Jaunās grāmatas janvārī

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu janvārī.


NOZARU LITERATŪRA

Ādamsone Dz. Dziedam, smejam, dejojam: dziesmas un rotaļas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. – 92 lpp.
Altšula S. Ārstniecības līdzekļi mūsu virtuves skapītī: 1001 recepte: vienkārši, droši, dabiski, efektīvi. – Praktiskā rokasgrāmatā apkopoti pārbaudīti līdzekļi, kas palīdzēs pašiem gatavot ārstniecības līdzekļus mājās. - 383 lpp.
Bamstede S., Erdmane R. Viņš: veiksmīga vīrieša apģērbs. – Grāmata kungiem, kuri vēlas izveidot unikālu un nevainojamu vizuālo tēlu. – 71 lpp.
Danilāns A. Dakteri un šamaņi: Anatolijs Danilāns un Pēteris Strubergs diskutē par zinātnisko medicīnu un tautas dziedniecību. – 133 lpp.
Dzīvesziņas gadagrāmata 2020. – 191 lpp.
English for Everyone: gramatikas rokasgrāmata. – Jauns, vizuāls mācību līdzeklis ikvienam angļu valodas interesentam. Visaptveroša angļu valodas gramatikas rokasgrāmata ar vienkāršiem skaidrojumiem, kas ir ideāli piemēroti visu valodas līmeņu apguvējiem. - 360 lpp.
Freimane P. Zelta sastāvdaļa. - No sviesta un cukura kaut ko gardu spēj pagatavot ikviens. Bet bez tā? Grāmatā apkopotas veselīgas receptes. – 287 lpp.
Grebenko M. Darba likums un grāmatvedība: Atkārtots un atjaunots 2. izdevums. – 173 lpp. - (Bilances bibliotēka).
Guļevska L. Romans Lācis. Sirds Cilvēks. - Pusaudža gados viņš gribēja kļūt par jūrnieku. Dzīvē iegrozījās pavisam citādi – jūrskolā viņš netika un kompānijas pēc iestājās Medicīnas skolā. Rīgas Stradiņa universitātes profesors Lācis ir līderis sirds ķirurģijā, un tas ir viņa sirdsdarbs. - 231 lpp.
Hants V. VDK un Latvija: stāsts par Latvijas attiecībām ar čeku. – Autors apkopojis un apzinājis dzīvas liecības par plašu čekas vēstures laika posmu ‒ sākot no tās dibināšanas 1917. gadā līdz 2018. gada decembrim. – 463 lpp.
Kīts P. Nesatricināmā: laulība, kas spēj izturēt dzīves zemestrīces. – Laulības reliģiskie aspekti. -     207 lpp.
Koena D. E. Sapņošana ar abām smadzeņu puslodēm: atklāj noslēpumaino nakts valodu! – Par sapņu saistību ar cilvēka dvēseli un zemapziņu. – 191 lpp.
Latvijas leģendas IX: par cilvēkiem, kas dara Latviju lielāku. – 205 lpp.
Lukašina O. Komercdarījumu grāmatvedības uzskaite un nodokļu piemērošana. – 192 lpp. - (Bilances bibliotēka).
Mandino O. Pasaules dižākais tirgonis. - Šī grāmata ir kļuvusi par garīgo, morālo un ētisko ceļvedi miljoniem cilvēku visā pasaulē. Autors atklāj unikālu dzīves filozofiju, kura palīdz cilvēkiem kļūt laimīgiem, stipriem un turīgiem, just sirdsmieru un patiesu piepildījumu. – 223 lpp.
Margēviča A. Brālība². - Žurnālistes daudzu gadu laikā paveiktais pētnieciskais darbs par naudas un slēpto ietekmju ceļiem mūslaiku Latvijas politikā. Grāmatas centrā – Latvijas Bankas prezidenta un Eiropas Centrālās bankas padomes locekļa Ilmāra Rimšēviča un uzņēmēja Māra Martinsona, kā arī ar viņiem saistīto personāžu darījumi un to ietekme uz sociālpolitisko un ekonomisko vidi Latvijā. –126 lpp.
Menzenkamfs E. fon. Cilvēki un likteņi senajā Līvzemē. - Vēstījuma pamatsaturs atklāj mīlestības pilnu skatījumu uz baltvāciešu dzīvi Vidzemē no 19. gadsimta vidus līdz autora paša piedzīvotajiem notikumiem Otrā Pasaules kara priekšvakarā. – 263 lpp.
Millere L., Kursīte E. Nākamā pietura – mājas. – Grāmatā bildēs un stāstos redzams, kā staciju ēkas un to iemītnieki turpina savu dzīvi kādreiz pasažieriem tik nozīmīgajos dzelzceļa pieturpunktos. –    190 lpp.
