Jaunās grāmatas jūnijā

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu jūnijā.


NOZARU LITERATŪRA

Bordvels D., Tompsone K. Kinomāksla. Ievads. - Kino izgudrots mazliet vairāk nekā pirms simts gadiem. Grāmata adresēta ikvienam, kas vēlas izprast ietekmīgā masu medija – kino – uzbūves un darbības principus plašā kinovēstures un mūsdienu procesa kontekstā. – 621 lpp.

Brice B. Skaņu spēles: dziesmas un rotaļas pirmsskolas un sākumskolas bērniem. II [2.] daļa. - Rotaļas apkopotas tematiskās kopās. Piedaloties rotaļās, bērni var ne tikai attīstīt ritma izjūtu un muzikālo dzirdi, bet arī valodu un apkārtnes pētnieciskās prasmes. – 194 lpp.

Brokmane N., Dāle E. S. Viva la vagina!: viss par sieviešu dzimumu. - Ģenitālijas ir pasakaini un neticami jūtīgi orgāni. Saistībā ar tiem ir tik daudz, ko atklāt, par ko brīnīties un... ko izbaudīt? Grāmata palīdz gūt nepieciešamās zināšanas, lai izdarītu gudras izvēles par labu savai seksuālajai veselībai. – 336 lpp.

Deida D. Īsta vīrieša ceļš: garīgā pilnveide un meistarība attiecībās, karjerā un seksā. - Kas ir vīrišķība? Kā izdzīvot savu patieso aicinājumu, neizmainot sevi ikdienas sīknaudā? Kāda loma attiecībās ir seksuālajai polaritātei? Visā pasaulē pazīstams autors un viens no mūslaiku provokatīvākajiem garīgajiem skolotājiem aicina uz šiem un daudziem citiem jautājumiem paraudzīties atklāti un godīgi. – 208 lpp.

Deividsons R. Dž., Beglija Š. Smadzeņu emocionālā dzīve: Kā izprast smadzeņu neiroķīmiju un regulēt savu emocionālo stilu. - Jauna zinātnes starpdisciplīna, ko sauc par neirobioloģiju, pēta smadzeņu mehānismus, kuri ir emociju pamatā. Iegūtā informācija ļauj meklēt un atrast veidus, kā veicināt pozitīvo domāšanu un līdz ar to uzlabot cilvēku labklājību. – 280 lpp.

Dziesma. Svētki. Dzīve: stāsti par latviešu dziesmu svētkiem ārzemēs. – 228 lpp.

Gulbe D. Kas notiek bērnudārzā: Rokasgrāmata bērnudārznieku mammām un tētiem. – Tiek aplūkotas visdažādākās situācijas, kas vecākiem ir aktuālas atsevišķos bērna vecuma posmos no dzimšanas līdz pat skolai. - 166 lpp.

Heigs M. Piezīmes par nervozu planētu. - Informatīvā telpa rosina uztraukties par pilnīgi visu - sākot ar pasaules politiku un beidzot ar slavenību pēcpusēm. Autors piedāvā pārbaudītus risinājumus par to, kā sakārtot attiecības ar miegu, veselību, lielveikaliem, viedtelefoniem, sociālajiem medijiem, atkarībām un to, kā satīklotajam pasaules pilsonim vispār dzīvot. – 288 lpp.

Īlena T. Sociālā pedagoga darbs ar datoratkarīgajiem skolēniem: metodiskais līdzeklis. – 56 lpp.

Jurisons I. Dukuri. Ledus karaļi dzīvē. – Grāmata nav tikai stāsts par sportistiem ar statistikas datiem un rezultātu analīzi. Dukuri ir arī ģimene – stipra un tāda, kurai gribētos līdzināties. Ledus karaļi dzīvē izrādās daudzpusīgi un avantūristiski, un viņu ceļš līdz skeletonam nav bijis viegls. – 281 lpp.

Kudiņš J. Oskars Stroks: tango karaļa mantojums: monogrāfija. - Daugavpilī dzimušais mūziķis joprojām ir sava veida margināla figūra Latvijas kultūrvēsturē, un līdz pat šodienai nav tikuši atbildēti vairāki jautājumi. Monogrāfija piedāvā vispusīgu vērtējumu O. Stroka radošajam mantojumam pagātnē un mūsdienās. – 415 lpp.

Latvija Rio: Latvia at the games of the XXXI Olympiad in Rio. - Rio par olimpiskajiem lauriem cīnījās 32 Latvijas sportisti. Rezultāti apliecina, ka Latvijas sportisti spēj līdzvērtīgi cīnīties ar pasaules labākajiem sportistiem. – 244 lpp.

