Jaunās grāmatas aprīlī

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu aprīļa mēnesī.


NOZARU LITERATŪRA

Apša E. Mēlītes kārtis: palīgs logopēdiem un citiem interesentiem korekcijas darbā ar bērniem, kuriem ir skaņu izrunas traucējumi. - 20 nenumurētas lpp.​​
Arnolda D. Saprast mākslu: sešas tēmas. - Aizraujošs ievads mākslā. - 192 lpp.
Balode G. Pirts zinības. - Sertificētas pirtnieces grāmatā apkopotas darbā iegūtās zināšanas un pieredze. – 127 lpp.
Bīrīte Z. Mēs - bargu gadsimtu bērni - vēstures vējos svaidīti, rūdīti, lauzti, žēloti un glāstīti. - Grāmata par dažādiem cilvēkiem, viņu likteņiem un dzīvi laukos un pilsētās no 19. gs. beigām līdz 21. gs. sākumam (Alūksnes novada Zeltiņu pagasts). – 639 lpp.
Blūma I., Vītoliņa L. Dvēseles mājas.
- Ļoti personīgas pieredzes apkopojums, sarunas ar Dvēselēm, kuras ir izgājušas pa tām durvīm, ko mēs dēvējam par nāvi. - 223 lpp.
Cebura A. Citrons: veselībai, uzturā, kosmētikā, mājsaimniecībā. – 99 lpp.
Dambītis K. Pulkvedis Oskars Kalpaks: veltījums Latvijas simtgadei. - Izdevumā apkopotas pulkveža līdzgaitnieku un laikabiedru atmiņas un pārdomas, sniegts laikmeta raksturojums. – 230 lpp.
Danilāns A. Dzīvo priecīgs un vesels: profesora Danilāna ceļa zīmes. - Grāmata ir sistematizēts izdevums, kur vienkopus izlasāms pats svarīgākais no daktera bagātā zināšanu pūra. - 243 lpp.
Danilāns A. Dzīvo vesels!: profesora Danilāna ceļa zīmes. - Grāmata iepazīstina ar profesora Danilāna viedokli jautājumos par pretsāpju zālēm, aknām tauciņos, cilvēku baktēriju valstī, zelta vidusceļu pie ledusskapja, par to, vai viegli būt kārnam, par un pret uztura bagātinātājiem un vēl daudzos citos aktuālos jautājumos. - 239 lpp.
Dekērs Ž. De. Vāgners: dzīvesstāsts. – Autors atspoguļo Vāgnera vētraino dzīvi uz vispārējā vēsturisko notikumu un politisko intrigu fona. – 191 lpp.
Dispenza Dž. Superspēju potenciāls: kā parastam cilvēkam paveikt neparasto. - Medicīnas zinātņu doktors aicina paspert soli tālāk par sataustāmo un saredzamo fizisko realitāti un izmantot kvantu lauka nebeidzamās iespējas. – 334 lpp.
Dozorcevs V. Citāds Jurkāns. - Grāmata par cilvēku ar apbrīnojamu likteni - nācis no trūcīgas daudzbērnu poļu ģimenes, bijis altārzēns Iļģuciema baznīcā, sakaru specvienības seržants, angļu valodas pasniedzējs universitātē, krāsotājs, matrozis glābšanas stacijā, līdz kļuva par ārlietu ministru. - 432 lpp.
Dreifelde I. Likteņa loterija. - Autores stāsts un dalīšanās pieredzē, kā 16 gadu garumā būt līdzās savam bērnam ar invaliditāti. – 115 lpp.
Džordžs M. Septiņi AHĀ! pret stresu. - Kā atbrīvoties no stresa Visās tā izpausmēs un iemācīties dzīvot mierīgu, laimīgu un mīlestības pilnu dzīvi. – 137 lpp.
Eglīte A. Lasi, izgriez, zīmē!: pirmsskolas un sākumskolas bērniem. – Autore piedāvā kopā ar bērniem konstruēt un izkrāsot latviešu folkloras papīra modeļus. - 24 lpp.
Elrods H. Brīnumu rīts: ne pārāk acīmredzamais noslēpums, kas garantē tavas dzīves pārveidošanu pirms pulksten 8 no rīta. – Pašaktualizācija, dzīves veidošana,panākumu psiholoģiskie aspekti. – 229 lpp.
Eniņš G. Koki mājas nepamet: Latvijas koki un likteņi gadsimtu gaitā. – Autors kopā savijis veco ozolu, māju un dzimtu likteņus, kas ap tiem dzīvojuši. – 223 lpp.
