223 lpp.
Latvijas mediju vides daudzveidība: kolektīvā monogrāfija / zin. red. V. Zelče. – 551 lpp.
Mazzālītis V. Lielais liktenis. - Pirms daudziem gadiem "lielais liktenis" saveda kopā divus iesācējus - iesācēju treneri un iesācēju sportistu, lai kopīgā darbā izveidotos divas izcilības - nopelniem bagātais treneris Valentīns Mazzālītis un olimpisko spēļu čempions šķēpa mešanā Jānis Lūsis. – 79 lpp.
Olivers Dž. Ietaupām kopā ar Džeimiju: [120 lieliskas gardas maltītes]. - Iepērcies gudri, gatavo atjautīgi, tērē mazāk. – 287 lpp.
Pērse L. Ar stopiem apkārt pasaulei. Āzijas brīnumi. – Divu latviešu ceļotāju ceturtā vētrainu piedzīvojumu un aizraujošu stāstu grāmata. – 495 lpp.
Prēgencere B. Dziedinošo akmeņu izmantošana pēc Hildegardes fon Bingenas metodes. – 143 lpp.
Riņķe L. Kā Sprīdīte mājās pārnāca. – Trešā, noslēdzošā grāmata. Cauri Jaunzēlandei, Singapūrai, Malaizijai, Taizemei, Kambodžai un Indijai – beidzot mājās. – 223 lpp.
Rolanda Kalniņa telpa: deviņas šķautnes viena izcila kinorežisora radošajā darbībā. – 359 lpp.
Rozenbaha L. Dziedinošas dzemdības. – Lasītāju iecienītās grāmatas “Gaidības un radības ar prieku” 2.daļa. – 324 lpp.
Sievietes gadagrāmata 2019. - 199 lpp.
Uldriķis A. Super Marians. - Izcilā Latvijas futbolista Mariana Pahara autobiogrāfija. Sportists atklāti stāsta par karjerā piedzīvoto un pārdzīvoto, par spožiem panākumiem un sarūgtinošiem zaudējumiem, par skaistiem mirkļiem un skandaloziem atgadījumiem. – 256 lpp.
Veitners I. Latvijas džeza vēsture 1922-1940. – 263 lpp.
Vītoliņa B. Patērētāju tiesību aizsardzības pamati. – 374 lpp.
Zviedrāns J. Krāsas un apdares materiāli. – 48 lpp.

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Avotiņa D. Soliņš pie Salacas. - Grāmatā aplūkotas latviešu dzejnieces Dainas Avotiņas un lietuviešu dzejnieka Alfona Maldoņa sarakste vēstulēs. – 237 lpp.
Beinerte V. Mans zelts: sarunu grāmata. - Kinorežisores un esejistes jaunajā krājumā sarunas mijas ar esejām. Latvijas vēsture, piedzīvojumu romāna cienīgi sižeta pavērsieni, kas šķistu neticami, ja vien nebūtu reālu cilvēku likteņstāsti, apbrīnojams vieglums, atklātība un spēks. – 239 lpp.
Dombrovska L. Dzīves virpuļos. - Romānā ir attēlota latvietes Sandras kolorītā kopdzīve ar diviem atšķirīgiem cilvēkiem - prominento arhitektu Arni un melanholisko Ilgmāru. Abus pazaudējusi, Sandra vada dzīvi saskaņā ar savu iemantoto dzīvesziņu. - 112 lpp.
Egle J. Svešie jeb miļeņkij ti moi: stāsti. – Autores otru krājumu raksturo emocionāla spriedze un drosme rakstīt par dzīves tumšajām pusēm. Stāstu varoņi ir Latvijas cilvēki, katrs ar savu likteni, bet cits ar citu cieši saistīti. – 269 lpp.
Horna M. Atgriešanās dzimtenē: romāns. – Zviedrijas latvietis Oto Kadiķis 65 gadu vecumā nolemj atgriezties dzimtenē. Kādā mazpilsētā viņš atver kafejnīcu, kur par pārvaldnieci uzaicina Mairu. Sākas attiecību līkloči. – 236 lpp. -  (Lata romāns).
Kļavis. A. Asinis uz dzintara: [vēsturisks romāns: triloģijas trešā grāmata]. - Virsaiša dēls Ulriķis spiests kāpt laivā kopā ar mežonīgiem, dzīvē daudz redzējušiem vīriem, kas ved uz Romu dzintaru. Tālajā, noslēpumainajā Karnuntā nonāk tikai trīs no viņiem. – 299 lpp.