Latvijas reģioni un valsts ārpolitika: Krievijas faktora izpēte. - Pētījums ietver laiku no 2009. gada vidus līdz 2017. gada vidum, ietverot divus pašvaldību vēlēšanu ciklus. – 163 lpp.

Paskāls B. Apgaismības: Izlase. – Dižā franču domātāja un zinātnieka (1623-1662) filozofiskie uzskati par cilvēka dabu. Paskāls tās pamatā saskatīja pretrunu starp patiesības meklējumiem un dzīvi melos, aizspriedumu gūstā. – 191 lpp.

Plotkins B. Dvēseles mākslas: dabas un cilvēka psihes noslēpumi. – Grāmatā uzzināsiet, kāpēc nokāpšana dvēseles dziļumos ir nepieciešama, kā šim ceļojumam sagatavoties un kādas dabā balstītas prakses izmantot, lai gūtu no tā maksimālu labumu. – 415 lpp.

Pūtelis A. Domas par latviešu mitoloģiju: kā tika meklēts latviešu panteons. - Autors vērtē ziņas par latviešu mitoloģiju un kultu, kas atrodamas dažādos rakstītajos avotos, latviski atstāstot šo darbu saturu un sastatot šo avotu veidotās versijas, meklējot ziņu pirmavotus. – 415 lpp.

Rīds G. Disleksija agrīnā vecumā: praktiska rokasgrāmata. – 223 lpp.

Rors R. Šeit un tagad: meditācijas ceļš uz patiesu sirdsmieru. – Grāmata ietver mūsdienīgu kristīgo meditāciju mācību, kas šodienas cilvēka sadrumstalotajai domāšanai ļauj rast ceļu uz viengabalaināku, veselīgāku veidu, kā uztvert pasauli. - 151 lpp.

Ruka E. Kāda pētnieka dzīve: Lieti un ļoti cienījams Vitauts Tamužs. - Izcila zinātnieka, akadēmiķa un Latvijas materiālmehānikas zinātniskās skolas radītāja cilvēciskais portrets. Grāmata veido dokumentāli spēcīgu laikmeta ainu un stāsta par mūžīgām, nepārejošām vērtībām – dzīvesprieku, neatlaidību, draudzību, spītību savu mērķu sasniegšanā. – 270 lpp.

Rurāne M. Finanšu pārvaldība un analīze. – 258 lpp.

Sava ceļa gājējs Matīss Siliņš. – Grāmata iepazīstina ar 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma izcilu personību. Atstājis mantojumā darbus kartogrāfijā, etnogrāfijā, folkloristikā, literatūrā, bijis ilggadīgs Rīgas Latviešu biedrības muzeja pārzinis, vēlāk Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktors. – 199 lpp.

Skrīvele M. Augļu koku un ogulāju veidošana: [rokasgrāmata]. – 63 lpp.

Snaiders T. Melnā zeme: Holokausts kā vēsture un brīdinājums. – Autors detalizēti parāda, kā ekstrēmās situācijās morāles un ētikas normas nomaina ideoloģija, kas ļauj attaisnot neattaisnojamo. -  472 lpp.

Sokoviha I. Veiksmīgā saimniece. Kā paspēt visu padarīt?: unikāla metode, ar kuras palīdzību sakārtosi savu dzīvi. - Autore dalās pieredzē, kā panākt, lai mājā valdītu kārtība, netērējot tam daudz pūļu un laika, kā izlauzties no neorganizētības murga. – 300 lpp.

Starptautisko notikumu atainojums Latvijas interneta medijos. - Pētījuma mērķis ir analizēt, kā atšķiras starptautisko notikumu un procesu atainošana Latvijas interneta medijos latviešu un krievu valodā. – 178 lpp.

Strautiņa S., Kalniņa I. Avenes un to audzēšana. – 111 lpp.

Šabanovs J. Bloknots, pildspalva un pistole: Stāsti par Rīgas Kriminālmeklēšanu. – Tiesībsargājošo orgānu veterāns ar 35 gadu izdienas stāžu stāsta par savas karjeras interesantākajām lietām. – 251 lpp.

Šuvajevs I. Individuālpsiholoģija Latvijā. - Starpkaru periodā interese par individuālpsiholoģiju Latvijā bija liela un Rīgā samērā bieži viesojās un lasīja lekcijas, kā arī konsultēja atzinību guvuši individuālpsiholoģijas pārstāvji no Vācijas un Austrijas. – 399 lpp.