Fišere K. Veselīgas ādas formula: kā 8 nedēļās atbrīvoties no aknes, dermatīta, psoriāzes un blaugznām. – Autore ir Austrālijā populāra pieredzējusi uztura speciāliste, kas guvusi īpašus sasniegumus ādas problēmu risināšanā. - 512 lpp.
Foksa Kabāne O. Harismas mīts:
personiskā magnētisma māksla un zinātne, ko var apgūt ikviens. – Autore kliedē mītus un parāda, ka harizmas maģija ir gaužām praktiska: jāapgūst vien attiecīgi uzvedības modeļ. – 286 lpp.
Gaitniece L. Dziednīca pie jūras: versija par Liepājas medicīnas vēsturi. - Nenogurdinot ar sausiem medicīnas vēstures faktiem, autore smalki uzburtās ainās iepazīstinās lasītājus ar dakteru dzīvi ārpus slimnīcas sienām, slimnīcas iekšējās kārtības noteikumiem un dienas režīmu, kas, lai gan ne krasi, tomēr īpatnēji atšķiras no 21. gadsimta ierastās kārtības. – 143 lpp.
Grigulis K. Putnu grāmata: iepazīsti 220 Latvijas putnus. - Grāmata sagatavota pēc Latvijas Valsts izdevniecības 1964. gada izdevuma. – 235 lpp.
Ilgevičiene A. Teika par Aistiem: Baltu tautas ceļš. – Autore – antropoteosofe, astropsiholoģe, astromineraloģe un rakstniece, dalās atklātajā ar tiem, kas ir šai informācijai gatavi. - 264 lpp.
Kalnačs J. Rīgas dzīvokļu "likumīgā" izlaupīšana, 1944-1949. - Grāmata atklāj, kas notika ar tūkstošiem 1944. gada vasaras beigās un rudenī bēgļu gaitās devušos rīdzinieku mājās un dzīvokļos atstāto iedzīvi, tostarp mākslas darbiem, ko padomju vara atzina par "bezsaimnieka mantu", kā arī mēģināts izsekot mākslas darbu un kolekciju likteņiem. – 462 lpp.
Kalnietis G. 100 ārstniecības augu nerviem: psihohigiēna un fitoterapija. - Izdevums ir iecerēts kā pirmā rokasgrāmata latviešu valodā par stresa izraisītu neirotisku traucējumu profilaksi un ārstēšanu ar ārstniecības augiem. – 238 lpp.
Kūlis M. Terorisma krustugunīs. Islāma valsts: monogrāfija. - Aplūkota teroristiskās organizācijas Islāma valsts (jeb "Daesh", ISIS) augsne, vēsture, šodiena un nākotne. - 515 lpp.
Ķaune N. Leišu un poļu laikmets Livonijā.
- Pirmizdevums: [Rīga], 1936. - 95 lpp.
Ķempele S. Karjera & sekss. - Kurš gan nav dzirdējis par "dienesta romāniem"? Bet kāpēc vietā, kur noris darbs, procesu attīstība, virzība un mērķu realizēšana, caurvijas seksuālas attiecības starp darba biedriem? Grāmata atklāj veiksmes un seksuālās enerģijas nepārprotamu saikni. - 297 lpp.
Lanza R., Bermans B. Biocentrisms: dzīvība un apziņa - visuma patiesās dabas izpratnes kodols. – Divu izcilu zinātnieku revolucionārs skatījums uz visumu. - 222 lpp.
Lapsa L. Zem Muhameda palmas: Eritreja, Mali, Maroka, Mauritānija, Nigēra, Rietumsahāra, Sudāna. - Stāsts par zemēm, kur viens no pirmajiem svešiniekam uzdotajiem jautājumiem ir: "Kādai ticībai jūs piederat?", un par cilvēkiem, kuri šajās zemēs dzīvo un šo jautājumu uzdod. – 406 lpp.
Lembergs A. Zagļi Lemberga kurpēs. 1. cēliens. Mērķis - iznīcināt Lembergu. - Juridiski-dokumentāla proza. - 290 lpp.
Lešinskis I. Starp divām pasaulēm: kalpības gadi un citi raksti. – Viena no slavenākajiem padomju laika “pārbēdzējiem” memuāru publicēšana uztverama kā turpinājums procesiem sabiedrībā, kas saistīti ar tā saucamo čekas maisu atvēršanu. -  430 lpp.
Marijs D. Eiropas dīvainā nāve: imigrācija, identitāte, islāms. – Britu publicists -atklāti par nekontrolēto imigrāciju, neizdevušos multikulturālismu, sistēmisku neticību pašiem sev, kulturālu pašnāvību un negodīgiem, liekulīgiem politiķiem. - 332 lpp.
