Izstāde "Īsti cilvēki - grāmatas ilustrācijas"

No 15.aprīļa Gulbenes novada bibliotēkā skatāma Anitas Rupeikas izstāde "Īsti cilvēki - grāmatas ilustrācijas".

Izstādē redzami lielformāta darbi, kas tapuši kā Ievas Melgalves  literārās pasaka “Īsti cilvēki” ilustrācijas. Pasaka šī gada sākumā izdota apgādā “Zvaigzne ABC” un pieejama arī bibliotēkā.
Par šo darbu tapšanu māksliniece saka :

“Zīmējot ilustrācijas, es cenšos nevis vienkārši attēlot notikumus, kas aprakstīti tekstā, bet arī vizuāli papildināt tos. Strādājot ar Ievas Melgalves stāstu "Īsti cilvēki", man bija svarīgi vēl vairāk padziļināt sapņa sirreālo un maģisko sajūtu, savukārt cilvēku tēlus veidot tā, ka jebkurš var atrast tajos savu līdzinieku.”

Anita Rupeika mācījusies Jāņa Rozentāla mākslas vidusskolā, Latvijas Mākslas akadēmijā, kur studējusi grafiku (bakalaura un maģistra grāds), strādājusi par animatori, veido ilustrācijas bērnu grāmatām (“Mamma, kas apēda bērnus”, “BIKI BUKS – Vilnītis Rūķītis”, “Latviešu tautas pasakas”, “Supergovs piedzīvojumi”, u.c.), kā arī citiem  izdevumiem. Piedalījusies grupu un individuālās izstādēs daudzviet Latvijā un citviet Eiropā. 2018.gadā nominēta Jāņa Baltvilka balvai.