Dokumentālā filma "Cita dzīves garša"

21. martā plkst. 17.00 ikviens tiek aicināts Gulbenes novada bibliotēkā piedzīvot dokumentālo filmu „Cita dzīves garša” kā arī sastapt tās veidotājus un varoņus. Filmas galvenie varoņi ir vēža pacienti no dažādām pasaules malām, tostarp no Latvijas. Arī mūsu novadniece Zane Cinglere Kraukle ir viena no filmas varoņiem.

Zane saka, ka „šoks bija milzīgs, kad 29 gadu vecumā pateica - Jums ir melanoma 1.stadijā. Ieslīgu milzīgā depresijā, daudz par to nerunāju. Sevi ļoti ilgi žēloju, līdz sapratu - paiet dienas, mēneši un es nemirstu, ir jāmeklē pozitīvie stāsti, ir jāmeklē iespējas dzīvot! Lēnām uzdrošinājos par to runāt skaļi un iedrošināt cilvēkus nepadoties un cīnīties, līdz nokļuvu līdz projektam "Kāp cīņai pret vēzi”.”

Filma veidota no patiesiem notikumiem un patiesiem stāstiem par dzīvi pēc šķietami bezcerīgas diagnozes – vēzis; stāstiem par cīņassparu, vēlmi dzīvot. Visi filmā redzamie vēža pacienti pēc iepriekšējas sagatavošanās satikās Francijā, kur profesionālu alpīnistu pavadībā kāpa Monblānā. Filma tika uzņemta 2017.gada vasarā un savu pirmizrādi piedzīvoja 2018.gada augustā. Šī gada sākumā neilgu laiku filmu bija iespējams aplūkot bez maksas angļu valodā („Another taste of life”) jebkurā pasaules valstī, taču daudziem šķita apgrūtinoši, ka filma ir angļu valodā. Tādēļ 21. martā Gulbenes novada bibliotēkā ikvienam tiks dota iespēja šo filmu redzēt latviski.

Vēzis mūsdienas ir ļoti izplatīta slimība un bieži vien mūsu draugu vai paziņu vidū mēs sastopamies ar šo diagnozi. Nereti mēdz būt tā, ka mēs nobīstamies, neuzdrošināmies cīnīties, meklēt iespējas un dzīvot.

„Tieši vēzis mainīja manu dzīvi - izveidoju savu uzņēmumu, pēc diagnozes spēju iznēsāt abas jaunākās meitiņas. Manuprāt, šī diagnoze mani skāra tieši tādēļ, lai pa īstam dzīvotu, ne tādēļ, lai nomirtu,” tā par savu pieredzi stāsta Zane.

Pēc filmas būs iespēja satikt filmas veidotājus, varoņus, kā arī ārsti, kura kopā ar pacientiem kāpa kalnā un kura ikdienā sastopas ar reāliem vēža pacientiem no dažādām valstīm.

Pasākums tapis ar Ainas Mucenieces Viroterapijas fonda atbalstu.

Liene Baranovska,
Gulbenes novada bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste