Sarunu cikla "Abās pusēs" otrā tikšanās

10. maijā Gulbenes novada bibliotēkā notiks otrā tikšanās sarunu ciklā “Abās pusēs”. Šoreiz bibliotēkā viesosies rakstniece un folkloras pētniece Sanita Reinsone.

Sanita Reinsone ir latviešu folkloras, dzīves stāstījumu un digitālo humanitāro zinātņu pētniece, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošā pētniece, Digitālo humanitāro zinātņu grupas vadītāja, arī bērnu literatūras rakstniece.

2008.gadā iznāk grāmata “Ādama stāsts: Mazsalaciešu dzīve, ieradumi un tikumi Ādama Purmaļa autobiogrāfijā 19. un 20. gs. mijā”, kam seko grāmata “Mežameitas: 12 sievietes par dzīvi mājās, mežā, cietumā”, pēc kuras motīviem Valmieras Drāmas teātrī tapusi izrāde. 2016.gadā Sanita Reinsone debitē bērnu literatūrā ar grāmatu “Kus mul patarei! Kā Igaunijas leļļi bēga uz Latviju”. Šobrīd top citi darbi bērniem un aktīvi tiek strādāts pie Autobiografiju krājuma, vācot un pētot dažāda laika dienasgrāmatas un atmiņu klades.

Gulbenes novada bibliotēkā 10. maijā plkst. 12.00 uz tikšanos ar Sanitu Reinsoni aicināti sākumskolas vecuma bērni, bet plkst. 17.30 pieaugušo auditorija, lai runātu par dzīvesstāstiem un literatūru.

Īpašs aicinājums interesentiem - ja jums ir materiāli (atmiņu klades, vecas fotogrāfijas, dienasgrāmatas utt.), kuri varētu noderēt pētniecei, aicinām tos ņemt līdzi!

Ciklu atbalsta VKKF.