Jauna izstāde!

Ienāc bibliotēkā, 2. stāvā ir lieliska fotogrāfiju izstāde, kurai pat visteidzīgākie nespēj paiet garām neapstājoties!

Arita Strode – Kļaviņa dzimusi un uzaugusi Latgalē, studiju laikā dzīvojusi Rīgā bet pēdējos 5 gadus ir jelgavniece. Kopš 2014. gada strādā par ģimenes un svētku fotogrāfi Jelgavā, Rīgā un citās apkārtnes pilsētās. „Neparastie latgalieši” ir viņas pirmais fotogrāfiju cikls, kas sākotnēji radies personisku iemeslu dēļ: „Šovasar (2016. g.) no lauku brauciena gribējās pārvest ko vairāk par nosauļotu degungalu un odu sakostām kājām. Kaut ko paliekošāku, nozīmīgāku, skaistāku. Tā radās ideja par fotostāstu ciklu, kura galvenie varoņi būtu brīnišķīgie Latgales cilvēki - tie, kas apliecina, ka Latvijas austrumi nav Sūnu ciems, bet gan tikpat aizraujoša un iedvesmojoša vieta kā jebkura eksotiskā zeme, kuru vairums raujas apceļot”.

Fotogrāfiju cikls „Neparastie latgalieši” tapis veselu gadu un sadalīts četros gadalaikos. Katrā no tiem uzņemti 3 fotostāsti, kas hronoloģiskā secībā publicēti Facebook lapā https://www.facebook.com/kosumbildes, kopā veidojot 12 albumus. Fotogrāfijās redzamie cilvēki ir visdažādāko profesiju pārstāvji – mūziķi, mākslinieki, podnieki, tetovētāji, pasniedzēji, mājražotāji, „mazie” uzņēmēji utt., turklāt daļa no viņiem atgriezusies Latgalē pēc dzīves galvaspilsētā.

Atzinīgie vārdi un sirsnīgie komentāri kalpojuši par galveno impulsu fotogrāfiju atrādīšanai ārpus virtuālās vides un izstādīšanai visos Latvijas novados. Jelgava ir pirmā pilsēta, kur fotogrāfijas aplūkojamas taustāmā veidā, turklāt burtiskā nozīmē - rāmjiem apzināti nav stikla, lai noārdītu robežu starp autoru un skatītāju.

Bibliotēkā izstāde apskatāma līdz 6.jūlijam.