Kotivāns A. Kā var nesolīt: anekdotes un spurainas domas. – 151 lpp.
Kurzemnieks K. Trīsreiz nogalināts: krimināldetektīvs. – Kriminālromāns ar sadzīvisku pieskaņu, kurā darbojas divas personas ar līdzīgiem vārdiem; viens ir labestības, bet otrs – ļaunuma iemiesojums. Ir arī skaidrojums, kāpēc tas otrais kļuvis ļauns. 224 lpp.
Lācītis V. Sekss un vardarbība. - Rakstnieka pirmais stāstu krājums ļaus mums paviesoties pansionātā, praidā, Ņūmeksikas tuksnesī, Velsā, Oksfordā, pie latviešu literātiem un pat pie Londonas kriminālajām aprindām. – 318 lpp.
Melgalve I. Vēsais prāts: romāns. - Upuris - savā dzīvoklī vannā nogalināta atrasta ekstravagantā zinātniece Helēna. izmeklētāja skaidro priekšstatu par to, kā iekārtota pasaule, kājām gaisā sagriež šī dīvainā nozieguma izmeklēšana... – 190 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Mikele A. Zelta būrītis: [detektīvromāns]. - Otrs romāns sērijā par izmeklētāju Maksi Mežalu. Veiksmīgais uzņēmējs tiek atrasts savā mājā noslepkavots. Uzsākot izmeklēšanu, Maksis Mežals drīz vien secina: viss nav tik vienkārši, kā izskatās. Visiem aizdomās turamajiem ir neapgāžams alibi, bet upura šķirtā sieva Dorote, kurai būtu vislielākā motivācija atriebties, ir pazudusi. – 239 lpp. -  (Zvaigznes detektīvu klubs).
Nesaule A. Zudušie saulgrieži: stāsts par trimdu un draudzību: romāns. - Amerikā dzīvojošā latviešu rakstniece pazīstama kā grāmatas "Sieviete dzintarā" autore. Notikumus pusgadsimta garumā caurvij divu bēgļu meiteņu – Almas un Kaijas – draudzība, aptverot laikposmu no 20. gs. četrdesmitajiem līdz pat deviņdesmitajiem gadiem. – 398 lpp.
Račko K. Samaitātā: romāns. – Rainers ir viens no spožākajiem Latvijas teātra jaunajiem talantiem. Rīgas elitārākā džentlmeņu kluba dejotāja Adriāna ir ikviena vīrieša sapnis. Ir tikai viena problēma – Adriāna ir Rainera tēva mīļākā, iemesls vecāku laulības sabrukumam un mātes depresijai. - 367 lpp.
Rukšāne G. Vilinājums: romāns. – Pusmūža sievietes Astras dzīvē ienāk mīlestība, taču tad viss sagriežas trakā virpulī… Jurģis grib asākas izjūtas, un tās viņš arī par dārgu cenu iegūst. – 208 lpp. - (Lata romāns).
Ruņģis I. Cietumsargs ar bungu kociņiem. - Slavenās rokgrupas “Pērkons” bundzinieks stāsta par diviem savas dzīves nozīmīgajiem posmiem. Pirmais ir dienesta gaitas Padomju armijā ar visām tajā pastāvošajām problēmām. Otrajā daļā viņš pievēršas savām gaitām grupā “Pērkons” 80.gadu beigās un 90.gadu sākumā. Grāmatā iespējams palūkoties uz to laiku notikumiem no Latvijas mūziķu skatu punkta. – 206 lpp.
Šadre D. Sens attēls. - Viss sākas ar kādu nekaunīgu lauku lūriķi, kurš no no Rīgas atbraukušai atpūtniecei uzglūn pēc pirts. Tobrīd ne Rīgas skaistule, ne nekauņa vēl nezina, kā viņus abus saista slepkavība nomaļā lauku mājā. Likteņu līkloči, traģiskais mijiedarbībā ar komisko, pagātne krustdūrienā ar tagadni un nākotni… - 205 lpp.
Tuņķelis I. Kad ūdens kāpj mutē: stāsts. – Atmiņu stāsts par skolas gadiem tālajos piecdesmitajos. – 179 lpp.
