Jaunās grāmatas maijā

Ik mēnesi Gulbenes novada bibliotēkas lasītāju apkalpošanas nodaļa priecē savus lasītājus ar plašu jauno grāmatu izvēli. Šeit var aplūkot jauno grāmatu sarakstu maija mēnesī.


NOZARU LITERATŪRA

Ābele A. Sporta psiholoģija: teorija un prakse. - 348 lpp.
Ablijs M. Tā viņi te runā: ceļojumi pa apdraudētām valodām. - Valoda autora skatījumā nav tikai saziņas līdzeklis; viņš spējis saistīt valodas, tautas un konkrētu cilvēku likteņus, atsedzot valodas kā identitātes nesējas dziļāko būtību. - 439 lpp.
Alūksnes un Apes politiski represēto klubam "Sarma" – 25. - 175 lpp.
Baikovs I. Latvijas armijas komandieri. - 216 lpp.
Balode S. Kalnienas izloksnes vārdnīca. - 1.sēj.: 646 lpp.; 2.sēj.: 720 lpp.
Bēgļu gaitas pagātnē un mūsdienās: rakstu krājums.- 109 lpp.
Celma G. Mans mīļais Čiekurkalns: patiesi stāsti. - 239 lpp.
Eliota R. Apzinātības elpa: kā elpošana var iemācīt dzīvot apzināti. – Budisma praksē dibinātie vingrinājumi ļaus apgūt kā apzinātu elpošanu, tā arī apzinātu dzīvi. - 175 lpp.
Ēlvests J. Šaha ģimnāzija. – Šaha iesācējiem. - 160 lpp.
Gailīte M. Siltumnīcas: uzbūvē māju saviem augiem! – 224 lpp.
Gleizdāns P. Minigrafika: grāmatzīmes. - 253 lpp.
Ģeģere A. Izdegšanas sindroms sociālā darba speciālistiem: metodiskais līdzeklis. - 90 lpp.
Hants V. Otrā pasaules kara beigas Kurzemes frontē: asinis mežā. – BBC žurnālista savāktie un apkopotie aculiecinieku stāsti un cilvēku atmiņas par pēdējām sešām lielkaujām Kurzemē no 1944. gada oktobra līdz 1945. gada maijam. - 352 lpp.
Īsi par demokrātiju: rakstu krājums. - 191 lpp.
Kalvāns V. Vitālijs Kalvāns Latvijas glezniecībā. - 199 lpp.
Klieders J. Datorzinības: Microsoft Office 2013/2016: mācību līdzeklis. - 295 lpp.
Kohs Jumītis A. Zem Kārļa XII karogiem: latviešu karavīri 18. gadsimta Zviedrijas armijā. – 252 lpp.
Kudrjavcevs I. Prieka spēks. – Kā saņemt prieku no apkārtējās pasaules, kā izlabot pagātni un, ar prieku dzīvojot tagadnē, stiprināt nākotni. – 160 lpp.
Latvija: zeme, daba, tauta, valsts. - Fiziskā ģeogrāfija. Ģeoloģija. Derīgie izrakteņi un to ieguve. Dabas pieminekļi. Klimatoloģija. Hidroloģija. Augsnes. Dabiskā vide (ekoloģija). Bioloģiskā daudzveidība. Dabas aizsardzība. - 751 lpp.
Latvijas Republikas Zāļu reģistrs: oficiāls izdevums: 2017. - 701 lpp.
Liniņš J. Pļaviņu pilsētas un tuvākās apkārtnes vēsture no pirmsākumiem līdz 1991. gadam. - 215 lpp.
Nacionālo bruņoto spēku 20 gadu vēstures konferences (2014. gada 27. novembris) referātu krājums. - 159 lpp.
Nereta I. Rozes: praktiski padomi audzēšanā un kopšanā. - 215 lpp.
Ozola I. Grāmata pašizaugsmei: metodisks materiāls pašvadības prasmju attīstībai. – 68 lpp.
Prisjolkova I. Kā iemīlēt sevi. – Grāmatā iekļauti patiesi stāsti un pieredze, kā, iemīlot sevi, iespējams izmainīt savu dzīvi. – 295 lpp.
Resnis I. Kas ir latvieši: pašskats. - Autors grāmatu raksturo tā: "…neliela grāmatiņa, kas ar smaidu pašiem par sevi, dažkārt neizslēdzot arī ironiju, vēsta par būšanām un nebūšanām Latvijā”. – 87 lpp.
Rožlapa D. Lelles var visu!: leļļu filmu studijas 50 gadu vēsture. – 335 lpp.
Rukšāne G. Flokši. - 96 lpp.
Rūsiņa S. Dabiskās pļavas un ganības. - 432 lpp. - (Aizsargājamo biotopu saglabāšanas vadlīnijas Latvijā; 3. sējums).
Sūna J. Starp piecu varu likumiem: advokāta atmiņu grāmata. – 221 lpp.
Sviķis A. MATRIC tīklojums: oriģināls biznesa pārvaldības modelis. - Unikāls teorijas, personiskās pieredzes un humora sakausējums noderēs ikvienam, kurš apmaldījies uzņēmuma pārvaldībā. Tas ļauj soli pa solim caurskatīt jebkuras organizācijas darbību, akcentējot trīs svarīgākos elementus – stratēģiju, procesus un resursus. – 142 lpp.
Vasiļevska D. Kvalitātes nodrošināšanas vadība. - 233 lpp.
Vollēbens P. Dzīvnieku dvēseles dzīve: pārsteidzošs ieskats dzīvnieku jūtu pasaulē. – 239 lpp.
Zaķis J. Pie Gaujas iztekām. – Netālu no autora mājas Lejasciemā savus ūdeņus strauji nes Gauja. Kur sākas upe? – 71 lpp.
Zuili R. Kā izprast mūsu bērnu emocijas: vecumā no 0-10 gadiem. – Autors runā par bailēm, dusmām, skumjām un prieku, par to, kā mācīt paust un vadīt šīs emocijas. - 168 lpp.
Zvejsalnieks O. Krāslava mūža garumā. – Gleznotāja Krāslavas plenēri. - 103 lpp.
Žeiere I. Arheoloģiskais tērps: tā darināšana, valkāšana un komplektēšana mūsdienu Latvijā. - 135 lpp.

