Seminārs - meistarklase "Dokumentālās prozas rakstīšana"

12.novembrī plkst.  12.00 Gulbenes novada bibliotēkā notiks praktisks seminārs – meistarklase par dokumentālās prozas rakstīšanu (creative non-fiction writing).
Semināru vadīs žurnāliste un rakstniece,  ASV Aiovas universitātes docente Ināra Vērzemnieks, kura  pazīstama ASV, saņēmusi vairākus apbalvojumus par daiļliteratūru un dokumentālo reportāžu, kā arī bijusi Pulicera godalgas fināliste žurnālistikā.
Ināra Vērzemnieks saņēmusi Anšlava Eglīša un Veronikas Janelsiņas fonda balvu literatūrā, kas tiek piešķirta ārzemēs dzīvojošiem latviešu rakstniekiem un māksliniekiem.
Pētot savas dzimtas likteni, I. Vērzemnieks sarakstījusi grāmatu “Among the Living and the Dead” (“Starp dzīvajiem un mirušajiem”). Autore tajā vēsta par savas dzimtas ciešanām Otrā pasaules kara un pēckara gados, kad tika sašķelta ģimene, kurai nācās pamest dzimtās mājas “Lembi” Jaungulbenes pagastā. Viņas pirmā grāmata “Among the Living and the Dead” ir ievērojama ne tikai kā izcils literārs darbs, kas atzīta tādos Amerikas un Lielbritānijas vadošajos izdevumos kā The New York Times, The Washington Post un The Guardian, bet arī kā nopietna grāmata, kas atklāj daudzas latviešu kultūras un vēstures nianses angliski lasošiem lasītājiem saprotamā un saistošā veidā.
Var pieteikties ikviens, kurš vēlas uzlabot savu rakstīšanas prasmi medijos, iemēģināt roku rakstniecībā un žurnālistikā.
Semināra darba valoda – angļu un latviešu.

Pasākumu atbalsta ASV vēstniecība.

Pieteikšanās: inese.kaleja@gulbenesbiblioteka.lv; tālr.64471460