Jaunās grāmatas augustā

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu augusta mēnesī.

NOZARU LITERATŪRA

Antens, A.  Aušana. - Aušanas mākslu latvietes mācījās viena no otras. Audumu veidi un raksti nemanāmi izplatījās no sētas sētā. Nu atkal pienācis laiks celt saulītē senos tikumus. A. Antens grāmata būs labs palīgs, lai šie darbi raiti sekmētos arī šodien. – 158 lpp.
Barkovskis, G. Okeāna saviļņotie : atklāt sevi no jauna - Bijušais žurnālists G. Barkovskis un pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis dodas galvu reibinošā ekspedīcijā pāri Atlantijas okeānam, lai 142 dienās un naktīs noairētu 8297 kilometrus no Namībijas līdz Brazīlijai un kļūtu par pasaulē pirmo airēšanas komandu, kas šķērsojusi Dienvidatlantiju.-149 lpp.  
Bičevska, G.- Dimanti tavā pagalmā : iedvesmojies un piedzīvo savu personīgo renesansi caur mazām, skaistām pārmaiņām.-Iedvesmas grāmata sievietēm - 264 lpp.
Brice, B.  Skaņu spēles : tematiski praktiskie materiāli mūzikas un integrētajām rotaļnodarbībām pirmsskolā un sākumskolā. Krājumā apkopotas muzikāli ritmiskas rotaļas pirmsskolas vecuma bērniem. - 260 lpp.
Čepmens, G.  5 mīlestības valodas pusaudžiem.-Padomi kā mīlēt pusaudzi viņam saprotamā veidā.- 235 lpp.
Demarkē, M.  Tiobas pareģojums: Gara vēstījumi. Dzīve uz citām planētām. NLO - 184 lpp.
Eniņa, V. Veselība pie mājas sliekšņa : 100 populārākie ārstniecības augi Latvijā . - Grāmatā ietverti augu apraksti, to fotogrāfijas, izmantošanas iespējas, drogu ievākšanas kalendārs, receptes profilaksei un konkrētu veselības problēmu risināšanai. - 264 lpp.
Feļštinskis, J.  Korporācija : Krievija un VDK gadsimtu mijā. – Krievija, prezidents V. Putins un VDK, tāds varētu būt šī pētījuma apakšvirsraksts.- 598, [1] lpp.
 Freitele, L.  Bērnu audzināšanas noteikumi: Kā audzināt ar mīlestību un konsekvenci.- 95 lpp.
Griģe, G.  Jautrie pirkstiņi : dziesmas, pirkstu rotaļas un radošie uzdevumi bērniem - 62 lpp.
Jēkabsons, Ē.  Neatkarības kara stāsti, 1918-1920.-Grāmata par Latvijas valsts izveidošanos un nostiprināšanos, faktiem un notikumiem bagāti stāsti, atklāj mazāk zināmus vēstures aspektus un parāda spilgtākās Latvijas armijas personības. – 494 lpp.
Kārkliņa, V. Augu hidrolāti: veselībai, labsajūtai un uzturam : senās zināšanas mūsdienās.-Grāmata ir veltīta smaržīgajiem augu ūdeņiem - tējām, tinktūrām, uzlējumiem, izvilkumiem un ēteriskajām eļļām, apkopota informācija par augu hidrolātu ieguves paņēmieniem, to ķīmisko sastāvu un daudzveidīgajām lietošanas iespējām. -223 lpp.
Prisjolkova, I.  100 dienas, kas mainīs pasauli.- Ja 100 dienas ar apzināšanos maini sevi, jaunie paradumi kļūst par ikdienas sastāvdaļu un Tu kļūsti cita – labāka, veselāka, skaistāka, mīļāka un laimīgāka. Tiklīdz Tu mainies, mainās arī pasaule ap Tevi, jo Tu pasauli redzi jaunām acīm..- 316 lpp.
