Jaunās grāmatas novembrī

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu novembra mēnesī.

NOZARU LITERATŪRA

Ar plinti plecā pasaulē: Grāmatā var lasīt par mednieku piedzīvojumiem Latvijā un pasaulē. Mednieks vienmēr ir gatavs X stundai Magadanā, Altajā, Sajānos, Čehijā, Āfrikā vai Latvijā.- Ceļojumu sērijas “Aiz apvāršņa” kārtējā grāmata.- 223 lpp.
Blūma, I. Pieskāriens bērna dvēselei : meditācijas bērniem. - 80 lpp.
Cielēns, F.  Rainis un Aspazija : atmiņas un pārdomas . - 136 lpp.
Erenštreits, J. Kroņu pinējs : Jahnis Zimse -: - Pedagoga, tautas dziesmu vācēja, ērģelnieka, latviešu kora mūzikas pamatlicēja Jāņa Cimzes dzīvesstāsts.- 319 lpp.
Franks, P.  Mīlēt kaislīgi : septiņi likumi piepildītam seksam - 203 lpp.
Latvijas tautsaimniecības vēsture / sast. G. Krūmiņš.- Monumentāls izdevums, tapis profesionālas redkolēģijas pārraudzībā, sadarbībā ar atzītiem nozaru speciālistiem.-1052 lpp.
Leiendekers, A.  Šķiršanās. Pārdomas, pieredze, padomi : kā izšķirties miermīlīgi? ; kā novērst šķiršanos?. - 127 lpp.
Melbārde, I. Neirolingvistiskā programmēšana : mācība par personīgo meistarību. 240 lpp.
Muktupāvels, V.  Tautas mūzikas instrumenti Latvijā - Profesora mākslas zinātņu doktora Valda Muktupāvela pētījums "Tautas mūzikas instrumenti Latvijā" ir plašākais un izsmeļošākais līdz šim pieejamais pētījums par tradicionālajiem mūzikas instrumentiem Latvijā.-319 lpp.
Kendriks, M.  Holesterīna mīts : patiesība par sirds slimības cēloņiem un ieteikumi to novēršanai . - 237 lpp.
Anna Panna.  Šokolāde : saldumos, konfektēs, desertos, vieglās un grūtās kūkās .-191 lpp.
Radzobe, S."Kosmopolītu" lieta un Aleksandrs Čaks : dokumentāla hronika ar komentāriem . - - Silvijas Radzobes grāmata "Kosmopolītu" lieta un Aleksandrs Čaks" veltīta dzejnieka pēdējiem pieciem dzīves gadiem.- 206 lpp.
Riņķe, L.  Paradīzē jeb Kā uzzināt, vai pasaule ir apaļa. - Šis stāsts ir novadnieces L. Riņķes otrā ceļojumu grāmata par dienām un nedienām Jaunzēlandē - Vaiheles salā, par tās burvīgo dabu un unikālo dzīvesveidu.-207 lpp.- (Aiz apvāršņa).
Roja, I. Medicīniskā hipnoterapija. - Medicīnas doktore I. Roja grāmatā aplūko aktuālas medicīniskās hipnoterapijas pielietošanas iespējas pacientiem. Grāmata ir domāta kā mācību līdzeklis.-254 lpp.
Rudzītis, V. Ģimene.-. VR grāmatu  sērijas 5.grāmata - 319 lpp
Sautējumi : no garda cepeša līdz ragū.- 239 lpp. - (Ātri, lēti, gardi).
Šarma, R. S.  Izcilības stundas : 101 doma, kas palīdzēs tev sasniegt pasaules līmeni .-2. grāmata.-222 lpp.
Sergejeva, Gaļina.  Ārstējam nervu sistēmu  - 215 lpp.- (Ja ārsti nespēj palīdzēt).
Šmids, V.  Rimtums : ko mēs iegūstam, kad kļūstam vecāki . - Vācu filozofa atziņas par spēju ļauties dzīves plūdumam, par novecošanu un dzīves jēgu.-79 lpp.
Vagrants, H.  Ielu muzikanta dienasgrāmata jeb daļēji nopietns 21. gs. klaidoņa ikdienas atspoguļojums cauri astoņām Eiropas valstīm un ne tikai... : Latvija - Lietuva - Polija - Slovākija - Ungārija - Austrija - Čehija - Vācija. - 328 lpp.
 Zem gulbja spārna : Gulbenes stāsti / sastādītāja un idejas autore Mirdza Kušķe.-Autori ar saviem stāstiem veidojuši pilsētas vēstures un izaugsmes kopainu, liekot domāt gan par savām saknēm, gan savu vietu Gulbenē, gan Gulbeni sevī un Latvijā.-367 lpp.