Šuvajevs I. Rūpēs par dvēseli: vērtību likteņi. - Kā latviešu kultūrā atbalsojas Lutera un Ļeņina veikums? Vai latviešiem ir raksturīga bēgšana no brīvības un ļaušanās sajūsmai par karu? Kas aizmirsts, un kā notiek pašapstulbināšanās? Tie ir daži no grāmatā aplūkotiem jautājumiem. – 318 lpp.

Tarasovs V. Dzīves tehnoloģija: Grāmata varoņiem. – Slavena sociāltehnologa un biznesa trenera grāmata ir gadu tūkstošu kara un valsts austrumu gudrības un rietumu pārvaldes funkcionālisma sintēze. -  183 lpp.

Terzens A. Lūsis. Laikmeta iezīmētais: Latvietis, kurš valdīja pasaulē. - Šogad Latvijas izcilākais sportists atzīmēs savu 80 gadu jubileju. Grāmatas apakšvirsraksts “Latvietis, kurš valdīja pasaulē” vārds vārdā atbilst J. Lūša dzīvesstāstam – viņš divdesmit gadus valdīja šķēpmetēju pasaulē. Savukārt kā pretstats - tā skarbā pasaule, kas bija Latvijā, Lūša ziedu laikos, gribēja valdīt pār pašu Lūsi un viņa ģimeni. – 303 lpp.

Ulme-Sila U. Skaistumam nav gadu: kā labi justies un izskatīties ikvienā vecumā. - Balstoties uz iedvesmojošu sieviešu atziņām, praktiskiem padomiem, pārbaudītām metodēm un pašas autores dzīves pieredzi, šī grāmata aizved aizraujošā ārējā un iekšējā skaistuma izkopšanas ceļojumā. – 287 lpp.

Vaivare B. Daba krāso, Dzilna auž. – Raksti par krāsošanu ar augu izcelsmes krāsvielām, ielūkojoties vēsturiskajās tradīcijās, pievēršoties krāsošanas gaitai. Aplūkoti konkrēti krāsaugi un to izmantošana. - 239 lpp.

Vilmane N. Latvieši Brazīlijā: Vārpas kolonija. - Izceļotāju vilnis uz Brazīliju no Latvijas devās 1922. un 1923. gadā. Tie bija baptisti, kuri izceļoja reliģisku jūtu vadīti, apmetās dziļā mūžamežā un nodibināja tur Vārpas koloniju. Vārpas ciems pastāv arī mūsdienās, vairums iedzīvotāju (tostarp latviešu pēcteči) runā portugāļu valodā. – 223 lpp.

Višķere Z. Mazais pētnieks: Montesori pedagoģijas iedvesmotas attīstošās rotaļas bērniem 2-5 gadu vecumā. – 143 lpp.

Vūlgere Dž. B., Vūlgers R. Dž. Dieviete tevī: mūžīgo mītu atbalsis mūsdienu sievietes dzīvē. - Mēs, racionāli izglītotie mūsdienu ļaudis, tiecamies uztvert senus mītus, stāstus par dieviem un dievietēm kā izklaidējošas pasakas vai māņticīgas blēņas. Taču patiesībā tā ir augsti attīstīta psiholoģija – tikai ietērpta poētiskā valodā. – 464 lpp.

Zemīte L. Rietumu pasaule modernajos laikos: vēstures problēmas. - Rakstu krājums ir tapis, pētot jauno laiku vēstures starptautisko attiecību un militāro konfliktu aspektus, ASV vēstures problēmas, kā arī Rietumeiropas iekšpolitiskās un sociālās vēstures aspektus. – 239 lpp.

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Barkovskis Ģ. Harizmātiskais mistiķis. Kā paveikt neiespējamo? - Piedzīvojumu filozofs, okeāna airētājs un smieklu jogas treneris Gints Barkovskis dalās ar piedzīvojumu meklētāju neparastām, “mistiskām” pieredzēm. – 191 lpp.

Berķis U. Mīlestības saldais lāsts: stāsts. – 70 lpp.

Dreika D. Villa Majorenhofa: romāns. – Jūrmalas villā dzīvojošas Vifrīdas vīrs-politiķis pēkšņi iet bojā dīvainos apstākļos. Romāns par ģimenes attiecībām un pagātni, kas met ēnu tagadnē un nākotnē. – 210 lpp.

Dreimane I. Vēstule ar pielikumu. – Vēsturisks romāns tapis, autorei pētot čekas darbības pirmsākumus Latvijā 1940.gadā. Tieši tad sāka griezties necilvēcības, melu, varmācības dzirnas, kas salauza tūkstošu likteņus. – 224 lpp.