Zigmonte D. Pavasara krustceles: romāns. - Bijis publicēts 1995. gadā "Latvijas Avīzes" turpinājumos, un šis ir tā pirmais izdevums grāmatā. Rīdziniece Maruta satiek lauku puisi Haraldu, un pamazām jauniešu starpā uzplaukst siltas jūtas. Tomēr dzīve met viņiem izaicinājumu, jo abu ģimenes līdz ar Latvijas neatkarības atgūšanu nokļuvušas konfliktā. – 319 lpp.
Zusta Z. Tarakāni manā galvā: stāsti par sievietēm. - Grāmata izklaidējošos, viegli lasāmos stāstiņos zīmē ainas no sieviešu ikdienas. Šīm sievietēm ir kas kopīgs: viņu dzīvē valda tarakāni, pareizāk sakot, izdzīvošanas stratēģijas, kas aizķērušās prātā uz palikšanu. Grāmatas autore Zane Zusta un psihoterapeite Diāna Zande palīdz lasītājām notvert un vismaz uzsākt tarakānu dresēšanu. – 221 lpp.
Žolude I. Silta zeme: Materia botanica. – Grāmatas vākos ietverti divi romāni – arī "Silta zeme", jo "Materia botanica" ir gan romāna "Silta zeme" turpinājums, gan jauns vēstījums. Tieši Dabā galvenais varonis Daniels mēģinās atšķetināt "Siltas zemes" samezglotās savādās intīmās saiknes, kas viņu vieno ar ģimeni, mīļoto Vū, bet visīpatnējāk - ar māsu Nelliju. – 352 lpp.

DZEJA

Atāls V. Uz domu stāvās kraujas: dzeja un atziņas. - Krājumā atlasīti vairāk nekā simt dzejoļu un kā atsevišķa nodaļa sagatavotas arī dzejnieka īsās, asprātīgās atziņas. – 175 lpp.
Daudz laimes, jubilār!: 366 apsveikumi un vēlējumi: mazliet nenopietni/ sastādījusi Inta Kalniņa. – 543 lpp.
Runcis R. Gaismas ķermenis. – Autors aicina nemeklēt grāmatā atskaņas, plūdumu, zilbju skaitu, jo viņa mērķis esot uzkurbulēt lasītāju, likt tam domāt un just un ļaut kaut uz brīdi ieraudzīt pasauli citādāku. – 272 lpp.

DVD

Prāta Vētra. Skārda bungu tūre [videoieraksts]: koncerts Mežaparkā 17/08/2018.      

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Aksats F. Vienīgā izeja. - Psiholoģiskais trilleris, kurā nekas nav tā, kā šķiet. Uzzinājis par savu diagnozi, Teds izlemj šķirties no dzīves. Bet mīklainais svešinieks piedāvā darījumu: nogalinot pirms nāves divus cilvēkus, viņš pats kļūst par mērķi, veidojot nākamo posmu nāvinieku ķēdē. - 430 lpp.
Baha T. Kamēliju sala. - Silvijai un Holgeram ir nevainojama un šķietami perfekta ģimenes dzīve. Ikdienas rutīnu iztraucē ziņa, ka Silvijas tante viņai atstājusi mantojumā dārzniecību Francijā. Izrādās,mantojums ir kamēliju audzētava uz brīnumskaistas salas Bretaņā. Silviju apbur gan skaistā apkārtne, gan krāšņās kamēlijas, turklāt pēc sastapšanās ar dārznieku Maelu situācija kļūst vēl sarežģītāka... – 256 lpp.
Baka P. Mūžīgais brīnums: romāns. – Aizkustinošs stāsts par izcili talantīga jaunekļa pieaugšanu. Būdams ārkārtīgi zinātkārs, Rendolfs ar sajūsmu tver visu, ko pasaule piedāvā, – ļaužu pūļus Ņujorkā, kaisli Anglijas laukos, mākslu Parīzes muzejos, varas spēles militārajā dienestā Korejā. 301 lpp.
Čainani S. Pēdējās laimīgās beigas. - Labā un Ļaunā skola 3. – 720 lpp.