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Auziņš, A.- Bīstamā līdzība : romāns . - Romāna darbība aptver plašu laika posmu – no 19. gadsimta līdz trešās Atmodas gadiem, kad Puravas ļaudis gaida ierodamies ciemos barona fon Rozenblata pēcteci no Vācijas.-215 lpp.
Bankovskis, P.-  Kur pazuda saimnieks? : stāsti par mūsu vēsturi.- Stāsti, kuros 20. gadsimta dramatiskie Latvijas vēstures notikumi un mūsdienu pasaules izaicinājumi skatīti dzīvnieku acīm.-159 lpp.
Belševica, V.  Bille, Anss un citi - (Vizmas Belševicas arhīva burtnīcas ; Nr. 2). - Sērijas otrajā grāmatā apkopoti Vizmas Belševicas 1960.–80. gados sarakstīti, iepriekš nepublicēti prozas darbi.-165 lpp.
Butrima, D.  Kaislīgie rododendri : romāns / Vasaras romāns, gaisīgs vēstījums par vīnu, mīlestību un citām indēm- (Lata romāns ; 7 (217). -240 lpp.
Gaitniece, L. Vasarnīca Pārdaugavā: kādas dzimtas stāsts .- 177 lpp. - Autores debija daiļliteratūrā.
Jundze, A. Sarkanais dzīvsudrabs :romāns. - 480 lpp. - (Mēs. Latvija, XX gadsimts ; XIII [13]). - Romāns par 90. gadu Latviju - spraigs un raibs kā paši deviņdesmitie. Tas ir pateicīgs fons kārtīgam spriedzes romānam, un Arno Jundze to izmantojis pilnā mērā.
Līce, A.  Paldies, ka uzmodināji!: redzējumi un dzejoļi.- Jaunajā krājumā apkopotas  Andas Līces pārdomas  un dzejoļi.-215 lpp.
Mārtuža, E.  Langobardi : romāns. -Romāns veidots kriptotrillera žanrā. Tas tapis, iedvesmojoties no vēstures faktiem. Tagadnes norises savērpjas un saaužas kopā ar vēstures notikumiem.- 238 lpp. - (Lata romāns ).
Račko, K.  Saplēstās mežģīnes : Tas ir erotisks stāsts par divu cilvēku emocionālo un seksuālo ceļu vienam pie otra, par ļoti savdabīgām, intensīvām attiecībām. -557 lpp.- (18+) (Līdz 18 gadiem neiesakām).
Rubins, A.
 Nekad nepadodies: . Ārsta-dermatologa, politiķa dzīvesstāsts - 256 lpp.- (Latviešu autobiogrāfiskā proza)
 Seleckis, V. Kolimas asiņainais zelts : vēsture cilvēku likteņos .-Romāns turpina iepriekšējos darbos “Ardievas mežam” un “Memoranda mednieki” sākto stāstu par Rancānu dzimtu.- 280 lpp.
Tilaks, Dz. Oki doki! jeb kad mēs augām: Atmiņas par bērnību.- Autors grāmatu veltījis saviem draugiem, ar kuriem kopā pavadījis bērnības gadus. Tie ir viņa indiāņu stāsti, makšķernieka piedzīvojumi un ceļotāja dēkas.-144 lpp.
Užāne, J, Jettes dienu grāmata. - Cimdu adītājas un domātājas, kas kopš bērnības visu mūžu pavadīja ratiņkrēslā, Jettes Užānes jeb Cimdu Jettiņas dienasgrāmata. Pierakstos var redzēt brīdi, kad Jette saprot – viņai jādzīvo jēgpilni, skaisti un viņā ir tik daudz iekšējo bagātību, ka tās var dāvināt arī citiem.-366 lpp.
Zembergs, I. Likteņa nolemtie. - Autors rāda  lauku cilvēku dzīvi pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, darba tikumu. Darbam cauri vijas divu jauniešu mīlestības stāsts.-262 lpp.
Zīle, M. Četru vēju tronis - 235, [1] lpp. – Pazīstamās autores jaunākais romāns par pagātnes un tagadnes kaislībām, mīlestību un attiecību līkločiem.-(Lata romāns ; 9 ).

