Grāmata "Latvijai 100" Gulbenes novada bibliotēkā

Esam sagaidījuši nu jau kārtējo apjomīgo grāmatu! Tās tapšanā paši esam roku pielikuši, iesūtot fotoattēlus, kuros redzamas ainas no mūsu novada dzīves, piemēram, skats uz Krapas 1. pakāpes pamatskolu no Kapukalna (1931. g.), Gulbenes rajona sieviešu konference 1964. gadā, riteņbraukšanas sacensības Beļavas pagasta Letēs 1979. gada 9. maijā, Gulbenes novada bibliotēkas organizētie Lasīšanas svētki Papardes stacijā 2015. gada 27. maijā u. c.   

Grāmatā "Latvijai 100", kuras autors ir Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents, 4400 fotogrāfijās dokumentēta Latvijas vēsture visdažādākajos aspektos. Grāmata ir ap 3,7 kilogramus smaga, tapusi aptuveni divarpus gadus. Fotogrāfijas apkopotas no visiem Latvijas novadiem – vāktas no bibliotēkām, skolām, personīgajiem arhīviem – tās atspoguļo gan vēstures notikumus, gan cilvēku emocijas.

"Katrai apakšā ir savs stāsts. Tos iesnieguši gan profesionāli fotogrāfi, gan cilvēki, kuru albumos tās glabājas. Katrs attēls ir kā tāds mozaīkas gabaliņš, kas kopā veido stāstu par kādu ģimeni, pagastu, novadu un kopumā par Latviju," – tā grāmatas mākslinieks Guntars Sietiņš.

Grāmata apskatāma Gulbenes novada bibliotēkas Novadpētniecības lasītavā.