Mežs I. Latviešu uzvārdi arhīvu materiālos: Latgale. - Izdevuma apjomīgāko daļu veido uzvārdu vārdnīca, kurā, balstoties uz 1935. gada tautas skaitīšanas datiem, apkopots ap 4000 uzvārdu ar to pieraksta variantiem, izplatību Latgales pagastos un uzvārda cilmes skaidrojumu. - 343 lpp.
Milevs A. Keto diēta: ketogēnās diētas, svara zaudēšanas, tauku sadedzināšanas un zema ogļhidrātu satura uztura ceļvedis. – 71 lpp.
Nortrapa K. Dzīvot vieglāk: kā iepazīt savu dievišķo dabu, lai pareizi izvēlētos. - 226 lpp.
Pancs A. Sarunas par mīlestību. – Mīlestības psiholoģiskie aspekti. – 159 lpp.
Pāvulēns J. u. c. Konsultatīvais atbalsts skolēniem: uzvedības izmaiņu modelis. - Grāmata domāta pedagogiem un vecākiem, kas saskaras ar audzēkņu/bērnu nevēlamo uzvedību. - 80 lpp.
Pērvisa K. u. c. Bērns jaunā ģimenē. – Grāmatas autori ir psihologi, kuru specializācija ir adopcija un pieķeršanās. - 288 lpp.
Petenbergs U. Vīrieša princips: kāpēc daži vīrieši ir laimīgi, bet citi joprojām atrodas meklējumos. - “Nevis tēvi, kā uzskata vairākums vīriešu, ir problēma,bet gan atbrīvošanās no mātes,” uzskata grāmatas autors. – 235 lpp.
Pīpiķis O. Motociklista dienasgrāmata. – Autors ar motociklu mēroja aptuveni 20 000 kilometru no Rīgas uz Tālo Austrumu pilsētu Magadanu, šķērsojot četras valstis un deviņas laika joslas. – 119 lpp.
Porietis A. Darbs ar elpu. - Izprotot un trenējot elpošanas sistēmu, mēs varam kļūt daudz enerģiskāki, veselīgāki un spēcīgāki. Grāmatā apkopoti 45 elpošanas vingrinājumi pieaugušajiem un bērniem. Aprakstītas K. Buteiko un holandiešu "ledus veča" Vima Hofa izturības un veselības nostiprināšanas prakses. – 197 lpp.
Praude V. Pārdošanas vadība. - 407 lpp. - (Uzņēmējdarbības bibliotēka).
Račs A. Mana dzīves karte: kā apgūt astroloģiju. – 463 lpp.
Ramadani Z. Aiz plīvura slēptās briesmas: vara, kas piemīt musulmaņu mātēm, un briesmas, ko rada vāciešu tolerance. – LU profesors L. Taivāns šo grāmatu iesaka izlasīt “ikvienam Latvijas cilvēktiesību speciālistam un politiķim/ei, kas balso vai lemj par imigrāciju, bēgļiem un sabiedrības integrāciju”. – 189 lpp.
Rasels T. Koki: rokasgrāmata dabā: bagātīgi ilustrēts noteicējs. - 128 lpp.
Rotkale R., Straupeniece A. ES. Eduarda Smiļģa dzīves ceļš: 1886-1966. - Teātra zinātnieču kopdarbs ir pirmā tik plaša biogrāfija, kas tapusi par vienu no nozīmīgākajām personībām latviešu teātra vēsturē. – 198 lpp.
Rugāte A. līgsmības koki. – Grāmata veltīta Latgales keramiķa Polikarpa Čerņavska (1923-1997) un mākslas zinātnieces Veronikas Kučinskas (1929-2016) dzīvei un darbam. – 175 lpp.
Saprast Baltkrieviju/ sastādītājs V. Hermanis. – Vairāku autoru pētījumu un interviju apkopojums. – 134 lpp.
Sproģis A. Rīgas noslēpumi: likteņi, laiks, liecības pagalmu un ielu azotē. – 324 lpp.
Stenlijs P. D., Klintons Dž. R. Mentorings: attiecības, kas veicina izaugsmi. - Mentorings baznīcas darbā un kristīgajā mācībā. - 223 lpp.
Vecvanags M. Darījumu sarunas: stratēģijas un taktikas. - Aizraujoša divu intelektu cīņa, kurā galvenā balva ir abpusējs ieguvums un veiksmīgi noslēgts darījums. – 166 lpp.
Vītola I. Rūgtais vērmeļu kauss: atmiņu krājums. - 4.grāmata. - Krājumā apkopotas 1949. gada 25. martā represēto Alūksnes novada cilvēku atmiņas. - 495 lpp.
Zeterbergs S. Igaunijas vēsture. - 464 lpp.
Zilgalvis J. Laiks ceļot: Latvijas sakoptākās pilis, muižas, parki un pastorāti. – 279 lpp.

