Bērnu bibliotēkā viesosies Māra Cielēna kopā ar Irēnu Lūsi

24.novembrī noslēdzošā tikšanās projektam Lasītprieka stundas: Kopā jautrāk. Šajā reizē Gulbenes bērnu bibliotēkā viesosies bērnu rakstniece un dzejniece Māra Cielēna kopā ar bērnu grāmatu ilustratori Irēnu Lūsi.

Māra Cielēna ir daudzu bērnu grāmatu autore. Viņa raksta gan pasakas, gan dzejoļus bērniem.

Māras Cielēnas darbos var sastapt Balonpuiku, Princesi, kura dzīvo priedē, Ērmiņu, Jābūtu un Nēbūtu un citas neparastas būtnes. Kādas pasakas galvenā varone ir Sienakaudze, kura no laukiem dodas uz pilsētu pēc taisnības.

Dzejoļiem raksturīga pozitīva un sirsnīga intonācija. Pēdējā dzejoļu grāmata ir Kļūdu Rūdis, kurā ir ne tikai dzejoļi, bet arī neliela ludziņa bērniem.

Man patīk rakstīt – tāpat kā patīk peldēties ezerā, sēdēt pie ugunskura, klīst pa svešām, skaistām pilsētām, domāt, iztēloties, sapņot. (Māra Cielēna)

Irēna Lūse ir grāmatu māksliniece/ilustratore. Ilustrē pasakas un dzejoļus, zīmējusi žurnāla Ezis vākus, veidojusi tēmu pazīšanas zīmes un katra numura lappušu zīmītes, izdomājusi labirintus, mīklas un citus uzdevumus. Ilustrējusi daudzu autoru bērnu darbus, īpaši daudz Māras Cielēnas pasakas un dzejoļu grāmatas – Teo un Mūmīte, Apaļš, dzeltens liels, Mazais mākoņzaurs, Burtumāja, Klusis un Strīpīņš un daudzas citas.

Jauki ir abejādi: ja iesākumā ir vārds un pēc tam zīmējums vai arī otrādi - ja zīmējums piesakās pirms rakstītā vārda. (Irēna Lūse)

Solvita Lībere
Gulbenes bērnu bibliotēkas vadītāja