Puriņš, I.  Maiju kalendāra sakrālais laika cikls.- Ieskats tolteku-čilanu tradīcijas senajās zināšanās nevis no metafiziskā, bet gan no ikdienas realitātes skatpunkta. Kalendārs darbā nav pasniegts kā oriģināla indiāņu mitoloģija: tā ir pati dzīve, kuru mēs dzīvojam - šeit un tagad.- 416 lpp.,
Riekstiņš, J. Boļševiku terora bāreņi, 1918-1938 . -  Grāmatā īpaša uzmanība pievērsta 1937.–1938. gada Lielā terora bāreņu sāpju ceļiem Padomju Savienībā. Izdevumā publicēti vēsturiski dokumenti un vairāku represijās cietušo atmiņas.-191 lpp.
Sīgels, D.  Apzinātība : kā ieraudzīt sevi no malas un mainīt dzīvi.- 304 lpp.
Siliņš, U. Āderu krusti : divpadsmit jaunas atziņas . - Koku veidotās āderes, koku "savstarpējās saziņas" tīkli daudzu kilometru garumā, koku enerģiju struktūra un tās trīs līmeņi. Kā novērot, pētīt un iemācīties sajust enerģijas ar vai bez svārsta?-85 lpp.
Sitskorna, M.  Prāta kaislības : kāpēc netikumi ir tik vilinoši. – 159 lpp.
Solovjova, J. Peldēšana.- Grāmatā sniegts ieskats peldēšanas sporta veida vēsturē un sporta zinātnes attīstībā. Tajā apkopotas peldēšanas tehnikas un veidi, kā arī peldēšanas mācīšanas metodika.- 141 lpp.
Stranga, A. Kārļa Ulmaņa autoritārā režīma saimnieciskā politika (1934-1940). - 269 lpp.- Grāmata ir aizraujošs pētījums par Kārļa Ulmaņa autoritārā režīma saimniecisko politiku (1934-1940). Analizētais jauno faktu materiāls atklāj mītu par ulmaņlaikiem kā zelta laikiem Latvijas valstiskuma vēsturē.
Strelēvica, D. Ja tevi mīl un gaida : sieviešu rehabilitācija un resocializācija Iļģuciema cietumā. - 176 lpp. ;
Uz oglēm gatavoti ēdieni / sast. Inta Kalniņa.- Grāmatā sniegts plašs uz grila gatavotu ēdienu – dažādu šašliku, steiku, kebabu un to piedevu – recepšu klāsts.-295 lpp.
Vācietis, J..  Pa aizputinātām pēdām. -  399 lpp.- Grāmatā ievietots pulkveža Jukuma Vācieša apcerējums "Latviešu strēlnieku vēsturiskā nozīme" (1922), ko papildina vēsturnieka Ulža Ģērmaņa (1915-1997) priekšvārds un komentāri.
Vēriņš, A.  Peonijas : skaistāko un smaržīgāko šķirņu izvēle un kopšana. - Izdevums ir Latvijas un starptautiski atzītā peoniju audzētāja, selekcionāra Aldona Vēriņa 65 gadu pieredzes apkopojums.-143 lpp.
Višķere, Z.  Spēlējies un audz! : Montesori pedagoģijas iedvesmotas attīstošās rotaļas pirmsskolas vecuma bērniem . - Grāmata ir lielisks ideju avots radošiem un sava bērna vispusīgā, harmoniskā attīstībā ieinteresētiem vecākiem.-143 lpp.
Zavadskis, M.  Pārdošanas meistarība: veiksmīga pārdevēja rokasgrāmata . - 303 lpp.
Ziediņa Zariņa, A.  Sarunas ar sargeņģeļi : [6 praktiski vingrinājumi dzīves pārmaiņām 40 dienās]. - CD ar Agneses meditāciju: Sarunas ar sargeņģeli : ievads meditācijā. Savas svētnīcas radīšana. – 57 lpp.+ CD
Ziņģīte, I. Aug cilvēks : no dzimšanas līdz pusaudža gadiem: padomi vecākiem. -  Veselīga dzīvesveida piekritēja Inese Ziņģīte grāmatu velta jaunajiem vecākiem. To ir vērts izlasīt gan tiem, kuriem jau ir bērni vai pat mazbērni, gan pāriem, kas vēl tikai sapņo par ģimenes pieaugumu.-71 lpp.