Eldžera K. Banķiera sieva. - Agrā novembra rītā Alpos bez vēsts pazūd lidmašīna, kurā atradies arī Metjū Verners, Šveices Apvienotās bankas baņķieris. Viņa sieva Anabella ir satriekta: policija to uzskata par nelaimes gadījumu, tomēr ir pārāk daudz neatbildētu jautājumu. Otrā pasaules malā žurnāliste Marina Turno ir uzgājusi pēdas vērienīgam nelegālo finanšu tīklam, kura oficiālais aizsegs ir Šveices Apvienotā banka. Abu sieviešu centieni noskaidrot patiesību izvēršas par spēli uz dzīvību un nāvi. – 428 lpp.
Hiekapelto K. Gājputni. – Otrais darbs sērijā par policijas izmeklētāju Annu Feketi. Uz sniegota ceļa tiek atrasts ceļu satiksmes negadījumā cietis sirmgalvis pidžamā. Izmeklētāja ir pārliecināta – viss nav tik vienkārši, kā izskatās. Šķetinot noziegumus, Anna saskaras ar notikumiem, kas apdraud ne vien viņas uzskatus, bet arī dzīvību. Pieaugot spriedzei, Annai un viņas pāriniekam Esko kļūst skaidrs – ar to, ka likums ir viņu pusē, var nepietikt. – 332 lpp.
Hīlija E. Elizabete ir pazudusi. – Romāns iepazīstina ar vienu no neaizmirstamākajiem personāžiem pēdējo gadu britu literatūrā. Moda jūs gan sasmīdinās, gan saraudinās, un pavisam noteikti iespiedīsies atmiņā uz ilgāku laiku. 82 gadus vecā kundze ir apņēmusies noskaidrot, kur palikusi viņas draudzene Elizabete un vai tam ir kāds sakars ar viņas māsas Sūkijas pazušanu sen, sen, uzreiz pēc Otrā pasaules kara. – 288 lpp.
Keplers L. Uguns liecinieks: zviedru kriminālromāns. - Flora Hansena pelna iztiku, strādājot par mediju starp dzīvajiem un mirušajiem. Tomēr, kad vairāku simtu kilometru attālajā ciematā tiek brutāli nogalināta jauna meitene, Flora sāk redzēt īstas vīzijas. Taču tās gatavs uzklausīt tikai izmeklētājs Jona Linna. – 556 lpp.
Klārksons Dž. Vai tiešām prasu pārāk daudz?: pasaule Klārksona acīm. – Gudrs, izaicinošs un nedaudz kaitinošs vīrs turpina cīņu ar prātam neaptveramām bezjēdzībām. Jo kāpēc gan mums būtu bez iebildumiem jāpieņem visādas muļķības? – 480 lpp.
Kreiss R. Zaglis: romāns. - Septiņpadsmit gadus vecais Taisons ir pavisam parasts pusaudzis. Tomēr puiša māte ar bažām ievēro izmaiņas dēla uzvedībā, un, kad sieviete zem Taisona gultas atrod dārgu Rolex pulksteni, viņu pārņem bailes. Algotais privātdetektīvs atklāj saikni starp Taisonu un vairākām neatrisinātām krimināllietām Losandželosas bagātākajā apkaimē. Pēkšņi Taisons pazūd. Un mīklainos apstākļos tiek noslepkavoti cilvēki... – 415 lpp.
Kristi A. Erkila Puaro Ziemassvētki. - Ziemassvētku vakarā tiek miris atrasts ģimenes patriarhs, tirāniskais Simeons Lī. Erkils Puaro, kurš viesojas pie drauga netālajā ciematā, laipni piedāvā savu palīdzību. – 272 lpp.
Laplante L. Atraitnes: romāns. - Trīs vīriešu mēģinājums aplaupīt inkasācijas automašīnu beidzas traģiski – viņu sievas kļūst par atraitnēm. Sievietes sāk gatavoties perfektajam noziegumam, lai atriebtu savus vīrus. Plāna īstenošanas laikā kļūst skaidrs: kāds nav tas, par ko izliekas. Un uzticēties nedrīkst nevienam. – 479 lpp.
Lucs Dž. Terorists: romāns. - Tallinā notiek mīklains terorakts – ir aizdomas, ka tas saistīts ar ASV valdību, tādēļ aģents Leikers tiek nosūtīts slepenā misijā risināt šo lietu... Tomēr viss notiek pretēji plānam: Leikera sabiedrotie tiek nogalināti, un viņš paliek viens briesmu epicentrā. – 383 lpp.
