12. jūnijā 85. jubileju atzīmējam Harijam Gerhardam

12. jūnijā 85. jubileju atzīmējam Harijam Gerhardam. Rīgā dzimušais aktieris un režisors beidzis Gulbenes vidusskolu, mācību gaitas turpinot LVK Teātra fakultātē.

“.. no četru vai piecu gadu vecuma biju pārliecināts, ka būšu mākslinieks. Ja kādreiz man jautā, kad sāku zīmēt, tad atbildu: tikko sāku sevi apzināties. Arī uz teātri mani atveda zīmēšana, jo Gulbenes vidusskolas dramatiskajā kolektīvā, .., es biju dekorators.”
Dzirkstele, 1984. gada 29. septembrī

Harijs Gerhards pazīstams gan kā Jaunatnes teātra aktieris (kopš 1956. gada), gan kā viens no labākajiem raidlugu režisoriem Latvijas radio (pirmo radio lugu iestudējis 1967. gadā). Mākslas darbinieku namā un Jaunatnes teātrī viņš rīkojis arī savu akvareļu izstādes.

Gulbenes novada bibliotēkas 3. stāvā apskatāma H.Gerhardam veltīta izstāde. Novadpētniecības lasītavā interesenti var iepazīties ar H.Gerharda meitas dāvinātajiem materiāliem – dienasgrāmatu un grāmatām: Ž.B.Moljēra “Komēdijas”, kā arī J.Raiņa “Jāzeps un viņa brāļi”, kurās režisors ar savu roku veicis dažādas piezīmes un ierakstus darba gaitā.