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Auziņš, A. Literārais ķēķis : latviešu rakstnieku omulības: mazliet nenopietni par nopietniem rakstniekiem.- 111 lpp.- (Humors, maza formāta grāmatiņa).
A II Pozitivs.  Sabiedrības dakteri . - (Pogainie NE zvēri ; 3. grāmata). - Darbam cauri vijas unikālais dzirkstoša humora pilnais A II Pozitīvs stils, kas lasītājiem pacilās sirdis un prātus.-359 lpp.
Avotiņa, D. Paliekoši uzzibsnījumi : laikabiedru vēstules un atmiņu kripatas. –Atmiņas par latviešu literātiem I.Auziņu, M. Čaklo, Ā. Elksni un citiem.- 160 lpp.
Balts, A.  Staro : romāns . - Romāns stāsta par cilvēka dzīves ceļa meklējumiem, uzupurēšanos, pašaizliedzību un mīlestību, kas vienmēr ir bijis cilvēka lielākais dzinējspēks.. – 333 lpp.
Beitners, R. Jūras romantiķa memuāri . -  Jūrmalas gleznotājs R. Beitners (1917-2006) ir atstājis aiz sevis ne tikai gleznas, bet arī memuārus. Atmiņu grāmatā daudz spilgtu raksturu, cilvēku un vides tēlojumu, kas parāda Latviju dažādos laikmetos - kā brīvvalsti un okupētu zemi.- 240 lpp.
Bērziņš, M. Gūtenmorgens otrreiz. - Tāds viņš ir, šis Gūtenmorgens, — mazliet jokains, mazliet nopietns, mazliet ģeniāls, mazliet absurds radījums, kuram nekas no cilvēku būšanām nav svešs, kaut gan viņš pats, iespējams, nemaz nav
cilvēks. Vai vārds spēj kļūt par cilvēku? Var jau būt, ka spēj, sevišķi, ja tas ir Gūtenmorgens. Viņš spēj dabūt gatavas visdullākās lietas.”- 190 lpp.
Brauns, S.  Viņpus pagātnes : [memuāri] .- Bijušais rīdzinieks, filozofijas doktors un biotehnoloģiju profesors šajā grāmatā atceras savu bērnību un jaunību. Stāsta par dzīvi Latvijā un izsūtījumā Sibīrijā.-295 lpp.
Dreika, D.  Baltais tornis: romāns - Šis ir Dagnijas Dreikas pirmais romāns, kurā viņa apkopojusi savu jaunības pieredzi, pierakstīdama to studiju gados. Šis manuskripts bija nolikts patālākos plauktos, autore bija par šo darbu aizmirsusi. –237 lpp
Ermlere, F. Manuskripts : [detektīvromāns] . -162 lpp.. - (Rīgas detektīvs). - F. Ermleres darbs pievēršas rakstniecības aizkulisēm un intrigām.
Jakubovska, M. Ievu kalni, ievu lejas : romāns.- Šis romāns ir kārtējais cieņas un mīlestības apliecinājums laukiem. Trīs burvīgas, apņēmīgas un enerģiskas, taču jau krietnos gados esošas māsas dodas uz laukiem – atjaunot "Ievkalnus" – tēva mājas.- 171 lpp. - Lata romāns.