Obama M. Izaugt. – Būdama ASV pirmā lēdija afroamerikāniete, viņa veicināja Baltā nama popularitāti visu amerikāņu vidū. Grāmatā Mišela atklāj, kāda pieredze un notikumi ir veidojuši un slīpējuši viņas personību. Tas ir sirsnīgs stāsts par bērnību Čikāgā, jurisprudences studijām un sekmīgu karjeru. –  460 lpp.
Ozoliņa Z. Našķoties: receptes, kas vienmēr izdosies. - Visdažādākās receptes no ēst gatavošanas entuziastes tiem, kuri vēlas gatavot saprotami un garšīgi. – 247 lpp.
Pa Latvijas novadiem ar Roberto: 81 recepte no Latvijas novadiem. - Grāmata veidota pēc skatītāju iecienītā Rīga TV 24 kulinārijas šova, tajā apkopotas receptes, kas atklāj gan novadu tradicionālos ēdienus, gan raksturo Latvijas virtuvi kopumā. – 183 lpp.
Profesora Eduarda Žeidura simtgades grāmata. - Daudzu laikabiedru atmiņās profesors palicis kā ļoti zinošs, mērķtiecīgs, iekšēji un ārēji precīzs, sakārtots un, protams, radošs cilvēks. – 144 lpp. - (Ievērojamu ārstu dzīve).
Račs A. Ceļā uz mīlestību: sieviete, vīrietis, zvaigznes. - Mūsdienu pasaulē cilvēks praktiskā ziņā spēj izdzīvot viens, līdz ar to attiecības un ģimene sāk iegūt jaunu, dziļāku jēgu. Šī grāmata ir vēl viens ceļvedis attiecību veidošanai. Šoreiz - zvaigžņu valodā. – 232 lpp.
Rubene I. Elijas nama garša. - Biedrību Elijas nams un meditāciju, semināru un retrītu telpu iecerēja Ingas vīrs teologs Juris Rubenis, bet veidoja viņi to ciešā sadarbībā, Ingai kļūstot par šī nama sirdi un dvēseli. Un tieši Inga ir tā, kas ar gardiem ēdieniem spēcina meditācijās un mācībās sagurušos. –     255 lpp.
Ruks M. Latvijas Valsts noslēpums. – Valdības "aktieri" šobrīd vēlas ļoti daudz ko slēpt un noklusēt.
Kāpēc Latvija kļuvusi par savdabīga eksperimenta upuri? Vai ir kāda izeja? Un kā Latvijas cilvēkiem nezaudēt savu pašapziņu, neļaut tai izkust kā saldējumam uz sveša galda? - 334 lpp.
Šarma R. Klubs "Plkst. 5 no rīta": izmanto rītu, pilnveido savu dzīvi. - Grāmatas varoņi - grūtībās nonākusi uzņēmēja un necils mākslinieks - emocionāla ceļojuma laikā gūst atziņu, ka viss, ar ko sastopamies dzīves laikā, patiesībā ir fantastisks plāns, kura nolūks ir padziļināt saprašanos pašiem ar sevi. – 437 lpp.
Štāla S. Tavs iekšējais bērns grib atrast mājas: kā atrisināt (gandrīz) visas problēmas. – Autore ir izveidojusi jaunu, iedarbīgu metodi darbam ar "iekšējo bērnu". Sadraudzējoties ar viņu, mums paveras iespējas atrisināt konfliktus un veidot veiksmīgākas attiecības, dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. - 285 lpp.
Tučs M., Tučs A. Krišs Fridrihs Deķis. Skolotājs un diriģents ar prievīti. – Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas zēnu koris tieši K. Deķa laikā (1957-1967) iegūst to zīmolu, ar ko tas slavens jau gandrīz septiņdesmit gadus. – 112 lpp.
Vītola A. Institucionālā vide un ekonomiskā attīstība mūsdienu apstākļos: zin. monogrāfija. – 132 lpp.
Zelčāne E. Arī labas mammas drīkst kļūdīties jeb kāpēc teorija ne vienmēr strādā praksē. - Autore secina, ka vidusmēra latvietes prasības pret sevi ir pārāk augstas, lai viņa sevi atzītu par labu mammu. Kur rodas supermammu stereotipi? – 128 lpp.
Zvaigžņu Vanadze. Pagānu dzīvo un mirušo grāmata: praktiski rituāli, meditācijas un svētības ceļā uz viņsauli. - Grāmata ierāda ceļu uz plašāku cilvēka esības izpratni, sniedzot iedrošinājumu un mierinājumu saskarsmē ar mirstīgumu. Garīgā mācība cieši savijas ar praktiskiem padomiem konkrētai situācijai. – 352 lpp.

