Žurnāli

 Gulbenes bērnu bibliotēkas lasītavā iespējams lasīt dažādus preses izdevumus.

Pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem

Žurnāls meitenēm no 4 gadu vecuma priecīgiem un darbīgiem brīžiem kopā ar Barbiju un Kenu, Terēzu, Nikiju, Rakveli un citiem viņu draugiem. Katrā žurnālā tevi sagaida – stāsti, uzdevumi, receptes, rokdarbi, plakāti. Katrā žurnālā – Barbijas konkurss un iespēja iegūt lieliskas balvas no "Mattel"!
Žurnāls mazām princesēm! Disneja studijas animācijas filmu varones - Sniegbaltīte, Pelnrušķīte, Ariela, Aurora, Salātlapiņa un citas pasaku princeses - stāstos, atjautības uzdevumos, krāsu darbos, rokdarbu lappusēs un spēlēs.

Žurnāls zēniem un meitenēm no 5 gadu vecuma!
Katrā žurnālā – jautri un draiskulīgi, mūsdienīgi un seni komiksi par Donaldu Donaldu, Mikiju, Knapu Makdaku, Sprukstu un citiem multeņu varoņiem. 
Jokdariem – rubrikas "Blēņu tarba", “Smieklu maratons” u.c.. 
Sacensoņiem – numura mīkla + balva.
Mīklumiņiem – Mikija detektīvmīklas.

Žurnāla nelielais formāts un košie attēli piemēroti pavisam maziem bērniem, bet risināt uzdevumus, zīmēt, mācīties lasīt un rakstīt patīk tiem, kam drīz jāiet skolā. Latvijas labāko autoru dzejoļi, pasakas, zīmējumi, fotogrāfijas. Oriģināli, vienmēr jauni uzdevumi. Bērna radošuma, prāta un jūtu izkopšana. Plaša emociju gamma. Žurnāls stiprina bērna saiknes ar ģimeni, dabu, kultūru, sniedz dzimtenes mācību. Ļauj saturīgi pavadīt laiku mājās, ceļā, ciemos un bērnu dārzā. Iesaista bērnu konkursos. Ar mīlestību radīts latvisks žurnāls.
„Hello Kitty” – stila un izklaides žurnāls meitenēm no 9 gadu vecuma. Žurnālā ir aktuālas tēmas, kas interesē meitenes: modes un stila knifiņi, receptes un praktiski padomi, ieteikumi labu attiecību veidošanai gan ar draugiem, gan vecākiem, kino un grāmatu jaunumi, testi, horoskopi un citi izklaidējoši temati. 
Spicīte - aizraujoši bilžu stāsti, lasīšana un rēķināšana kopā ar Spicītes skolu. SPICĪTE - spēles un labirinti, āķīgi jautājumi atjautīgajiem, dabas un tās noslēpumu izzināšana. SPICĪTE - pašu gatavoti gardumi, radoši darbiņi un idejas dāvanām, zīmējumu un citi konkursi. SPICĪTE - sirsnīgs, jauks un mīļš draugs bērniem, neaizvietojams palīgs vecākiem un skolotājiem.
Žurnāls zēniem un meitenēm no 5 līdz 12 gadiem. Slaveno multfilmu varoņu Toma un Džerija nerimstošie piedzīvojumi komiksu lappusēs.
Attīstošs žurnāls Disneja animācijas filmas "Vāģi" cienītājiem. Žurnālā – īsi komiksi, spēles un atjautības uzdevumi, zīmēšanas un krāsojamās lappuses, kā arī ieteikumi rokdarbiem kopā ar Zibeni Makvīnu, Metriņu un citiem vāģiem.
„Monster High” – stila un izklaides žurnāls meitenēm no 8 gadu vecuma. Žurnālā saistošā veidā tiek piedāvātas aktuālas tēmas, kas interesē meitenes: modes un stila knifiņi, testi, ieteikumi labu attiecību veidošanai ar draugiem, kino un grāmatu jaunumi, horoskopi un citi izklaidējoši temati.
„My Little Pony” – Attīstošs un  izklaidējošs žurnāls meitenēm no 3 gadu vecuma, kas iemīļojušas jaukās HASBRO rotaļlietas – ponijus. Žurnālā ikreiz ir sirsnīgs bilžu stāsts no TV animācijas seriāla, atjautības uzdevumi, krāsojamās lappuses un spēle.
Izglītojoši izklaidējošs žurnāls bērniem no 3 gadu vecuma aizraujošām nodarbēm (vislabāk kopā ar vecākiem). Žurnālā – stāsti, attīstoši uzdevumi, rokdarbi, krāsu darbi, plakāti un spēles kopā ar Vinniju Pūku un citiem Simtjūdžu meža iemītniekiem. Īpašajās dabas lappusēs bērns iepazīs dabas pasauli.

