Izzinoša ekspedīcija Litenes pagastā

Gulbenes novada bibliotēka aicina doties izzinošā ekspedīcijā Litenes pagastā 13. jūnijā.

Izbraukšana plkst. 10.00 no Gulbenes novada bibliotēkas. Līdz Litenei un atpakaļ tiks nodrošināts transports.

Ekspedīciju sāksim pie memoriāla “Sāpju siena”. Tālāk kājām dosimies apskatīt Litenes muižas ēkas. Pēc nelielas atpūtas pauzes Parkalīcī turpināsim ceļu gar Pededzes upi līdz dzelzs tiltam.

Apskatīsim vietu, kur 20. gs. 30 – to gadu nogalē atradās Latvijas armijas vasaras nometne, iepazīstot tās vēsturi. Noslēgumā cienāsimies ar zupu un pīrādziņiem. Ekspedīcijas gaitā stāstos dalīsies novadpētniecības entuziasts, grāmatu par Liteni autors Jānis Zvaigzne.

Maršruta garums apmēram 6 km.

Atgriešanās Gulbenē ap plkst. 17.00.

Līdzi jāņem laika apstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi, kā arī ēdiens un dzēriens atpūtas brīdim.

Pieteikšanās dalībai ekspedīcijā līdz 10. jūnijam, rakstot uz inese.kaleja@gulbenesbiblioteka.lv vai zvanot 64471460. Lūgums norādīt dalībnieka vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru. Vietu skaits ierobežots!

Šī ir trešā ekspedīcija projekta “Izzinošas ekspedīcijas Gulbenes novadā” ietvaros, ko rīko Gulbenes novada bibliotēka, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Inese Kalēja,
Gulbenes novada bibliotēka