Jaunās grāmatas decembrī

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu decembra mēnesī.


NOZARU LITERATŪRA

Behle-Helde B., Bīringa U. Dziedinošas kompreses no ārstniecības augiem, biezpiena u.c. – 144 lpp.
Biezais H. Ne ikkatrs, kas uz mani saka...: mācītāja Roberta Slokenberga piemiņas rakstu krājums. – No paaudzes paaudzē tiek nodoti stāsti par mācītāja dzīvi un darbiem Rūjienā. Kur beidzas patiesība un sākas leģendas? Šo robežu vairs nav iespējams noteikt. – 344 lpp.
Dzīvesziņas gadagrāmata 2019. – 208 lpp.
Kalniņa L. Rokdarbi: lielā rokasgrāmata. – Īss ieskats dažādu rokdarbu pamatos. – 192 lpp.
Kāpēc Francisks? Kāpēc Francisks? Svētā Franciska ziediņi. – Svētā Asīzes Franciska dzīves nostāstu sarakstīšanas laikā vēl bija dzīvi viņa pirmie līdzgaitnieki. Divdesmit pieci no publicētajiem Ziediņiem latviešu valodā tiek izdoti pirmoreiz. – 271 lpp.
Kleins I. Aktieru ligzda: teātris caur dienesta ieeju. - Ko aktieri dara tur, kur publika viņus neredz, un ko paši par to domā? Lūk, jautājumi, uz kuriem šajā grāmatā meklētas pareizās atbildes. – 192 lpp.
Latvijas Avīzes gadagrāmata 2019. – 224 lpp.
Leiškalne-Roka G., Ševeļovs D. Stils: noteikumi, prakse, konteksts. - Grāmata stāsta par modes un stila nezūdošajām vērtībām un izsmalcināti ironiskiem triepieniem ieskicē Latvijas modes ainavu – tās tendences, spilgtākos virzienus, to pārstāvjus. – 191 lpp.
Liepiņš E. Augusts Krastiņš un viņa automobilis: no kalēja līdz auto rūpniekam. – Latvietis Amerikas auto industrijas vēsturē. - 93 lpp.
Linde M. Zeme zem ziemeļu zvaigznēm: Somijas jaunāko laiku vēsture. – 192 lpp.
Markus D. Prognozējamā neprognozējamība: bērnu valoda Latvijā. - Šī ir grāmata par īpašu valodu. Tādu, kurā ikviens ir valodas radītājs un vienlaikus – arī tās apguvējs. – 207 lpp.
Pūcītis U. Dienasgrāmatas: 1948.-2000. – Pirmo burtnīcu aizsācis vienpadsmitgadīgais skolnieks, pēdējo ierakstu veicis aktieris un režisors savas dzīves pēdējā gadā. – 416 lpp.
Rožkalne R. Dārza ziedi: leģendas, ticējumi, ārstēšana. – 252 lpp.
Ruks M. 25 gadi sektā. - Kāpēc politiķi joprojām mūsu acu priekšā grauj Latvijas valsti un iedzīvotāju labklājību? Grāmata atklāj rūpīgi slēptu patiesību par tiem, kuri māk izlikties un skaisti runāt, par to, kā viņi to dara un kāpēc viņiem tas tik viegli izdodas. - 334 lpp.
Sadhguru. Iekšējā inženierija: jogas skolotāja mācība par prieku. - Izmantojot senu gudrību, kas pasniegta mūsdienīgā izpildījumā, ikviens var kļūt par sava prieka un dzīves arhitektu. – 240 lpp.
Sinsero Dž. Tu esi sasodīti lielisks! Pārstāj šaubīties par sevi un sāc dzīvot ar vērienu! –Iespējams, jautrākā motivējošā grāmata, kāda jebkad uzrakstīta. – 255 lpp.
Skara N. Mazliet modes un svaiga gaisa: ceļš pie sevis. - Grāmata attīsta katras sievietes intuīciju sevis pilnveidošanā, radot tikai sev atbilstošu ģērbšanās stilu. – 119 lpp.
Spadaro P. Cienot sevi: māksla dot un saņemt. – Grāmata lietpratīgi vada cauri vienam no mūsdienu dzīves galvenajiem paradoksiem - kā sabalansēt citu vajadzība ar savējām? – 253 lpp.
Šāberte B. Gunārs Astra. Sirdsapziņas cietumnieks. -  Latviešu brīvības cīnītājs un ievērojams PSRS laika disidents grāmatā atspoguļots nevis kā sastingusi klišeja, bet dzīvs cilvēks – ar atskabargainiem dzīves līkločiem, darbu, ar prieku un sāpēm. - 328 lpp.
Tabūns P. Latvijas dzīvības stratēģija. - Bijušā radiožurnālista un deputāta grāmatā ietverti vairāki Atmodas laikā radio ēterā raidītie komentāri, kā arī analizēta un kritiski vērtēta dažādu valdību, prezidentu un partiju darbība un trūkumi. – 363 lpp.
Vasiļjevs A. Skaistums cauri gadsimtiem. – Ceturtā autora latviešu valodā izdotā grāmata turpina aizraujošo ekskursu modes vēsturē. – 703 lpp.
Vectirāns J. Pāvesta svētība Latvijai: sargājot Jāni Pāvilu II. - Grāmata laista klajā, godinot pirms 25 gadiem notikušo pāvesta Jāņa Pāvila II vizīti Latvijā. Autors apkopojis cilvēku atmiņas un dokumentus par šo notikumu. – 223 lpp.
Visuzticamākie čekisti un komunisti: 2.daļa. - Pirmoreiz atklātībai tiek nodoti trīs saraksti: LPSR augstākās nomenklatūras saraksti 1988. gada aprīlī un 1989. gada jūlijā, kā arī LPSR VDK pēdējais štata darbinieku saraksts, datēts ar 1991. gada aprīli. – 385 lpp.