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA

Avotiņa D. Tāds laimīgs cilvēks: romāns. - Par romāna prototipu var uzskatīt nevis kāda viena cilvēka dzīvesstāstu, bet gan 1973. gadā izdoto D. Avotiņas garstāstu "Zuze". Jauno darbu autore veltījusi savas audžumātes piemiņai. – 237 lpp.
Bērce L. Mēnessgaismas maskarāde: nostāsts ar vēdiskiem domu graudiem. - 368 lpp.
Dimante I. Nāve Kraukļu ciemā. – Nogalināta jauna meitene. Kraukļuciema iemītnieki atceras leģendu par vilkati, kurš it kā plosījis jaunas meitenes… - 189 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Gaile I. Neredzamie.
– Agatas Kristi manierē savērpjot klasisku sižetu, autore vienlaikus ironiski komentē Latvijā aktuālas kultūras un politikas norises, un daudzi no romāna tēliem ne vienam vien lasītājam šķitīs attāli pazīstami. – 208 lpp. -  (Zvaigznes detektīvu klubs).
Grūbe D. Asimetrija
: stāsti. - Žanriski un intonatīvi daudzveidīgos stāstos savijies reālais ar fantastisko, komiskais ar dramatisko un traģisko. – 143 lpp.
Iveta Harija meita. Vīna meditācija sievietei: patiess stāsts. – Tā ir gan vērtīga pašterapijas grāmata, gan literāri pievilcīgs, patiess un iedvesmojošs stāsts par cīņu ar depresiju un atkarībām. – 151 lpp.
Mālmeisters K. Kažēna atmiņas: Kurzemes piekrastē un Melnās jūras ūdeņos. – Autora atmiņu stāsts par savas bērnības un jaunības gaitām Latvijā XX gadsimta sākumā. - 416 lpp.
Liberte M. Kaimiņiene: romāns. – Autores debija. Sirsnība, humors un dzirkstoša ironija, kolorīti tēli, nesaudzīgs korporatīvās vides attēlojums, negaidīti sižeta pavērsieni, un pāri visam - patiesa mīlestība. – 298 lpp.
Plūcis R. Sieviete ar pistoli: detektīvromāns. – Spraiga sižeta detektīvs krasu pavērsienu cienītājiem. 25 gadus veca sieviete K. nošāvusies publiskā šautuvē. Izmeklēšanu veic inspektors Štegmanis. – 239 lpp. - (Lata romāns).
Rikmane M. Mārdadzis:
Māras Rikmanes dienasgrāmata. – Dienasgrāmata ar šodienas remarkām ļauj ieskatīties gleznotājas dvēselē, dzīves spilgtākajos un traģiskajos brīžos. – 271 lpp.
Rūmnieks V. Starp Mežaparku un Murjāņiem: atmiņas, piedzīvojumi un pārdzīvojumi, 1951-1980. - Draiskulīgus un nopietnus stāstus par 20. gadsimta 50.–70. gadu rakstniekiem, māksliniekiem un citām kultūras personībām savā autobiogrāfijā piedāvā pazīstamais rakstnieks. - 176 lpp.
Šmidre P. Viss nav vienkārši, viss ir ļoti vienkārši. - Pazīstams latviešu uzņēmējs, Baltcom dibinātājs - stāsta par savām saknēm, biznesa veidošanu, vaļaspriekiem, dalās pārdomās par dzīvi un valsts nākotni. – 253 lpp.