Judina, D.  Gredzens : Kalēju - Nordenu dzimtu stāsts. Romānā sižets sākas ar kartupeļu talkas laikā vagā atrastu sudraba gredzenu. Atradums iekustina neapturamu pagātnes notikumu lavīnu…  – 239 lpp. (Otrais romāns Latvijas simtgades romānu ciklā).
Katkevičs, J. Toli Lukašovka : Autora bērnības atmiņas par Latgali, arī par sadzīvi, politiku, attiecībām ar draugiem, darba kolēģiem. - 279 lpp.
Kristovskis, Ģ. Pieskāriens : biogrāfisks romāns.- Autobiogrāfisks stāsts par jauna inženiera un sportista dzīves izaicinājumiem Ventspilī Mihaila Gorbačova "glastnostj" laikā no 1985. gada pavasara līdz Latvijas Tautas frontes dibināšanai.-247 lpp.
Ķezbers, K. Ar domu par Latviju. Baltās un nebaltās dienas : atmiņu stāsts. - - Grāmata ir velte Latvijas valsts un Latvijas skautu kustības simtgadei.- 200 lpp.
Lagzdiņa, G.  Spēlītes: stāsti - Romantikas apdvesti stāsti par sievietēm, attiecībām un dzīves "spēlītēm".-  269 lpp.
TR Notārs. Pelēkzils uz rozā : romāns..– Autors, kas latviešu literatūrā sevi pieteica ar grotesko īsprozu "Belašs jeb Vilcienā lasāma grāmata" (2015), ir dažu labu apbrīnojami vitālo personāžu iesaistījis spriedzes pilnās un gluži vai neticamās, taču visnotaļ reālistiski atspoguļotās dēkās šajā asprātīgajā un paradoksālajā romānā. - 256 lpp.
Roze, E.  Bērnības atmiņas lauku jaunajā muižā (1903-1918). - Šajās atmiņās Elza Roze, dzimusi Ķilda, attēlo notikumus pirms simt gadiem Jaunajā muižā. Vēlāk arī Struteles Vecvagaros un skolā.- 183 lpp.
Sēja, L.  Es pazīstu vairs tikai sevi : diplomāta dienasgrāmata un memuāri: - Ludviga Sējas dienasgrāmatas un memuāru pirmpublicējums ir stāsts par Latviju un ticību brīvībai. Ludvigs Sēja (1885–1962) – diplomāts, ārlietu ministrs, Latvijas pārstāvis ASV, Lielbritānijā un Lietuvā. -575 lpp.
Švāgers, R.Mani karavīra piedzīvojumi : leģionāra dienasgrāmata. - Grāmata stāsta par jauna latviešu vīrieša kara un gūsta gaitām.-191 lpp.
Ulberga, K.  Tur : romāns.- Romāna darbība notiek astoņdesmitajos gados Latvijā, kad gaisā ir jaušamas pārmaiņas, bet padomju režīms joprojām strādā pret cilvēkiem un viņu iespējām, kārtējais romāns no sērijas:  Mēs. Latvija, XX gadsimts. -247 lpp.