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Ermlere F. Bliks: Rīgas sapnis par kino. - Romāna centrā ir mīklaina nāve uzņemšanas laukumā, kad pa logu izkrīt viena no Rīgas bagātākajām un zināmākajām sievietēm. – 303 lpp. - (Rīgas detektīvs).
Gaile I. Piena ceļi. – Krājums piedāvā astoņus ļoti personiskus stāstus, no jauna apliecinot, kādēļ autori saucam par asprātīgu, tiešu un atklātu. – 128 lpp.
Gudrups R. Laiks iet: manas klejojošās dvēseles pasakas. – Autora gājiens pa Santjago ceļu Spānijā ir lieliska metafora ceļojumam, kuram sekojot katrs varam atrast savu patieso dzīves ceļu. – 240 lpp.
Holcmane S. Mīlestības elpa: sasauces. – Autores trešā grāmata, kas veltīta vīram, pazīstamajam arhitektam; mēģinājums restaurēt divu cilvēku, divu personību ceļu vienam pie otra. – 271 lpp.
Judina D. Amnēzija. - Annas Elizabetes un Mika Kaķīša medusmēnesi izjauc Rīgā uzradusies melno džipu banda, kura biedē iedzīvotājus. Pēdējais upuris – četru auto pārbraukts akls vīrietis... – 416 lpp. - (Izmeklē Anna Elizabete; 9. grāmata).
Kalpiņš O. Sāļumā: Ragaciema jūras karaļa stāsts. - Vērtīga liecība par dzīvi Rīgas līča piekrastes zvejnieku ciemos 20.–21. gadsimtā. – 407 lpp.
Krekle M. Dzīvības spītīgie asni: romāns. – Karš beidzies, dzīve turpinās. Cilvēki alkst pēc laimes un mīlestības, pēc prieka… Daudz upuru ir prasījis nežēlīgais laikmets, bet dzīvība spītīgi dzen jaunus asnus. – 238 lpp. - (Lata romāns).
Piemares vējos: Lejaskurzemes prozas un dzejas krājums. – 224 lpp.
Viegliņa-Valliete G. Valdnieka Nameja meita: romāns. - Mūsu senvēstures iespējamā versija. Romānā varone Guna izdzīvo trīs lielās mīlestības — vecākus, jaunības pirmo mīlu un sievas kārtā esošo. – 207 lpp.
Vīgante D. Tad redzēs. – Autores otrā stāstu grāmata ir dziļi izjustu, psiholoģiski precīzu un emocionāli jaudīgu darbu apkopojums. Stāsti, kas sākas tālsatiksmes autobusā vai greznā vecpuiša dzīvoklī, pusaudzes guļamistabā vai sen aizmirstā bērnības sapnī, neizbēgami noved atpakaļ pie sevis. – 112 lpp.
Vinogradova L. izelpas: stāsti. - Autore apkopojusi astoņus skarbus, nesaudzīgus, tiešus stāstus par mūsdienu sievieti Latvijā. – 112 lpp.