Makintoša K. Es tevi redzu: spriedzes romāns. - Zoja pamana savu fotogrāfiju kādas Londonas avīzes sludinājumu sadaļā un ir apņēmības pilna izdibināt, kā tā tur nonākusi. Nākamajā dienā avīzē ir citas sievietes fotogrāfija, bet aiznākamajā – atkal citas sievietes attēls. Kļūda? Sagadīšanās? Vai tomēr kāds seko līdzi katram viņu solim... – 400 lpp.
Mantela H. Vilku nams. – Romāns vēsta par laiku, kad viens no galvenajiem cilvēku mērķiem bija ietekmes iegūšana galmā. Henrijs VIII vēlas anulēt savu pirmo laulību un apprecēt šarmanto Annu Boleinu, bet šo nodomu neatbalsta nedz pāvests, nedz citi Eiropas monarhi. - 604 lpp.
Miranda M. Perfektā svešiniece: romāns. - Talantīgā žurnāliste Lija sava skandalozā raksta dēļ zaudē darbu un vēlas atstāt Bostonu, lai sāktu visu no nulles. Nejauši sastaptā draudzene Emija piedāvā abām kopā pārcelties uz kādu provinces pilsētu. Neilgi pēc pārvākšanās pie ezera tiek atrasta smagi savainota sieviete, kas ir pārsteidzoši līdzīga Lijai. Pēc pāris dienām pazūd Emija… - 412 lpp. - (Kontinents).
Montefjore S. Greisijas kārdinājums: romāns. – Greisijas turīgais tēvocis pamanīja meitenes gleznotājas talantu un noslīpēja viņas prasmes līdz pilnībai. Kļuvusi par izcilu gleznu viltotāju, viņa iemīlējās satriecoši skaistā grāfā Basanelli. Sievietes sapņus par nākotni aprāva nežēlīgs likteņa pavērsiens. Pēc daudziem gadiem atgriezdamās Itālijā, Greisija cer dziedēt dvēseles rētas. – 442 lpp. - (Kontinents).
Murakami H. Vīrieši bez sievietēm: stāsti. – Ārsts, aktieris, bijušais draugs, bārmenis, pat Kafkas Gregors Zamza – autors viņus visus ir sapulcinājis, lai katrs pavēstītu savu stāstu. – 240 lpp.
Nabokovs V. Camera obscura. - Romāna darbība risinās Vācijā XX gs. divdesmitajos gados. Galvenais varonis Bruno Krečmars izlemj ļauties banālam sakaram ar sešpadsmit gadus veco Magdu. Izteiciens par mīlestības aklumu romānā savērpjas īsteni kriminālā sižetā par kaislību, nodevību, greizsirdību un atriebību. - 199 lpp.
Niemi J. Tu neiesi viens. – Vidusskolēnu Adas un Egzona mīlas stāsts ļauj ieskatīties divās atšķirīgās kultūras pasaulēs, tradīcijās un mentalitātēs. Ada ir klusa un noslēgta somu jauniete, kura augusi bez tēva, savukārt Egzons nāk no Kosovas emigrantu ģimenes. Autore detalizēti apraksta varoņu iekšējās sajūtas - apjukumu, neziņu, pārliecības trūkumu, sajūsmu, izmisumu - un arī to, ko viņi rāda uz ārpusi apkārtējai pasaulei, kur tiem jāizskatās pārliecinātiem, zinošiem, saprotošiem, lai arī iekšēji viņi tādi nebūt nav. – 351 lpp.
Peļevins V. Čapajevs un Tukšums: romāns. - Romāna darbība rit paralēli divos Krievijai visai būtiskos laikposmos – revolūcijas laika jukās XX gadsimta otrajā desmitgadē un pēcpadomijas haosā. Autora ironija blīvā kultūrcitātu plūsmā izgaismo jebkuras iespējamās realitātes absurdo pusi, vedinot uz šo pasauli palūkoties kaut mazliet nepiespiestāk. – 400 lpp.
Peļevins V. Kukaiņu dzīve: romāns. - Romānu kritiķi raksturo kā daudzkrāsainu mozaīku, kas iemieso gan grotesku, gan filosofisku traktātu, maģisko reālismu un "postsociālistisko sirreālismu”. Šo tekstuasociē pat ar Lafontēna fabulām. Peļevina romānā alegorija, satīra un ironija cieši saistās ar cilvēciskās dzīves reālijām. – 231 lpp.