DZEJA

Ar Tēvzemes spēku dvēselēs. – Alūksnes ģimnāzijas Nacionālās pretošanas kustību darbības 70 gadu atcerei veltīts krājums. - 215 lpp.
Gaile I. Lieldienas: [dzeja]. - 70 lpp.
Maskina S. Kad vārdi uzplaukst ziedos: dzeja. – 225 lpp.

TULKOTĀ DAIĻLITERATŪRA

Anhems S. Izsvītrotie. - Neviens nekad nav nogalinājis visu klasi. Izmeklētājs Fabians Risks meklē slepkavu, kas apņēmies pabalējušā klases fotogrāfijā redzamās sejas izdzēst pavisam. Pirmais romāns zviedru rakstnieka sērijā. - 536 lpp.
Azimovs A. Fonds un impērija: klasika, kas izturējusi laika pārbaudi: zinātniskā fantastika. – Otrais sērijas romāns. – 332 lpp.
Bondū A. L., Murlevā Ž. K. Padejosim?: romāns e-pasta vēstulēs. – Divu franču rakstnieku autentiska e-pastu sarakste, kurā viņi iejutušies galveno romāna varoņu lomās. – 251 lpp.
Bonilja H. Bez biksēm ienākt aizliegts: romāns par Majakovski. - Caur krievu dzejnieka karstasinīgās, daudzšķautņainās personības prizmu spāņu rakstnieks meistarīgi uzbur trauksmaino, gaidu un neziņas pilno gaisotni, kāda valdīja revolūcijas laika Krievijā. – 271 lpp.
Čainani S. Labā un Ļaunā skola: fantāzijas romāns jauniešiem. - Šī noslēpumainā skola ir mācību iestāde, kurā pusaudži apgūst prasmi kļūt vai nu par pasaku varoņiem un princesēm, vai arī par briesmoņiem un ļaundariem. - 544 lpp.
Čemberlena D. Nozagtā laulība: romāns. – Romāns episku ģimenes sāgu cienītājiem. Negaidīts pārpratums aizved Tesu savādā bezmīlestības laulībā ar pavisam svešu vīrieti. Vai viņai izdosies atšķetināt sava vīra pagātnes noslēpumus, iekams dzīve vēl vairāk samezglojas? - 473 lpp. -  [Kontinents].
Čerņikovs S. Kriminālā Rīga - Terra Komerc.
– Kriminālromāns daļēji atklāj noslēpumu saistībā ar Latvijas lielāko finanšu piramīdu, kuras nauda tā arī nav atrasta. - 335 lpp.
Eskenss A. Dzīve, kuru aprokam: romāns. - Koledžas students Džo iepazīstas ar Karlu Aiversonu, Vjetnamas kara veterānu... kas notiesāts par slepkavību. - 300 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Fainders Dž. Nāves viesulis:
romāns. - Steigā paķerts svešs klēpjdators pārvērš Maiklu Teneru par vajātu bēgli, kuram pakaļ dzenas Nacionālās drošības aģentūra. - 395 lpp.
Galbraits R. Zīdtārpiņš: kriminālromāns. – Otrais darbs ciklā par Kormoranu Straiku. Bez pēdām pazūd rakstnieks Ouens Kvains un viņa sieva nolīgst privātdetektīvu. Drīz tiek atrasts Kvaina līķis: viņš ir noslepkavots visai dīvainos apstākļos. - 541 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Grebe K. Ledus zem viņas kājām
: kriminālromāns. - Smalkā piepilsētas namā ir atrasts neidentificētas sievietes līķis bez galvas. Brutālais noziegums satrauc vēl jo vairāk tāpēc, ka tas ir šokējoši līdzīgs kādai citai neatklātai slepkavībai. - 489 lpp. - (Zvaigznes detektīvu klubs).
Hanna K. Lakstīgala:
romāns. - Sākoties Otrajam pasaules karam, māsām Izabellai un Viannai nākas tikt galā ar neiedomājamām un biedējošām situācijām. Katra izvēlas savu ceļu, kā pretoties okupācijas varai kara nomocītajā Francijā. - 496 lpp.