DZEJA

Līce E. Redzu. - Radīšana, gaisma, pasaule - tās būtu autores dzejas galvenās tēmas, kas savienojas un atraujas viena no otras, vibrējot mīļumā un siltumā. – 96 lpp.

DVD

100 dzejoļi Latvijai: 1918-2017. – 128 lpp.
Tīmane L. Tik daudz ko teikt: dzejoļi. - Grāmatā apkopoti ilgā laika posmā sarakstītie dzejoļi. Vairāki teksti ir izskanējuši komponista Jāņa Strazda melodijās. – 131 lpp.       

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Bellova B. Ezers. - Neskatoties uz laimīgo bērnību izžūstošā ezera krastā vecvecāku paspārnē, Nami izmisīgi vēlas uzzināt, kas ir viņa vecāki. Un kāpēc ezers mainās – dabas untumu vai cilvēku nolaidības un alkatības dēļ? Rakstniece savu darbu sauc par antiutopiju. – 191 lpp.

Cipkins L. Vasara Bādenē. – Romāns stāsta par Dostojevska dzīvi no 1867. gada vidum līdz nāvei. Tai pašā laikā tas ir stāsts par Dostojevska sievas Annas mīlestību un ciešanām, kas saistītas ar rakstnieka kaislību, tai skaitā, uz azarta spēlēm. – 197 lpp.

Depānta V. Apokalipses mazulīte: romāns. - Atjautīgs vēstījums par kādas aizbēgušas pusaugu meitenes piedzīvoto Parīzē un Barselonā. Meklējot aizbēdzēju, privātdetektīves iztaujā virkni aizdomīgu personu, pamazām atklājot mūsdienu jauniešu kultūras tumšās aizkulises. – 285 lpp.

Devero Dž. Pagātne tavās plaukstās: romāns. - Burvīgajā Samerhilā vasaru pavadīt ierodas trīs dažādas sievietes. Katra no viņām šobrīd atrodas savas dzīves krustcelēs, kas liek pārvērtēt mūža svarīgākās izvēles. Un kā būtu, ja būtu?.. Šis ir stāsts par to, kā šķietami nesvarīgā izvēle var kļūt par mūža pavērsienu. – 475 lpp. – (Kontinents).

Eivjārda V. Sarkanā karaliene: romāns. – Iedomājaties pasauli, kur cilvēkus iedala pēc asiņu krāsas un nabadzīgu sarkanļaužu liktenis ir kalpot elitei – sudrabļaudīm. Nejaušība aizved Mari uz karaļa pili, tur meitene atklāj spējas, par kurām nebija pat nojautusi. Tikai... viņas asinis ir sarkanas. – 478 lpp.

Galbraits R. Ļaunuma raža: trešais kriminālromāns par privātdetektīvu Kormoranu Straiku. - Piegādātajā sūtījumā atrodas nocirsta sievietes kāja. Kamēr policija koncentrē uzmanību uz vienu aizdomās turamo, Straiks kopā ar Robinu sāk patstāvīgu izmeklēšanu un iedziļinās triju pārējo aizdomās turamo tumšajā un perversajā pasaulē. – 560 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Geibla M. Dzīvoklis Parīzē: romāns. - Izsoļu nama eksperte Eiprila dodas uz Parīzi novērtēt kādā dzīvoklī uzietās senlietas. Sākusi lasīt atrastās slavenas kurtizānes dienasgrāmatas, viņa aizvien vairāk aizdomājas arī par sevi. Pavisam nemanāmi stāsts par mēbelēm, svečturiem un apzeltītiem traukiem pārtop kaislību pilnā vēstījumā par dēkām bohēmiskajā Parīzē 19. gadsimta beigās. – 462 lpp.

Grišams Dž. Informators. – Kriminālromānu žanra lielmeistara darbs – rūpīgi izstrādāts trilleris, kura centrā ir pārdomāta sazvērestība ap indiāņu rezervātu ar noziedzīga sindikāta un uzpirkta tiesneša piedalīšanos. 352 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Grofa L. Gaisma un niknums: romāns. - Draugi vēl aizvien apskauž Loto un Matildes laulību, tomēr ir noprotams, ka aiz ģimenes mājas slēgtajām durvīm viss norisinās daudz sarežģītāk, nekā tas šķiet. Žilbinošs pētījums par laulības dzīvi, kā arī kreatīvu partnerattiecību portretējums. – 431 lpp.