Railija L. Itāļu meitene. - Rozanna ir vēl maza meitene, kad viņa pirmo reizi sastop Roberto, vīrieti, kurš izmainīs visu viņas dzīvi. Turpmākajos gados abu likteņus kopā savij viņu operdziedātāju talants un nezūdošā mīlestība, kā arī nepārvaramā kaisle vienam pret otru, līdz Rozanna atklāj, ka viņu savienību apdraud seni pagātnes notikumi... – 464 lpp.
Saga Z. Meitene tīmeklī kļūst patstāvīga. – Trešā grāmata populārajā sērijā. – 317 lpp.
Šodere S. Tā notiek tikai ar idiotiem. Kā mēs: romāns. – Romāna “Mīlestība ir domāta idiotiem. Kā man” turpinājumā mēs sastopam absolūti laimīgu Vikiju, kura beidzot atradusi kādu, kuram var uzticēties. Vai varbūt ne? Džejs kaut ko viņai noklusē… - 335 lpp.
Vaita K. Vēlmju koks: romāns. - Šķetinot mātes pazušanas apstākļus, Lārkina atklāj gadiem ilgi glabātus ģimenes noslēpumus, kuri aizved tālā pagātnē, pie trīs draudzenēm, jaunām sievietēm, kuru sapņus par laimīgu nākotni pārrāva kāds traģisks notikums... – 509 lpp. – (Kontinents).
Verns Ž. Drāma Livonijā. – Pirmo reizi latviešu valodā. Bankas darbinieks, kurš atbild par skaidras naudas pārvedumiem, tiek nogalināts. Galvenais aizdomās turamais ir viņa līgavas tēvs... Romāns atklāj, kādu autors redzēja Rīgu tālajā 1893.gadā. – 183 lpp. - (Vēsturiskais detektīvs).


НОВЫЕ КНИГИ В ФЕВРАЛЕ

РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Алюшина Т. Сердце просит счастья. – После спектакля актриса Мира находит маленького мальчика Петю, они привязываются друг к другу. Но отец Пети, холодный и властный мужчина, не собирается делить любовь сына с кем-то ещё. – 315 с. - (Еще раз про любовь).
Володарская О. Земля перестанет вращаться. - Клавдия и Лариса росли вместе. Дочки члена правительства СССР – законная и внебрачная. Первой доставалось все, второй приходилось биться за многое, но прежде всего за внимание родителя. – 315 с. - (Никаких запретных тем).
Лавряшина Ю. Гости "Дома на холме". – Сёстры Анита и Эля приезжают в небольшую гостиницу «Дом на холме». Они одержимы чувством мести: их мать умерла, и они уверены, что виноват популярный писатель Авдонин, которого она любила. Никто никогда не видел Авдонина, но известно, что он живет в этой гостинице. Кто же из постояльцев скрывается за писательским псевдонимом? – 288 с. - (За чужими окнами).
Тодд А. Сестры Спринг. – Эффектная Мэг, тихоня Бэт, бунтующая Джо и ветреная Эми – сёстры Спринг дружат, ссорятся, влюбляются, теряют голову. У них разные характеры, но общие мечты. – 413 с.
Трауб М. Любовь со странностями и без: сборник. - Трогательные, с привкусом иронии рассказы после прочтения оставляют чувство легкой грусти и надежду на лучшее. Одновременным достоинством и недостатком этих рассказов является подчёркнуто женский взгляд на обычную жизнь. – 282 с.
Хайд К. Р. Когда ты был старше: роман. - Рассел опаздывал на работу, когда ему сообщили печальные новости из дома. Но этот тревожный звонок спас Расселу жизнь: всё случилось утром 11 сентября. Растерянный и ошеломленный, Рассел вынужден отправиться в ненавистный родной город, из которого уехал много лет назад и куда больше не хотел возвращаться. – 380 с.

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Александрова Н. Венец скифского царя. – Как только овременная молодая жительница Санкт-Петербурга Лена Дроздова приблизилась к разгадке тайны царского венца из чистого золота, с ней стали происходить ужасные и необъяснимые события. - 316 с. - (Артефакт&Детектив).