ĀRZEMJU DAIĻLITERATŪRA

Āreleida, K.  Pilsētu dedzināšana. - Romāns vēsta par igauņu meitenes bērnību un pieaugšanu 20. gs. 50. un 60. gadosi. Pieaugušo attiecības un lēmumi mazās Tīnas dzīvē ievieš izmaiņas, kas atstāj pēdas visā viņas turpmākajā dzīvē.-335 lpp.
Ferrante, E.  Aizbēgt vai palikt.- Neapoles tetraloģijas 3. grāmata.- Draudzeņu Elenas un Lilas dzīve kļūst aizraujošāka, abas meklē īsto ceļu dzīvē, cenšas rast piepildījumu ilgām.- 416 lpp
Gripando, Dž.  Biedējošā tumsa : spriedzes detektīvs.-. Policijas seržants un krimināllietu advokāts stājas pretī nāves briesmām, viņi dodas nozieguma sirdī, kurā atdzīvojas pagātnes rēgi un draudi.-(Kontinents).- 473 lpp
Lindberga, H.  Stokholmas fails : romāns -. ; 22 cm. - (Detektīvs). - 319 lpp
Khemiri, J.  Viss, ko es neatceros : romāns .Jauns vīrietis gājis bojā autoavārijā. Vai nāve bija negadījums vai pašnāvība? To cenšas izdibināt autors.-272 lpp.        
Kurtils de Sandrā, G.  D'Artanjana dzīvesstāsts –Īstā d’ Artanjana dzīvesstāsts, izdots jau 1700.gadā.- 231 lpp.
Kutzē, Dž. M.  Jēzus bērnība: romāns. – Grāmata nav kārtējā mūslaiku prozas variācija par evaņģēliju tēmu. Autors nerunā par reliģiju un ticību, šis romāns ir sarežģīta metafora, kas ietver sevī esamību slāņu slāņiem, skar arī patlaban aktuālo bēgļu tēmu.- 310 lpp.
Lokhārta, E.  Puišu grāmata : puišu paradumu un uzvedības pētījums un metodes viņu pieradināšanai.- 191 lpp. ."Puišu grāmata" - otrā grāmata par sirsnīgo meiteni Rūbiju Oliveru.-   (Jaunatnes proza).
Lūisa, Dž.  Gorillu rītausma / - 281, [6] lpp.. - Sadumpojušos kareivju vienība Āfrikas džungļu biezoknī noķer gorillu mazuli. Nemiernieku nometnē mīt arī divi sagūstīti bērni — Aimara un Bobo, bērni un gorillu mazulis, aizkustinošs un aizraujošs stāsts.
Meijere, M.  Sindera: romāns -. Amerikāņu autores fantastiskā proza jaunatnei, oriģināla Pelnrušķītes mūsdienu versija- (Mēness hronikas: 1. grāmata).-396 lpp.
Moriartija, L.  Patiesi. Neprātīgi. Vainīgi : romāns.-Austrāliešu rakstniece romānā pakļauj pārbaudījumam pašas svarīgākās mūsu dzīves attiecības: laulību, seksu, draudzību, bērnu audzināšanu. Ar psihologa cienīgu vērību viņa parāda, kā traģiski notikumi spēj iedragāt pat visstabilākās attiecības.- 509, [3] lpp.-Pasaules bestsellers.(Kontinents)
Osendovskis, A.F.  Cilvēku, zvēru un dievu zemē : jāšus cauri Centrālajai Āzijai . - Poļu autora ceļojumu apraksts pa Mongoliju.-369 lpp.
Perija, T.  Zelta nams : romāns. Romantika, piedzīvojumi, noslēpumi…- 416 lpp.-Kontinents. (Pasaules bestsellers)
Rauhala, P.  Debesu dziesma - Romāns stāsta par jaunu stingras reliģiskas kopienas pāri. Viņu – Viljas un Alekša mīlestība uzplaukst pirmajā tikšanās reizē. Abi jaunie cilvēki cenšas veidot savu ģimenes dzīvi tā, lai spētu bērniem sniegt to mīlestību, kas pašiem augot pietrūkusi.-271 lpp.
Robertsa, N.  Kad saulriets noskūpsta debesis : romāns. Romantika un spriedzes pilns vēstījums savīts grodā  sižeta līnijā- 511 lpp.-Pasaules bestsellers(Kontinents) Robotams,
M.
 Dzīvību vai nāvi: [detektīvromāns]. –(Zvaigznes detektīvu klubs). – Spriedzes romāns par cilvēku, kurš izbēg no cietuma dienu pirms atbrīvošanas un pats pazūd, lai glābtu kādu citu.-446 lpp.
Solomone, E.  Kur laime mīt :spriedzes pilns trilleris, kur  līdz labā uzvarai lasītājs dabū gan trīsēt gaidās, gan svīst baiļu sviedrus… - 413 lpp. (Kontinents)
Vesto, Š.  Trešdienu klubs: romāns. –Somu rakstnieka vēstījums par Trešdienu džentlmeņu klubu Helsinkos 1938.gadā, kā politiskā spriedze ietekmē arī viņu savstarpējās attiecības.- 320 lpp.
Tvinings, Dž.  Pa Karavadžo pēdām. Kapeņu izlaupītāji : romāns. - Triloģiju "Melnā saule", "Fortnoksas zelts" un "Zelta zīmogs" papildina šis – ceturtais romāns ar dārglietu zagli Tomu Kērku galvenajā lomā.-430 lpp.