Jūna N. Viss, itin viss: romāns. - Iedvesmojošs un sirdi aizkustinošs stāsts par divu jauniešu mīlestību. Slimības dēļ Madija septiņpadsmit gadus nav izgājusi no mājām. Viņa dzīvo mazā ierobežotā pasaulītē kopā ar mammu un grāmatām, līdz kaimiņmājā ievācas Olijs. – 318 lpp.

Kinsela S. Mana ne tik perfektā dzīve: romāns. - Keitijas dzīve ir brīnišķīga: dzīvoklis Londonā, iekārojams darbs un stilīgs Instagram konts. Īstenībā tā dzīve, kuru viņa atspoguļo Instagram, nemaz nav viņas. Bet galu galā – kas vainas ne tik perfektai dzīvei? – 381 lpp.
Klēra K. Debesu uguns pilsēta: Bestselleru sērijas “The Mortal Instrument” ilgi gaidītā noslēguma grāmata. – 664 lpp.
Lekberga K. Ledus bērns: Sērijas devītā grāmata. - Mīklaini pazušanas gadījumi liek policijai apvienot vairāku iecirkņu spēkus, lai noskaidrotu lietas apstākļus un, iespējams, izglābtu vēl dzīvus nozieguma upurus. – 391 lpp.
Mariņina A. Jautājuma cena: kriminālromāns divos sējumos. – Iekšlietu ministrijas ģenerāļa vadītā Programma pret visuspēcīgu un caurcaurēm korumpētu Sistēmu – tā ir pēdējā iespēja ieviest kārtību tiesībsargājošās iestādēs. Tā turpinās, līdz pazūd viens no Programmas dalībniekiem. Un tam seko dīvainās “dubultās” slepkavības… - 1.sēj. 288 lpp. 2.sēj. 303 lpp.
Meiere S. Ķīmiķe: romāns. – Slavenās vampīru sāgas “Krēsla“ autore izmēģina roku trillera žanrā. Iepriekš Aleksa strādāja ASV valdības uzdevumā, bet tagad viņu vēlas redzēt mirušu. Nekas cits neatliek, kā izmantot savu unikālo talantu veidā, par kādu nekad netika iedomājusies. – 544 lpp.
Meijere M. Kresa. – “Mēness hronikas” trešā grāmata. – 590 lpp.
Montefjore S. Deverilu pēdējais noslēpums: romāns. – Sāgas noslēdzošā daļa. Liktenis Deverilus aizvedis uz dažādiem kontinentiem, bet dzimtas balss nav apslāpējama. Liktenim vēl ir jāapmet pēdējie loki, līdz tiks lauzts ģimenes lāsts… - 471 lpp. - (Kontinents).
Murmane A. Ar sirdi pret klikšķi. - Vidusskolniecei Karo iepatīkas jaukais Fēlikss, tomēr attiecības ar YouTube vlogeri, kuram ir divi miljoni abonentu, nav vienkāršas. – 79 lpp.
Nesers H. Cilvēks bez suņa. – Kriminālinspektoram Barbaroti vēl nekad nav nācies risināt tik sarežģītu lietu: vienas diennakts laikā no mājām pazūd divi vienas ģimenes cilvēki. Vai starp abām pazušanām ir kāda saikne? – 445 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Onodibio K. Ticēt brīnumainajam: romāns. – Romāna “Ienirt” (2017.) turpinājums. Nespējot īsti atgriezties dzīvē, Cēzars ir nolēmis atņemt sev dzīvību. Viņa nodomu atceļ negaidīts zvans pie durvīm – tur stāv jauna meitene, kura apgalvo, ka ir viņa kaimiņiene. Varbūt šī tikšanās ir pagrieziena punkts, kas nāvei gatavo varoni vedīs atpakaļ dzīvē, mīlestībā un saulē? – 224 lpp.
Pračets T. Mazā brīvā cilts. - Pirmā grāmata romānu sērijā par Tifānijas Smelgas piedzīvojumiem. Upē iemitinājies zaļacains briesmonis, pa ceļu jādelē bezgalvains jātnieks... un raganu māceklei tagad ir jānosargā robežas. Jo otrpus robežām viņas pasaulē cenšas iekļūt... viss kas. – 334 lpp.
Teilore K. L. Bailes: romāns. - Kad četrpadsmitgadīgā Luīze aizbēga no ģimenes kopā ar savu skolotāju, meitenei šķita, ka šis vīrietis ir viņas mūža mīlestība. Pēc daudziem gadiem ieraudzīdama vīrieti kopā ar jaunu skolnieci, kas tik ļoti atgādina viņu pašu, sieviete saprot, ka Maiks nav mainījies un tikai viņas spēkos ir izglābt šo meiteni... - 410 lpp. - (Kontinents).
Tjūdora K. Dž. Krīta vīrs: romāns. - Viss sākās atrakciju parkā, kad divpadsmitgadīgais Edijs satika Helorena kungu – Krīta vīru. Viņš pastāstīja Edijam, kā atstāt slepenas zīmētas ziņas draugiem. Tas bija jautri, līdz brīdim, kad krīta vīriņi viņus aizveda pie mirušās. Saistošs trilleris par pagātnes spēku un bērnības draudzības spēcīgajām saitēm. – 304 lpp.


