Līdz 5.martam būs skatāmi mākslinieces Kates Seržānes sēpijas zīmējumi

Gulbenes novada bibliotēkā no 13.februāra līdz 5.martam būs skatāmi mākslinieces Kates Seržānes sēpijas zīmējumi no sērijām “Draugi” un “Cope”. Izstādes atklāšanas dienā ikviens interesents aicināts  uz tušas zīmējumu meistardarbnīcu, kuras ietvaros māksliniece iepazīstinās ar savu darbu tapšanas procesu, un dalībnieki varēs iemēģināt savu roku tušas darbos.

Zīmējumu sērija "Draugi" ir zivju lielformāta portreti, kuriem doti draugu un paziņu vārdi,  caur zivju prizmu attēlojot cilvēkus.
Darbiem sērijā “Cope” iedvesmas avots ir nācis no Jelgavas, Zemgales dzimtās zemes ūdeņiem, kā arī no Rīgas Centrāltirgus zivju paviljona mēmi stāstošajām modelēm.

Kate Seržāne ir viena no retajām Latvijas grafiķēm, kura īpašu vērību velta zīmējumam, galvenokārt sēpijas tehnikā. Rīgas Lietišķās mākslas koledžā apguvusi juveliera profesiju,  Latvijas Mākslas akadēmijā beigusi grafikas nodaļu, ieminot taku melnbaltajā grafikas pasaulē. Ar panākumiem piedalījusies daudzās starptautiskās izstādēs Polijā, Igaunijā, Čehijā, Beļģijā, Baltkrievijā, Maķedonijā, Spānijā.

No 13. februāra līdz 5. martam  Gulbenes novada bibliotēkā skatāma mākslinieces Kates Seržānes grafikas darbu izstāde  “Draugi” un “Cope”.

13. februārī plkst. 15.00 – Kates Seržānes izstādes atklāšana un tušas zīmējumu meistardarbnīca dalībniekiem no 3 līdz 103 gadiem.

Pieteikšanās, zvanot 64471335, rakstot indra@gulbenesbiblioteka.lv, vai atnākot uz bibliotēku.