Jaunās grāmatas februārī

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu februāra mēnesī.


NOZARU LITERATŪRA

 1. Akimovs B. Koriģējošā hiromantija: uzzīmē savu likteni. - Pazīstamais hiromantijas speciālists uzskata, ka var ne tikai izlasīt cilvēka Likteni, bet arī palīdzēt viņam uzlabot savu dzīvi. – 107 lpp.
 2. Bikova A. Patstāvīgs bērns, vai kā kļūt par "Ideālu mammu". – Popuāras tīmekļa vietnes autore pastāsta, kas ir audzināšana inovatīvās domāšanas stilā. – 269 lpp.
 3. Blaua L. Indra Briķe. Krodera aktrise. – 335 lpp.
 4. Bormane A. Skaists bij' tas laiks...: Latvijas dzīves ainas 20. gs. 20.-30. gados. - 192 lpp.
 5. Dubska Ž. Rīdzinieces noslēpumi: modes un stila lietpratējas rokasgrāmata. – 215 lpp.
 6. Eimens D. G. Uzmanības deficīta sindroms: praktiskā programma neiroloģisku uzvedības traucējumu novēršanā bērniem un pieaugušajiem. - 348 lpp.
 7. Galēja I. Dārzeņi: idejas, padomi, receptes. - Grāmata iepazīstina ar 37 gan populāriem, gan mazāk pazīstamiem dārzeņiem. Autore ir liela ceļotāja un labprāt dalās savos gastronomiskajos atklājumos. – 303 lpp.
 8. Hoknijs D. Attēlu vēsture: no alas līdz datora ekrānam. -  Izcila britu gleznotāja saistošs un saprotams stāsts par mākslu - bagātīgi ilustrētā grāmatā. – 360 lpp. - [Lielformāta].
 9. Ivbulis V. No indiešu civilizācijas vēstures: kā radusies mūsdienu Indija. - Lasītājs var iepazīt senās civilizācijas, Indijas vēsturē nozīmīgus domātājus, izcilākos literātus, reliģijas un sabiedrības reformatorus, uzzināt, kā, attīstoties indiešu nacionālajai pašapziņai, vienotā Indijas sašķēlās divās neatkarīgās valstīs – Indijā un Pakistānā. - 496 lpp.
 10. Labākās makšķerēšanas vietas Latvijā. – 213 lpp.
 11. Lagzdiņa I. Lidojošā zirga mugurā. Pēteris Liepiņš. – Par tautas mīlētu un apbrīnotu Dailes teātra aktieri. - 287 lpp.
 12. Lai laba atmiņa un gaišs prāts / sast. R. Darbiņa. - Grāmatā aplūkoti atmiņas pasliktināšanās iemesli un kā tos novērst, kā vingrināt prātu un stimulēt smadzeņu darbību. - 126 lpp.
 13. Latvijas leģendas VII: par cilvēkiem, kas dara Latviju lielāku. – 205 lpp.
 14. Marcinkēvičs A. Ukrainas krīze: Divgalvainā ērgļa impērijas trieciens. – 296 lpp.
 15. Paičs I. Deviņi dvēseles uzdevumi: tuksneša tēvi un evolucionārā psiholoģija. - Pazīt sevi nav vienkārši. Ikvienā no mums mājo deviņas kaislības. Kā ar tām sadzīvot? Grāmatā sniegtās ierosmes palīdz labāk orientēties savos pārdzīvojumos un izprast sevi. - 239 lpp.
 16. Pērse L. Ar stopiem apkārt pasaulei: Ugunīgā Dienvidamerika. - Divu latviešu ceļojums cauri deviņām Latīņamerikas valstīm. – 318 lpp.
 17. Petrovs Ņ. Bendes: viņi pildīja Staļina pavēles: nāves mehānisms, kas ierāva arī latviešus. - 355 lpp.
 18. Rislakki J. Vilki, velni un vīri: Alberta Kronenberga dzīve un daiļrade. - Latviešu komiksa žanra pamatlicēja dzīvesstāsts. - 381 lpp.- [Lielformāta].
 19. Siņeļņikovs V. Seno zināšanu glabātāji: rūnu rakstu zinātāja sarakstes noslēpums. – Lasītājs līdz ar vēstījuma varoņiem mācīsies seno Vēdu gudrību savienot ar mūsdienu zinātnes priekšstatiem par vēsturi. – 478 lpp.
 20. Šulce A. Laiks doties ceļā: 775 km līdz Santjego. -  Camino de Santiago ir rūpīgi izstrādātu maršrutu tīkls, kuru sākuma punkti meklējami ne tikai visā Spānijā, bet arī daudzviet Rietumeiropā. Svētceļnieces piezīmes. - 95 lpp.
 21. Vidzemes senās dabas svētvietas: [Fotoalbums ar īsiem paskaidrojumiem]. – 107 lpp.
 22. Vollēbens P. Koku slepenā dzīve: ko jūt un kā cits ar citu sazinās koki - ieskats apslēptā pasaulē. – 221 lpp.
 23. Zvīdriņš M. #Fudzi161km: pasaka par mākoņkilometru tirgotāju. – Autors uzstādīja sev mērķi piedalīties Japānas ultramaratonā, apskrienot 161 kilometru ap Fudzi vulkānu. – 611 lpp.