НОВЫЕ КНИГИ В ОКТЯБРЕ

РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Барбера А. Бертран и Лола. – Бертран и Лола словно бы созданы друг для друга, однако их роман – всего лишь эпизод. Вскоре Бертран отправится в очередную командировку, а Лола – на собственную свадьбу. Но любовь редко поддаётся доводам рассудка, и судьба раз за разом сводит их вместе. – 512 с. - (Эталон французского романа).
Вильмонт Е. Н. Дама из сугроба. – Случайно услышанный разговор в парижском кафе становится поворотным пунктом, запутавшим и без того непростую жизнь главного героя. – 319 с.
Гувер К. Уродливая любовь. – Не спрашивай о прошлом и не надейся на будущее. Но легко ли придерживаться установленных правил, когда притяжение так сильно, а страсть затуманивает разум? – 352 с. - (Мировой бестселлер).
Дуглас П. Падение. – Кейси всегда следовала правилам, пока случайная ошибка не испортила её репутацию. Теперь она на всё лето приговорена к общественным работам, и отбывать наказание придётся в родном городке. – 514 с. - (LOVE & GAME).
Корсакова Т. Вранова погоня. – Долгие годы Эльзу преследуют птицы, которыми управляет чёрный человек. Вранова погоня безжалостна к своим жертвам. Можно ли это остановить? Настало время заглянуть в глаза собственному страху. – 352 с. - (Королева мистического романа).
Лавряшина Ю. А. Авернское озеро. – За внешним благополучием мальчика-мажора Дениса скрывается море проблем. Мачеха приглашает в дом психиатра – негласно последить за пасынком. Но между врачом, прагматичной молодой женщиной, и её пациентом вспыхивает любовь. – 448 с. - (За чужими окнами).
Линдсей Дж. Цветок в его руках. – Поймав опасного преступника, за голову которого объявлена награда, наёмный стрелок Грант выясняет, что на самом деле это прелестная девушка, которая утверждает, что стала жертвой козней могущественных врагов. – 320 с. - (Королева любовного романа).
Покровская О. Ласковый ветер Босфора. – Попав в розыск, муж Катерины подставил под удар и свою семью. Потеряв всё, Катя погрузилась в пучину депрессии. Но однажды ей выпал шанс круто изменить судьбу. – 315 с. - (Однажды и навсегда).
Труфанова Т. О. Счастливы по-своему. – Как объявить семье о своём решении вернуться на работу, если близкие считают, что важнее всего материнский долг? Отец семейства вынужден работать риелтором, хотя его страсть – программирование. Заботы молодой семьи – в жизнерадостном романе начинающего автора. – 382 с. - (Тонкие натуры).