Gavare A. Žiperis. – Grāmata stāsta par vienu gadu vidusskolēnu dzīvē, kad pilsētas skolā no apkārtējiem ciemiem sabrauc mācīties jaunieši. Žiperis ir bārenis, kuru audzina vectēvs un kurš pats cenšas veidot savu dzīvi. – 294 lpp.

Grietēna M. Ne vienmēr runcim krējuma pods jeb Leo un lauvas. - Kriminālromāns paver priekškaru tur, kur vienkāršais cirka skatītājs ielūkoties nevar. Izrādās, arī mākslas pasaulē mēdz būt konkurence, nenovīdība un... slepkavība. – 286 lpp.

Indriķis Latvietis. Nauda: Bailes 3. – Arī trešā politiskā trillera daļa jau paspēja ierindoties Latvijā pirktāko grāmatu saraksta virsgalā. Romāna autors īpaši norāda: „Paši savas labsajūtas vārdā lasītāji tiek laipni aicināti uzskatīt, ka arī šīs grāmatas – tāpat kā triloģijas pirmo divu daļu “Bailes” un “Vara” – pamatā nekādā gadījumā nav patiesi notikumi un ka tās varoņi ir izdomāti no A līdz Z, jo Latvijas valstī nekas tāds notikt joprojām nevar. Bet, ja gadījumā arī notiek, tad zināšanas par to var būt kaitīgas veselībai un reizēm arī dzīvībai.”  - 455 lpp.

Kivičs A. It kā Tu kaut ko zinātu. - Sabiedrība vienmēr apspriedīs un izvērtēs tos, kuri ir atpazīstami. Savukārt, slavenībām, kā katram no mums, ir tiesības paust savu viedokli. – 159 lpp.

Kreicbergs T. Havanas kaķu karalis. - Sešpadsmitgadīgais Riks meitenes dēļ iestājas salsas deju skolā un aicina viņu sev līdzi pavadīt vasaru Kubā. Tomēr Kuba nenozīmē tikai sauli, salsu un mūziku. Un, kad abi jaunieši beidzot atrod mīlestību, viņiem sāp... – 352 lpp.

Paegle L. Visas sēdvietas izpirktas: stāsti. – Neparasts ironisko stāstu krājums par varoņiem un nevaroņiem, kuri neparastos veidos risina savas parastās problēmas. - 240 lpp.

Priverts R. Nebaidies ne no kā. – Skandalozā vairakkārt tiesātā narkotiku kontrabandista stāsts – par dzīvi ārpus sistēmas, ārpus sabiedriskās morāles un bieži vien arī ārpus likuma. – 208 lpp.

Repše G. Skiču burtnīca. Simts. - Eseju grāmata sniedz personisku ieskatu aizvadītajā Latvijas simtgades gadā. Rakstnieces dienasgrāmatā tverts laika posms no 2017. gada 18. novembra līdz 2018. gada 18. novembrim. – 197 lpp.

Stāsti Latvijai par mums, kuri aizbrauca. – Grāmata parāda lasītājiem pasauli, kas paveras tiem cilvēkiem, kuri izvēlējušies aizbraukt. Viņi raksta par pieredzēto, piedzīvoto, pārdzīvoto. [Arī kādas gulbenietes stāsts]. – 151 lpp.

Švarca S. Gliemezis uz rīta takas: romāns. – Andrejs ir neglābjami slims, zaudējis ģimeni, dzīvo ar nemīlamu sievieti, savukārt Alise jaunības maksimālismā uzņemas rūpes par kādu bērniņu. Abu dzīves reiz krustosies. – 185 lpp. – (Vakara romāns).

Važa M. Pārbaudītā laime. – Baiba, krustmātes iedrošināta, dodas uz laukiem, lai strādātu pastā un kļūtu par pilntiesīgu saimnieci savās tēva mājās. Viņa pat nenojauš, kā izvērtīsies dzīve dzimtas mājās. – 240 lpp. - (Vakara romāns).

Zarāne A. Slīdošās kāpnes. - Stāsts jauniešiem. Vidusskolniece Signe no mazpilsētas pārceļas uz Rīgu. Iesākot skolas gaitas jaunā klasē, paralēli mācībām meitenei jāatšķetina vecāku gadiem samezglojušās attiecības, jāmeklē sava vieta mācību iestādē, kurā skolēni tiek dalīti stilīgajos un nestilīgajos, un jāiepazīstas ar pirmās mīlestības trauslumu. – 208 lpp.