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 

Amberga S. Versija: Tēvi. – Pēc soda izciešanas bijušais policists Kristofers Vanderbrants  cenšas  noskaidrot, kurš vainojams pie viņa nepatiesās apsūdzības. Meklējumi viņu aizved pie Frankes Henlijas, kiberdrošības uzņēmuma vadītājas. Drīz vien noskaidrojas, ka abiem ir kopīgs ienaidnieks... – 221 lpp.
Baltjancis J. Es. Baltjancis: atmiņu stāsti, dzeja. - Grāmatā atainoti gan vēsturiski momenti, kuri iegūluši autora atmiņā, gan piedzīvojumu un pārdzīvojumu brīži, gan iespaidi par sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, ar kuriem ticies, ceļojumu apraksti un autora personīgais viedoklis par mākslu, reliģiju un daudz ko citu. – 455 lpp.
Bērziņš M. Aizliegtais pianīns: romāns. - Romāna galvenā darbības vide ir bērnudārzs, taču rakstnieka vēlīgi dzēlīgais skats tver arī Cibānu ģimenes - deputātes Lindas un mākslinieka Induļa - ikdienu, Saeimas aizkulišu spēles, ielūkojas departamentu, policijas un citu iestāžu birokrātijas gaiteņos. – 230 lpp.
Blūms J. Pazudušā karavīra atmiņas. – Grāmatā apkopotas autora atmiņas, sākot no 17 gadu vecuma līdz pat mūsdienām. Vārdu un uzvārdu ar saviem dzimšanas datiem autors atradis Lestenes brāļu kapos. Leģions, kam sekoja lēģeris un pēc tam dienests Padomju Savienības būvbataljonos – stāsts par viena karavīra piedzīvoto Otrajā pasaules karā. – 399 lpp.
Bugavičute-Pēce R. Puika, kurš redzēja tumsā. - Puika, kurš dzimis neredzīgu vecāku ģimenē, ir spiests saskarties ar "citādību" visdažādākajās izpausmēs, galvenokārt tāpēc, ka viņš pasauli, atšķirībā no saviem vecākiem, spēj tvert pilnībā. Rūpes pašam par sevi un par saviem vecākiem kļūst par puikas pieaugšanas un turpmākās dzīves jēgu. – 174 lpp.
Dombrovska L. Virzības viļņojums: atceres un apceres. - Esejas par māksliniekiem un rakstniekiem. – 143 lpp.
Ermlere F. Prove: Rīgas meistara nāve: romāns. - Septītā grāmata romānu ciklā. Baronese fon Heikena lūdz advokāta Vanaga palīdzību lietā, kas saistīta ar mākslas pasauli. Sena ģimenes relikvija izrādījās esam viltojums. Kur tad ir oriģināls? – 414 lpp. - (Rīgas detektīvs).
Freibergs V. Kinomāna slimības vēsture. - Kino pētnieka grāmata ir ļoti personisks viņa vērojums par savu dzīvi, kurā kino, protams, ieņem ļoti svarīgu lomu. – 119 lpp.
Freimane I. Kafija diviem: romāns. - Gundega ir izskatīga, neatkarīga, uzņēmīga sieviete, kura piecdesmit piecu gadu vecumā krasi maina savu dzīvi. Viņa atsakās no darba birojā un atver savu rokdarbu piederumu veikaliņu. Nu Gundegas dzīve ir tāda, par kādu viņa jau sen ir sapņojusi. Trūkst tikai viena - savas ģimenes, uzticama, līdzvērtīga vīrieša blakus... – 320 lpp.
Ketnere K. Svešiniece savā dzīvē: [romāns]. - Romāna "Samta nakts bērns" turpinājums. – 256 lpp.
Krekle M. Klusums izmisīgs: romāns. – Romāna “Dzīvības spītīgie asni” turpinājums. Darbība norit Rīgā, 20.gs. 70. gados. Deviņpadsmitgadīgā studente Liesma piedzīvo savu sapņu un ideālu sabrukumu. Atklājot baisu ģimenes noslēpumu, viņa vairs nespēj ticēt pat tuvākajiem cilvēkiem. –     224 lpp. - (Vakara romāns).
Krilova G. Driftā tikai lēdijas. - Ideālais dzīvoklis, darbs, svars, lūpu krāsas tonis un kleitas modelis. Ideālais partneris un bērns, ģimene. Kā pieņemt to, kas tev jau ir, un saprast, vai kaut kas nav jāmaina? Vai romāna varones – trīs uzticamas draudzenes, kam pāri trīsdesmit, – to spēs? – 240 lpp.
Lapenieks V. Dullā Daukas piezīmes: impresijas un ekspresijas. – Grāmatas autors ir kinorežisors, producents, scenārists un aktieris, viens no Latvijas kino pamatlicējiem. Viņa pārsteidzošais, nefiltrētais un amizantais dzīvesstāsts vēsta par Latvijas 20. gadsimta vēstures sarežģītajiem līkločiem.- 279 lpp.
Repše G. Retināts gaiss: prozas cikls. -  Autorei ir izdevies noturēt mīlestības pilnu, iejūtīgu skatienu uz saviem varoņiem un nesaudzību, tēlojot pasauli, kuru mēs paši esam sev uzbūvējuši. – 207 lpp.
Sakalaurs P. Grāmata par grāmatām: pārdomas par bijušo. – 141 lpp.
Sakalaurs P. Īsas pastaigas jaunajās prātulās: atziņas. – 229 lpp.
Sentlavs I. Mīlestības proficīts: stāsts ne visiem, ar memuāriem un ne tikai... – Alūksnē dzīvojošais autors stāsta par savu jaunības dienu mīlestību. – 309 lpp.
Steiga M. Noslēpumainās dāmas vizīte. – Romāns stāsta par izveicīgā detektīva Edvīna Granta un viņa mīļās citplanētas sievietes Kleopatras veiksmīgo un bīstamo cīņu pret bandītiem un neģēlīgiem pelēkzaļiem punduriem, kuri lolo mūsu civilizāciju iznīcināt... – 320 lpp.
Troja E. Savu komētu nedzird: romāns. - Bella, Stella un Karlīna – jaunas, mūsdienīgas rīdzinieces. Katra ar savu rūpīgi kopto tēlu, ko redz apkārtējie, katra ar savu sāpi, par kuru zina tikai viņa un vēl abas tuvākās draudzenes. – 463 lpp.
Zandis M. Livonijas slazdā: romāns. – Aizraujošs stāsts par līvu un kuršu karagājienu uz Rīgu 1210. gadā, kas cieši savij Livonijas varoņu – vienkāršu līvu un bīskapa Alberta un Zobenbrāļu ordeņa mestra Folkvīna vadīto vāciešu likteņus. - 505 lpp.

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Bells D. Īsa tikšanās. - Kārtējā pauzē starp diviem lidojumiem Džošua iepazīstas ar Morganu. Kad pienāk laiks doties uz lidmašīnu, Morgana kaislīgi noskūpsta Džošua, ar nožēlu pavēstīdama, ka viņi vairs nekad viens otru neredzēs. Ieraudzīdams viņas seju televizora ekrānā, Džošua uzzin, ka Morgana iekļuvusi pazudušo personu sarakstā. – 444 lpp. – (Kontinents).
Bergstrands M. Skaistākās rokas Deli: romāns. - Kad pusmūža žurnālistu Jēranu pēkšņi atlaiž no darba, viņš pārsteidz pats sevi un nolemj doties līdzi draugam uz Indiju. Šis ceļojums, kas izrādās arī ceļojums pie sevis, nes dzīves rutīnā ieslīgušajam Jēranam tieši to, kas viņam ir nepieciešams, – patiesu draudzību, dzīvesprieku, piedzīvojumus un negaidītu mīlestību. – 399 lpp.
Devero Dž. Attaisnotā slepkavība: romāns. -  Klusā pilsētiņā tiek atrasts līķis, un visi ir šokēti par slepkavības nežēlīgumu. Keita, viņas tante Sāra un draugs Džeksons sākumā nolemj lietā neiesaistīties, taču viss mainās, kad pie viņiem vēršas pilsētiņas iedzīvotāji, lūdzot palīdzēt atrast vainīgo. – 409 lpp. - (Kontinents).
Dovlatovs S. Zona. Cietuma uzrauga piezīmes. - 20. gadsimta 60. gadi, Padomju Savienība, cietums Komi Republikā. Notikumu un kolorīto personāžu virknējums veido darba kaleidoskopisko noskaņu. “Gandrīz jebkurš ieslodzītais derēja apsarga lomai. Gandrīz jebkurš uzraugs bija pelnījis cietumu”. – 191 lpp.
Dziesma par manu Sidu/ no spāņu (senkastīliešu) valodas atdzejojis U. Bērziņš. - Senākais spāņu literatūras piemineklis, kas saglabājies līdz mūsdienām, vēsta par 11. gadsimtā dzīvojuša kastīliešu bruņinieka dzīvi un varoņdarbiem. – 198 lpp.
Dziesma par Nībelungiem/ [tulkojis un atdzejojis] M. Linde. -  Nezināma dzejnieka episka vācu poēma, kurā atspoguļojas skandināvu un ģermāņu mīti, kā arī vēsturiski notikumi, kas saistīti ar Burgundijas karaļvalsti XIII gs. sākumā. – 300 lpp.
Džoisa R. Mis Kvīnijas Henesijas mīlas dziesma: romāns. - Romāna "Harolda Fraja neticamais svētceļojums" turpinājums. Kvīnija Henesija, uzzinot, ka Harolds Frajs kājām dodas pāri visai Anglijai, lai viņu glābtu, jūtas patiesi šokēta. Kvīnija taču skaidri un nepārprotami bija viņam uzrakstījusi, ka mirst. Viņa bija domājusi, ka pirmā vēstule būs stāsta gals, tomēr kļūdījās. Tā bija tikai sākums... –    287 lpp.
Fjells J. Ē. Ēnu istaba. - Sīks likumpārkāpējs ir pārliecināts, ka ir iesaistījies narkotiku kontrabandā, bet izrādās, ka lieta ir daudz ļaunāka. Slēpjoties svešā valstī, savu darba devēju apdraudēts, viņš ir biedējošas izvēles priekšā... – 429 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Kārlsons K. Neredzamais vīrs no Salemas. – Kad daudzdzīvokļu mājā tiek nogalināta kāda prostitūta, uz laiku atstādinātajam policistam Leo Junkeram rodas aizdomas, ka kaut kas nav kārtībā. Viņš veic patstāvīgu izmeklēšanu un apjauš, ka slepkavība ir cieši saistīta ar paša Leo traģisko pagātni. - 279 lpp. - (Skandināvu detektīvs).
Kellija K. Laimīgas laulības noslēpumi: romāns. - Jebkura ģimene zina, ka dzimšanas diena ir lielisks iemesls beidzot visiem satikties. Tomēr Breningenu klanam gaidāmās svinības drīzāk atgādina bumbu ar laika degli. Tā būs diena, kad katram būs jāierauga plaisas pašam savā šķietami laimīgajā dzīvē. – 511 lpp. – (Kontinents).
Kristi A. ABC slepkavības: romāns. - Slepkava savus upurus izvēlas alfabēta burtu secībā, un pirms katra nozieguma viņš Puaro kungam nosūta vēstuli, kurā minēta vieta un datums. – 256 lpp.
Kūncs D. Nāvējošais ierocis: romāns. - Pārsteidzoši daudz talantīgu, veiksmīgu, citu apbrīnotu un laimīgu cilvēku ir izdarījuši pašnāvību. FIB aģente Džeina cenšas noskaidrot, kāpēc tā notiek, un kļūst par meklētāko personu Savienotajās Valstīs. - 478 lpp.
Lorka F. G. Lugas. - Izcilā spāņu dzejnieka un dramaturga lugu izlasi papildina tulkotāja priekšvārds, Lorkas lekcija par teātri un īss autora dzīves un daiļrades pārskats. – 271 lpp.
