Pasākumi janvārī

Izstādes

Līdz 14. janvārim izstāde "Kļūdies tā, lai citiem prieks!"
Latviešu valodas aģentūras ceļojošā izstāde “Kļūdies tā, lai citiem prieks”. Izstāde ir aģentūras rīkotā fotogrāfiju un stāstu konkursa rezultāts, kurā redzams, kādas valodas kļūmes vai interesantus pārpratumus konkursa dalībnieki pamanījuši savā ikdienā. Izstāde rosina saskatīt apkārtējā vidē esošās valodas zīmes, kas piesaista uzmanību ar neparastām vārdu spēlēm, asociācijām, liek pasmaidīt un priecāties par valodas tēlainību, vides zīmju autoru jaušu vai nejaušu radošumu.

No 15. līdz 31. janvārim izstāde "Baltijas Brīvības ceļš"
Latvijas Nacionālais vēstures muzeja izstāde. Ar Gulbenes novada bibliotēkas projektu “Vējaina diena” vēlamies sabiedrību mudināt piedzīvot satikšanos ar Trešās Atmodas aculieciniekiem, lai uzturētu interesi par valstiski nozīmīgiem notikumiem un lai radītu tā laika klātesamības sajūtu, kā arī, lai rosinātu apzināt Trešās Atmodas notikumus. Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “LATVIJAI – 100” projektu konkursa ietvaros.

No 9. līdz 31. janvārim izstāde "Annai Saksei - 115"
Izstāde par novadnieci, rakstnieci Annu Saksi bibliotēkas Novadpētniecības lasītavā.

Pasākumi

11. janvārī plkst 11.00 Lasāmlaiks ar runci Misiņu
Mazi un lieli bērni tiek aicināti kopā ar runci Misiņu lasīt grāmatu un iet rotaļās. Šoreiz grāmatiņu lasīs arī noslēpumainais viesis!

15., 16. janvārī tikšanās ar Madaru Dišleri un Daini Īvānu. Laiks tiks precizēts!
Sarunas ar kino režisori Madaru Dišleri un Tautas frontes pirmo priekšsēdētāju, politiķi, žurnālistu un publicistu Daini Īvānu. Ar Gulbenes novada bibliotēkas projektu “Vējaina diena” vēlamies sabiedrību mudināt piedzīvot satikšanos ar Trešās Atmodas aculieciniekiem, lai uzturētu interesi par valstiski nozīmīgiem notikumiem un lai radītu tā laika klātesamības sajūtu, kā arī, lai rosinātu apzināt Trešās Atmodas notikumus.  Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “LATVIJAI – 100” projektu konkursa ietvaros.

22. janvārī plkst. 15.00 tikšanās ar Marinu Kosteņecku
Latvijas  Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība un Gulbenes novada bibliotēka ielūdz uz tikšanos ar publicisti un rakstnieci Marinu Kosteņecku. Sarunu vadīs LNB Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone. Saruna būs par Marinas Kosteņeckas atmiņu krājumu “Mans XX gadsimts“, rakstnieces dzīvesstāstu, radošo darbību un lomu nesenajos Latvijas vēstures notikumos. Pasākuma laikā LNB Atbalsta biedrība atmiņu krājumu „Mans XX gadsimts“ dāvās Gulbenes reģiona bibliotēkām.

11., 25. janvārī plkst. 10.00 radošās darbnīcas bērnu bibliotēkā
11.janvāris - "Papīra gulbīši", no krāsainā papīra veidosim gulbīšus. 25.janvāris - "Jautrās grāmatzīmes", no dažādiem materiāliem veidosim grāmatzīmes.

25. janvārī Runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņa
Pirmā nodarbība. Uz nodarbībām aicināti mazie lasītāji no 3-4 gadiem, lai kopā ar vecākiem un runcis Misiņu iepazītu aizraujošo grāmatu pasauli.