Zīle B. Rausītis un karma: manas divpadsmit dienu tievēšanas stāsts. - Neparasts stāsts par svara korekcijas centra ikdienu. Grāmata atklāj savdabīgo ekskluzīvās klīnikas ikdienu un iepazīstina ar daudziem interesantiem cilvēkiem. Stāsts papildināts ar padomiem, kā mainīt ieradumus un dažām “garšīgām” tievēšanas receptēm. – 159 lpp.

Žuravska Dz. Kā pa plānu ledu: romāns. - Romāns par cilvēku pārvarētajiem šķēršļiem viņu dzīves laikā. – 199 lpp.

DZEJA

Vācietis O. Uz putnu lielceļa: Izlase. – 109 lpp.

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Birkerts S. Esejas. – Esejās tiek runāts par sarežģītiem jautājumiem, problēma tiek skatīta caur personisku prizmu. Pēcvārdā autors raksta par sarežģītām attiecībām ar tēvu, arhitektu Gunāru Birkertu, kurš nav bijis iepriecināts ar dēla aizraušanos ar literatūru. – 237 lpp.

Dauninga S. mana jaukā sieva: romāns. – Jauks precēts pāris ar diviem bērniem. Viņi varētu būt tavi kaimiņi, paziņas, ar kuriem ik pa laikam doties vakariņās. Katram ir savs noslēpums, kā noturēt laulībā kaislības dzirksti. Viņu noslēpums ir slepkavība. – 460 lpp.

Džeferisa D. Safīra atraitne. - Dārgakmeņu tirgotāja meitas Luīzas un šarmanta biznesmeņa Eliota laulība šķiet nevainojama. Viņiem ir viss, taču nav bērna, pēc kura abi ļoti ilgojas. Eliots arvien biežāk laiku pavada netālajā kanēļa plantācijā. Kad viņš negaidīti aiziet bojā, Luīzai vienai nākas šķetināt vīra noslēpumu. – 414 lpp.

Džūela L. Zelta meitene: romāns. - Pagājuši desmit gadi pēc Elijas nozušanas. Tikai māte Lorela tā arī nav atteikusies no cerības viņu atrast. Satiekot apburošu svešinieku Floidu, Lorela krīt panikā: viņa meita Popija tik ļoti līdzinās pazudušajai Elijai. Kā tas var būt? Kurš vēl glabā kādus noslēpumus? – 411 lpp. - (Kontinents).

Edvardons M. Gandrīz normāla ģimene: psiholoģiskās spriedzes romāns. - Sandelu ģimene ir satricināta: viņu meita tiek turēta aizdomās par slepkavības izdarīšanu. Tēvs ir pārliecināts, ka ne visi jautājumi ir atbildēti. Māte uzskata, ka meitene kaut ko slēpj, bet īstenībā nevienam nav pat vismazākās nojausmas, uz ko viņa ir spējīga... – 463 lpp.

Ēkmane K. Suns mežā pie ūdeņiem. – Sirsnīgs stāsts par draudzību un uzticību. Apmaldījies kucēns izaug par lielu suni, zaudējot saikni ar cilvēku. Tomēr saimnieks neatmet cerību un lēnām cenšas atgūt suņa uzticību. – 110 lpp.

Fainders Dž. Tiesnese: romāns. - Augstākās tiesas tiesnese Džuliana Broudija vienmēr ir klausījusi likumiem. Viņa ir ļāvusies kārdinājumam tikai vienu reizi, pēc konferences citā pilsētā pavadot nakti ar pievilcīgu svešinieku. Kad šis svešais vīrietis piepeši parādās Džulianas vadītajā tiesas prāvā, viņa saprot, ka atrodas dilemmas priekšā – pieņemt taisnīgu lēmumu vai visu atlikušo mūžu sadzīvot ar netīru sirdsapziņu. – 460 lpp.

Grīns Dž. Bruņurupuči bez gala: romāns. - Sirsnīgs stāsts par pusaudžu sakāpināto dzīves uztveri un attiecībām. Pazudušā miljardiera meklējumos, cerot uz izsludinātu atlīdzību, dodas divas draudzenes, Aza un Deizija, tām piebiedrojas miljardiera dēls Deiviss. – 256 lpp.