Lūkasa Š. Vienmēr Happy End: romāns. - Ella ir nesatricināmi pārliecināta, ka labam stāstam vienmēr ir jābeidzas laimīgi. Un tā nu Ella pārraksta pasakas, filmas un notikumus, piešķirot tiem skaistāku, nē, viņasprāt, pareizāku nobeigumu. Tikai – vai tas vienmēr ir iespējams. – 430 lpp.
Maiklīdess A. Klusējošā paciente: romāns. – Vīra slepkavībā apsūdzētā Alīša atsakās bilst kaut vārdu. Psihoterapeits Teo ir pārliecināts, ka spēs viņai palīdzēt. Lasot kolēģu pierakstus, Teo atklāj, ka sievietes klusēšanai ir daudz nopietnāks iemesls, nekā pirmajā brīdī šķitis. – 351 lpp.
Maknīla E. Leļļu darbnīca: romāns. - Romāns sniedz iespēju pakavēties nedaudz biedējošās Londonas deviņpadsmitā gadsimta vidus noskaņās. Mākslinieks uzaicina Airisu pozēt, un meitene piekrīt ar noteikumu, ka viņš savukārt mācīs tai gleznot. Airisas dzīve pilnībā mainās, pārspējot viņas pārdrošākos sapņus, tomēr meitene neapjauš, kāds ļaunums slēpjas turpat netālu. – 383 lpp.
Mandela E. S. Vienpadsmitā stacija. – Ziemeļameriku sasniedz nāvējošs vīruss. Pasaule vairs nekad nebūs tāda kā agrāk. Ja civilizācijai pienāktu gals, ko tu glābtu? Un cik tālu tu būtu gatavs iet, lai to nosargātu? - 351 lpp.
Mihalkova J. Rūgto mandeļu pīrāgs: romāns – detektīvs. - Bezrūpīgā vasara viesmīlīgajā lauku mājā  pēkšņi pārtop trillerī. Tuvākie radinieki kļūst par nesamierināmiem ienaidniekiem, bet mazbērnu vēlme iepatiksties varenajam vectēvam - par izdzīvošanas sacīkstēm. – 312 lpp.
Morisa H. Aušvicas tetovētājs: romāns. – Koncentrācijas nometnē Lalī tiek priviliģētā amatā: par tetovētāju, kuram jāiezīmē nelaimes biedri. Viņš izmanto sava amata sniegtās priekšrocības, lai izdzīvotu pats un palīdzētu citiem. Romāns balstīts uz patiesiem notikumiem. – 240 lpp.
Poļanskis D. Pilsēta sapņo. - Laipni lūdzam Ņujorkā - pilsētā, kas neguļ, Ņujorkā, kurā, iekāpis nepareizajā metro vilcienā, vari nonākt Dantes elles lokos. Šīs Ņujorkas sirds nemitīgi pulsē vienā ritmā ar visdažādākajiem tās iedzīvotājiem - no cilvēkiem līdz meža gariem un dažādas pakāpes maģiskiem radījumiem. Viens no viņiem ir M.: varonis pret paša gribu, burvis, kurš labprāt savus talantus nereklamē. – 330 lpp.
Roulinga Dž. K. Harijs Poters un Filozofu akmens. - Satriecoši populāras, daudzkārt apbalvotas grāmatu sērijas atkārtots izdevums. – 367 lpp.
Stoklasa J. Vīrs, kurš spēlējās ar uguni: Stīga Lārsona faili par Ūlofa Palmes slepkavību. – Autors turpina darbu, ko bija aizsācis viens no mūsdienu slavenākajiem kriminālromānu rakstniekiem, lai reizi par visām reizēm atšķetinātu intrigu, spiegošanas un konspirāciju tīklu, kas apvij 1986. gada neatklāto slepkavību. Kopīgiem spēkiem viņi varētu izdarīt to, kas trīsdesmit trīs gadu laika nav izdevies nevienam izmeklētājam. – 448 lpp.
Tučkova K. Balto Karpatu dievietes. - Balto Karpatu kalnos kopš senseniem laikiem dzīvoja ar īpašām spējām apveltītas sievietes - viņas spēja dziedēt un palīdzēt dažādās likstās. Dora Idesova ir pēdējā dieviešu dzimtā, viņa nolemj uzrakstīt plašu zinātnisku pētījumu. Dora ar pārsteigumu atklāj — lai gan pati par dievieti nav kļuvusi, arī viņa ir nesaraujami saistīta ar noslēpumaino tradīciju… - 399 lpp.
Vaita K. Lidojuma trajektorija: romāns. - Reiz pie Džordžijas, izcilas senlietu pazinējas, ierodas kāds svešinieks ar izsmalcinātu porcelāna tasīti rokās. Džordžija saprot, ka šo rakstu jau ir redzējusi. Savā bērnībā. Sieviete dodas pie savas ģimenes, no kuras reiz viņa aizbēga uz neatgriešanos… - 509 lpp. – (Kontinents).
Velss H. D. Kipss: romāns. – Saņēmis necerētu mantojumu, Kipss nonāk neierastā vidē – gluži citās aprindās, kurās pastāvēt nav viegli. Romāns palīdz iepazīt slavena fantastikas autora daiļrades daļu, kas veltīta norisēm sabiedrībā un cilvēka iekšējai pasaulei. – 445 lpp. - (XIX gadsimta klasiķi).