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Акунин Б. Не прощаюсь: Приключения Эраста Фандорина в XX веке: часть 2. – Россия 1918 года, начало Гражданской войны. Белые, красные, зелёные – у всех своя правда. На фоне невероятных, как всегда, приключений гениального сыщика расцветает его последняя любовь. -  412 с.
Воэн С. Анатомия скандала. – Любящий муж и отец, успешный политический деятель Джеймс обвиняется в ужасном преступлении. Так кто же он на самом деле – жертва обстоятельств или преступник? – 351 с. - (Детектив: новый уровень). (Серия "Психологический триллер").
Горовиц Э. Это слово – убийство. – Пожилая женщина, мать голливудской звезды, составила план своих похорон – и через несколько часов была задушена. Знала ли она, что умрёт так скоро? Среди героев запутанной истории не только сам автор, но даже Стивен Спилберг и Питер Джексон. – 352 с.
Зверев С. И. Лобовая атака. – 1941 год. Во время жестоких боёв на Смоленском направлении экипаж танка Т-34 попадает в плен. Постановочный фильм о танковом поединке русских и немецких экипажей, в котором наглядно победят германские асы, станет для пленных танкистов последним. Но это последний шанс, чтобы вырваться на свободу… - 285 с.
Зверев С. И. Танкисты. – Июль 1941 года. Бронированная армада вермахта рвётся на восток. Танкистам поручено возглавить рейд в тыл противника, чтобы спасти из окружения остатки корпуса генерала Казакова. – 286 с.
Колычев В. Г. Мент в законе. Одиночество волка. – Ограбление любви всей жизни двух криминальных авторитетов – Сафрона и Пантелея – стало поводом новой бандитской войны. Но в дело вмешался суровый опер Степан Круча. – 320 с. – (Лучшая криминальная драма).
Колычев В. Г. Чужая жена. – Угораздило же десантников Стаса и Тимоху влюбиться в жену боевого товарища! Не сразу они поняли, кто друг, а кто враг, где любовь, а где предательство. И не заметили, как оказались по разные стороны баррикад… - 320 с. – (Любовь зла и коварна).
Корецкий Д. Усмешка Люцифера. – В криминальном мире идёт жестокая борьба за власть, убийства следуют одно за другим. В центре событий – перстень, который, по преданию, принадлежал Иуде и обладает магическими свойствами. - 319 с. - (Шпионы и все остальные).
Лагеркранц Д. Искушение Тьюринга. – Найден мёртвым Алан Тьюринг – герой последней войны, разгадавший код немецкой шифровальной машины «Энигма». Тогда его имя было известно немногим посвящённым. Молодой полицейский не верит в официальную версию о самоубийстве. – 382 с. - (DETECTED. Тайна, покорившая мир).
Полякова Т. В. Сыщик моей мечты. – Зоркий взгляд, парадоксальная логика – качества нестандартные, но именно такими должен обладать человек, выбравший ненадёжную карьеру частного сыска. Клиентов не выбирают, даже если это твой ненавистный бывший муж. – 315 с. - (Авантюрный детектив).
Рейнольдс А. Слишком близко. – Джо приходится по крупицам собирать собственные воспоминания после частичной амнезии. Любимый муж и дети стараются не вдаваться в подробности в разговорах о прошлом. Ведь правда может оказаться шокирующей… - 318 с. - (Детектив: новый уровень). (Серия "Психологический триллер").
Самаров С. В. Летающие убийцы. – Пленные рабочие собирают беспилотники, с помощью которых экстремисты впоследствии совершают теракты против мирного населения. Найти и уничтожить секретный цех проучено спецназу ГРУ. - 286 с. - (Спецназ ГРУ).
Тамоников А. А. "Альфа". Танки в плен не сдаются. – За время боёв в Сирии террористам не удалось уничтожить ни один танк Т-90. В качестве потери можно упомянуть лишь захват противником в районе Алеппо одного исправного танка. Эти события стали основой сюжета книги. - 316 с. - (Группа "Альфа. Основано на реальных событиях").
Тамоников А. А. По следу кровавого доктора. – Майор контрразведки Никольский прибыл в только что освобождённый от фашистов концлагерь Аушвальд, где проводил опыты над заключёнными доктор Мендель. Захватить палача не удалось, но один из бывших узников подсказывает направление поиска. – 288 с. - (СМЕРШ - спецназ Сталина).
Толстых Е. А. Агент "Никто". – 1944 год. Для проверки ситуации Абвер забрасывает в наш тыл диверсионную группу под командованием своего агента Кравченко. Происходят странные и необъяснимые события, вынуждающие историков и по сей день сомневаться, является ли Кравченко тем человеком, за которого себя выдавал… - 318 с.
Хэйзел Дж. Подёнка. – Адвокат Чарли Прист стал жертвой нападения в собственном доме. Бывший полицейский ещё не знает, что попытки отыскать правду приведут его к открытию неизвестных доселе тайн Второй мировой войны, шокирующе грязных… -  413 с.
Чечулинский А. Н. Язык Тролля: роман-расследование дела Брейвика. - Уникальное расследование одного из самых громких преступлений современности — расстрела молодежного лагеря на о. Утойя в Норвегии в 2011 году, проведённое очевидцем событий, телерепортёром "Первого канала" ТВ.– 380 с. - (Правда страшнее вымысла).