Hanta L. M. Zivs kokā: romāns. - Sestklasniece Ellija jūtas kā zivs ūdenī, kad zīmē vai rēķina galvā, un kā zivs, kam jārāpjas kokā, kad skolā ir jāraksta vai jālasa. Viņa ar dažādiem trikiem ir pamanījusies noslēpt to, ka nespēj lasīt un rakstīt. Taču kādu dienu jaunais skolotājs atklāj, ka savādniece patiesībā ir ārkārtīgi inteliģents, ar māksliniecisku talantu apveltīts bērns un palīdz Ellijai saprast: cilvēks ir kas vairāk par viņam piekarināto birku. – 208 lpp.

Heisa S. Rimini: romāns. - Aleksandrs un Barbara ir puslīdz laimīgi precējušies un, sasnieguši pensijas vecumu, ir spiesti pielāgoties pavisam atšķirīgai ikdienai. Aleksandrs jūtas vientuļš pat tad, ja sieva iegājusi otrā istabā. Barbara izmanto katru iespēju, lai bēgtu prom no mājām. Abu pieaugušajiem bērniem Hansam un Mašai arī rodas viena problēma pēc otras. – 325 lpp.

Hūvere K. Veritija: romāns. - Louena atrodas uz finansiālā sabrukuma robežas, kad slavenās rakstnieces Veritijas vīrs nolīgst viņu, lai pabeigtu ļoti veiksmīgo romānu sēriju, ko pati autore nespēj, jo pēc autokatastrofas vairs nevar kustēties un runāt. Greznajā Krofordu lauku mājā Louena atrod nepabeigto Veritijas autobiogrāfiju, kurā atklāti satriecoši noslēpumi. – 364 lpp. - (Kontinents).

Kellija K. Gads, kas mainīja visu: romāns. - Trīs sievietes svin savu dzimšanas dienu... Trīsdesmitgadīgo Džindžeru nomāc nepatikšanas darbā un vientulība. Kad četrdesmitajā dzimšanas dienā Semai sākas dzemdības, sieviete krīt panikā. Policista klauvējiens pie piecdesmitgadīgās Kalijas durvīm apgriež viņas pasauli kājām gaisā. Šī diena kļūst par sākumu gadam, kas mainīs viņu dzīvi. – 479 lpp. – (Kontinents).

Kēlmans D. Tils: romāns. - Flāmu tautas varonis Tils Pūcesspieģelis joprojām ir dzīvāks par dzīvu. Vēstījums aizved uz 17. gadsimtu, kad notiek Trīsdesmitgadu karš, plosās Inkvizīcija un sārtos deg burvji, kad ļaužu dzīvības pļauj ne tikai bads, bet arī valdnieku iegribas, lodes, zobeni un mēris. – 327 lpp.

Kinnunens T. Četru ceļu krustojums: romāns. – Romānu veido četri stāsti, kuru centrā ir sabiedrības normām spītējošā akušiere Marija, viņas meita Lahja, kas gribētu pareizu dzīvi, Lahjas vīrs Onni un Lahjas vedekla Kārina. Cilvēku attiecības ir saspringtas līdz baltkvēlei. – 334 lpp.

Konstantīna L. Plēsoņa. – Nabadzīgā Embera liek lietā savu skaistumu un gudrību, lai iefiltrētos vietējās slavenības Dafnes ģimenē. Abas sievietes kļūst par labākajām draudzenēm. Dafne beidzot ir ieguvusi uzticības personu, ar kuru dalīties slēptākajās izjūtās. Savukārt Embera ir atradusi tiltu uz daudzsološu nākotni – Dafnes pievilcīgo vīru un naudu. – 457 lpp. - (Kontinents).

Lebo P. Etija Hilesuma. Kāds garīgais ceļš: Amsterdama 1941 – Aušvica 1943. - Kad 1941.gadā nacisti uzsāk Nīderlandes ebreju apcietināšanas, jauna turienes ebrejiete iestājas darbā Vesterborkas pagaidu nometnē, lai strādātu ieslodzīto labā. Nezaudējot brīvību, Etija Hilesuma ar miesu un dvēseli ziedojas šim uzdevumam līdz pat dienai, kad pati tiek nāves mašinērijas samalta. – 307 lpp.

Nemirovska I. Franču svīta: romāns. - Plaša vēriena panorāmisks darbs, kas kaut kādā ziņā atgādina “Vējiem līdzi” un dīvainā kārtā sasaucas ar pašas autores likteni. Autore, ukraiņu ebrejiete, kara laikā bija patvērusies Francijā, taču viņu arestēja. Rakstniece nonāca Aušvicā, kur aizgāja bojā. – 360 lpp.

