Skanošā proza III "Hanaka"

15.maijā 17.00 Gulbenes novada bibliotēka aicina uz lasījumu cikla “Skanošā proza” trešo pasākumu: Kristīne Ulberga un apvienība “Trans-cen-den-tālē” literāri muzikālā klejojumā “Hanaka”. Šajā pasākumā dzirdēsiet fragmentus no Kristīnes Ulbergas romāna “Tur”.

Romāns vēsta par pagājušā gadsimta 80. gadiem un balstās patiesos notikumos, tā centrā ir domubiedru komūna, kas dzīvoja pēc saviem noteikumiem pašu izveidotā vidē – mājās „Vadaiņi” purvaina meža vidū Smiltenes apkaimē. “Trans-cen-den-tālē” tekstam radīs muzikālu ceļojumu.

15.maijā 14.00 rakstniece Kristīne Ulberga ar lasījumu viesosies Rankas bibliotēkā. Kristīne Ulberga dzimusi 1979. gadā Rīgā. Studējusi teoloģiju Latvijas Universitātē. Literatūrā ienākusi ar grāmatām pusaudžiem, veiksmīgi startējot literārajos konkursos, kuros tiek vērtēti darbu manuskripti. Pēc Latvijas Literatūras gada balvas godalgotā romāna Zaļā vārna (2012) Kristīne Ulberga iesaistījās Gundegas Repšes iniciētajā vēstures romānu sērijas “MĒS. Latvija. XX gadsimts” rakstīšanā un 2017. gadā klajā nāca viņas romāns “Tur”.

“Trans-cen-den-tālē” ir ritma grupa, kura izmantojot dažādus instrumentus un skaņas, veido ceļojumu harmonijas un ritma pasaulē, spēles stilu varētu raksturot kā etno-eklektiku. Grupu pārstāvēs tās līdzeris perkusionists un astrologs Didzis Šķila un ģitārists Andris Kreicburgs.