Aicinām ikvienu piedalīties „Eiropas eksāmenā”!

 

“Eiropas eksāmens” norisināsies tiešsaistē www.esmaja.lv 9.maijā no plkst. 12.00 līdz 18.00. Kaut arī eksāmens īpaši izstrādāts skolu vecuma jauniešiem, savas zināšanas un erudīciju Eiropas Savienības jautājumos tajā varēs pārbaudīt ikviens interesents.

„Eiropas eksāmenā” tiks ietverti dažādas sarežģītības jautājumi, kuros dalībnieki varēs demonstrēt savas zināšanas par ES vēsturi un attīstību, institūcijām, monetāro savienību, Latvijas dalību ES un citiem jautājumiem.

Lai sagatavotos „Eiropas eksāmenam”, no aprīļa otrās nedēļas skolēni, skolotāji un ikviens cits interesents mājas lapā www.esmaja.lv un skolvadības sistēmā www.e-klase.lv varēs iepazīties ar mācību līdzekļiem jeb prezentācijām par ES vēsturi, paplašināšanās gaitu, eirozonas izveidi un paplašināšanos, Latvijas dalību ES, jauniešu iespējām ES, Eiropas kultūras galvaspilsētu kustību, lēmumu pieņemšanas kārtību ES u.c. nozīmīgām tēmām.

Materiāli izstrādāti sadarbībā ar žurnālistu un ES jautājumu ekspertu Ansi Bogustovu, biedrības „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai” prezidentu Eduardu Gauši, Latvijas Kopienu iniciatīvu fonda valdes priekšsēdētāju Liesmu Osi, biedrības „Latvijas Pilsoniskā alianse” direktores pienākumu izpildītāju Intu Šimansku un Valsts izglītības satura centra Vispārējās izglītības satura nodrošinājuma nodaļas vecāko referenti Sandru Falku.

Piedaloties „Eiropas eksāmenā”, skolēni un citi interesenti var ne tikai atjaunot un papildināt savas zināšanas par Eiropas Savienības jautājumiem, bet arī iegūt vērtīgas balvas. Erudītākajiem skolēniem būs iespēja doties ekskursijā uz Beļģiju, aktīvākajiem skolotājiem, kuri iesaistīs eksāmenā iespējami vairāk savas skolas skolēnu, tiks planšetdatori, kā arī citu eksāmenu kārtojušo interesentu vidū tiks izlozēts viens planšetdators.

Aktuālā informācija par „Eiropas eksāmenu” un mācību līdzekļiem būs pieejami Eiropas Savienības mājas vietnē www.esmaja.lv un portālā www.e-klase.lv.