Ng S. Izkaisītās dzirksteles: romāns. – Amerikas mazpilsētas ikdiena un noslēpumi. Pamestā zīdaiņa atrašana un dramatiska cīņa par aizbildniecības tiesībām izjauc pilsētiņas parasto lietu kārtību. – 304 lpp.

Noihausa N. Mežā: kriminālromāns. - Nakts vidū mežā aizdegas dzīvojamais treilers. Krāsmatās tiek atrasts bojāgājušais. Olivers un Pia izmeklē ļaunprātīgu dedzināšanu. Drīz pēc tam kādā pansijā tiek atrasta mirusi veca sieviete. Izmeklēšanas gaitā atklājas saikne ar seniem notikumiem, kas risinājušies 1972. gada vasarā. – 527 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).

Railija L. Mēness māsa: Tigijas stāsts [romānu cikla “Septiņas māsas” piektā grāmata]. – Tigija izzina eksotisko un sarežģīto ģimenes pagātni un apdāvinātas čigānu bruja uzraudzībā sāk apzināt un izkopt iedzimto dziedināšanas talantu. – 592 lpp.

Undusks J. Ceļojums, vārdā Spānija: neizdevušās piezīmes. - 1999. gadā autors apmeklēja Spāniju, mērojot ceļu no Burgosas uz Salamanku un no turienes tālāk uz Madridi un Toledo. Šī ceļojuma iespaidā vēlāk tapa “intelekta un kaisles uzlādēti teksti”, kas veido šo grāmatu. – 157 lpp.

Volša R. Vīrietis, kurš nepiezvanīja: romāns. - Sāra sastop Ediju, pavada ar viņu kopā septiņas brīnišķīgas dienas un ir neglābjami iemīlējusies. Liekas, jūtas ir abpusējas. Tomēr Edijs nepiezvana… - 366 lpp.

Žadans S. Mezopotāmija. – Romānu autors veltīja Harkivai, vietai, kur satiekas realitāte, ideāli un mīti. Stāsti par vienkāršiem šis pilsētas puišiem nemanāmi saplūst kopā un pārvēršas dzejā. – 287 lpp.

НОВЫЕ КНИГИ В ИЮНЕ

Дёмин М. Блатной: [первая часть автобиографической трилогии]. – Бродяга, вор, лагерник, искатель приключений, художник, журналист, невозвращенец – и это не сюжет романа, а судьба реального человека. – 447 с.

Иванов А. В. Общага-на-Крови. – Из общежития выселяют компанию из пяти студентов, и молодые люди переходят на « нелегальное положение». Чтобы выжить в общаге, им приходится жертвовать очень многим. Но до каких пределов дозволено доходить, не предавая себя и друзей? – 350 с.

Кей А. Будет больно: история врача, ушедшего из профессии на пике карьеры. – Будни интерна и ординатора, дневник человека, чей чёрный юмор выгодно смотрится на фоне белого халата. 314 с.

Машкова Д., Гынжу Г. Меня зовут Гоша. История сироты. – Реальная история жизни в детском доме, рассказанная « от первого лица». – 348 с.

Савельева О. А. Попутчица: рассказы о жизни, которые согревают. – Коллекция ярких по накалу эмоций и очень добрых историй. – 317 с.

РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Алюшина Т. А. Руки моей не отпускай. – По пути к ближайшему посёлку во время бурана Ася находит застрявший в сугробе джип, а в нём – мужчину на грани жизни и смерти. Начинается борьба со смертью, долгая и напряжённая. – 347 с.

Берсенева А. Коктейльные вечеринки: роман. – Маше не хочется прожить скучную жизнь, не для этого приехала она в Москву. Но каждое прямое столкновение с жизнью оказывается травматичным. Даже яркая любовь не помогает в выстраивании жизненной стратегии. - 315 с. - (Изящная словесность).

Берсенева А. Ответный темперамент: роман. – Всё, что казалось Ольге таким прочным – счастливый брак, тонко организованный мир – не выдерживает проверки возрастом. Мамины советы не помогут, но есть что-то общее в судьбах разных поколений семьи. – 411 с.

Нестерова Н. Встать, суд идет!: [сборник]. – Хирург Татьяна узнаёт в поступившей пациентке судью, которая помогла её мужу-мерзавцу выиграть бракоразводный процесс, обобрав её родителей. – 317 с. - (Разговор по душам).

Перова Е. Г. Только ты одна. – Узнав об измене мужа, Лера подала на развод и решила начать новую жизнь: сменила работу, встретила мужчину. Только вот проблем после развода обнаружилось ещё больше… - 315 с.