DZEJA

Buiķis, E. Skaisti šķiras tikai tilti : dzeja. - 143 lpp. : - 2007. gada vasarā satikās divi jauni ideālisti un nolēma, ka vajadzētu apvienot talantus un radīt kopīgu grāmatu, tādēļ nolēma radīt darbu, kurā katrs Emīla Buiķa dzejolis vai stāsts būtu uzzīmēts tikai Marekam piemītošajā stilā.
Račs, G.  365 : dzejoļi.-  Katru dienu viens dzejolis , tā ir autora jaunā gada apņemšanās.- 191 lpp. 1. daļa.

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Boida, H.  Kad tu atkal nāksi: romāns.- Autore meistarīgi savijusi intrigu, kuras atrisinājums patīkami pārsteigs. Dzīvesgudri tēlotie romāna varoņi padarīs lasīšanu par neaizmirstamu piedzīvojumu.- 397 lpp.-(Kontinents)
Boljē, Batists.  Tūkstots un viena nakts ātrās palīdzības nodaļā . -  Stāsti vienas nedēļas garumā no nelielas pilsētas slimnīcas, visdažādākie ārsti, pacienti un viņu tuvinieki.- 301 lpp.
Bredforda, Barbara Teilora.  Kavendonas nams.- Ģimenes sāga par aristokrātisko Ingemu ģimeni un viņu kalpotāju Svonnu dzimtu Jorkšīrā, 1.Pasaules kara notikumu priekšvakarā.-Triloģijas pirmā grāmata.-432 lpp.
Filipsa, Sūzana Elizabete.  Mana spožākā zvaigzne : [romāns] / Sūzana Elizabete Filipsa ; no angļu val. tulkojusi Ingūna Jundze ; vāka dizains: Artūrs Zariņš. - Rīga : Kontinents, 2017. - 415 lpp.       
Kellija, K.  Tikai starp māsām : romāns.- Sirdsgudrs stāsts par mātēm un meitām, par mīlestības dziedējošo spēku.- 512 lpp.-(Kontinents)
Krofta, K.  Kamēr tu gulēji: Psiholoģisks trilleris. Meli un noslēpumi ir kā bumbas ar laika degli, kas gaida brīdi, kad varēs nodarīt vislielākos postījumus… - 395 lpp. (Kontinents).-Pasaules bestsellers
Loiko, Sergejs.  Reiss. Autors-  žurnālists un fotogrāfs, specializējies bruņoto konfliktu un kara reportāžās. –Lidmašīnas reisa MN-17 katastrofa virs Ukrainas.-462 lpp.
Luika, V. Ēnu teātris : romāns – Dzīve kā svētceļojums uz Romu, igauņu rakstnieces, kultūras balvas laureātes darbs.-284 lpp.
Montefjore, S.  Mīlas un kara dziesmas : romāns  -Episks mīlasstāsts pāri laikiem un attālumiem. –( Kontinents)- 510 lpp.
Nībergs, Renē.  Pēdējais vilciens uz Maskavu. – Somu diplomāta grāmata vēsta par kādas ģimenes vēsturi, caur kuru tiek pārstāstīta visas ebreju nācijas vēsture 2. Pasaules kara laikā.
Parisa, B. A.  Aiz slēgtām durvīm .- Aizraujošs psiholoģiskais romāns par ģimenes dzīvi.- (Zvaigznes trilleris).-271 lpp.