НОВЫЕ КНИГИ В ЯНВАРЕ

Прокопенко И. С. Тайны Мирового океана. - Необычные объекты и неопознанные существа на глубине, подводная разведка во времена холодной войны, оружие морей и океанов. – 319 с. - (Территория заблуждений).

ХУДОЖЕСТВЕННАЯ ЛИТЕРАТУРА

Латтрелл М. Уцелевший: история единственного выжившего в трагической операции "Красные крылья". – Реальная история о спецоперации «морских котиков» по ликвидации лидера талибов. – 347 с. – (Великие истории, которые потрясли мир).
Прилепин З. Патологии: роман. - Окраины Грозного. Вторая чеченская. Главный герой не умеет вписать войну в своё представление о нормальном, и заново, в мыслях проживает своё детство, первую влюблённость и первую ревность... Роман о человеке на войне и о войне в человеческом сознании. – 351 с. – (Эксклюзивная новая классика).
Прилепин З. Чёрная обезьяна: роман. - Сплав психологической драмы и политического триллера. Молодой журналист ведёт сложное расследование и пытается связать зверское убийство жителей целого подъезда в российском городке, древнюю легенду о нападении на город «недоростков», историю жестоких малолетних солдат в Африке… Если только всё это — не плод его воображения. – 287 с. - (Эксклюзивная новая классика).
Савельева О. А.Ну ма-а-ам!: материнство, основанное на реальных событиях. – Не существует рецепта семейного счастья. Ольга Савельева рассказывает о своем собственном рецепте счастья – просто жить, не зная, как правильно. Главная задача— научиться искать счастье в любом дне, в любом моменте, и универсальных правил здесь нет и не может быть. - 283 с. - (Записки российских блогеров).
Сьюард П. Ангелы спасения. Экстренная медицина. - От страшного до смешного, от трагического до забавного – весь спектр переживаний, с которыми сталкиваются сотрудники отделения "скорой помощи", описывается автором с искренностью и убедительностью не просто очевидца, а одного из главных действующих лиц. – 221 с. - (Спасая Жизнь: истории от первого лица).
Цыпкин А. Е. Девочка, которая всегда смеялась последней [и новые беспринцЫпные истории]. – Рассказы Цыпкина – это не только мастерски подчёркнутые случаи из жизни, но и блестящее литературное произведение. Тексты, прочитав которые, хочется жить. – 280 с. - (Одобрено Рунетом).
Элтон Б. Два брата: роман. -  Пауль и Отто растут вместе, не зная, что один из них приёмыш. Но когда к власти приходят нацисты, жизнь меняется необратимо и страшно. В стране, где внезапно важнее всего оказываются кровь и происхождение, дети, два немца и два еврея, вынуждены многим жертвовать, чтобы выжить самим и спасти любимых. – 510 с.

РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Бочарова Т. А. Женщина в лунном свете: [роман]. – Потерявший интерес к жизни после смерти жены Иван неожиданно влюбляется с первого взгляда. Вот только женщина вскоре пропала, а когда Иван начал искать её, выяснилось, что её давно нет в живых! Кто же сводит его с ума – призрак, или вполне реальный человек? – 318 с. - (Детектив сильных страстей).
Веденская Т. Е. Личная жизнь женщины-кошки. - В жизни Фаи Ромашиной наконец-то "всё очень хорошо", но появление новой начальницы в отделе ставит с ног на голову всю Фаину жизнь. А тут еще проблемы одна за другой сыплются на девушку. Фая оказывается на волосок от тюрьмы. Она уверена: её подставили. Но получится ли у неё добиться правды и найти виновника её бед? - 288 с. - (Жизнь прекрасна).
Воронова М. В. Идеальная жена. – Судье Поляковой поручают лёгкое, заведомо оправдательное дело – судить врача Тиходольскую,  которая, спасаясь от насильника, убила его. Но один из народных заседателей раскапывает нечто весьма странное из прошлого ответчицы, и судья начинает колебаться… - 318 с. – (Суд сердца).
Кренц Дж. Э. В глубине души: [роман]. - С появлением новой ассистентки Изабеллы сотрудник детективного агентства Фэллон Джонс пал сразу и окончательно. Ну как тут не влюбиться! Вместе они — команда, которой под силу расследовать самые странные и запутанные дела. – 319 с. - (Просто любовь).
Нестерова Н. В. Дом учителя. - Многие женщины, чьи дети покидают отчий дом, теряют почву под ногами. Анна Аркадьевна, главная героиня романа, женщина, всю жизнь полагавшаяся только на себя, решила начать новую жизнь. Но это оказалось не так-то просто, как она думала... – 319 с. – (Пазлы).
Стил Д. Сказка для взрослых: роман. – Выросшая среди виноградников Калифорнии Камилла с детства разделяла с отцом его страсть к благородному искусству виноделия. Но после смерти матери отца ловко затащила под венец француженка-авантюристка. И теперь девушка вынуждена бороться не только за семейный бизнес, но и за собственную жизнь. – 319 с. - (Миры Даниэлы).