Hūvere K. Manas laimes lauskas: romāns. - Stāsts par to, cik augsta var būt mīlestības cena. Lilijai pieder neparasts ziedu veikals: ziedu valoda sievietei šķiet patiesāka par vārdiem. Sastapusi pievilcīgo Railu, viņas laime kļūst bezgalīga. Taču reiz maiga glāsta vietā Lilija saņēma sitienu... - 409 lpp. - [Kontinents].
Jonuleita A. Ābolu smarža
: romāns. – Gatavojot pārdošanai savas mirušās tantes māju, jaunā žurnāliste Hanna nejauši atrod senas vēstules. No tajos aprakstītajiem notikumiem veidojas dramatisks dzīvesstāsts un iezīmējas sen glabāts noslēpums, kas uz visiem laikiem izmainīs viņas dzīvi. - 350 lpp.
Kamerons V B. Ellijas stāsts: suņa dzīves jēga. - Grāmata no suņa skatpunkta atklāj, cik aizraujoša, bet grūta un bieži vien bīstama ir meklēšanas un glābšanas dienestā strādājošo ikdiena. Aizkustinošs stāsts apliecina mīlestību un nesaraujamās saites, kas vieno cilvēku un suni. -  208 lpp.
Klīvlenda K. Mans mīļākais ienaidnieks. – CIP analītiķe sadzen pēdas ilgi meklētiem valsts nodevējiem, bet ieraugot spiegu fotogrāfijas, atpazīst savu vīru un nonāk neatrisināmā situācijā. – 378 lpp. - [Kontinents].
Linka Š. Izvēle.
- Kas notiek, ja nepareizā brīdī tiek izdarīta nepareiza izvēle? Piedāvājot palīdzību svešajai meitenei, Simons – vientuļš vācu atpūtnieks – tiek ievilkts briesmīgos notikumos ar neparedzamām un graujošām sekām. – 431 lpp.
Naneti A. Mans vectēvs bija ķiršu koks. – Vecvecāku māja un dārzs ir pilsētas zēna Tonīno laimes zeme: tur var kāpt lielajā ķirsī un jāt uz zoss. Kad pilsētas priekšnieki grib dārzu atņemt un ķirsi nozāģēt, lai būvētu jaunu ceļu, zēns apņemas to nepieļaut. – 128 lpp.
Nolla Dž. Laimīgā meitene: romāns. - Anijai ir viss, ko vien jauna sieviete var vēlēties, – prestižs darbs, dizaineru radīti tērpi, pievilcīgs un bagāts līgavainis. Bet pagātne draud atgriezties un visu izpostīt. – 365 lpp.
Robertsa N. Noķer mani, ja vari. - Savā jaunākajā grāmatā autore parādījusi cilvēka mēģinājumus tikt galā ar dziļajām un sāpīgajām rētām, kuras radījis traģisks notikums. Sirdi plosošs romāns par mīlestību, drosmi un aizdomu postošo spēku no  pasaulslavenās bestselleru rakstnieces. -  511 lpp. – [Kontinents].
Sabo M. Mirklis. Kreūsīda: ungāru klasika
: Vergīlija "Eneīdas" moderna interpretācija. – 252 lpp.
Smeila H. Nepiemērotā modele. - Angļu rakstnieces romānu seriāla GEEK GIRL otrajā grāmatā lasītāji atkal sastapsies ar ārkārtīgi erudīto pusaudzi Harietu, kuras pārpratumiem pilnie piedzīvojumi modes pasaulē nebūt nav beigušies. – 366 lpp.
Teilore K. Pļavas ziedu vasara. – Veiksmīgu Londonas biznesa lēdiju un šķīrušos triju bērnu māti no Kornvolas vieno bērnības dienu draudzība. Abas jūtas nomāktas un nolemj uz trim nedēļām apmainīties mājām, lai pārdomātu turpmāko dzīvi… - 335 lpp.
Timms U. Putnu vērotājs. – Stāsts par diviem pāriem, kuri bija laimīgi, līdz iekāres spēks pilnīgi pārveidoja viņu dzīvi. - 289 lpp.