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Auziņš A. Mīlestības mācība: romāns. - Notikumi samezglojas, kad jaunā un kaislīgā baronese sagrēko ar vienkāršu lauku puisi… - 213 lpp.
Avotiņa D. Likteņmezgli. - Romāna pamatā ir aizraujošs un reizē lirisks konkrēta cilvēka dzīves un attiecību stāsts uz dramatisku laikmeta notikumu fona. – 236 lpp.
Baumane-Auza D. Dzīves krāsas pasakās: Terapeitiskas pasakas pieaugušajiem un bērniem, biblioterapija. - Ģimenes pasakas, kuras var uzzīmēt. Katras pasakas beigās ir kāda vērtīga atziņa, ko var pārrunāt ar pieaugušajiem vai draugiem. –     77 lpp.
Bula R. Atpakaļceļš: romāns. – Aizkustinošs stāsts par zaudētiem posmiem latviešu dzimtā. 1947. gada vēsturiski notikumi mijās ar mūsdienām. - 207 lpp. – (Lata romāns).
Čaklais M. Raksti: 1. sēj. – Sējumā iekļauts literārās darbības sākuma posms (1960 – 1973), arī līdz šim nepublicēta dzeja. - 967 lpp.
Ingrems R. Atskatīties rītdienā: romāns. - Vai ir iespējams šodien vainot sevi par rīcību, kas kādreiz likusies pareiza? Reiz pienāk brīdis, kad durvis uz pagātni jāaizver pavisam, rītdienā skatoties ar cerību un vienlaikus ar jaunu dzīves mērķi. Grieķijā dzīvojošā latvieša trešais kriminālromāns. – 319 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Jansone A. Labie ļaudis. - Grāmatā ietverti 44 atmiņu stāsti no Amerikas, Austrālijas, Kanādas, Zviedrijas, Anglijas, Vācijas un Latvijas. Visi stāsti iesākas līdzīgi - ar vārdiem: "Es piedzimu Latvijā..." – 348 lpp.
Judina D. Kad klusums kliedz. - Romānu "Septiņi vakari" (2016) un "Gredzens" (2017) turpinājums. Uzņemoties pētīt svešas dzimtas likteņus, tu neesi pasargāts ne no svešiem, ne paša skeletiem. Ko darīt, ja viens tuvinieks bijis vainīgs otra nāvē, bet trešais izrādās izbijis čekists, ziņotājs un mierīgo iedzīvotāju slepkava?.. – 234 lpp.
Judina D. Tīrītājs: detektīvromāns. – Astotais romāns “Izmeklē Anna Elizabete”sērijā. Klusajā Mežāju kapsētā atrod dubultapbedījumu ar pirms mēneša pazudušā virsprokurora līķi. Politiķi gatavojas vēlēšanām - saukļi top skaļāki, runātāji - sārtāki. Bet visu laiku pazūd bērni - daži atrodas, citi ne. – 389 lpp.
Kļavis A. Melnais akmens: romāns jauniešiem: triloģijas “Ceļš uz nezināmo zemi” pirmā grāmata. - Romāns pusaudžiem par to, kā mūsu tālie senči nonāca līdz Baltijas jūrai. Toreiz, kad cilvēku vidējais vecums bija ap 30 gadu, milzu loma notiekošajā bija gados jauniem un pat ļoti jauniem cilvēkiem. -  287 lpp.
Laukmane M. Simts domu, stāvot dzīvības dārzā. – Pārdomu krājums no pazīstamās dzejnieces. - Nenumurētas lpp.
Mikele A. Kritušais eņģelis. – Mazpilsētā cita pēc citas tiek noslepkavotas trīs jaunas sievietes. Noziegumu atšķetināšana tiek uzticēta jaunajam izmeklētājam. – 253 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Mūrniece L. Gandrīz dienasgrāmata. – Eks-Iekšlietu ministre – atklāti par sevi: "Es rakstu par to, kas man svarīgs, kas sāpina, liek raudāt. Par to, ko mīlu un ko ienīstu. Par ilgām, zaudējumiem, vilšanos, spēku, darbu un politiku". – 127 lpp.
Račko K. Debesis pelnos: romāns. - Mostoties jūtām, Vanesa un Stefans ir spiesti pārvērtēt visu, kam viņi iepriekš ticējuši, taču ugunīgu kaislību un intrigu mutuļos tuvībā rastās debesis draud pārvērsties pelnos... - 526 lpp.
Salgrāve I. Kaut ko padarīt. – Laura tiek ierauta 13. Janvāra Bruģa revolūcijas notikumos. Doma laukumā viņa satiek Armandu, un sākas abu draudzība. Abi ir apjukuši, vientuļi un nesaprasti. – 191 lpp. – (Lata romāns).
Sila I. 100 vēstules sievietei. – Autores atklāsmes par savu dzīvi: par aizvainojumu un piedošanu, par šķiršanos un izlīgšanu, par zaudējumiem un spēka avota atrašanu, par viņas dzīves galvenajiem cilvēkiem un sievišķības meklējumiem. - 304 lpp.
Sīmane I. Svētlaimes medniece. – Autore drosmīgi un reizē delikāti ieved lasītāju pulsējošas kaisles teiksmainajā atvarā, atstājot vietu iztēles lidojumam. – 261 lpp.
Tirzītis G. Livonijas saulriets: romāns. – Notikumiem un vēsturiskām reālijām bagāts un aizraujošs stāsts par 15. gs. Livoniju, tās ikdienu, valstiskām problēmām un latviešu lomu. – 206 lpp. - (Lata romāns).
Viegliņa-Valliete G. Rainis un viņa mātes
: biogrāfisks romāns. - Grāmatas stiprā puse – atrastie, izpētītie fakti, sejas, stāsti, dziesmas, sen pagājušās dzīves apstākļi, paražas, detaļas, kurām gribas ticēt. – 295 lpp.
Zeibots A. Plēve: stāsti. -  Stāstus vieno elements, ko varētu dēvēt par "baiļu faktoru" - neizskaidrojamais, iracionālais, šausminošais, kas uzrodas varoņu dzīvē un piešķir sižetiem spriedzi. – 285 lpp. 
Žagare-Vitiņa T. Neesam aizbēguši: deviņi stāsti par atgriešanos Latvijā. – Par tiem, kas meklē vai atraduši ceļu uz savu vai vecāku dzimteni. – 279 lpp.