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

 1. Avotiņa D. Liktenim tīk pajokot: romāns. - Romāns sākas ar klasisku mīlas trīsstūri, kurā mazliet neparasti ir tas, ka viena no trīsstūra smailēm ir muižnieku atvase Hanss Bergs. – 234 lpp. – Lata romāns.
 2. Beinerte V. Vārdi un klusums: esejas, pārdomas, sajūtu pieraksti. - Kinorežisores, žurnālistes un esejistes grāmata ir domāta gudram lasītājam ar humora izjūtu. - 143 lpp.
 3. Berzinska L. Pasaules centrs: pasaka pieaugušajiem. - 159 lpp.
 4. Dreiže L. Tā runāja Zosu māte: romāns. - Ārēji necilā mazpilsētā saplūst dažādu realitāšu robežas, kur savstarpējos rēķinus kārto dievi, burvji, raganas un citas mītiskas būtnes. – 589 lpp.
 5. Enere S. Pusceļa pietura: stāsti. – Cēsu autores esejas un miniatūras. - 93 lpp.
 6. Freimane I. Magones laiks. – Romāna galvenā varone - viena no tām, kas laulībā jūtas dziļi nelaimīga, lai gan pēc vispārpieņemtiem standartiem viss ir it kā labākajā kārtībā. – 254 lpp.
 7. Hānbergs Ē. Mana Tērvetes ieelpa. - Autora vēstījumā – atmiņu uzblāzmojumi par ilgstošu uzturēšanos Tērvetes sanatorijā un dabas parkā, kuros uzplaiksnī 70.–80.gadu reālijas, notikumi, ceļojumi, satiktie cilvēki. – 254 lpp.
 8. Klinkerte L. M. Margarita Stāraste: post scriptum. - Leģendārās latviešu bērnu grāmatu ilustratores meitas vairāk nekā desmit gadu laikā tapusī grāmata atklās jaunas šķautnes un sniegs dziļāku ieskatu Margaritas Stārastes personībā. – 111 lpp.
 9. Kūlis Ē. Zūdošais un paliekošais. -  Grāmata vēstī par Bokumu dzimtu trīs paaudzēs. – 178 lpp. - (Ģimenes romāns - vēstures liecinieks).
 10. Matulis Ē. Ar mani runā kaija: [Autora izdevums] - Grāmatā apkopoti mini stāstiņi, esejas, domu uzplaiksnījumi, anekdotes, pārdomas par dzīvi. - 338 lpp.
 11. Rukšāne D. Latviskais laimes kods. -  “Hygge” jeb labsajūta latviešu gaumē: dzīves mirkļi, kas raksturo latvieti un veicina prieku, aktivitāti un laimi. - 236 lpp.
 12. Strazdiņa V. Pēteris Sēja. Mūžs Latvijai. – Laikā, kad divas lielvaras dalīja pasauli, viņš saprata Latvijai draudošās briesmas un, apzinādamies nespēju palīdzēt, izlēma pats aiziet no dzīves… - 173 lpp. – Varoņu grāmata.
 13. Veinberga J. Vēl viena diena: stāsti. – Krājumā iekļauti desmit stāsti, kurus raksturo savdabīgi noslēpumaina tēlainība. – 173 lpp.
 14. Zālīte M. Paradīzes putni. – Ilgi gaidīta romāna "Pieci pirksti" otrā grāmata. Grāmatas varonei Laurai – desmit gadi, viņa dzīvo laikos, kad īstie vārdi bija jāpatur sevī. – 310 lpp.