Pistoriuss, M.  Neredzamais zēns . - Patiess stāsts, autobiogrāfija - Martins stāsta par to, kā bērnībā zaudēja spēju kustēties un 12 gadus pavadīja "neredzams".-271 lpp.
Puertolā, R.  Meitenīte, kas norija mākoni Eifeļa torņa lielumā : romāns  - Humors, smieklīga un dzejiski atraktīva pasaule, kurā autors aicina ikvienu. -223 lpp.
Redklifa, Anna.  Meža romance : romāns . – 392 lpp. - (XIX gadsimta klasiķi).
Robārdsa, K.
 Ultimāts: Psiholoģiskās spriedzes romāns. – 391 lpp.-(Kontinents).-Trilleris par krāpnieku un šantāžistu pasauli.
Rūnija, Dž.  Sarkanā Džoana : romāns - Spiegu romāns par aukstā kara laiku, latviešu emigranta meitas Melitas Norvudas dzīvesstāsts.-382 lpp.
Sanajevs, P.  Apglabājiet mani aiz grīdlīstes - Scenārista, režisora un tulkotāja Pāvela Sanajeva autobiogrāfiskais darbs. Tas ir stāsts par astoņgadīgu puisīti Sašu, kurš dažus gadus dzīvo kopā ar vecmāmiņu un vectētiņu, jo māte nodevusies jaunām attiecībām ar zēna patēvu.-223 lpp.
Santopolo, Dž.  Gaisma, kuru mēs pazaudējām : romāns .-Rakstniece,kuras pirmie darbi spoži mirdz pie romantiskās literatūras debesīm. - 384 lpp.- (Kontinents)
Simses, M.  Mīlestības un gramatikas likumi : romāns.- “Melleņu vasaras” autores jaunais romāns. Pagātnes notikumi, jaunības dienu mīlestība, sekot sirds balsij vai nē?- 366 lpp.
Streleckis, Dž.  Kafejnīca Kāpēc : iedvesmojošs stāsts par dzīves jēgu. - 128 lpp.  Autors ir viens no mūsdienu simts ietekmīgākajiem domas veidotājiem vadības un personiskās attīstības jomā.
Vegēliuss, J.  Kapteiņa pērtiķis : piedzīvojumu romāns – 624  lpp.-Aizraujošs piedzīvojumu romāns par tumšiem noslēpumiem un negaidītu draudzību.
Vodolazkins, J.  Aviators.- Šajā gandrīz vai detektīvžanra romānā autors meistarīgi ieslēpis vainas, piedošanas, izpirkšanas un atriebes tēmas. Galvenais varonis Platonovs veidots tā, lai, sekojot līdzi viņa gaitām un pārdomām, lasītājs nevilšus apcerētu savu dzīvi. -335 lpp.
Zagorovska, K. Pēdējās stacijas priekšnieks. – Ivans Ozoliņš (bijušais rīdzinieks) un Ļevs Tolstojs: likteņu krustošanās.- Neticams notikums stacijas priekšnieka un viņa ģimenes dzīvē, satikšanās ar krievu literatūras dižgaru.-141 lpp.
Žerebcova, P.  Smalkais sudraba pavediens : 33 stāsti no Čečenijas dienasgrāmatas - Ļoti personīgs vēstījums, ko skatījusi un piedzīvojusi deviņus gadus veca Groznijas skolniece (pati autore Poļina Žerebcova)..-247 lpp.