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Брындза Р. Смертельные тайны. - Морозным рождественским утром находят убитой Мариссу, прекрасную и легкомысленную танцовщицу бурлеск-шоу. И хотя детективу Эрике Фостер нужно сосредоточить все силы, чтобы поймать убийцу, вскоре она вынуждена отвлечься на собственные проблемы... – 350 с. - (Новый мировой триллер).
Веденская Т., Стоун А. Знак И-на: роман. – В канун Нового года на даче убит подполковник полиции Морозов. Может ли дочь и единственная наследница подполковника быть причастна к убийству? Она явно что-то скрывает. Однако экспертиза опровергает все логичные версии. – 539 с.
Володарская О. Кукла затворника. – У убитого коллекционера пропала самая дорогая кукла. О ней в кругах знатоков ходили легенды. Все страшные – она приносила несчастья своим владельцам... – 318 с. - (Никаких запретных тем).
Воронин Д. Кровь как лимонад. – Долгое время обитавший среди шпаны, автор написал для них своего «Евгения Онегина». Микс нордического триллера, городской драмы и "лав стори". Роман о борьбе за жизнь. – 478 с. - (Новая криминальная проза).
Дезомбре Д. Сеть птицелова. - Июнь 1812 года. Наполеон переходит Неман, Багратион отступает. Дивизион неприятельской армии останавливается на постой в имении князей Липецких. Вскоре там происходит страшное. Кто-то крадёт крепостных девочек, а после их находят задушенными. Идёт война, и официальное следствие невозможно. Но юная княжна Липецкая и майор де Бриак начинают свое расследование.  - 380 с. - (Интеллектуальные детективные романы).
Добров А. С. Ужин мертвецов. Гиляровский и Тестов. -  Во время ужина отравлен коннозаводчик Столяров, и «король репортёров» Гиляровский берётся сделать об этом репортаж-расследование. Круг подозреваемых стремительно сужается, когда за первой смертью последовала вторая, а за ней третья, четвертая и пятая… - 316 с. - (Преступления старой Москвы).
Донцова Д. Вечный двигатель маразма. - Самая опасная профессия – это писатель! Одноклассница Виолы Таракановой утверждает, что та бессовестно описала в своей новой книге её семейные тайны. -  316 с. - (Иронический детектив).
Крамер М. Реанимация судьбы: роман. – Телефонный звонок отца заставляет хирурга Аделину Драгун принять в своей клинике женщину, нуждающуюся не в пластической операции, а в помощи и защите. Надежда спасается от кредиторов. – 286 с. - (Закон сильной).
Маккинти Э. Цепь: [роман]. – Кошмарный сон, ставший реальностью. Схема проста: у вас похищают ребёнка, но кроме выкупа выставляется дополнительное условие – вы должны похитить чужого ребёнка. Из этой западни не вырваться... Но обычная женщина по имени Рейчел бросает вызов Цепи, и между ними начинается смертельное противостояние. – 414 с. - (Звёзды мирового детектива).
Маринина А. Б. Другая правда: [роман в 2-х книгах]. - Когда-то давно в московской коммуналке совершено жестокое тройное убийство родителей и ребёнка. По прошествии двадцати лет старое уголовное дело попадает в руки легендарного оперативника в отставке Анастасии Каменской и молодого журналиста Петра Кравченко. Парень считает, что осуждённого подставили, и стремится вывести следователей на чистую воду.
Марсонс А. Мёртвая ученица. - Прыжок с крыши престижной частной школы – типичное самоубийство. Все знали эту ученицу как странноватую. Не справилась с подростковыми переживаниями – вот и всё… Но улики упорно не сходятся. Оказывается, в стенах школы уже много лет действуют несколько тайных сообществ. И правила в них более чем зловещие… -   414 с.
Мартова Л. Туман над тёмной водой: роман. – Ирина с сынишкой прячутся в глухой деревне от бандитов, которым задолжал бывший муж. Рядом в лесу расположился поисковый отряд, поисковики обнаружили в болоте неопознанные тела, и, похоже, трясина скрывает ещё немало опасных тайн… - 318 с. -  (Детективный роман).
Миньер Б. Гадкая ночь: роман. - В жизнь майора полиции Мартена Серваса вернулся его главный кошмар. Самый изощрённый, самый хитроумный и самый неуловимый маньяк современности вновь на свободе. – 414 с. - (Бестселлер № 1 во Франции).
Омер М. Внутри убийцы. - Полиция Чикаго ведёт расследование серийных убийств, но ФБР не доверяет местному профайлеру, считая его некомпетентным. Для такого сложного дела у Бюро есть свой специалист – Зои Бентли. Она – лучшая из лучших. Во многом потому, что много лет назад лично столкнулась с серийным убийцей – И ОСТАЛАСЬ ЖИВА… - 414 с. - (Главный триллер года).
Тамоников А. А. Лесная армия. – Летом 1944 года при подготовке операции по освобождению Белоруссии в засаду попадает начальник мехкорпуса Серов.  Пытаясь преследовать диверсантов, контрразведчик Кольцов обнаруживает более серьёзную опасность. - 286 с. - (СМЕРШ - спецназ Сталина).
Устинова Т., Астахов П. ДНК гения. - После смерти гения хореографии Гуреева за его наследство началась битва не на жизнь, а на смерть. Три наследника претендуют на имя внебрачного ребенка Гуреева и на его миллионы. Судья Кузнецова снова под прицелами телекамер, ведь этот процесс приобрёл международное значение… - 285 с. -  (Дела судебные).
Устинова Т., Астахов П. Красотка: роман. - Стоит ли удерживать молодость любой ценой или можно стареть красиво? Судья Елена Кузнецова сталкивается с этими вопросами на процессе Элеоноры Сушкиной, которую, как она сама заявляет, изуродовали в известной клинике пластической хирургии. – 287 с. – (Дела судебные).
Чайлд Л. Джек Ричер, или Без второго имени. - Этот крупный, угрожающего вида мужчина, всем бросается в глаза, но, когда нужно, он умеет быть совершенно незаметным. Человек этот не ищет неприятностей - те сами находят его; но он их не боится. Его зовут Ричер. Джек Ричер. И у него нет второго имени. – 478 с. - (Весь Ли Чайлд).
Чайлд Л. Джек Ричер, или Прошедшее время. - В который раз Джек Ричер собрался, следуя за осенним солнцем, совершить грандиозное путешествие через всю Америку, от штата Мэн до Калифорнии… Но далеко уехать ему не удалось. На просёлочной дороге в лесу Новой Англии он увидел дорожный указатель с названием места, в котором никогда не бывал, – городка, где, по семейным преданиям, родился его отец. – 382 с. -  (Легенда мирового детектива).
Чиж А. Рулетка судьбы: роман. - Январь 1894 года. В Арбатской части Москвы в закрытом доме найдена мёртвой богатая вдова. Умерла или убита? Чиновник московского сыска и гениальная воровка вступают в большую игру, которая началась с давнего преступления. –    415 с. - (Мастер детектива).