НОВЫЕ КНИГИ В МАЕ


РОМАНТИЧЕСКАЯ  ПРОЗА

Доусон Дж. Что это за игра? – Что общего у учёного, предпочитающего здравый расчёт чувствам и хозяйки кондитерской, обожающей развлечения и пирожные? Но противоположности притягиваются, а любовь не знает преград. – 384 с. – (Очарование).
Кофф Н. Колючка и Богатырь: роман. – Современная сказка. -  320 с. – (Хиты Рунета).
Лавряшина Ю. А.  Кто эта женщина? – Прочитанные в найденном телефоне трагические сообщения женщины к возлюбленному становятся движущей силой напряжённого сюжета. -  281 с. - (За чужими окнами).
Полянская А. Против ветра, мимо облаков. – Безвинно осуждённая за убийство, которого не совершала, Вика возвращается из колонии. Возврата к прежней успешной жизни нет и надо привыкать к полуподпольному существованию. – 347 с. – (От ненависти до любви).
Труш Н. Р. Опоздавшие на поезд в Антарктиду: роман. – Они были молоды и уверены, что их мечты непременно сбудутся. А от двадцатого века оставалось чуть больше десяти лет… - 348 с.
Уайт, Карен.  Рапсодия ветреного острова. – Найденные загадочные любовные послания стали началом увлекательной авантюры и привели к разгадке событий, произошедших во времена Второй мировой. -  509 с. - (Зарубежный романтический бестселлер).

ОСТРОСЮЖЕТНАЯ ПРОЗА

Болдаччи Д. Последняя миля. – Обладатель абсолютной памяти Декер уверен в невиновности приговорённого к смерти за убийство своих родителей. Успеет ли он собрать доказательства, ведь казнь должна состояться на днях? – 476 с. - (Гигант мирового детектива).
Браун Д. Происхождение: [роман]. – Новая книга о профессоре-криптологе Лэнгдоне. На сей раз он пытается найти ключ к тайне, способной потрясти сами основы представлений человечества о себе. – 572 с. - (Величайший интеллектуальный триллер).
Видинеев Д. Занавес упал: [роман]. – Жёсткий, шокирующий роман о мести, приводящей к экспансии ненависти. – 317 c. - (Интеллектуальный триллер).
Дезомбре Д. Ошибка творца. – Жертвы убийств никак не связаны между собой, и следствие заходит в тупик:невиновные признаются в убийстве, которого не совершали, а настоящий преступник выходит из зала суда «за недостатком улик»… - 318 с. - (Интеллектуальный детективный роман).
Дезомбре Д. Портрет мёртвой натурщицы. – Изощрённый убийца играет с сыщиками в смертельную игру, где им приходится шаг за шагом складывать головоломку, чтобы понять, что связывает погибших девушек из Росси и легендарного французского живописца Энгра… - 318 с. – (Интеллектуальный детективный роман).
Дюран С. Вне подозрений. – Популярная телеведущая во время утренней пробежки находит тело убитой девушки и с этой минуты её жизнь превращается в кошмар. – 381 с. – (Детектив: новый уровень).
Колычев В. Г. Не возжелай: [роман]. – Бывший криминальный авторитет Байкалов покажет новым собственникам химкомбината, «кто в доме хозяин». – 352 c. - (Колычев. Лучшая криминальная драма).
Коупленд Д. Эй, Нострадамус! – Четыре человека, связанные судьбами, четыре откровенные истории, описывающие трагедию в обычной канадской школе. - 254 с. - (Серия "Чак Паланик и его бойцовский клуб").
Кучерена А. Г. Воля атлантов. – Опальный агент АНБ США приоткрывает тайну жутких экспериментов над людьми. - 349 с. - (Политический триллер).
Полякова Т. В.Свой, чужой, родной. – Мрачная загадка зловещего необитаемого дома становится звеном в цепи событий прошлого и настоящего. -  320 c. - (Авантюрный детектив).
Степанова Т. Зеркало для невидимки. – Журналистка ведёт собственное расследование ряда загадочных убийств в цирке шапито, гастролирующем по Подмосковью. – 384 с. – (Следствие ведёт профессионал).
Устинова Т. В. Призрак Канта. – Василий точно знает, что не существует ни ведьм, ни призраков, ни духов – и всё время натыкается на следы их присутствия. Отпуск получился с приключениями. – 315 с. - (Первая среди лучших).
Феррис Л. Слишком большой соблазн. – Молодая журналистка пытается разобраться, кто и почему застрелил талантливого учёного. -    315 с. - (Журналистское расследование).                                                               
Шахматова Т. С. Удар отточенным пером. – Расследование преступлений ведёт эксперт-филолог с помощью оригинального анализа текста. – 345 с. - (Детектив с филфака).
Шувалов A. Некто. – Опального разведчика пытаются убить. От знакомых криминальных авторитетов он узнаёт, что стал разменной монетой в политической игре. – 288 с. - (Агент ГРУ. Триллер, написанный военным разведчиком).