DZEJA

 1. Anmanis J. Tango ar mūzu: haikas un zīmējumi. - 76 nenumurētas lpp.
 2. Dambis E. Mīlestībā dzimusī. – 263 lpp.
 3. Dambis E. Mirkļa gūstā. – 266 lpp.
 4. Dambis E. Trīs saules.- 337 lpp.

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

42. Bardugo Lī. Vārnu sešinieks. – Fantāzijas žanra romāns - aizraujošs stāsts par          neiespējamu laupīšanu. – 454 lpp. – [Diloģijas pirmā grāmata.
43. Bonjērs J. Nozagt helikopteru un naudu. - Aizraujošs romāns par to, kā četri jauni vīrieši no Zviedrijas priekšpilsētām, katras citas valsts piederības, īstenoja “vienu no visievērojamākām laupīšanām pasaulē”. Romāna pamatā ir patiesi notikumi. - 389 lpp.
44. Brauns D. Sākums: Labākajās sava stila tradīcijās autors iesaista šajā romānā kodus, zinātni, reliģiju, vēsturi un arhitektūru. - 547 lpp. – Kontinents.
45. Burdo O. Gaidot Bodžanglu. – Francijas 2016. gada literārā sensācija – kaislīgs un neprāta apvīts mīlasstāsts. – 134 lpp.
46. Cipkins A. Nepielūdzamas sievietes un citi stāsti: satīriskas komēdijas un pamācības dzīvei. - Huligāniska lirika no harizmātiskā Sanktpēterburgas žurnālista liks tev smieties, vienu reizi raudāt, bet vissvarīgāk tā atgriezīs apetīti uz dzīvi. - 167 lpp.
47. Falka R. Skābo kāpostu koma. – Piektais romāns vācu rakstnieces jautro detektīvromānu sērijā. – 255 lpp.
48. Ficeks S. Astotā nakts: [vācu detektīvromāns]. - Psihotrilleru rakstnieks uzspridzina ierasto mieru ar gadsimta aktuālāko tēmu: kad tehnoloģijas ir noderīgas, un kad tās kļūst par bīstamu ieroci, kas saindē cilvēka prātu? – 429 lpp. – Kontinents.
49. Finns A. Dž. Sieviete logā. - Kādu vakaru, paskatījusies ārā pa logu, romāna varone ierauga ko tādu, kas nav domāts viņas acīm, un sievietes pasaule sāk brukt... - 431 lpp. – (Pasaules bestsellers). – Kontinents.
50. Grass G. Par beidzamību. - Nobela prēmijas laureāta pēdējā grāmata – dzejas un īsprozas apkopojums. – 174 lpp.
51. Hakls E. Par vecākiem un bērniem. – Čehu autora romānā notiekošais risinās dažu stundu laika, turpinoties tēva un dēla sarunai. - 142 lpp.
52. Hanna S. Aizvērtais šķirsts: romāns. - Autore raksta turpinājumus par Erkila Puaro izmeklētajiem noziegumiem. – 349 lpp.
53. Hiltone L.S. Maestra: romāns. - Oligarhu pasaule, mafijas pārstāvji, negodīgi mākslas dīleri – angļu rakstnieces trillerī. – 319 lpp.