ИСТОРИЧЕСКИЙ РОМАН

Смит У. Речной Бог. - Пока фараон наслаждается пышными празднествами, междоусобная война расшатывает могущество Древнего Египта, на границах свирепствуют дикие племена, а с востока к берегам Нила приближаются полчища варваров. Мать наследника царица Лостра снаряжает огромную флотилию, чтобы отступить к верховьям Нила, сохранив египетский народ и армию. Впереди — страшные пороги Великой реки и неведомые земли Африки, полные чудес и опасностей... – 638 с. - (The big book).

ФАНТАСТИКА

Каменистый А. На краю архипелага. – Слишком тесен тропический ад, в четырнадцать ты уже воин, а в двадцать пять могут назвать стариком. Говорят, что иногда над головами в ночных небесах скользят силуэты чёрных кораблей, откуда с безразличием наблюдают за муравьиным копошением внизу. Некоторые считают, что это выдумки фантазеров… -  345 с. - (Фантастический боевик).
Крауч Б., Крауч Дж. Жуткое: роман. - Семилетний Грант и его пятилетняя сестра остались сиротами после жуткой аварии, причины которой так и не выяснены. Через тридцать с лишним лет им придётся вместе противостоять сверхъестественному ужасу. И открыть тайну из своего прошлого, этот ужас породившую… - 318 с. – ( Город в Нигде).
Круз А., Корнев П. Ведьмы, карта, карабин. – Приграничье - суровые заснеженные земли, вырванные из нашего мира. Те, кто привык убивать долгими зимами, без малейших колебаний выстрелят в спину в любое время года: нужен только повод. А повод есть. Попавшая в руки Николая Гордеева и Вячеслава Хмелева карта скрывает секрет, за которым идёт самая настоящая охота. - 409 с. - (Фантастический боевик. Приграничье).
Круз А., Корнев П. Короткое лето. - Даже текущая с севера стужа не способна полностью перекроить законы природы. Лето, пусть короткое и нежаркое, приходит в Приграничье. У Николая Гордеева и Вячеслава Хмелева свои планы на лето, но очень скоро все пойдёт совсем не так, как планировали приятели.– 377 с. - (Фантастический боевик. Приграничье).
Пехов А. Ю. Тень ингениума. - Ингениум – новое будущее человечества. Все ждут от ингениума чудес, забывая о том, что у него есть обратная сторона – тень, приводящая своего владельца к безумию и смерти. Итан Шелби стал невольным участников событий, в которых ингениум и его тайны играют не последнюю роль. - 346 с. - (Фантастический боевик. Созерцатель).