Рой О. В сетях интриг: роман. – Преуспевающий американский литератор русского происхождения стал невольным свидетелем странного разговора. Две яркие женщины обсуждали за столиком ресторана, как сначала развести, а потом окольцевать олигарха. Встретив год спустя одну из красавиц в сопрвождении известного бизнесмена, писатель заинтригован… - 347 с. - (Капризы и странности судьбы).

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Абдуллаев Ч. Закон негодяев. – На улицы Москвы вот-вот грозит выплеснуться война между кавказскими и славянскими криминальными группировками. Эксперт по вопросам преступности Дронго – единственный, кто знает, как укротить зверя, готового вырваться из клетки. – 318 с.

Андреева Н. Райский уголок для смерти. – Начинающих детективов Соколовых нанимают, чтобы предотвратить покушение. Марина и Максим уверены, что вычислят убийцу мгновенно и без проблем. Но в райском уголке, куда их пригласила нанимательница, слишком много обитателей со странностями… - 415 с. - (Детектив-вояж).

Герритсен Т. Гиблое место: роман. – Патологоанатом Маура присоединяется к компании, которая едет на лыжную базу. Начинается метель, и путешественники вынуждены заночевать в заброшенной деревне, где их ожидают странные и страшные находки. – 381 с. - (Звёзды мирового детектива).

Джеймс П. Люби меня мертвым: роман. – Шеф отдела тяжких преступлений Рой Грейс получает информацию о появлении в Брайтоне киллера по кличке Зуб. Вскоре два жителя города укушены ядовитой змеёй. Грейс понимает – это не просто совпадение. – 478 с. - (Шедевры детектива # 1).

Донцова Д. Дневник пакостей Снежинки: роман. – Если улица Сосновая в посёлке соседствует с улицей Еловой, недоразумений не избежать. Но когда в дом врывается дама с целью продемонстрировать чудо-пылесос, а в процессе теряет сознание… События принимают неожиданный оборот. – 316 с. - (Любительница частного сыска Даша Васильева).

Крамер М. Время злых чудес: роман: - Пропадает секретарь адвокатской конторы Ирина, причём вместе со своей больной парализованной матерью. Найденная на её столе визитка экстрасенса помогает бывшему следователю Елене раскрыть дело. – 284 с. - (Закон сильной).

Крауч Б. День закрытых дверей: [продолжение романа "Пустошь. Дом страха"]. – Эндрю не смог доказать свою непричастность к убийствам, поэтому скрылся в глуши Юкона. Но кровавый маньяк не успокоится, пока не достанет Эндрю. Он уже расставил для своей жертвы хитрую ловушку. – 349 с.

Крауч Б. Хорошее поведение. – Летти – очаровательная мошенница, способная любого обвести вокруг пальца. Выйдя из тюрьмы, она решила вернуться к прежнему промыслу – кражам в номерах дорогих гостиниц. Вот только время и место выбрала неподходящие… - 286 с.

Самаров С. В. Три секунды, чтобы выжить. – Российской разведке становится известно, что экстремисты готовят провокацию против командования сирийской армии. Предотвратить акцию поручено капитану Радиолову. Он не знает, что стал участником другой, более масштабной операции. – 318 с. - (Спецназ ГРУ).

Тамоников А. А. Убитые голоса. – Не успев предотвратить теракт, устроенный накануне выборов губернатора, отставной майор спецназа Уланов берётся в одиночку найти и наказать преступников. – 350 с. - (Роман о российском спецназе).

ФАНТАСТИКА

Злотников Р. Швейцарец. – 414 с. - (Фантастика. Альтернативная история).

Злотников Р. Швейцарец. Возвращение. – 382 с. - (Фантастика. Альтернативная история). Алекс мечтал жить в Европе и стать членом международного байкерского клуба « Ангелы ада». Но он не подозревал, что весёлая поездка в Швейцарию обернётся путешествием во времени и невесёлыми последствиями для человечества…

Каменистый А.Рождение победителя: [второй роман цикла «Девятый»]. – Сегодня ему придётся сделать выбор: бесславно проиграть или в очередной раз рискнуть жизнью ради призрачного шанса на победу. Но что такое жизнь для того, кто уже привык умирать?.. – 478 с.

Каменистый А. Холод юга. – Война уничтожила почти всё человечество. Без героя-спасителя не обойтись. И такой, конечно, находится. – 414 с. -  (Новый фантастический боевик).

Лукьяненко С.Кайноzой: [продолжение романа « Кваzи»]. – Один мёртвый поезд. Один мёртвый город. Одна неделя, чтобы спасти мёртвый мир. – 319 с.