Бачинская И. Ю.  Без прощального письма.  - Неприятностей в жизни Илоны предостаточно: ужасной грозовой ночью таинственно исчез жених Владик, в тот же день кто-то выкрал архивные материалы из музея, где она работает, из дома была похищена фамильная реликвия – акварельный автопортрет прабабушки Елизаветы. И в довершение всех бед Илона обнаружила в собственной гостиной труп неизвестного мужчины... - 314 с. - (Детектив сильных страстей).
Герритсен Т. Хранитель смерти. - Археологи всего мира предвкушают сенсацию: в запасниках одного из бостонских музеев была найдена прекрасно сохранившаяся египетская мумия. Каково же удивление участников эксперимента, когда в ноге древнего экспоната они обнаруживают… пулю! - 347 с. - (Звезды мирового детектива).
Грубер А. Смертный приговор: роман. В лесу на окраине Вены семейная пара находит обнаженную исхудавшую девочку. Вся ее спина покрыта татуировками с мотивами из «Ада» Данте. Полиции удается выяснить, что это одиннадцатилетняя Клара, пропавшая год назад. Но девочка упорно молчит о прошедших двенадцати месяцах.- 414 с. - (Иностранный детектив).
Корецкий Д. Большой куш. – Оперативники, выразительно прозванные бандитами Бэтменом и Терминатором, ведут опасную работу по обезвреживанию преступных группировок. - 350 с. - (Шпионы и все остальные).
Кэрол Дж. Тихий человек. - Каждый август тишину спокойного Ванкувера нарушает взрыв бомбы,который уносит жизни женщин и разрушает судьбы их мужей. За расследование дела берется детектив Уинтер, который не понаслышке знает о серийных убийцах. - 415 с. - (Мастера саспенса).
Молчанов А.  Сценарист. - Наступил новый век – и новая эра в жизни молодого писателя. После успешного издания книги он переехал в Москву, но чтобы удержаться на плаву, приходится осваивать работу сценариста. Только кем бы он ни был – газетчиком, писателем или сценаристом, – прошлое следует за ним неотступно. То, что случилось несколько лет назад в далекой деревне, не так просто забыть, особенно если все действующие лица той трагедии вновь собрались вместе.- 314 с. - (Русский нуар).
Ригби Э. Иди на мой голос. - Лондон конца XIX века потрясают преступления, ставящие Скотланд-Ярд в тупик. Преступница прячет лицо и не оставляет улик, а только кровь и… старые ноты. - 571 c. - (#YoungDetective).
Степанова Т. Ю. Часы, идущие назад. – Загадочное и страшное убийство приводит криминального обозревателя Пресс-центра ГУВД Московской области Екатерину Петровскую в Горьевск. В городе существует поверье, что дух местной достопримечательности – башни с часами - требует ритуальных жертв… - 346 с. - (Следствие ведет профессионал).
Тамоников А. А.  Аргументы в обойме. - На митинге в честь Дня города убит действующий глава администрации района. К расследованию подключается случайно оказавшийся на месте преступления отставной майор спецназа Уланов. – 316 с. - (Спецназ против коррупции).
Тамоников А.  А. Музей смерти. – На основе реальных событий, случившихся в Музее мировой погребальной культуры и рассказанных его создателем С. Б. Якушиным. - 316 с. - (Мистические детективы Тамоникова).
Устинова Т. Звёзды и Лисы. – В центре сюжета - известный рэп-исполнитель под творческим псевдонимом ПараDon’tOzz. Это очень знаменитый и богатый человек. Всё меняется, когда он становится главным подозреваемым в деле об убийстве. 315 с. - (Первая среди лучших).
Фриман Б. Ночная птица. – Что, если бы вам пришлось переживать свои самые ужасные воспоминания… снова и снова? Детектив и психиатр вместе расследуют серию таинственных "самоубийств" в захватывающем психологическом триллере. – 382 с. 

фантастика

Ольбик А. Судный день: научно-фантастический детектив. - В далеком сибирском лагере умирает искусствовед, прозванный заключенными Маэстро. Только ему известно, как послание, зашифрованное в созданной его знаменитым предком Малевичем картине «Черный квадрат», способно катастрофически повлиять на судьбу всего человечества. Невероятно завораживающая цепь последующих событий, втягивающих в себя ключевых политиков и уголовников, журналистов и ученых, сплетается в поразительную фантасмагорию. – 471 с.