Zīlīte - žurnāls ģimenei par dabu - turpinās iesāktos tematus un arī uzsāks jaunus ciklus. Bērniem patiks nodaļas: Dzīvnieku stāsti, Mežā, laukā, pļavā (par augiem). Dabas brīnumi (par neparastiem dzīvniekiem un augiem) un Vēstis no Zoodārza. Nodaļā Zīlīte atbild bērni saņems atbildes uz saviem jautājumiem. Visi lasītāji gūs prieku no unikālām dabas fotogrāfijām. Žurnālā būs arī Zvaigznīšu brīdis (joki vecākiem kopā ar bērniem), komikss un pekstiņi. Katru mēnesi Rīgas Zooloģiskā dārza ģimenes biļetes izloze. 
Mājas lapa http://www.ziliteunezis.lv/

Latvijā vienīgais žurnāls pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma meitenēm! Testi un spēles, mīļākās filmas un dziesmas, izklaides un rotaļlietas, zvaigznes un modes, māksla un radošums, skolas lietas un izgudrojumi, uzdevumi un konkursi – žurnāls kā pārsteigums no pirmās līdz pēdējai lappusei. Noderēs kā literatūra atpūtas brīžiem un kā tēmu krātuve vērtīgām sarunām ģimenē.

Vidējā skolas vecuma bērniem

Zinātkārs, aktīvs un sirsnīgs žurnāls jaunākā tīņu vecuma meitenēm. Šis ir žurnāls, kas vienmēr aicinās un iedvesmos ticēt labajam, ticēt tam, ka viss ir iespējams un ka mūsu nākotnes sapņi ir pavisam reāli. Hobiji, mūzika, zvaigznes, BFF, ģimene, skolas lietas, plakāti, testi, praktiskie darbi, eksperimenti, vērtīgi konkursi un daudz pārsteigumu. Noderēs kā literatūra atpūtas brīžiem un kā tēmu krātuve vērtīgām sarunām ģimenē.
Mājas lapa http://www.avene.lv/
Kvalitatīvākais žurnāls bērniem un jauniešiem Latvijā! Atbildes uz bērnu daudzajiem kāpēc, dzīvnieku pasaule, kosmoss, nākotnes tehnoloģijas un vēstures pētījumi, gudri eksperimenti, radoši praktiskie darbi, vērtīgi konkursi, lieliskas balvas - un tas viss ietērpts krāšņās ilustrācijās. Noderēs bērniem gan skolas gaitās, gan lasīšanai kopā ar visu ģimeni.
Mājas lapa http://ilustretajunioriem.wordpress.com/
Tas ir vienīgais floristikas žurnāls latviešu valodā. Tajā tiek publicēti Latvijas floristu, skolu floristikas pulciņu un kursu dalībnieku darbi, kā arī doti praktiski padomi un apraksti kā veidot darbus. Žurnālā ir informācija par floristikas kursiem un nodarbībām, kā arī par floristikas izstādēm, konkursiem un notikumiem Latvijā un pasaulē. Žurnāls lieliski noderēs gan bērniem, gan pieaugušajiem, kas sāk savas gaitas floristikas mākslā.
Žurnāls krievu valodā „Коллекция идей” iepazīstina ar dažādas sarežģītības rokdarbiem, aplikācijām, kostīmiem, interesanti noformētiem ēdieniem. Iespēja atsvaidzināt savas krievu valodas zināšanas.
„Basteln mit Kindern” ir krāsains izdevums visiem, kas vēlas radoši pavadīt brīvo laiku. Žurnālā ir atjautīgas idejas, kā no dažādiem materiāliem izveidot skaistas rotaļlietas, piegrieztnes, kuras bērniem palīdzēs izveidot skaistus un gaumīgus dekoratīvos darbiņus. Šie izdevumi noderēs gan bērniem un vecākiem, gan pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem, pulciņu vadītājiem, kā arī ikvienam pieaugušajam, kam ir interese radoši izpausties.

Jauniešiem

Vispopulārākais jauniešu žurnāls Latvijā! Uzticams ikdienas gaitu ceļvedis, kas sniedz atbalstu un padomu jaunieša dzīves svarīgākajās dzīves jomās! Randiņi, problēmas skolā, attiecības mājas un ar draugiem, sports, skaistumkopšana, modes aktualitātes un aktuālākie notikumi šovos, kino, mūzikā un jauniešu iemīļotāko slavenību dzīvē.
Mājas lapa http://www.sirups.lv/lv/

Jauns žurnāls jaunās paaudzes meitenēm. Aktuālākie pasākumi, jaunākās aplikācijas, notikumi kino pasaulē un singli, interesanti stili, neparasti zvaigžņu apģērbi, jaunākie kosmētikas zīmoli, stilīgas interjera lietas, modeles dienasgrāmatas, stilistu ieteikumi, nepieredzēti DIY risinājumi, iedvesmas avoti un pavisam intīmi patiesie stāsti jaunajām un ātrajām pasaules meitenēm.
Žurnāls zinātkāriem jauniešiem! Testi, krustvārdu mīklas, zviedru mīklas, sudoku, slavenību mīklas un citādi brīnumi! Iespēja jauniešiem parādīt, cik daudz viņi zina par slavenībām, pasauli sev apkārt, vēsturi vai ekonomiku. Atminot mīklas, iespējams laimēt noderīgas balvas.