НОВЫЕ КНИГИ В АВГУСТЕ

ХУДОЖЕСТВЕННАЯ ЛИТЕРАТУРА
Зусак, М.
 Книжный вор. - 511 с. - (Культовая классика).
Нолль, И.  За борт! : [роман]- 320 с. - (Семейная драма. Проза Ингрид Нолль).
Нолль, И.  Прохладой дышит вечер : [роман] . - 320 с. - (Семейная драма. Проза Ингрид Нолль).
Рощин, В.  Время первых. - 320 с. : ( По мотивам российского космического блокбастера).
Трауб, М.  Тетя Ася, дядя Вахо и одна свадьба : [роман] . - 320 с. - (Проза Маши Трауб).

РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА
Петерсон, Э.
 Лишь шаг до тебя : [роман]- 384 с. - (Все будет хорошо! Романы Э. Петерсон).
Фритти, Б.  Улыбнись, мои ангел : [роман] - 384 с. - (Желанный роман. Барбара Фритти).
Чемберлен, Д.  Умелая лгунья, или Притворись, что танцуешь : [роман] 475 с. - (Роман-потрясение. Д. Чемберлен).

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ  ПРОЗА
Джеймс, П.
 Кровная месть : роман / 7. - 445, [1] с. - (Звезды мирового детектива).
Кивинов, А. Умирать подано . - 351 с. - (Боевая коллекция).
Колесов, Е.  Китаец : [шпионский роман]  - 318 c. - (Евгений Колесов. Книги ведущего программы "Открытие Китая").
Колычев, В.  Кино кончилось. Дублей не будет : [роман] - 318] с. - (Колычев. Лучшая криминальная драма).
Макмахон, Дж.  Вам меня не испугать : [роман] / - 477 c. - (Саспенс нового поколения. Бестселлеры Дженнифер Макмахон).
Максимов, К.  Парень с крутым нравом. - 352 с. - (Security-боевик).
Мальцев, А.  Шиза : [роман] 2016. - 320 с. - (Диагноз: психологический триллер).
Мюссо, Г.  Девушка из Бруклина : [роман]  - 398 с. - ([Поединок с судьбой. Проза Г. Мюссо ).
Робертс, Н.  Иллюзия : [роман] / . - 512 с. - (Зарубежный женский детектив).
Самаров,  С. Очень тонкая сталь . - 322 с. - (Спецназ ГРУ).
Содерберг, А..  Сын за сына : [роман] - 377 с. - (Detected. Тайна, покорившая мир).
Степанова, Т.  Молчание сфинкс : роман  - 352 с. - (Следствие ведет профессионал. Детективы Т. Степановой).
Хоули, Н.  Перед падением : Лучший триллер года!. - 416 с. - (Прочесть всем).
Шувалов, A.  Дуэль до первой смерти : [роман] - 352 с. - (Агент ГРУ. Триллер, написанный военным разведчиком).

ФАНТАСТИКА
Земляной, А.
 Один на миллион :роман - 349 с. - (Серия "Боевая фантастика").
Новожилов, Д.  Тридевятое царство. Война за трон  : фантастический роман.-345 c.
Сергеев, C.  Товарищ жандарм: [роман].- 352 с. - (Боевая фантастика )