DZEJA

 

Baumane-Auza D. Divi domas: autorizdevums. – 104 nenumurētas lpp.
Baumane-Auza D. Es esmu tevī: autorizdevums. – 104 nenumurētas lpp.
Briedis L. Straujtece: dzeja. - Dzejnieka lirikas straume plūst cauri dažādiem bibliskiem un kultūrvēsturiskiem slāņiem, ieplūstot paradīzē. – 95 lpp.
Dimiters K. Ielūgums uz dzīvi: jubilejas dziesmu kladīte ar 100 dziesmām. - Dzejnieka un dziesminieka jubilejas dziesmu kladītē un diskā ir 100 romantiski filosofiskas dziesmas no 1974. līdz 2017. gadam. - 158 lpp.
Feiknere I. Roka pati: autora izdevums. - 72 lpp.
Langa L. Velēnu kleita. – Grāmatā lasāmi gan tādi dzejoļi, kas rakstīti tradicionālu pantmēru formā, gan arī tādi, kuros tiek attīstīti jauni satura un formas meklējumi. – 87 lpp.
Peters J. Rudenskura spogulī: Vintāža. - Dzeja un daži dziesmās dzirdēti dzejoļi. - 136 lpp.
Račs G. 365: dzejoļi. - 2. daļa. - 191 lpp.
Ratinīka I. tikko & tikai. - 95 nenumurētas lpp.
Tirzmaliete. Daiļrades epizode ar pseidonīmiem Andra un Margota. - Andras un Margotas vārdā publicētie darbi zīmīgi raksturo rakstnieces sabiedrisko stāju un vērtējami kā ļoti nozīmīgs posms viņas daiļradē. – 63 lpp.
Tora I. Uzziedi, baltā: [dzeja]. - 159 lpp.