 

НОВЫЕ КНИГИ В НОЯБРЕ

ХУДОЖЕСТВЕННАЯ  ЛИТЕРАТУРА

Кенилли, Т.  Список Шиндлера . – По роману снят фильм С. Спилберга, один из самых значительных произведений мирового кинемотографаю- 606 с. - (Pocket-book).
Корсакова, Т.  Мужчины не плачут: роман. - 411 с. - (Любовь и тайна. Романы Татьяны Корсаковой).
Малерман, Д. Птичий короб : роман. - 318 с. - (Best book ever).
Марш, Г.  Призвание :о выборе, долге и нейрохирургии. – 319 с. (Медицина без границ. Книги о тех, кто спасает жизни).
Пелевин, В.  Любовь к трем цукербринам :роман. - 444 с. - (Проза Виктора Пелевина).
Прист, К.  Престиж :роман: - 489 с.. - (Книги, изменившие мир. Писатели, объединившие поколения).
Рубанов, А.  Патриот : роман . - 505, [1] с. - (Новая русская классика). :
Трауб, М.  Дневник мамы первоклассника . - 283 с. - (Проза Маши Трауб).
Трауб, М.  Продается дом с дедушкой : роман. -  315 c. - (Проза Маши Трауб).
Феллоуз, Джулиан.  Белгравия :роман .- Новый роман от создателя знаменитого сериала «Аббатство Даунтон».- 478 с.
 Хайд, К.Р.  Не отпускай меня никогда : роман. – 413 с. - (Спешите делать добро : проза).

РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Берсенева, А. Австрийские фрукты : роман . - 316 с. - (Русский  характер. Романы Анны Берсеневой).
Гавальда, А.  Билли : роман.- (Лучше чем жизнь).- 223 с.
Нестерова, Н. Жребий праведных грешниц. Наследники : сборник рассказов. - 350 с. - (Пазлы. Истории Натальи Нестеровой).
Петерсон, Элис.  Девушка с глазами цвета неба:роман . - 348 с. - (Все будет хорошо! Романы Э. Петерсон).
Полянская, А,   Если желания не сбудутся : роман. – 347 c. - (От    ненависти до любви).

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Бейзел, Джош.  Дикая тварь : роман. - 476 с. - 18+ (Содержит нецензурную брань).
Гриньков, В.  Помеченный смертью : роман. - 320 с. - (Миссия выполнима).
Гришэм, Дж. Время прощать : роман. - 510 с. - (Бестселлеры  Джона Гришэма).
Гришэм, Дж. Информатор : роман.- 416 с. - (Гришэм: лучшие детективы).
Делейни, Дж.  Предшественница: роман :- 383 с. - (Детектив: новый уровень).
Кеплер, Л.  Призраки не лгут :роман . - 686 с. -Новая книга шведского автора остросюжетного романа «Гипнотизер».
Луганцева, Т.Омлет из выеденного яйца :роман -. 319 с. - (Иронический детектив).
Маринина, А. Цена вопроса : роман в 2-х книгах  - 350 с. -(Больше чем детектив).
Пенни, Л. Жестокие слова :роман.- 479 c. - (Звезды мирового детектива).
Пётч, О.  Дочь палача и ведьмак :роман. - 574 c. - (Новый шедевр европейского детектива).
Пётч, О.  Дочь Палача и Дьявол из Бамберга : роман - 670 c.- (Новый шедевр европейского детектива).
Самаров, Сергей Васильевич, 1952-.  Бородатая банда.- 317 с.-       (Спецназ ГРУ)
Самаров, С. Один шанс есть :[роман. - 352 с. - (Спецназ ГРУ).
 Стогов, И.  Проигравший: роман .- 319 с.
Хокинс, П. В тихом омуте : роман.-  384 c. - (Психологический триллер).
Чергинец, Н.  Выстрел в прошлое: роман :  319] с. - (Миссия выполнима).

ФАНТАСТИКА

Каменистый, А.  Адмирал южных морей :роман - 311 с. -(Фантастический боевик.)
Корнев, П. Лед. Кусочек юга : роман . - 347 c. - (Фантастический боевик.).
Прасолов, Владимир Георгиевич. По следу "Аненербе".Вангол -3.- 320 с.