54. Jānsone S. Upurpurvs: [zviedru detektīvromāns]. - Senlaikos šeit apglabāti dieviem ziedotie upuri, taču apkaimē klīst nostāsti, ka arī mūsdienās ne viens vien te pazudis bez pēdām… -  288 lpp.
55. Kaboni K. Smaržu noslēpums. - Itāļu rakstnieces debijas romānā - par aromātu, atmiņu un emociju savstarpējo saistību. – 412 lpp.
56. Kings S. Tas: 2. grāmata. - Varena šausmu odiseja turpinās. – 477 lpp.
57. Lāgerkrancs D. Meitene, kas meklēja savu ēnu. – S. Lārsona grāmatu sērijas “Millennium” 5. turpinājums. – 398 lpp.
58. Lūkasa Š. Tavs ideālais gads. - Vācu rakstnieces romāns par vīrieti, sievieti un patiesi svarīgajiem dzīves jautājumiem. – 430 lpp.
59. Madeleine L. Mazā Parīzes konditoreja. – Angļu romāns par dzimtas noslēpumiem, radošām kulinārajām izpausmēm, vēsturiskiem notikumiem un, protams, mīlestību. – 318 lpp.
60. Morels D. Nakts valdnieks. – Amerikāņu detektīvliteratūras lielmeistara vēsturiskā trillera darbība risinās Viktorijas laika Anglijā. - 430 lpp. – Kontinents.
61. Mortone K. Ezera māja. - Londonas policijas izmeklētāja ierodas Kornvolā, lai atpūstos, līdz kādu dienu nejauši uziet pamestu muižas namu un uzzina stāstu par mazu puisēnu, kurš pazudis bez pēdām saulgriežu naktī septiņdesmit gadus atpakaļ. – 460 lpp.
62. Naits F. Apavu vīrs: Nike radītāja memuāri. - Stāsts par kompānijas izaugsmi no bezbailīga startup līdz kļūšanai par vienu no pasaules ienesīgākajiem zīmoliem. - 439 lpp.
63. Sendija K. Ne gluži ideāla ģimene. - Draudīgi mākoņi savelkas pār Fērnas lielo, nepavisam ildeālo ģimeni. Vīrs ir izlēmis atgūt jaunības sapni – beidzot kļūt par īstu rokzvaigzni. – 442 lpp. – Kontinents.
64. Sjón. Skugabaldrs: (Ēnu lapsa): tautas pasaka. – Romāns stāsta par Islandi 19. gadsimtā. – 125 lpp.
65. Sunds Ē. A. Kraukļu meitene. - Ēriks Aksls Sunds ir divu zviedru autoru un draugu izvēlēts literārais pseidonīms. Hipnotizējošs un eksplozīvs trilleris, kas iesniedzas cilvēka psihes tumšākajos nostūros. – 780 lpp. - Zvaigznes detektīvu klubs.


НОВЫЕ КНИГИ В ФЕВРАЛЕ


ХУДОЖЕСТВЕННАЯ  ЛИТЕРАТУРA

66. Портер Э. Поллианна: повесть. – Книга, которой вот уже более ста лет зачитываются во всём мире. Героиню повести после смерти родителей отправляют жить к суровой тётке. – 256 c.
67. Трауб М. Осторожно - дети! Инструкция по применению. – Каждый узнает себя в ситуациях, с блеском описанных автором – мамой, которая «не знает, как воспитывать детей». - 288 c. - (Проза Маши Трауб).

РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

68. Веденская Т. Кот, который гуляет со мной. – Пессимистка Фая пытается найти ответы на все вопросы, используя «научные методы». Полученные выводы удивляют не только её. - 320 c. - (Жизнь прекрасна. Позитивная проза Татьяны Веденской).
69. Вильмонт Е. Вафли по-шпионски. – Бобров помог Марте, не назвавшись, не спросив её имени. Судьба вновь и вновь сталкивает их и погружает в водоворот событий, в корне изменивших их жизнь. - 319 с.
70. Вильмонт Е. Шпионы тоже лохи. – Продолжение романа «Вафли по-шпионски». – 318 с.
71. Лавряшина Ю. Дочки-матери на выживание: [роман]. – Две женщины, между которыми встала любовь к одному мужчине… Самое страшное соперничество – между родными по крови людьми. – 320 с.
72. Мартова Л. Почти семейный детектив: роман. – 320 с. – (Желание женщины).
73. Метлицкая М. Миленький ты мой: [роман]. – 416 с. – (За чужими окнами).
74. Тун П. Тринадцать свадеб. – Бронте больше не верит в любовь. Но короткая интрижка в ночном баре переворачивает её жизнь с ног на голову. - 413 c.

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

75. Астахов П. Банкир: роман. – Злой гений, продажный следователь и коррумпированный чиновник объединились для захвата банковской системы страны. – 351 с. - (Современный российский детектив).
76. Астахов П. Квартира: роман.- Расследуя убийство отца, адвокат Павлов ввязывается в жесточайшую схватку с коррупцией, предательством, беззаконием. – 413 с. - (Современный российский детектив).
77. Бачинская И. Темный ангел одиночества. – Из серии романов «Королевская охота». -  320 с. - (Детектив сильных страстей).
78. Володарская О. Его величество случай. – Жизнь столкнула социального работника, звезду эстрады, гламурную стерву, известного политика и криминального авторитета в погоне за коллекцией старинных украшений. - 384 с. - (Нет запретных тем).
79. Дезомбре Д. Тени старой квартиры. – 1959 год. Кто-то из обитателей ленинградской коммуналки отравил старушку – божьего одуванчика из «бывших». Полвека спустя героиня пытается по крупицам отыскать затерянную во времени информацию. – 447 с.
80. Джеймс П. Умри сегодня. – Новый роман из серии о суперинтенданте Рое Грейсе. – 412 с. – (Убийственно крутой детектив).
81. Джордж Э. Горькие плоды смерти: [роман].- Из серии бестселлеров о детективах Скотланд-Ярда. - 638 с. – (Элизабет Джордж. Живой классик детектива).
82. Зверев С. Ледовые странники. - 320 с. - (Арктическая база. Полярный спецназ).
83. Логунова Е. Синяя курица счастья. – Курьер Наташа очень обрадовалась заграничной командировке. Знала бы, чем всё это обернётся! - 320 с.  - (Смешные детективы).
84. Робертс Н. Без срока давности. - 380 с. - (Следствие ведет Ева Даллас).
85. Робертс Н. Коллекционер. – Лайла становится случайным свидетелем убийства в квартире напротив. Брат подозреваемого не желает верить в случившееся. Расследование приводит их в узкий круг ценителей антикварных раритетов. – 543 c.
86. Свечин Н. Банда Кольки-куна: Происшествия из службы сыщика Алексея Лыкова и его друзей. – 412 c. - ([Исторический детективъ Николая Свечина и Валерия Введенского]).
87. Тамоников А. По свежему следу. – 348 с. - (Роман о российском спецназе).
88. Хорст Й. Л. Гончие псы. – Новое расследование инспектора Вистинга. – 350 c. - (Место преступления).
​89. Риттер У. Джекаби. – Новая Англия, 1892 год. В городе объявляется серийный убийца. Молодой детектив Джекаби уверен, что это нечеловеческое создание. – 320 с.