Grāmatu sejas jeb Bookface arī Gulbenē

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookface ir foto spēle jeb fotografēšanās ar grāmatas vāku, uz kura ir kāda cilvēka ķermeņa daļa un šī daļa ir iekļauta reālajā cilvēkā, kurš fotografējas.

Spēle radusies jau pirms vairākiem gadiem Anglijā, kad cilvēki sāka fotografēties ar mūziķu vāka bildēm. Tika izmantotas gan vinila plates, gan modernie skaņu un koncertu ieraksti (sleeveface, arī pazīstams kā LP Portraits).  Pirmais šādu terminu izdomāja  DJ Karls Moriss(Carl Morris) Kardifā 2007.g., kurš foto publicēja Facebook`ā savā vietnē un tā guva necerēti lielu atsaucību.

 

 

 

 

 

 

 

Nākamais solis bija fotogrāfijas, izmantojot dažādu valstu papīra naudu – Moneyfacing vai Moneyface. To pirmo reizi izdomāja un realizēja blogeris Spunky McPunk savā forumā.

 

 

Bookface ir tam visam sekojoša spēle, jau izmantojot grāmatu vākus. Pati agrākā zināmā fotogrāfija tapusi un eksponēta Twiter vietnē 2012.g.

 

 

 

 

 

 

 

Gulbenes novada bibliotēkā ir daudz grāmatu, kuru vākus var radoši un interesanti izmantot šāda veida fotogrāfijām. Šoreiz aicinām bērnus un jauniešus no 7 līdz 18 gadiem meklēt un nofotografēties ar kādas grāmatas vāku. Fotogrāfijas sūtiet līdz 23.decembrim uz e-pastu – anda.krima@gulbenesbiblioteka.lv.

Nolikums ŠEIT.

Solvita Lībere,
Gulbenes novada bibliotēka