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Aleksijeviča S. Sievietes karā. - Vairāk nekā miljons sieviešu karoja Sarkanajā armijā, un šī grāmata piešķir balsi apslēptajai, noklusētajai kara vēsturei. - 320 lpp.
Azimovs A. Fonds. – Slavenā zinātniskās fantastikas autora triloģijas 1. grāmata. – 317 lpp.
Bakmans F. Te bija Brita Marija. - Zviedru autora trešais latviski tulkots romāns. Ilggadīgā mājsaimniece tikko pametusi neuzticīgo vīru pēc 40 laulībā pavadītiem gadiem. 63 gadus vecai sievietei no jauna jāatrod savu vietu dzīvē. - 302 lpp.
Bardugo Lī. Blēžu karaļvalsts: romāns. - Fantāzijas romāna "Vārnu sešinieks" turpinājums. - 543 lpp.
Didjēlorāns Ž. P. Lasītājs vilcienā 6.27: romāns. – Belnēns ir 35 gadus vecs vīrietis, kurš strādā nīstamu darbu, ik nedēļu melo paša mātei un no sirds necieš savu priekšnieku. Viņa ikdiena ir paredzama un saplānota. Meklējot svešinieci, kam pieder vilcienā atrastā zibatmiņa, Belnēna attiecības ar dzīvi mainās. – 155 lpp.
Dikērs Ž. Baltimori: romāns. - Viņi ir laimīgākie, veiksmīgākie, cienījamākie. Un ilgu laiku to apliecina pati dzīve, līdz brīdim, kad viss sāk brukt... Spriedzes piesātinātajā romānā sastopam jau pazīstamus tēlus no slavenā darba “Patiesība par Harija Kebēra lietu”. – 491 lpp.
Druss G. Svētās grēcinieces dienasgrāmata. – Paredzēts pieaugušajiem lasītājiem erotisks romāns atspoguļo dvēselē vientuļas sievietes personīgo dzīvi. Balstīts uz autores dzīves reāliem notikumiem. -  239 lpp.
Džeferisa D. Tējas plantatora sieva: romāns. - Dzīve Ceilonā nav tāda, kādu Gvendolina iedomājusies, pirms kļuva tējas plantācijas īpašnieka Lorensa sieva. Nama un apkārtnes nomaļos nostūros atrodamas liecības par pagātni, kuru Lorenss nevēlas apspriest. – 478 lpp.
Elliss D. Spriedums. - Augsta līmeņa politiķu sāncensības skarbā gaisotne apvienota ar aizraujošu detektīvromānu, kas beidzas pavisam negaidīti. - 480 lpp.
Foss K. B. Nāve brauc ar Audi: romāns. – Asgers ir spiests pelnīt iztiku, kļūstot par palīgu invalīdam, jaunam puisim Valdemaram. Abi dodas ceļojumā uz dienvidiem, lai apmeklētu kādu dziednieku Marokā. Eiropas Savienības Literatūras balva, 2013. – 190 lpp.
Grišams Dž. Teodors Būns – bēglis. – Pasaulslavena autora “bērnu sērijas” piektais turpinājums. “Mazā advokāta” bīstamie piedzīvojumi turpinās! – 223 lpp.
Hiders A. Pļauka. – Vācijā dzīvojošs irākietis atklāj mūsdienu centrālo jautājumu: ko nozīmē, ja cilvēks nedrīkst dzīvot ne dzimtenē, ne svešumā? - 198 lpp.
Hiekapelto K. Kolibri. - Ungāru izcelsmes izmeklētāja Anna Fekete, uzsākot dienestu somu policijā, saskaras ar smagu vairāku slepkavību izmeklēšanu. - 398 lpp. - (Latvijas Mediji. Detektīvs).
Kage Ē. Klusums: trokšņa laikmetā. – Norvēģu ceļotājs uzdod trīs būtiskus jautājumus – kas ir klusums, kur to meklēt un kāpēc šodien klusums ir svarīgāks nekā jebkad agrāk? - 128 lpp.
Konelijs M. Liesmojošā istaba: romāns. - Nu Boss saņem izmeklējamo lietu, kad līķis vēl nav atdzisis, savukārt citu pavedienu tikpat kā nav. Pat tādam veterānam kā viņam lieta šķitīs sarežģīta... - 432 lpp.
Montefjore S. Deverilu pils meitas. - Otrais Deverilu sāgas romāns un turpinājums bestselleram “Mīlas un kara dziesmas”. Ir 1925. gads, un Pirmais pasaules karš jau sen ir beidzies. Tomēr daudz kas ir zaudēts, un dzīve vairs nekad nevar būt tāda pati kā agrāk. - 512 lpp. - [Kontinents]
Nesbē Jū. Slāpes
: romāns. - Slepkavības upuris – sieviete, kura kļuvusi atkarīga no populāra iepazīšanās portāla. Policijas šefs ir pārliecināts, ka tik sarežģītu lietu var atrisināt tikai viens cilvēks. Tomēr Harijs Hols vairs nestrādā policijā. – 510 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Ņemecs J. Gaismas vēsture: romāns par fotogrāfu Františeku Drtikolu. - Biogrāfisks romāns par slaveno čehu fotogrāfu. – 438 lpp.
Pārksa A. Svešinieks manās mājās: romāns. - Kāda svešinieka zvans pie durvīm satricina Elisonas idillisko pasauli līdz pašiem pamatiem. Sievietei nākas pārvērtēt savu ģimenes dzīvi, vēl vairāk, viņai nākas pārvērtēt pašai sevi. Sirdi plosoša ģimenes drāma. - 474 lpp. - [Kontinents]
Robertss G. D. Kalna ēna:
romāns. – Pagājuši divi gadi pēc "Šantarāmā" aprakstītajiem notikumiem. Izpildījis mafijas bosa uzdevumu, Lins atgriežas Septiņu salu pilsētā, ar kuru saistīts liktenīgs solījums. – 941 lpp.
Ruskovs M. Augšupceļš:
romāns. – Posmodernais stāsts aizved mūs 1872. gada Bulgārijā. – 462 lpp.
Smeila H. Gluži kā bildē. - Angļu rakstnieces un blogeres romānu seriāla GEEK GIRL trešā grāmata. – 367 lpp.
Šklovskis V. Sentimentāls ceļojums: atmiņas 1917-1922. –Krievu rakstnieka, scenārista un kritiķa memuāri ļauj mums ielūkoties 20. gadsimta sākuma dramatiskajos notikumos. Atmiņas sākas ar 1917. gada Februāra revolūciju Pēterburgā, aizved uz frontes līniju Galīcijā un tālāk uz Persiju, pēc tam atpakaļ uz Krieviju un Ukrainu un visbeidzot emigrācijā uz Berlīni. – 367 lpp.
Šodere S. Mīlestība ir domāta idiotiem. Kā man. - Vikijas dzīve ir pilnīga katastrofa. Tāpēc vīlusies, viņa var nopīpēt vairāk nekā vienu kāsīti. Un tad var arī notikt tā, ka pēc koncerta tu attopies gultā ar grupas solistu. - 318 lpp.
Taraghi G. Citur. Granātābolu kundze un viņas dēli: stāstu izlase. – Autores stāsti ietver sevī bērnības pieredzi Teherānā Šaha valdīšanas laikā, trimdas gadus Parīzē un Irānas apciemojumus pēc revolūcijas. – 315 lpp.
Teilore L. Salā sastingusī saule: romāns. - Romānā bango tagadnes un pagātnes kaislības, kas soli pa solim noārda laimīgās ģimenes dzīves idilli. - 473 lpp. - 512 lpp. - [Kontinents]

             KLAUSĀMGRĀMATAS

Ābele I. Klūgu mūks [skaņu ieraksts]. - Lomās: Juris Kalniņš, Aija Dzērve, Inga Misāne, Ainārs Ančevskis, Uldis Anže. – 3 CD.

