Literārās stundas bērnu bibliotēkā

Maija Laukmane ir mūsdienu bērnu dzejoļu autore, dzimusi 1953.gada 17. maijā Kandavā.

Pašreiz rakstniece, dzejniece dzīvo Talsos, ir pensionāre, bet savu darba mūžu ir aizvadījusi, strādājot Talsu bērnu bibliotēkā par lasītavas vadītāju.

Maija Laukmane dzejoļus raksta gan bērniem, gan pieaugušajiem. Ir tapušas arī vairākas pasaku grāmatas bērniem – “Guļrūķa miega stāsti”, “Tupelīšu stāstiņi un Pīmuks”, “Cunduriņš un Mirdzošā Mēnessgaisma”. Ir iemēģināta roka arī stāstu rakstīšanā pusaudžu auditorijai – “Lai dzīvo vasaras sodība!”, “Svītra pāri”, “Nekādas pupu mizas”, “Smaidiņu! Izlidos putniņš”, “Gaiss smaržo pēc mīlestības” un “Piezvani Adrijai Elzai”.

Maija Laukmane ir Pastariņa prēmijas laureāte - par spilgtu debiju dzejā bērniem, to ieguvusi grāmata “Āboli bolās” un “Lietutiņš taisa jokus” (2005). 2007. gadā DELFI lasītāju balsojumā grāmata "Sirds bez žoga" saņēmusi atzinību par gada labāko dzejas grāmatu. 2007. gada 27. oktobrī tika iegūta dzejas balva GADA UGUNS DZEJA. Abas pēdējās grāmatas ir rakstītas pieaugušo auditorijai.

Viņas dzejas krātuve ir latviešu folklora, mitoloģija, tautas tikumu mācība, latviskās tradīcijas. Viņa ir arī sava novada folkloras vācēja un sistematizētāja, kurzemniecisko tradīciju pētītāja. Dzejoļi pie dzejnieces atnāk uzreiz. Naktī pie gultas tuvumā vienmēr atrodas papīrs un rakstāmais aukliņā. Dzejolis var tapt vienā mirklī, tad tas arī tiek uzrakstīts.

Dzejnieces bērniem sarakstītie dzejoļi ir pilni mīļuma, novērojumu – gan dabas un gadalaiku, gan cilvēku savstarpējo attiecību, gan joku un vārdu mežģu. Pats pēdējais dzejoļu krājums bērniem “Uz austiņām austiņas” vēsta par ceļojumu pašam pie sevis – te atrodami dzejoļi par ķermeni - par rokām, kājām, degunu, ausīm, acīm un muti.

Viņas dzejoļu krājums “Divdesmit pieci mākoņi” guva atzinību pagājuša gada Bērnu žūrijas grāmatu kolekcijā.

Esam priecīgi, jo dzejniece Maija Laukmane viesosies arī Gulbenes novada bērnu bibliotēkā 2. novembrī. Sīkāka informācija būs pieejama vēlāk.

Lai sagaidītu dzejnieci Gulbenē godam, Gulbenes bērnu bibliotēka aicina skolēnus no 1. līdz 4.klasei apmeklēt literārās stundas, kuras veltītas Maijas Laukmanes daiļradei bērniem.

Pieteikšanās stundām, zvanot 64473266, rakstot solvita.libere@gulbenesbiblioteka.lv vai atnākot uz bērnu bibliotēku.

Gaidām!

Solvita Lībere,
Gulbenes novada bērnu bibliotēkas vadītāja