 


НОВЫЕ КНИГИ В АПРЕЛЕ


Адлер Й. Что скрывает кожа: 2 квадратных метра, которые диктуют, как нам жить. – Самый крупный орган человеческого тела, оказывается, может нюхать и слышать, и не только… - 349 с. - (Сенсация в медицине).
Зацепин А. С. "...Миг между прошлым и будущим". - С юмором написанные истории о собственной жизни, о звездах кино и эстрады - отечественных и зарубежных. - 352 с.
Модные пончо и накидки на каждый день: Вяжем спицами. - 64 с.
Мунси В. Шапки – зверушки: Вяжем спицами: 15 удивительных проектов. - 127 с.
Романова И. Жаккардовые варежки и тапочки. – Новые идеи. - 64 с.
Рубин Г. Хорошие привычки. Плохие привычки: как перестать быть заложником плохих привычек … и заменить их хорошими. - 398 с.
Смит Дж. Псевдонаука и паранормальные явления: критический взгляд. – Увлекательный и занимательный разбор всего спектра паранормальных явлений. - 566 с.
Соболев Н. Ю. и др. YouTube: путь к успеху: как получать фуры лайков и тонны денег. – От создателя каналов с суммарной аудиторией более 6 миллионов подписчиков. – 384 с. - (Звезда YouTube).
Франкопан П. Шёлковый путь: дорога тканей, рабов, идей и религий. – Именно на Шёлковом пути Восток и Запад впервые столкнулись друг с другом, что привело к глобализации идей, культур и религий. – 685 с.
Эзериня Д. Самоучитель латышского языка для начинающих. - В комплекте CD с диалогами и фонетическими упражнениями. – 269 с.

ХУДОЖЕСТВЕННАЯ  ЛИТЕРАТУРА

Акерман Д. Жена смотрителя зоопарка: роман. – Подлинная история войны и величия человеческого духа. В ней рассказывается о владельцах Варшавского зоопарка, которые во время Второй мировой войны прятали в разорённых вольерах людей из еврейского гетто. – 379 с.
Леви М. Последняя из Стэнфилдов: [роман о семейных тайнах]. – Журналистка из Лондона и краснодеревщик из Канады обнаруживают, что их связывают тайны прошлого, в центре которого – влиятельное семейство Стэнфилд. - 525 с.
Мабри Д. Ф. Мод. Откровенная история одной семьи. - Невероятно правдивое, чувственное и эмоциональное описание жизни женщин, проживавших в Америке всего 100 лет назад. Погрузившись в живую историю и переживания героини, мы осознаём, что эмансипация и прогресс – не пустые слова. – 477 с. - (Наедине с собой).
Мартин Ч. Дороги, которым нет конца: [роман]. – Даже если дорога жизни – череда ошибок и разочарований, всегда есть шанс вернуться домой. Почти библейская притча о блудном сыне на современный лад. – 345 с. – (Джентльмен нашего времени).
Савельева О. А. Апельсинки: частная история одного взросления. – Лестница жизни одной маленькой девочки, которая вырастет во взрослую женщину на глазах у читателей. – 220 с.
Салливан М. Под алыми небесами: роман. – Приключения, любовь, война: действие романа разворачивается на фоне Италии времён Второй мировой. – 556 с. - (Азбука-бестселлер).
Сальников А. Б. Петровы в гриппе и вокруг него: роман. – Провокационный в своей неожиданности язык автора не даёт расслабиться читателю. То ли всё происходящее – галлюцинации героев, то ли в мире правит колдовство – решать вам. Гоголь с Булгаковым аплодируют. – 411 с. - (Классное чтение).

РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Вербинина В. Драма в кукольном доме. – Таинственное исчезновение хозяйки дома вынуждает баронессу Амалию Корф взяться за расследование. События принимают неожиданный оборот. – 282 с. - (Любовь, интрига, тайна).
Вуд Ф. Дикая жизнь. – Частная школа отправляет учеников на природу. Целый семестр вдали от цивилизации без привычных удобств. Для 16-летней Сибиллы это шанс разобраться в себе. - 350 с.
Дуглас П. Соперник: [роман]. – Спустя два года после отъезда Фэллон возвращается, чтобы отомстить парню, разбившему ей сердце. Яркий роман с пикантным сюжетом и пламенным накалом стратей. – 412 с.
Куин Дж. Тайна его сердца. – Замужество не входило в планы Айрис, но сэр Ричард сознательно её компрометирует. Единственный выход – немедленная свадьба. – 350 с. - (Мини Шарм).
Мартин Ч. Моя любовь когда-нибудь очнётся: [роман]. – Жизнь Дилана потеряла смысл с тех пор, как его жена впала в кому после тяжёлых родов. Но люди убеждают его не поддаваться отчаянию, ведь они точно знают, как помочь. – 413 с. - (Джентльмен нашего времени).
Ричмонд М. Брачный договор: [роман]. – Они не знали, что маленькая ошибка превратит брак мечты в кошмар всей жизни. – 475 с. - (Лучший психологический триллер).

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Абдуллаев Ч. Испытание добродетели. – Не доверяя официальному расследованию убийства младшего брата, бизнесмен Монахов обращается к знаменитому эксперту по криминальным вопросам. – 316 с. - (Лучшие романы о сыщике Дронго).
Акунин Б. Не прощаюсь: Приключения Эраста Фандорина в XX веке. Часть вторая. – 412 с. - (Новый детективъ).
Андреева Н. В. Ангард!: [роман]. – Жизнь жестока, иногда она сталкивает лбами бывших друзей, заставляя делить кого деньги, кого славу, а кого женщину. - 349 с.
Болдаччи Д. Фикс: [роман]. – Травма головы, полученная на футбольном поле, сделала Амоса Декера обладателем абсолютной памяти и пришлась как нельзя кстати для его новой работы в ФБР. - 477 с. – (Гигант мирового детектива).
Келлерман Д. Кости. – Психолог Алекс Делавер и детектив Майло Стёрджис расследуют преступления серийного маньяка. Живой детектив с большим количеством диалогов для любителей жанра. – 443 с. - (Детективы профессора психологии).
Линк Ш. Ложь без спасения. – Поиски пропавшего мужа открывают Лауре страшную правду и подвергают её жизнь смертельной опасности. – 444 с.  - (Прекрасное лицо немецкого детектива).
Марсонс А. Мертвые души. – На сей раз инспектору Ким Стоун придётся распутывать серию убийств на почве ксенофобии. – 416 с. – (Детектив 2.0: мировой уровень).
Марсонс А. Притворись мертвым. – Ферма «Вестерли» - засекреченное место, где криминалисты исследуют влияние окружающей среды на мёртвые тела. Но однажды утром учёные находят у себя на поле «чужое» тело… - 379 с. - (Детектив 2.0: мировой уровень).
Молчанов А. В. Газетчик: роман. – Редакционное задание превращается в охоту, и газетчик уже сам не знает, кто он – преступник, жертва или сказочник. – 220 с. - (Русский нуар. Криминальные романы А. Молчанова).
Пенни Л. Природа зверя. – Роман продолжает серию расследований старшего инспектора Армана Гамаша. Никто из жителей деревушки не воспринимает всерьёз фантастические истории девятилетнего Лорана. Но вскоре мальчик исчезает.- 480 с. – (Звезды мирового детектива).
Полякова Т. В. Змей-соблазнитель: [роман]. – Заблудившись в лесу, две подруги наткнулись на дом, вырваться из которого удалось лишь одной из них… - 352 c. - (Авантюрный детектив).
Устинова Т. В. Земное притяжение. – Лётчик, искусствовед, шаманка и художница умеют всё – управлять любыми видами транспорта, стрелять, делать хирургические операции. Эти четверо собираются вместе, как только возникает внештатная ситуация. – 315 с. - (Первая среди лучших).
Шувалов А. Оживший. – Узнав о готовящейся атаке террористов, бывший полковник спецназа вновь собирает свою группу. – 317 с. - (Агент ГРУ. Триллер, написанный военным разведчиком).

ИСТОРИЧЕСКИЙ РОМАН

 Иванов А. В. Тобол. Мало избранных: роман-пеплум. – Вторая книга романа «Тобол». Реформы царя Петра перепахали Сибирь, и все, кто «были званы» в эти вольные края, проверяют: «избраны» ли они Сибирью? - 827 с.
Павлищева Н. П. Матильда. Тайна дома Романовых. – Последний русский император и балерина, утвердившая славу русского балета. Страсть, которая могла изменить русскую историю. – 348 с.
Вейер Э. Артемида: фантастический роман. – Артемида – единственный город на Луне. Новая глава бесконечной саги об освоении Солнечной системы. – 350с. - (MustRead - Прочесть всем!).
Корнев П. Н. Сиятельный. - Первый роман цикла. – 375 с. - (Фантастический боевик).
Корнев П. Н. Безликий. – Пятый роман цикла «Сиятельный». – 408 с. - (Фантастический боевик).
Щепетнов Е. В. Чистильщик. – Боевая фантастика. – 414 с. - (Новый фантастический боевик).